Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
30. zář 2009

myslíš že by až tak? sakra, to mě nenapadlo
letím nakoupit!!!!!!!!!! 😀

tak si hezky bahni, papa 🙂

katrin32
30. zář 2009

Ahoj holky, tak v sobotu jdu na OPU. Mám prý 3 folíky, no moc z toho nadšená nejsem, tak snad bude hodně vajuch.

siki26
30. zář 2009

Katrin, máš ještě čas, aby se tam ještě nějaké folíky utvořily. A v jednom z nich můžou být třeba 3 zralá vajíčka, takže nakonec jich můžeš mít víc než dost 😉

aktaka
30. zář 2009

Kat, i se třemi vajíčky můžeš čekat dvojčata 🙂 hodně štěstí, držím pěsti

sonka.77
30. zář 2009

Ahoj holkýýýý, jsem tůůůů! 😀

sonka.77
30. zář 2009

Katrin, nesmutni, kolikrát špatně spočítají folíky a může jich tam být víc. Uvidíš až po OPU, držím palce, abyste měli dost silných embriek. Jaké jsi měla léky?

Eli, tak už jsi v lázních, jen si tam užívej, ten tampón se nějak přežije, určitě je to superléčivé. Jak často ti ho dávají? Já ti teda docela závidím, hnedka bych tady z práce vypadla, ale to by mě pak rozčtvrtili a zakopali deset metrů pod zem. 😀 Snad se brzo objeví nějaká fajn spolubydlící!

Akti, tak už odpočítáváš dny do UTZ!!! Já jsem tak zvědavá jestli tam jsou dvojčátka nebo jedno mimi. Už abysme to věděly. 🙂

Siki, co jsem četla, tak je jedno, kdy nastoupíš na mateřskou, protože k 1.1.2010 se i ty staré mateřské přepočítají podle nových pravidel. Zkus si to ještě ověřit, ale mělo by to tak být. Je to na prd. ☹

katrin32
30. zář 2009

ahoj holky, dík. Uvidíme v sobotu. Měla jsem gonal a ovitrele. Snáším je celkem dobře. Ty dvojčata by byla super. Tak doufám, že vyjdou. 🙂

sonka.77
30. zář 2009

Kat, hlavně sem podávej zprávy, jak pokračujete. 🙂 Věřím, že vše pošlape, jak má. 🙂

elana
30. zář 2009

Ahoj, jsem na chvilku zpátky.

Katrin, taky držím palce...hlavně ať jsou z toho aspoň ty tři vajíčka, říká se že když je jich míň, o to jsou kvalitnější, tak to by bylo, aby nebylo 😉

Soni, ráda Tě vidím...Ty jediná mi můžeš závidět😀 (těm ostatním závidíme my, viď). Jo, je to tu moc fajný, když to vezmu kolem a kolem. Tampony mám cca obden.

Akty, kdy jdeš na ten uzv? Já jsem taky zvědavá🙂

sonka.77
30. zář 2009

Ahojky Eli! No jo, to máš pravdu, Akty se Siki nemůžou závidět lázně, to my závidíme jim. 😀

Já to vidím v jasných barvách, pokud teď listopad selže, tak na jaře jedu do lázní a pak v létě na IVF. Ale uvidíme, nic se nemá uspěchat. 🙂

Akty jde 7.10., už za chvilku. 🙂

elana
30. zář 2009

Přesně tak Soni🙂

Jak postupují konzultace s psycholožkou? Pořád spokojená?

aktaka
30. zář 2009

ahoj Soni, tě skoro nepoznávám jak dlouho jsi tu nebyla 😀

jj, na utz příští středu, to už budu 7+5, strašně to letí. budu nervní jak prasátko, aby bylo všechno ok

elana
30. zář 2009

Akty, to teda letí jak drak. Jasný že nervní budeš...ale příznaky máš v těch správných grádech, tak je jasný, že to tam je! A teď jestli jednou nebo dvakrát...to už je spíš takový malý bonus🙂

Jdu na plyn, čus😀

aktaka
30. zář 2009

no víš ja, já si to pořád nepřipouštím, příznaky svádím na všechno možné, pak "brečím", že žádné nemám 😀

tjo, plyn, bahno, ty si tam užíváš 😀

siki26
30. zář 2009

Ahoj Soni, tak to jsi mě překvapila s tou mateřskou. Myslela jsem, že se krátí jen ty, co nastoupí v roce 2010. Budu se teda po tom muset někde mrknout.

jitule
30. zář 2009

Elana/Aktaka: diky moc holky, ze me takhle zasobite informacemi. To jsem si myslela, ze jsem si vse peclive prostudovala a stejne jsem z toho trochu zmatena. Jsem myslela, ze se picha bud to nebo ono a po tom 7DC se jde uz na odebrani tech vajicek. A jak dlouho jste si pak pichali ten centrocine nebo jak se to jmenuje?

