Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
18. únor 2010

Akti, to nevím, ale i to je možné. Přijde mi prostě divné, že jsem zdravá, mám zdravé i vejcovody, ale skrz ně nic neprojde. Křeč z psychických důvodů je klidně možná. Samozřejmě to nemůžu vědět jistě, třeba jsou srostlé. Ale kdo ví, třeba tenhle blok z minulosti mohl to celé způsobit, třeba ne. Budem pokračovat s psycholožkou a třeba se dopídíme. No a kdybych pak otěhotněla přirozeně, to by byl sen a věřím že je to i možné, nebo třeba by mi to pomohlo na 2. IVF. Chce to čas.

aktaka
18. únor 2010

vysadila jsem asi 12DPO, 15DPO přišla ms. testila jsem ten 15DPO a negativní. normálně mívám luteální fázi do 12 dní, takže tak o ty tři se to protáhlo

garp776
18. únor 2010

..díky moc, já ho vysadila 10DPO a dnes jsem 13DPO a mrcha zatím nikde, včera12DPO test neg, tak se bojím, že mi to taky ms odsunulo 😒 Normálně taky mívám 12 LF.

sonka.77
18. únor 2010

Garp, uvidíš, jestli nejsi těhulka přijde MS max. do pozítří. Doufám, že nepřijde! 🙂

aktaka
18. únor 2010

Soni, i kdyby tě to mělo jen dobře psychicky připravit na to další ivf, tak to by bylo super. není nad to jíd do toho v pohodě 🙂

já třeba teď zpětně, když na to koukám, nemůžu říct, že bych se tím nějak stresovala. celé ty tři roky jsem prošla nějak v klidu. mě nijak nerozhodilo, že jsem po roce neotěhotněla, prostě někomu to trvá déle, tak jsme tomu dali ještě nějaký čas a vlastně až po dvou letech šli do caru. pak už to bylo ráz na ráz, takže jsem ani neměla pořádně čas se nervovat.

Garp, teď už nezbývá než čekat. držím pěsti 🙂

garp776
18. únor 2010

jj, díky moc holky, budu tedy čekat. zítra mám 14dní od IUI a mám si udělat test..bojím se. že tam zase nic nebude..jinak už jsem se objednala na zítra k Turkové, aby mi na další cyklus předepsala clostil, jestli mrška příjde o víkendu, tak abych byla připravená..tento IUI byl v nativu

sonka.77
18. únor 2010

Akti, já myslím, že jsem byla taky dost v pohodě, až ten neúspěch IVF mě odrovnal, ale tenhle blok je z hluboké minulosti a souvisí s ženstvím a plodností jako takovou. Rozumově to vůbec nejde vysvětlit, jsou to prostě city. Sama bych si nikdy neuvědomila, že tohle může být tím problémem.

aktaka
18. únor 2010

Garp, já myslím, že v caru dělají iui většinou v nativu, pokud není problém u ženské. já měla všechny tři a byla jsem ráda. přišlo mi nějak zbytečné cpát do sebe "jen" kvůli iui hafo hormonů

Soni, to je stejně zajímavé na co takhle přijdou, vid? já už jsem kolikrát uvažovala, že bych si šla někam pokecat, abych se o sobě něco dozvěděla. ale pořád si říkám, že to nechám na dobu až k tomu budu mít opravdu důvod 🙂

misha1009
18. únor 2010

ahoj holky, 12/3 jsme objednaní do Iscare, můžu se zeptat, jak probíhá první návštěva? a jak dlouho pak trvá, než se dostaneme k ivf? díky

garp776
19. únor 2010

díky holky za rady..večer mrška dorazila, tak jdu do dalšího kola...

baraf
19. únor 2010

achooooj,

lítám tu jak hadr na holi, balím, zítra jedem na týden do Jizerek. jak já se těším... a co teprve Lukáš, ten počítá už měsíc, kolikrát se ještě vyspinká 😀

garp-tak hodně štěstí v dalším kole 😉

misho-proberou s vámi váš problém, udělají testy .... nejde říct za jak dlouho se dostanete k ivf, to je individuální.

madlinka
19. únor 2010

Barů hoty si moc užijte, docela ti závidím, jela bych hned!!!!!!!

