Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
24. kvě 2010

no dovol.... už Lukyho učím, jak se slušně chovat 😀

aktaka
24. kvě 2010

😀 možná nad nějakým slušně vychovaným se smilujeme 🙂
zrovna včera jsme na něco koukali v tv, byla tam milostná scéna, tak jsme pak Sáře vysvětlovali, že ať se podívá, protože ona to bude provozovat nejdří vza 18 let, protože pubertu stráví doma pod dohledem 😀 😀

baraf
24. kvě 2010

hmmm,myslím, že vám to ještě vysvětlí 😀 😝

aktaka
24. kvě 2010

jj, taky si myslím, ale tak malovat si to růžově můžeme 🙂

madlinka
24. kvě 2010

Akty ona se vás tak bude ptát kde má trávit čas 😝 😀 😀 😀

elana
24. kvě 2010

Garpi, gratulace veliká, mrkni na IVF duben 2010, byla tam po Tobě sháňka 😉

baraf
24. kvě 2010

Akty-to můžete.... zase si myslím, že hodně záleží na výchově a tu bude mít Sára určo dobrou (jinak by k vám Luky na námluvy nešel 😝 😀 )

danda78
24. kvě 2010

ahoj holky,
tak jsem před chvílí teprve dorazila domů, jsem ko...
včera kvůli hokeji jsem byla v práci do 1 do rána,šla jsem spát v 1.30 a před půl sedmou už vstávala, jela vlakem do Prahy - 2,5hod. a pak po Praze než jsem se dostala do Gennetu další skoro hodina... je to tam celé rozkopané kvůli tomu tunelu co tam dělají... na zpáteční cestě asi 1km před zastávkou kde jsem měla vystupovat vypadla elektrika,protože tam byla předtím průtrž s kroupama,tak jsme vystoupili a ten zbytek cesty došli po kolejích...
a jinak?? přítel dorazil asi o 20min.dýl,ale doktorka byla moc hodná, počkala na něj i když tam zrovna nikoho jiného neměla... a vše je v pořádku,termín mám dle utz 4.12.,dle menzes 2.12. takže spíš toho 4.12. protože cyklus mívám delší...
jinak nás tam poslal Mrázek z Iscare a platila jsem za to 1100,-kč,ale sestřička říkala,ať si zkusím zavolat na pojišťovnu že některé to proplácí, ne tedy VZP to mě upozorňovala hned, ale tu nemám,tak tam zítra zavolám...
prcek byl v pohodě, klidný, nechtěl se moc otočit,tak mi říkala,ať si sednu, pak lehnu na jeden bok, na druhý aby jsme ho rozpohybovali,ale nedal si říct, takže pohlaví nám vůbec neřekla......
a jinak ukazovala ručičky, nožičky, očička, prstíky,..to jsme poznali,ale jak zabrousila do orgánů,tak to byl konec..
celé to trvalo asi 15min.ale ok...
a teď nějaké hodnoty, vy co to už máte za sebou,tak mi určitě poradíte nebo řeknete zda je to ok a hodně v normě:
CRL - 57mm
BPD - 20,7 mm
NT - 1,3mm = 0,85 MoM
nosní kost. - přítomna
FHR - z-skóre - 171bpm/0,80
pulsace normální
kombinované riziko T21 - 1/20 950
riziko T 21 a priori dle věku - 1/760

a krev: PAPP-A 0,8mIU/ml = 0,85 MoM
FSHCG - 35ng/ml = 0,53 MoM
jsem z toho blázen,ale alespoň tu nejzákladnější hodnotu víte která je na ty vady, tak poraďte, já ani nevím,kolik měří, to taky neříkala,fotku jsme taky nedostali...

jinak se na to chodí ve 13.tt a v 10.tt se odebírá krev...

jdu vás dočíst a pak ještě kouknu...
děkuji za info
přeji pěkný večer
d.

baraf
24. kvě 2010

Dandi-tohle Ti měla vysvětlit dr......... 😉

madlinka
24. kvě 2010

No míra je podle mě to CRL, takže měří 5,7 cm ............