Elana: to me mrzi, ze jsi mela mimodelozni, ale tak urcite se nam to brzo povede. Me teda taky hrozi mimodeloznim kvuli te sliznici, ale tak snad to zustane jen u tech hrozeb. Jsi ve Frantiskovych laznich, tam jsem byla ja po tech 3 operacich Endometriozy. At se tam moc nenudis ;)

SOBOTA DOPOLEDNE - nejde nektera z vas na kontrolu, ze by jsme si zprijemnily cekani. Ja tam mam byt na 10h.

Preji krasny den vsem 😉

sonka.77
30. zář 2009

Akti, já se bez mučení přiznám, že jsou prostě dny, kdy se mi kecat nechce a vůbec chci zapomenout na vše co se těhulkování týká. A pak mi zas chybíte a přijdu pokecat, já prostě toho psychologa potřebuju, no. 😀

Dneska jsem byla na prvním autogenním tréninku, je to vlastně taková technika celkového hlubokého uvolnění, které budu trénovat hlavně doma a jednou za týden budu chodit k dr., aby mě to učila. Jde to postupně, ale když to zvládnu, tak se to pak dá použít v podstatě v každé stresové situaci. Já doufám, že bych třeba mohla tím hlubokým uvolněním uvolnit i ty svoje zpropadené vejcovody, třeba jsou fakt jen v křeči. Takže zatím spokojenost, v půli října jdu na výsledky těch mega testů co jsem vyplňovala. 🙂

sonka.77
30. zář 2009

Akti, já bych řekla, že máš zatraceně jeden POŘÁDNEJ, ale POŘÁDNEJ příznak a to, že nemáš menzes. To tak u těhotných je, víš?! 😀 😀 😀

sonka.77
30. zář 2009

Jituš, to Cetrotide se píchá co já vím 2x - ten 7DC a pak dva dny před OPU společně s Pregnylem (či jiným lékem co má v sobě hcg).

elana
30. zář 2009

Tak už jsem zpátky, plyn je dost prča...sedí se na takovým modifikovaným záchůdku a zespoda to fouká (asi, cítit to neni)🙂 Ještě je tam velká cedule, že prosí nepoužívat jako WC, že to pak ucpává přívodní trubky😀

Jinak Cetrotide se píchá od 7.DC každý den až do dne posledního Gonalu a Ovitrellu navečer. Jen ten den před OPU není vůbec žádný píchanec.

Soni, to zní zajímavě, podělíš se pak o nějaký vychytávky? Jak s tím tréningem? Teda ty testy musely bejt, když jim to vyhodnocení tak trvá🙂 (jaký tam byly otázky? Jen tak namátkou...).

aktaka
30. zář 2009

ten centrotide se nemusí píchat každý den, já tu první dávku měla čtverytou, tzn. že mi vystačila na 4 dny, pak jsem dostala ještě jednu jednodenní, ve stejný den jako ovitrelle

El, jestli oni nečekají, že si tam ten plyn budete vytvářet samy 😀

Soni, to znám, já měla taky takové stavy, že někdy mě řešit těhu absolutně vůbec nebavilo a na koně jsem nelezla 🙂

aktaka
30. zář 2009

jem si odběhla na nákup a mezi tím jsme odsunuty na třetí stranu. jste toho za tu dobu tedy nakecaly 😀

sonka.77
30. zář 2009

Jo tak takhle je to s tím Cetrotide! 🙂 Takže každý den a nebo víc dávek najednou. A to je taky do břišního špeku?

Tak to je drsný, že se jim tam lidi vyčůrávaj, fůůůůůůůj. 😀

S tím tréningem je to v podstatě tak, že si lehneš, co nejvíc se uvolníš, zavřeš oči a v duchu si říkáš "moje myšlenky jsou klidné", "zvuky zvenčí mě neruší", "vnímám jen samu sebe" no a pak začneš probírat pravou ruku, levou ruku, pravou nohu, levou nohu a vždy si říkáš, "moje ruka je příjemě těžká" "moje ruka je příjemně teplá" No a prostě vnímáš jenom tu ruku nebo nohu a naprosto si jí uvolňuješ. Musí se to trénovat postupně, protože na začátku se ti ani nepodaří cítit tu tíhu nebo teplo, ale časem to jde snáz a snáz, až vlastně jen na to pomyslíš a celé tělo se ti uvolní. A můžeš si tak pomoct, když jsi ve stresu nebo nervózní nebo máš trému. Pak to funguje i kdykoliv, nemusíš u toho ležet.