aktaka
19. únor 2010

ahoj ve spolek

Garp, tak hlavu vzhůru a držím pěsti do dalších pokusů 🙂

Misha, na první konzultaci s vámi proberou všechno kolem snažení, jak dlouho, jaké máš cykly, nemoci tvoje, partnerovi i rodičů. partnerovi vezmou krev na hormonální profil, a pokud bude mít aspoň třídenní abstinenci, tak odevzdá sperma na spermiogram. tebe dr prohlédne, pokud bys byla náhodou zrovna 2. nebo 3DC, vezmou ti taky krev na hormonální profil a prohlídla by se dělala jindy, mimo MS.
co se týče doby, kdy se dostanete k ivf, to je opravdu individuální, záleží na problému. pokud se hned na začátku zjistí, že je chyba taková, která se dá překonat jen tím ivf, podstoupít ho můžete hned jak schválí pojišťovna žádost. u nás třeba nebyl problém žádný, já šla na laparku, potom jsme zkusili 3x inseminaci a až potom ivf. což bylo půl roku od první návštěvy

Baru, já ti táááák nepokrytě závidím. nezabalila bys mě s sebou do kufru? budu hodná, slibuju 🙂 😀

a holky pro všechny, koho to čeká - ad cukrovka, co jsem tu řešila, že mi udělali jen ty dva odběry, na lačno a po dvou hodinách. volala jsem si dnes k své dr, nedalo mi to spát, navíc můj děda má stařeckou cukrovku, a jak známo, cukrovka je dědičná. dr mi hned řekla, že je to blbě, že sama měla v ordinaci několik případů, kdy odběr nalačno a po dvou hodinách byl v pořádku, ale ten prostřední dopadl špatně. tzn. že si tu sladkou srajdu půjdu vypít znovu. ale aspoň jsem klidnější, že nic nezanedbám, nerada bych mrněti přivodila z nedbalosti komplikace. děti cukrovkářek prý mívají stejné problémy jako děti nedonošené.

baraf
19. únor 2010

Akty-tak pojeď!!!! máme celou chatu pro sebe a je tam ještě jeden pokoj volnej 😉 večer budeš hlídat děti (všechny jsou moc,moc hodný) a my budem pařit 😀 😝

tím druhým ogtt nic nezkazíš a TY budeš klidnější....držím palečky

baraf
19. únor 2010

chichi, Akty, tak kdy tě máme zítra vyzvednout? nebo jsi se lekla? 😀

aktaka
19. únor 2010

tjo,ja byla zase dve hodiny v tescu,umru. hlidat deti jo? no ja si ted uvedomila,ze uz vlastne neco mam 😀

baraf
19. únor 2010

no jo, výmluvy...... 😀

tak se tu mějte fajn a za týden ahoj!

aktaka
19. únor 2010

Barus,hezky si to uzijte!

mmmk
21. únor 2010

mousik • Dnes v 09:34
Poraďte - ISCARE Praha. Jak často jste dojížděli od prvního pohovoru co, následovalo, jaký výběr hormonální stimulace, léků, je nejlepší, ICSI, AH, zavést tři embrya i při riziku trojčat. Je mi přes 30, co dárkyně vajíček kdo má zkušenosti? Za každou radu, a pozitivní zkušenost budu ráda.

madlinka
22. únor 2010

Mmmk......jak často dojíždíš záleží na tom jestli jste ve fázi kontrol nebo už stimuluješ, záleží na dnech cyklu.......typ stimulky ti určí lékař podle výsledků. Jestli budete potřebovat ICSI záleží na partnerovu spermiogramu, jestli je špatný, ICSI je nezbytné!!!!!! AH mi ani lékař ani embryolog nedoporučil, že prý větší pravděpodobnost uchycení u toho potvrzená není a embrya potřebujou při oplodňování hlavně klid a ne manipulaci a nařezávání.

aktaka
23. únor 2010

čau ženy

Baruš odjela na hory a tady je to jak po vymření 🙂
kde jste kdo?

madlinka
23. únor 2010

Teda tady to ale fakt umřelo 😖

aktaka
23. únor 2010

Madli jak je? co špunti, nezlobí?

ajscha
24. únor 2010

Ahoj,
tady je rušno 😀
Tak jak, vy dvě těhulky - Madli, už nakupuješ? U Akty pokračuje růžové šílenství 😀 ?
Baru to má dobře načasované - na horách si Ještě užije sněhu, ale vracet se už možná bude do jara
😉 Příští týden mám první kontrolu po OHSS, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a hlavně jak dlouho budeme muset čekat na KETík.

sonka.77
24. únor 2010

Ahoj holky, však to je jasný, je olympiáda, takže na diskuze není čas. 🙂 Já už se tak dlouho pořádně nevyspala. 🙂

U nás nic nového, čekám jak to dopadne s tou cystou, na UTZ pojedu někde kolem 10.3. Snažím se všemi způsoby, aby zmizela, tak uvidíme.

Holky, taky je u vás dneska tak hnusně? Tady je mlha a hnus fialovej, hnedka mám po náladě.