jinak ty výsledky krve samotné nic neřeknou, já když na tom byla tak dr. hodil ty hodnoty k těm výsledkům utz a ono mu to nějak spočítalo riziko postižení........tak mi to i vysvětlil.

danda78
24. kvě 2010

dnes mi to dali jen v GEnnetu tu zprávu a příští pondělí jdu k Mrázkovi,ten mi řekne co je co a zda je to v pořádku..
ale dle pc jsem našla že to crl je opravdu délka plodu, takže měří 5,7cm, bpd je obvod hlavičky, a riziko na postižení mám 1:20950 takže pohoda, dle mého věku ale 1:760 takže 1 dítě ze 760 porodů v mém věku je postižené..
dobrou noc a ahoj zítra
d.

mishi
25. kvě 2010

dandi - ja myslim, ze ty vysledky jsou vyborne!!! to jsem rada, ze ti to takhle dopadlo.

garp - ty uz jsi dostala propousteci zpravu? tzn, ze te predavaji tvemu gyn? to uz do iscare nebudes chodit?
vystvetli/ vysvtelete mi to prosim. myslela jsem, ze az ve 12-13tt, kdy se chodi na nt screening. i kdyz minule mi mrazek rikal, at se taky stavim u hulverta, ze na vysetreni budu chodit uz k nemu....
jak ted danda pise, mrazek ji poslala do gennetu a jde k nemu i na zhodnoceni vysledku a to je v 13tt

garp - myslim, ze kdyz bijou srdicka, tak je vse tak, jak ma byt a spineni urcite prestane.

vcera mi volala hulvert, ze me nemuze vzit ve stredu rano ve sve ordinaci, ze jede na odber OPU sve dalsi pacientky do iscare a at se u nej v siacer dnes zastavim. tak tam jedu na 16h. vcera jsem nevydrzela a zvolna vzrpimene luxovala, snad jsem nikomu neublizila.....trosicku me boli brisko, vcera vecer blbnul i zaludek, nespinim, nekrvacim, tak snad tam prcek bude

mishi
25. kvě 2010

jinak se doma uz pekne nudim, pristi pondeli na kotrole u mrazka se necham uschopnit, aby mohla zase do prace, kdyz bude vse ok.
a abych se nenudila, zitra rano na 8h prijdou lidi ze siko koupelny, budou nam vymenovat vanu za novou (jojo, reklamace skoro 2 roky, to jsou dnesni developerske projekty), snad to zvladnou za 2 dny a nepohnojej to

baraf
25. kvě 2010

MIshi-normální postup je ten, že po pozitvním testu z krve jdeš za tři týdny na UTZ a když jsou srdíčka, tak už pak ke svému gyndr.

baraf
25. kvě 2010

jinak ahoj všem!

danda78
25. kvě 2010

ahoj holky,
mishi, neboj určitě bude vše ok, a dnes už je tedy uvidíš ???? tak to je fajn,alespoň nemusíš čekat dýl...
baraf má pravdu, normálně se posílá po 1.utz už ke svému gyndaři,ale já jelikož jsem tam šla do Iscare už po několika pokusech a domluvil mi to jeden známý,tak mám privilegium chodit tam až do 12.-13.tt
i když sestřičky říkaly minule i nějaké jiné paní,ať se klidně domluví s doktorem a řekne mu,že ještě chce to nejrizikovější období být u něj....takže to taky jde.
pak už budu chodit taky ke svému gyndaři toho mám jen 20km,do Prahy musím dojíždět skoro 200km a už by mě to zmáhalo a je to cestování na celý den...
tak zatím, valím do města, vyřizovat co je potřeba a pak do práce..
dnes mi přijede přítel a přiveze moji mamku, byla na nějakém vyšetření v nemocnici tady kousek od nás,tak tady dnes budespát, a pojede domů až zítra večer,tak se ukážu asi až pak...
pěkný den všem..
d.

