Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
7. kvě 2010

Ajo, určitě máš právo alespoň na kopie svých papírů. Oni si je třeba budou chtít nechat, kvůli historii, pojišťovně a tak, ale určitě máš právo na kopie, tak je chtěj.

Garp, jak se ti čeká? 😀

garp776
7. kvě 2010

sonka...nic moc...nejsem vůbec schopná se soustředit na práci...ani se nedivím sestřičkám, že tak ochotně nabízejí neschopenku...stejně my, kteří chodí po IVF do práce toho uděláme polovinu( tedy alespoň já 😕 )

mishi
7. kvě 2010

cau holky🙂

tak dnes rano zase silnejsi prouzek, uz se blizi barve kontrolniho🙂 brisko me porad boli, trochu me to znervozunuje. ale asi je to dobre.
garp, myslim na tebe, jak asi nervozne cekas🙂 jak to tam dnes probihalo? popis mi to prosim 🙂

jake hodnoty hcg jsou v normalu na 14DPET? nad tu 100?

taky jsem se nejak dopredu rozhodla, ze jestli to bude v pondeli ok, necham si tu neshopneku dat pro muj vnitrni klid a pak se uvidi podle UTZ za 3 tydny. kliedne bych se pak vratila do prace.

sonka.77
7. kvě 2010

Garp, už jen hodinku a půl. 🙂

Mishi super! Správné hodnoty nevím, ale brala bych i 50. 🙂

garp776
7. kvě 2010

ahoj mishi
proběhlo to všechno rychle...zaklepala jsem na sestřičky....sedla si na židli, sestřička se zeptala jak se cítím, jestli jsem zkoušela test, pak jsme jí dala moč a mamatest tyčinku za 88,- koupený dole v lékárně...testík vyšel..ona se zeptala jestli chci neschopenku...jestli mám utrogestan a pak jsme šli vedle nabrat krev..potom mi řekla, že si mám po 15:00 zavolat a když bude všechno ok, tak za 3 týdny na UTZ. Na recepci jsem pak doplatila vyúčtování a šla do práce.

jinak co se týče hodnot hcg tak nevím, asi jsou i nějaké tabulky...danda psala, že 13DPET měla něco kolem 110 a mimi je ok a aktaka měla myslím něco kolem 1900 14DPET, takže ten rozptyl je opravdu asi velký..

jinak blahopřeju k tlustici!!! mě semtam břicho taky bolí, takže kontrola na wc, zda je všechno ok, je docela častá...
Jediný příznak kromě větších a bolavých prsou je absolutní přecitlivělost..každá blbost mě vytočí..posledních 14 dní je u nás doma pěkná itálie 😕

sonka.77
7. kvě 2010

Garp a proč se ještě dělal test z moči?

mishi
7. kvě 2010

diky garp za detailni popis🙂

doufam, ze nam sem tu hodnotu napises! je to fajn, ze jsi v terminu blizky memu🙂 muzu porovnavat🙂
taky, kdyz jdu na wc, kontroluju, zda tam nic neni. poboliva me ruzne, nekdy vic, nekdy min, nekdy spis picha, nekdy vubec nic

garp776
7. kvě 2010

vlastně ani nevím..myslím, že to bylo napsaný na tom papíru, co mi dali po ET..přinést ranní moč a test.

elana
7. kvě 2010

Ahoj, myslím na Garp, brzo bude znát to správný číslo🙂

Soni, oni to tam tak dělají, já loni taky nesla test i moč. Přijde mi to dost zbytečný, nechápu, proč to tak je. Navíc když jsem vybalila Mamatest, tak sestřička dost zakoulela očima, že je "levný", docela mě to naštvalo, jsem jí řekla, že už se snažíme dost dlouho na to, abych věděla, že TYTO testy nejsou zbytečně předražené, zato ale nikdy ne falešně pozitivní. Tak zajela...

sonka.77
7. kvě 2010

Ahoj Eli! 😉

Fakt? Co já vím, tak obyčejné mamatesty jsou mezi všema snažilkama vyhlášený jako nejspolehlivější. Taky to nechápu, přece, i kdyby ten test byl negativní, tak krev stejně vezmou. Stačilo by přece říct, že doma byl pozitivní/negativní.

sonka.77
7. kvě 2010

Garp, kolik už máš okousaných tužek??? 😀

elana
7. kvě 2010

No právě...chápu to třeba u Apoli, když 14.dpET mají nařízeno testovat doma a když je negativní, tak vše vysadit a počkat na MS, když pozitivní, tak se objednává až na ultrazvuk, takže tam krev pro změnu neberou vůbec. Jinak si myslím, že běžný (a navíc směrodatný) je odebrat krev dva týdny po transferu a podle toho se uvidí.

sonka.77
7. kvě 2010

No tak to mi příjde zase špatně na druhou stranu. Vím o nemálo holkách, co měly pozitivní test z moče déle než 17 DPO, prostě krev je jasný a jistá, bez jejího negativního výsledku, bych teda léky nevysazovala. Takže radši způsob dle Iscare. 🙂

elana
7. kvě 2010

Tak ono u ET je to víceméně jedno, tam, pokud je to správně založený těhotenství, tak si tělo dělá progesteronu dost samo. U KET to myslím (doufám🙂), tak nemají, to asi jdou nejdřív na uzv, než dovolí vysadit. Ale prostě mi přijde nejlepší zlatá střední cesta: testíky nechat na doma a krev nechat doktorům 😅