No a otázky v testech byly fakt vymazlený. První test byl na doplnění věty. Takže tam byl začátek věty a pár teček a měla jsem to dopsat. Vzpomínám si třeba na:
Můj otec zřídkakdy..........
Já i moje matka.........
Většina můžu/žen........
Kdybych byla dítětem.......
Příjde den kdy..........

Pak byl test na odpovídání ano nebo ne a byly tam vyjmenované vlastnosti, který si myslím, že mám nebo nemám. Byly tam čtyři sloupce a v prvním bylo samé: veselá, milá, tolerantní, pečlivá, pozorná, vlídná, spolehlivá....atd. tam jsem dala snad všude ano, protože to ano mi přišlo jako odpověď blíže pravdy než ne. A řekla jsem sestřičce, že mám teda hromadu krásných vlastností, že jsem to ani nevěděla. 😀
Třetí sloupec byl zase hrozně negativní: krutá, závistivá, pomstychtivá, týrající, vypočítavá, sobecká, despotická....atd. tam jsem dala všude ne a divila se jestli někdo napíše o sobě, že je týrající despota. 😀

Další test byl na vybírání možností reakce v nějaké situaci, jaké mám ráda činnosti a podobně. Třeba:
Vaše povaha je: živá - aktivní - veselá - klidná - zádumčivá - smutná a mělo se vybírat co se na mě hodí. Byly tam třeba otázky jestli bych jela busem načerno, jak reaguju na stres, co čtu, jak hodně si myslím, že jsem inteligentní, no už si na nic nevzpomenu, ale bylo to asi 150 otázek úplně z každého soudku.

Pak jsem nakreslila strom a dělala IQ test a ještě se mnou sestra vyplnila rodinnou anamnézu.

Celkem jsem tam byla čtyři hodiny a měla toho fakt plný brejle.

No ale jsem zvědavá, co z toho všeho vypadne. 😀

sonka.77
30. zář 2009

Akti, jo jo, Eli to nepochopila, ten plyn tam není jen tak zadarmo, každý musí pěkně přispět, jinak nic nefouká 😀 😀 😀

elana
30. zář 2009

Prdelky s plynem, jó?😀 jen se smějte, náhodou, pochopila jsem to správně. Plyn tam fouká, pže to tam páchne, páchlo to tam UŽ když jsem tam lezla a taky to (aby některá neobvinila mou předsedící 😝 to tam syčí😀)

Soni, týýý kráso, tak to sis teda mákla. Ty otázky zajímavý, to bych chtěla vědět, co by vyšlo mně.

Hele, s tím Cetrotidem, to je teda něco, nikdy jsem neslyšela, že se to píchá i ve větší dávce, ani Řežábek a Mrázek to v těch svých manuálech, co doma studuju po večerech, nemají🙂 Tak to asi vychytali, že to jde takhle taky, přece jen, ušetří se pár injekcí. Jo, Soni, je to do břišního špeku. Nebo se to dá do nohy-do stehna, stejně tak Ovitrelle.

sonka.77
30. zář 2009

Takže s tím Gonalem, Cetrotide a Ovitrelle to je všechno do bruška a nic do zadku? Tak to pro mě bude příjemná změna. 😀

sonka.77
30. zář 2009

Eli s tím plynem to už neokecáš, to ti nikdo neodpáře, hold tam chodíte prdět, tak se za to nestyď. 😀 😀 😀

A co já vím, zak Řežábek třeba ani nedělá prodlouženou kultivaci ne? Dělá u Apolináře, kde jí nedělají, že?
A ty manuály máš koupené a nebo jsou někde na internetu?

sonka.77
30. zář 2009

Eli, co tam vlastně takhle po večerech děláš? A jak vaří? 🙂

elana
30. zář 2009

Soni, to nejsou manuály, to jsou normálně knížky, jedno je tuším Asistovaná reprodukce (asi to od Mrázka?) a to druhý Léčba neplodnosti (Řežábek). Nebo tak nějak, možná to pletu. Jsou to takový dvě tenký brožurky.

Vaří úplně luxusně,, hrozně si to pochvaluju. Vybíráme ze 4 jídel (oběd a večeře) a 5ti snídaní. Jídla jsou popsaný i číslama diet, takže vím, že co si dávám, je např. k redukční dietě, racionální, nízkocholesterolová a tak.

elana
30. zář 2009

Jo a ty injekce jsou všechny do břuška, neboj nic🙂 jde to tam jak po másle (i když Ty nemáš špek, tak nevím).

Já po večerech? Včera jsem se nechala vytáhnout na skleničku do baru od holek od stolu...ale jinak si zatím dost užívám samotu 😉 čtu si, sedím na netu a tak🙂