Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
25. zář 2009

El, určo z toho bude děcko, ale nezávidím vám to, už od embrya bude zvyklé na takový luxus 😀

jenže já si všechny ty těhu příznaky svádím na něco jiného (bolení hlavy - málo jsem pila, únava - to je z nicnedělání, žaludek - přejedla jsem se), takže jsem pak ve stresu, že mi nic "těhotného" není 😀

elana
25. zář 2009

Ty seš ťulda 😝 až Ti poroste břicho, co budeš říkat, že ses přežrala řepy?😀

aktaka
25. zář 2009

i to je možné. ale to už tomu možná fakt uvěřím ....
každpádně pohyby budou ze začátku jen pohyby střev 😀

elana
25. zář 2009

Nojo, to jinak nejde🙂

aktaka
25. zář 2009

před dvěma týdny jsem volala do jedné firmy kvůli sítím do oken, chceme si nechat udělat. pán mi dal mail, že ať mu napíšu přesné rozměry, že mi to nacení. od té doby se samozřejmě neozval. takové jednání opravdu nesnáším 😠

elana
25. zář 2009

No, to je výborný 🙄 my je máme taky čerstvě, asi měsíc a kousek...dělá to jako melouch manželův kolega z práce, tak jsme spokojený. Ale tohle je fakt na prd.

baraf
25. zář 2009

Akty- tak už si konečně připusť, že jsi těhule 😝 ¨
taky nesnáším takovýhle jednání.....
a dítě zvyklé na luxus... to jsem říkala u našeho Lukyho-nekojila jsem a zkoušela různý lahvičky-žádnou nechtěl,až AVENTku. to samý dudlíky a tak.... i teď před něj dám dvoje boty (skoro totožný)a on sáhne po dražších. po kom to asi má? 😀

aktaka
25. zář 2009

jj, ale mám pocit, že to je teď u řemeslníků standard. i když asi nejen u nich, na jaře nám to stejné udělala zahradní architektka. asi je hrozný problém napsat: promintě, ale nemáme kapacitu, jste pro nás moc malá zakázka atd....

danda78
25. zář 2009

ahoj holky,
opět zdravím po pár dnech. Dočteno mám, tak můžu reagovat....
El, ještě máš čas, já taky balím vždy až 1-2 dny před cestou. I na dovču to tak dělám... 🙂
Baruš Luky je určitě hodné dítě, a slyšet to na schůzkách chce přece každá máma 😉
Jak jste se tady bavily o těch dávkách na píchání, tak já pravděpodobně budu mít jen 125 nebo 112,5 jednotek, protože tehdy v tom Brně jsem jich měla 150 a bylo z toho hodně vajíček, asi 29 a náběh na hyperstimulák a tekutina v břiše, tak Mrázek říkal, že dáme dávky nižší, možná tedy bude míň vajíček, ale měly by být kvalitnější.
Od zítra bych měla začít brát ten duphaston, to začnu, ale pořád mám nutkání a nevím zda do toho jít už v tom říjnu.
Na středu jsem se objednala k paní na kineziologii, všichni co tam byli si ji hrozně chválí, tak uvidím co mi řekne ona, prý už po 1.návštěvě pozná jak jsi na tom a doporučí ti co a jak dál. Mám jen dilema kdyby mi dala nějaké kapky na pročištění a pak bych měla jet ještě na kontrolu, zda nebude vadit, že beru i ten duphaston a přinejhorším že by IVF bylo až za měsíc nebo dva a odložilo by se to.
Prostě před tímto posledním hrazeným pokusem od pojišťovny chci zkusit něco nového, jiného, třeba to zabere. A to čekání už klidně o 2 měsíce prodloužím. Chtěla bych zkusit ještě pilates, nevíte některá zda je to dobré na tělo a cviky od Mojžíšové, ale to vím, že se musí cvičit pravidelně a déle než to zabere.
😒
No po středě budu chytřejší a dám vám vědět jak to dopadlo.
Mezitím se ale určitě ještě ukážu, tak pište vaše rady a poznatky.... Díky.
Siki se ještě nevrátila z dovči???
Přeji všem krásný sluníčkový víkend. D.

aktaka
25. zář 2009

ahoj Dandi

já moc neporadím, já jsem mojžíšovou ani žádné cvičení nezkoušela, ale snad najdeš něco, co ti bude vyhovovat
a jeslti se zatím na další ivf necítíš a máš pocit, že by to klidně ještě měsíc dva mohlo počkat, tak ať počká. rozhodně to bude lepší, pokud se díky tomu budeš cítit víc psychicky v pohodě

Siki se pořád dovolenkuje, ale v úterý už by tu snad měla být

aktaka
25. zář 2009

Baruš, já si to asi připustím až nějakého toho prcka uvidím na utz, to si ještě ale pár dní počkám ☹

jo, to už jsme tu asi jednou řešili, že máš vyčůraného potomka 😀 pozná kvalitu chlapec. není on náhodou lev?

