Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
6. únor 2010

Ahoj holky, tak u nás se IVF odkládá, min o dva měsíce. Včera jsem byla v Iscare a našli mi hemoragickou cystu. Dostala jsem antikoncepci a mám přijít za měsíc na UTZ. Dost jsem to obrečela, ne kvůli odkladu, ale že jsem s touto cystou byla loni na laparce a představa, že bych musela zase znova je děsná. ☹ Teď jsem zadala dotaz na Iscare, zda to jde případně řešit jinak nez operativně, četla jsem na netu, že to snad jde i bez narkózy odsát, tak uvidím, co mi napíšou.
Jinak chudák Anuška je po operaci, takže jsem byla u dr. Turkové, nemohli se mi dovolat, neb jsem si tři dny nenabila druhý mobil. 🙂 Prý to s Anuškou není nic vážného a brzy se vrátí do práce. Turková byla milá, řekla, že jí to moc mrzí, no mě taky.

Madli, tak super, že už jsi doma! To je teda drsňák ten tvůj mimoušek. 😀

madlinka
6. únor 2010

Sonko to je mi líto ☹ ☹ ☹ ........ snad to půjde bez té narkózy!!!!!!!!!!! Držím palce.

Jojo, jsou to raubíři odmalička 🙂

baraf
6. únor 2010

Soni-je moc mě to mrzí.... držím palečky, aby to šlo bez narkózy a hlavně bez komplikací.

aktaka
8. únor 2010

ahoj holky
tak konečně mám zase trochu klidnější týden, ten minulý byl děsný, tak se tu víc ukážu

Madli, jsem moc ráda že jste všichni tři doma v pořádku 😵

Soni, to je tedy pech ☹ ideální by bylo, kdyby se té mrše chtělo zmizet za ten měsíc, co budeš brát HAK, abys už pak vůbec nemusela řešit nějaký operativní zákrok. držím moc pěsti, aby se to vyřešilo bez větších komplikací a zátěže

Baruš, co Luky, už je zdravý?

baraf
8. únor 2010

ahoooooj všem,

Akty-Luky už je zdravý a zitra jde do školky! jak my se oba těšíme 😀

aktaka
8. únor 2010

Baruš, tak to věřím. budete slavit oba dva, co? 😀

jinak už vím, proč se naše slečna přes den moc nehýbe
v noci jsem nemohla spát, hodinu jsem čučela do stropu. a madam asi pořádala spartakiádu či co, celou dobu sebou mlela jak šílená. takže chápu, že to pak přes den musí dospávat 😀

baraf
8. únor 2010

jo,jo budem, jedu hned ze školky do Prahy, tak si dám někde v klídku kafíčko 😎 no vidíš, jakou máš v bříšku cvičitelku 😀 😝 nebo cvičitele?

aktaka
8. únor 2010

kuš s tím cvičitelem! 🙄 😀

baraf
8. únor 2010

ale,ale nedurdi se 😀 😝

aktaka
8. únor 2010

no aspoň manžel by byl nadšený i za chlapečka v růžovém 😀

baraf
8. únor 2010

Lukymu se taky líbí růžová 😀 😅

eimmy
8. únor 2010

ahoj holky, jsem tady nová, plánujeme IVF i ISCARE můžete mi napsat své zkušenosti-poznatky??? díky moc

baraf
8. únor 2010

Eimmy-ahoj a vítej....
zkušenosti s ISCARE mám vcelku pozitivní. děti uměj 😀 mrkni mi do galerky. už jste byli na prvním pohovoru?

eimmy
8. únor 2010

baraf : ne jestě jsme tam nebyli čekáme na termín konzultace... ty máš mimčo díky nim???

madlinka
8. únor 2010

Ahoj Eimmy, vítám tě!!!! Já taky Iscare můž jen doporučit.....čekám dvojčátka a zadařilo se na první transfer 😉

eimmy
8. únor 2010

ahoj madlin 🙂 nechala jsi si zavést 2 Embrya ??? jak to probíhalo od počátku až do samotného IVF? dělali ti laparo ? jak dlouho jsi si píchala injekce ( bolí to) ... asi moc otázek vid ale jsem z toho nějaká vyplašená