danda78
7. kvě 2010

garp neboj, bude to ok...
sestřička mi říkala,že jakoukoliv hodnotu 14.den od ET co je vyšší jak 50j. berou jako těhotenství, ten rozptyl tam je opravdu veliký,takže min. 50j.aby jsi tam měla, ale bude to určitě víc.....
ještě nakouknu než se začnu chystat opět do města a práce až budeš vědět výsledek...
držím mooooc pěstičky..
u mě to probíhalo tak,že jsem byla hrozně nervózní po obědě, sama doma, přítel na horách, všichni věděli,že mám volat ve 15,ale to zrovna přišla tchyně, které miminka moc neříkají a tak jsem nechtěla před ní,a byla tady snad 20min.tak hned jak odešla jsem volala... mezitím už mi samozřejmě volal přítel ze Švýcarska jak jsem dopadla, mamka i ségra psaly sms.... no psycho.. celý den jsem na to čekala a pak skoro volala pozdě... 🙂 🙂 🙂 🙂

mishi
7. kvě 2010

ano elen, stojim pri tvem nazoru, spojeji testu z moci + z krve je idealni varianta

garp, budes volat hned po 15H?

sonka.77
7. kvě 2010

Jo jo, tak tak. 🙂
Holky, ještě v neděli jdu hrát volejbal, jsme těžký amatéři, takže je to spíš plácaná. Doufám, že to nebude vadit.
Bude to poslední sport před IVF.

garp776
7. kvě 2010

snažím se tu hoďku dělat něco velmi přínosného...vynášení koše, úklid pracovního stolu, umytí hrnků od kafe..

Vím, že mě na ten test upozornily dole v lékárně, že nahoře vyžadují ten luxusní mamatest za 88,-! No taky mi to přišlo divný, ale oni asi ví, že se tento den málokterá postavíme na zadní (tedy kromě bojovné Elany.. 🙂

Taky dnes u recepce něco natáčeli.. 😎 No snažila jsem se být mimo objektiv, tak snad nebudu v dnešních hlavních zprávách na Nově 😀

elana
7. kvě 2010

No, bojovná Elana si test vezla z domova🙂, tak lékárnu obešla 😝

Soni, tak si sport užij, doufám že na rok máš pěkný utrum! 🙄 😉

garp776
7. kvě 2010

danda..tak to jsi měla o zábavu postaráno, mě zatím volala jen ségra, jinak mám celou rodinu včetně syna na Kanárech, dnes v noci se mi po 14 dnech vrací, takže jsem ráda, že se to doma uklidní a veškerá pozornost zase padne na něho.

sonka..já už nedělala žádný sport od února... 😖

sonka.77
7. kvě 2010

Dandi, to je teda pešek co? Tchýně si přijde zrovna přesně v tom nejlepším čase. 😀

Garp, tam natáčeli, jo? No tak to by teda bylo hustý, kdyby pak byl v TV vidět někdo, kdo tam jako vůbec nechodí. Třeba já. 😀

Fakt, ti to řekli přímo v lékárně? To je teda byznys. 😀

Garp, zkus ještě ořezat ty tužky, to uklidňuje. 😀

elana
7. kvě 2010

To mi přijde milý, myslím že v Gestu to dělají, že při odchodu z ET dostaneš jejich vlastní test pro štěstí🙂 Je to asi nějaký do gestbarev převlečený Mamatest (dost možná ta tyčinka), ale je to hezká pozornost.

elana
7. kvě 2010

Nebo v Gennetu, nevím🙂 to je fuk.

garp776
7. kvě 2010

můžou se po ET ořezávat tužky? 😀 nevím, jestli tu mám vůbec ořezávatko.., ale můžu si udělat konečně manikůru

test jsem si měla ponechat na památku..tak doufám že ho za pár minut, dní, týdnů s pláčem nerozšlapu.. 😔

sonka.77
7. kvě 2010

Jé tak to je hezký. 🙂

Holky teď jsem trochu štrachala v naší diskusi, když jsme jí před rokem oživili a našla jsem tam jednu holčinu, co tehdy trochu přispívala a už má dvouměsíčního klučíka. 🙂 Stejně pamatujete, než jsme to tu rozjely, měla tahle diskuse jen 4 stránky? 😀

sonka.77
7. kvě 2010

Garpíku, věřím, že nerozšlapeš. Jednou se budeš divit, jak tvoje čertisko mohlo být jednou jen taková malá čárečka. 🙂

elana
7. kvě 2010

Soni, to máš pravdu, rozjelo se to tady dobře🙂 a narodily se během roku 4 miminka, fakt super 😉

Garpi neboj, testy jsou pozitivní, nějaký hcg tam bude a určitě ne tak malý, abys musela šlapat po testech🙂

ajscha
7. kvě 2010

Jojo, Soni, fakt to tak bylo, a tím, že jsem byla už v pozdější fázi a píchala současně i Ovitrel, tak to byla docela síla. Ale strašně jsem se bála pootevřít, aby se mi rozsvítilo, protože kdyby to tam někdo viděl, tak by si pro mě přijeli coby pro feťačku, fakt děs. Ale konec dobrý, všechno dobré, mrazáčky z toho máme, tak to k něčemu bylo 😀
Garp, držím palce!!!
Taky si myslím, že Mamatest je slušně přesný za slušné peníze, já si ho přivezla z domova a k sestřičkám nakráčela bez krabičky 😉 - no co, co přesně chtějí tam napsané není 😀

sonka.77
7. kvě 2010

Elí, myslíš ještě Annggie? Jo jo, a teď je to tu samá těhulka, i když třeba moc nechodějí, ale mají to z Iscare. 😀

Ajscho a kdy bude KET, už víš?

sonka.77
7. kvě 2010

Já myslela, že ovitrelle je jako Pregnyl? Co to je?

A jak se vlastně píchá Pregnyl? Měly jste ho do zadku a nebo Iscare dává něco jiného za břicha?