danda78
25. zář 2009

akti, na tebe jsem zapomněla reagovat, i když je ti špatně a necítíš se ve své kůži, tak alespoň víš, že se něco děje a že tam mimísek(ci) je (jsou)... Kdy že máš ten utz????
S tím IVF jsem to myslela tak ,že pokud mi doporučí brát nějaké kapky a nebo léky, tak si je zkusím a tím pádem odložím IVF, a v těch 5 letech co už se snažíme o mimíska nějaké 2 měsíce nehrají roli 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Jinak já bych na IVF a podobné procedury mohla chodit každý měsíc, po tolika letech už to beru jako součást života a to že to k nám patří.....

aktaka
25. zář 2009

utz mám 7.10.
aha, tak to jo. třaba by i nějaká ta léčba pomohla 🙂

tak holky, já se s vámi pro dnešek loučím. přes víkend se tu asi nevyskytnu, tak přeji El úspěšné vkročení do františek, ať jsou na tebe hodní a hlavně at ti funguje spojení se světem 🙂

všem krásný slunečný víkend, asi už poslední ☹

čauves

elana
25. zář 2009

Tak ještě na dobrou noc nakukuju🙂

Akty, děkuju, ozvu se. Doufám. Manža je právě ve Vodafonu a zařizuje to.

Dandi, jestli chceš s Mojžíšovou a nikdy jsi to necvičila, tak se pořádně na to optej té terapeutky, co Tě bude do cvičení uvádět, protože ono se nějakou dobou(měsíc - tři) nesmí otěhotnět, protože je vyšší riziko mimoděložního.

elana
27. zář 2009

Baf!🙂

Mnoho pozdravů ze Západních Čech posílá František a Eli😀

Jsem připojená, na pokoji zatím sama (je tu manželská postel, tak doufám, že dlouho sama zůstanu, jinak budu muset ztropit kravál a zajistit nějakýho siláka, co postel rozděli; manža se zhrozil když to viděl😀) je nádherně, škoda, že se to má kazit.

Jinak se zatím rozkoukávám...a tak🙂 Za chvíli půjdu baštit.

Tady to koukám taky žije, tak co😀😀

jitule
27. zář 2009

Ahojte holciny, tak jsem tu opet po dvou tydnech 🙂 zitra si jdu rano do Iscare pro prvy Gonal, tak tedy doufam ze mi ho vubec daji, protoze jsem tam mela jit prvni nebo druhy den M a samozrejme jsem cekala ze mi to jako na potvoru vyjde na vikenda dostala jsem ji v sobotu odpoledne a hned silne (v pondeli mi ji vyvolavali injekci, kvuli te nizke sliznici) takze zitra bude uz 2 den prechazejici na treti tak doufam, ze neni moc pozde. Dam vedet jak jsem dopadla.

Muzu mit na Vas opet dotaz, hlavne tedy na Vas kdo byl uz na nejakem tom IVF pokusu. Primo po tom pokusu krom toho dne co jste byly doma po narkoze, byly jste nejake malatne nebo oslabene, nebo bylo Vam nejak spatne. Mam pomerne narocnou praci ( ani ne tak fyzicky ) , ale dalo by se rict ze obcas workoholim pozde do vecera a posledni dobou i vikendy, tak bych nerada aby to kvuli pracovnimu vytizeni nevyslo a zase kdybych to dala najevo v praci ze se snazime tak si nevim nevim jak by se na me koukali... Tak jen jestli to budu zvladat nebo jestli uz mam planovat nejake vyjimky v praci protoze samo ze zdravi je prednejsi 🙂

Preji krasny zitrjsi svatek ;)

elana
28. zář 2009

Ahoj🙂

Jitule, no nevím nevím...raději s tím moc nepočítej, mě řekla sestra v Iscaru, že 1.DC je, když MS dorazí do 18:00h, takže jestli jsi to dostala odpoledne, tak spíš ber sobotu jako 1.DC, takže zítra bys byla už 4.DC a to je na zač. stimulky pozdě 😒 no ale uvidíš, oni se někdy v názorech liší i v rámci jednoho CARu 😉

Jinak mně bylo po této narkoze naprosto normálně (po běžné mí bývá blbě od žaludku), vzbudila jsem se na posteli, cítila jsem břicho jako slabé křeče při MS (ale fakt slabé) a asi za hodinu to přešlo. Ani spát se mi nechtělo, nic, sedla jsem si a četla. Po těch dvou hodinách, kdy jsem odcházela (tedy kdy jsme sedli do auta a jeli 3h domů), tak už mi nebylo vůbec nic. Druhý den jsem měla pravda dovolenou, ale spíš jsem se poflakovala doma, normálně fungujíc. Měla jsem ji vypsanou i na třetí den, ale ta byla už fakt zbytečná, už ani psychologický efekt by neměla🙂, tak jsem ji zrušila a šla normálně do práce.

jitule
28. zář 2009

Ahoj Elano, diky za info. Tak jsem Gonal prece jen dostala a uz mam za sebou prvni davku. Tedy neboli to vubec ale chvilku mi trvalo se promoct a tu jehlu si do toho bricha pichnout 🙂)) Tak uvidime, snad to nebylo pozde.