aktaka
8. únor 2010

ahoj Eimmy, vítej

já taky nedám na iscare dopustit, čekáme díky nim holčičku

jinak ve zkratce popíšu svou zkušenost
po dvou letech jsme se objednali na konzultaci v iscaru, hormonální profily i manželovo spermio bylo v pořádku, tak jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii. ta dopadla taky dobře, takže jsme na jaře absolvovali první IUI, pak ještě další dvě, ale pokaždé bez úspěchu. mezi tím nám dělali i imunologické vyšetření, ale opět nic nenašli. tzn, jsme idiopaticky neplodní 🙂
v srpnu jsme podstoupili první IVF, měla jsem krátký protokol, stimulovala jsem gonalem. injekce mě nebolely, zvládla jsem si je píchat sama. měli jsme 13 vajíček, 2 mi zavedli a z toho jednoho nám teď roste slečna 🙂

eimmy
8. únor 2010

ahoj akty: my máme doporučení přímo na IVF... tu laparo dělají asi všem že?? po jaké době po laparu jste začali stumulovat??? a co je dlouhý a krátký protokol?????? jak dlouho jsi si píchala injekce?

eimmy
8. únor 2010

jo a ještě jedna info prosím kolik vás stálo IVF???

eimmy
8. únor 2010

dočetla jsem se na jejich stránkách že se dává záloha 12 tis a pak se to vyučtuje... dopláceli jste nebo vám vraceli ??

aktaka
8. únor 2010

a kvůli čemu vám ivf doporučili? laparka se nedělá paušálně všem, a pokud jste rovnou předurčeni k ivf, tak ti jí, podle mého, ani dělat nebudou. my jsme po laparce hned ten další cyklus šli na inseminaci

u krátkého protokolu stimuluješ od 2. nebo 3.DC, cca do dvou týdnů je odběr vajíček. u dlouhého se se stimulací začíná už pře MS

IVF nás stálo něco kolem 20tis, už si nepamatuji přesně. měli jsme "lepší" léky, prodlouženou kultivaci a 6 embryí jsme nechali oplodnit metodou ICSI, zbytek přirozeně. zálohu jsme dávali 12tis, takže pak jsme ještě dopláceli

mishi
8. únor 2010

mam na vas dotaz, trochu jiny nez eimmy: proběhne IVF, embryo nebo embrya se uchytí, co pak- je nakázáno být doma na rizikovém těhotenství do konce 12týdne? mám s tím počítat dopředu? a pak dál - může se aspon po těch 3 měs. do práce, když je vše v poho?

díky za odpovědi ještě jsem se Hulverta na tohle neptala.

já mám za sebou laparku a hysteskopii, dělal mi jí Hilvert v Mladé Boleslavi, vše ok, manžel taky ok, jen já mám anexin 7,5 (hranice je 5), tudíž si tvořím protilátky proti spermiím.na podzim jsem byla na 2 IUI, v prosinci pak laparka,ještě nás čeká IUI s clostylbegytem a když tohle nevyjde, tak hned IVF. musím do sebe "ládovat" prednison, anopyrin a ještě utrogestan po OVU. kynu jak bábovka, za půl roku 6 kilo nahoře, děsím se dalších hormonů....

eimmy
8. únor 2010

no nějak nám to normálka nejde a doktor ( muj ) mi dal přímo doporučení na IVF ... máme hormonální hladinu, cytologii i spermio v pořádku tak asi proto...

jj děkuji

no levné to není ale snad to bude úspěšné... ty jsi po transferu byla doma nebo jsi chodila do práce?? a ted chodíš do práce nebo jsi na nemocenské???

mishi
8. únor 2010

vidím, že si s eimmy čteme myšlenky a ptáme se na to samé🙂)

eimmy
8. únor 2010

misji: jj taky mě to pobavilo... 🙂

já ted beru ultrogestan a clostylbegit... a váha zatím ok... držím se...

eimmy
8. únor 2010

halo holky jste tu ?

aktaka
8. únor 2010

nemocenska po ivf neni povinna,je to jen na vasem rozhodnuti,mne ji nikdo nenutil. jinak ale jsem uz od zacatku na pn,z vlastni vule kvuli blbe praci

aktaka
8. únor 2010

Eimmy,pokud vam zatim nic nezjistili za problem,budou chtit zkusit asi nejdriv iui,pripadne tu laparku. Ivf je az posledni na rade

eimmy
8. únor 2010

chceme rovnou IVF.. nechci další pokusy... už toho bylo dost

baraf
8. únor 2010

Mishi-já taky měla PN, protože mi bylo ze začátku doooost zle. a pak už jsem se neměla kam vrátit.

Eimmy-stálo nás to cca 21 tis. - 4tis,léky, 12tis ICSI, 5tis.zamražení embryjek.