Ajscho, tak ať ta kontrola dobře dopadne. 🙂

ajscha
24. únor 2010

Taky mi počasí hodně ovlivňuje náladu, a ačkoliv letos byla zima opravdu krásná se spoustou sněhu, tak jak už to teď začalo tát, tak už se nemůžu dočkat jara, až mně ráno nenechají spát ptáčci zpěváčci a bude svítit sluníčko a všechno se zelenat. A já konečně vytáhnu kolo a tradá na výlety a sbohem autobuse do práce, na kole je to lepší.
Z olympiády bedlivěji koukám jenom na hokej, zbytek sleduju jen tak po očku, občas podpořím drahou polovičku ve fandění, ale v ruce mám při tom rozečtenou knížku a spíš ten čas využívám pro sebe jako klídeček na čtení, takže v zásadě mám sport v televizi moc ráda 😀
Sonko, děkuju a taky držím palečky, ať nás všechny co nejdřív pustí na KETík!

aktaka
24. únor 2010

ahoj holky

Ajscho, šílenství skončilo, oblečení už mám nakoupené všechno. teď začnu pomalu řešit to ostatní, protože jinak máme jen autosedačku a nic jiného
držím pěsti na kontrolu, ať můžete na ket co nejdřív

Soni, musíš tu cystu nějak zastrašit 🙂
tady je počasí krásné, svítí sluníčko, ale ráno byla taky mlha

já dnes čučela na hokej, byla jsem nevím proč vzhůru už od tří,pak jsem vypoklonkovala manžela a v osm zase zalehla a chrněla jsem do půl jedenácté, ale jsem akorát jak přejetá párním válcem. a zítra znovu. ještě, že nemusím chodit do práce, to bych si musela brát dovolenou 🙂

madlinka
24. únor 2010

Akty děkuju za optání......špunti dobrý, od té modřiny co jsme museli do nemocnice sekají dobrotu 😀 😀 😀 ......jsem zvědavá jak jim to dlouho vydrží 😀

Ajscho jojo, já už nakupuju, všichni mě straší jak velká je pravděpodobnost předčasnýho porodu u dvojčátek a dlouhého pobytu v nemocnici, tak se snažím abych měla vše včas......zatím teda ale mám jen pár hadříků, osušky, dudlíky a flašky.......

danda78
24. únor 2010

ahoj holky, kde jste kdo?? tady to teď moc nežije, co?? to všechny koukáte na hokej nebo co?? našla jsem vás až na druhé straně, ale aspoň tak....
dočítám pravidelně, ale nepíšu, protože jaksi nebylo moc co...
koukám že siki se ještě se špuntama neozvala, snad jsou v pořádku...
baruš si užívá posledního sněhu a pak hurá rovnou do jara, snad už konečně...
akty už má vše nakoupeno, to je fajn...
madlince ať se daří alespoň tak jako doposud..
a ajsche a sonce přeju, ať se toho ketíku dočkají co nejdříve a hlavně ať je úspěšný...
a co u nás??? pomalu ale jistě se to blíží. V neděli jsem dobrala duphaston, od pátku po milování trošku pořád špiním,ale dnes 28.den cyklu jsem byla na utz a vypadá vše ok, takže až dostanu menzes, vrhneme se na to.... během 14 dní by snad mělo být OPV, přítel odjíždí s klukama na hory 18.3. na 10 dnů tak snad to do té doby stihneme, aby mohl dodat materiál a až se vrátí tak třeba už na něj bude čekat překvápko... kéž by...
jen sliznici mám teď těsně před menzes jen 6mm, není to málo?? začínám užívat prednison a kyselinu listovou a potom budu píchat gonal a cetrotide...
do toho jde ještě pejsek na operaci příští týden ve čtvrtek, má odmalička špatné kolena a kyčle, geneticky vrozené, je jí 1,5roku a už loni v létě byla na operaci s kolenem a přšítí týden ji to samé čeká s druhým... takže pak se budu starat ještě o ni, 14 dní bude mít stehy, nebude moc chodit..a pak kontroly, pomalu zatěžovat, už to známe, třeba mi to pomůže a nebudu tak myslet na sebe...
zase se ukážu a vy pište...
myslím na vás.
D.

siki26
24. únor 2010

Ahoj holky,

tak se po dlouhém měsíci opět hlásíme (už tři 🙂 ) a ani se nesnažím dočítat...
Včera nás konečně pustili. Začátky byly krušné, jelikož broučkové měli nějakou infekci, takže brali dost antibiotik, ale teď už snad bude všechno v pořádku.
Jsou to zlatíčka, buď jen spinkají nebo papají. Už se zase hlásí o jídlo 😉 Naštěstí mám mléka dost, takže plně kojíme a doufáme, že nám to vydrží co nejdéle.

Doufám, že u vás je vše v pořádku, ketíky se blíží a děti jsou snad v pořádku...???