V sobotu mam jit na kontrolu po davkach k Dr. Turkove, nikdy jsem u ni nebyla. Mate s ni nekdo zkusenosti?

elana
28. zář 2009

Ahoj Jitu, tak to jsem ráda! Já to blbě pochopila a myslela jsem, že jdeš pro Gonal až zítra, takže bys byla 4.DC. Když jsi dnes teprve 3.DC, tak to nevadí, stimulka se začíná 2. NEBO 3.DC, je to jedno.

To máš stejnou zkušenost jako já, hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se překonala a píchla to tam-a přesně, vůbec to nebolelo. A kamarádku taky ne...mi přijde, že je k nám osud milosrdný, že ta první jehlička opravdu nikdy nebolí. Protože ty další už potom člověk píchá s větší jistotou, tak mě někdy i trochu bolely, nebo kapička krve vyšla a tak. Co máš k tomu? Od 7.DC Cetrotide? Nebo stříkáš Synarel?

Já byla u Turkové na 2. kontrole při stimulaci, je to taková rázná zrzavá dáma, s ultrazvukem se moc nemaže, ale jinak je docela fajn. Akty tu psala, že jí od ní ten ultrazvuk bolel, mě jen maličko a jen uvnitř, to už jsem byla nastimulovaná. Ale zas potom si ji tu holky už docela chválily a shodly se, že spíš jen neměla den.

baraf
28. zář 2009

ahoj všem!

El, tak jak se máš? stále sama na manželské posteli? 😀

Jitule-mě třeba po tý narkoze bylo šíleně zle, až tak,že jsem skončila na pohotovosti, to je individuální....

my byli dneska s Lukym v ZOO, bylo tam šíleně lidí, ale Lukymu se moc líbilo,hlavně krmení a cvičení lachtanů a jeho oblíbené surikaty...

elana
28. zář 2009

Ahoj Baru🙂

Tak to jste si sváteční den užili, paráda, dnes prý končí babí léto 😒 achjo🙂 Surikaty jsou dobrý srandisti🙂, taky se mi líbí. V Plzni v ZOO bydlí ve výběhu s bizonama a je to dost sranda.

Jojo, stále sama...nejspíš teda budu celý týden, nástupy jsou v neděli (a viděla jsem, že dost lidí přijelo až dnes, asi kvůli svátku; já ale dnes už měla první proceduru-koupel-i když na prohlídku a rozpis k doktorovi jdu až zítra). Tak uvidím. Třeba nějaká výletnice samoplátkyně zavítá i v týdnu🙂

baraf
28. zář 2009

El,tak že bych vyrazila jako samoplátkyně a nechala se dát specielně k Tobě do pokoje? 😝

v Praze jsou surikaty v samostatným výběhu v areálu indonézský džungle... u bizonů máme psouny 😉

tak schválně,co Ti zítra řekne dr. a jaký budeš mít procedury....

elana
28. zář 2009

Jasně, přijeď😀 i s Lukym, bude mejdlo🙂

Á surikaty...tak moment, jestli si je nepletu s těmi psouny v Plzni. Ono se to chová podobně, možný to je, že jsem Tě mystifikovala a bydlí s bizonama taky.

Jo, jsem zvědavá, co mi dr. řekne. Hlavně aby pochopil, že víc než jizva mě trápí ta sterilita, takže abych měla ty procedury spíš gynekologického rázu (i když je mi jasný, že je to dost bléé, ale co nadělám).

baraf
28. zář 2009

žádný s Lukym, sama, co by to bylo za odpočinek 😀

však to zvládneš a pak budou dvojčata 😀

elana
28. zář 2009

No dobře, tak sama😀

Cože tu je tak mrtvo? Siki už by se měla vracet z dovči, ne? A Sonka studuje?

baraf
28. zář 2009

to víš, dlouhej víkend a navic super počásko... tak si všichni užívaj.

elana
28. zář 2009

Asi jo🙂

Já mám podzim ráda, ale tenhle, zlatej, barevnej. Za chvíli přijdou plískanice a to už je o ničem.

baraf
28. zář 2009

jo, jo tohle je kráááásný počasí. dnes jsme sbírali kaštany a zítra půjdem ještě na žaludy a pak budem dělat zvířátka.. 😉

elana
28. zář 2009

Jů zvířátka. Zrovna dneska jsem na to myslela, když jsem se brouzdala parkem a tím mořem žaludů. I pár kaštanů mezi nima bylo. Já je dělala naposled ve školce, už ani nevím, jak na to-to se tou sirkou dají promáčknout nebo se musí hřebíčkem nejdřív připravit dirka?

baraf
28. zář 2009

dírky se dělaj hřebíčkem..... to víš, já si to pamatuju, já je dělala už vloní 🙂