mishi
25. kvě 2010

baraf a dando, diky za informacni zporavodaj🙂))
dando - ja uz na utz byla minuly tyden, dost neprijemne me pichalo a bolelo nalevo, tak jsem am zavolala, at se na me mrknou. ofiko k mrazkovi po 3tydnech po pozitivnim testu a to je az v pondeli. uz minuly tyden (to jsem byla v 6tt) tam bylo videt "neco" v deloze a blikalo srdicko. tak snad bude videt i dnes🙂
manzel se chce "urvat" z prace a zkusi dorazit, byl to jeho napad, prekvapil. asi to chce videt na vlastni oci,drzime se zpatky a zatim tomu moc neverime. snazime se mlcet, ja to "vytroubila "jen" 4 nej kamoskam, se kzteryma se vidam individualne. obema rodinam nic. 12.6.nas ceka svatba a 3.7 dalsi, tak uvidime, kdy to prizname. tam budou velke party kamaradu z neolika stran. idealane az po NT screeningu. a jelokiz jsme opravdu posledni, kdo nema deti, tak vsichni cekaji......
mame kolem sebe dost potratu, dokonce i v 6mesici,tak je opatrnost na miste

mishi
25. kvě 2010

dando - 200KM?????????????? to je sileny, to si vubec neumim predstavit, jezdit tak daaaaleko na kliniku.
doufam, ze to vysetreni mamince dopadlo/dopadne v poradku.
zase se nam ozvi, ju?

biris
25. kvě 2010

ahoj holky,tak zítra jdu na odběr už se psichicky připravuju!Byla jsem včera u nějakého doktora a né u Anušky.Jeden vaječník mi vůbec nereaguje a v tom druhém mám asi jen 5 oocitů.

mishi
25. kvě 2010

biris - to jsi byla mozna u toho noveho mudr schmitze nebo u hulverta?
a nezalezi ka kvantite, ale kvalite!! muzes jich mit mene, ale treba to budou prave silna vajicka!!
holky tady mely ruzne oocytu, zelzi i na lecich. myslim, ze jsi mela menopur? ja taky a z folikulu bylo 6 vajicek a 4 oplodnena, a vidis, jsem tehu, a doifam, ze budu az do ledna 😎

aja37
25. kvě 2010

Biris, Mishi ma pravdu. Hlavne je, aby boli silne a nie aby ich bolo vela. Ak budu silne a oplodnia sa, tak ti bude stacit aj 1 vajicko, nie? 😉 Mas 5 folikulov, tak treba dufat, ze v kazdom bude silne vajicko/oocyt a hotovo. Drzim palce a daj vediet.

danda78
25. kvě 2010

ještě nakukuju u oběda než půjdu do práce...
biris, na zítra moc držím pěstičky, věř a bude to ok... stačí opravdu i 5,klidně i 1 ale hlavně silné..
mishi, já vím,že jsi byla,ale teď už budeš zase chytřejší, přece jenom kdyby to šlo,ráda bych viděla mimi každý týden pak je člověk hned klidnější..
u nás dokonce dnes vykukuje sluníčko,tak jsem ještě dala rychle prát prádlo než půjdu...
vlakem cesta je celkem ok,ale to ranní vstávání třeba ve 3 nebo ve 4 a pak se dostat po praze a zpět a zabere to opravdu skoro celý den..
už jsem říkala příteli,že tam teď jdu naposledy, pak možná ještě někdy ve 20.nebo 22.týdnu, to mi nabízel mrázek,že se můžu stavit na ultrazvuk...asi po tom dalším nt screeningu..
přítel by byl nejraději,kdybych tam jezdila celé těhu,ale to si orpavdu nedovedu představit, co cca.3 týdny pak 2 a když už se to blíží tak každý týden.... to je mazec.. někdy jezdí se mnou,ale pracuje po celé ČR a SR tak se na něj nemůžu vázat,chtěl abych i rodila v praze, že bychom tam poslední čas bydleli,ale to taky nejde, já tam někde sama, doma máme psa, provozovnu...a nikdy nevíš zda budeš rodit o měsíc dřív nebo třeba 14 dní přenášet,takže jsem ho trošku z těch jeho iluzí vyvedla.....
tak se mějte , zatím.
d.

biris
25. kvě 2010

Byli tam dva doktoři,jeden menší a já byla u toho většího s trochu kudrnatejma vlasama.Jak jsem byla v šoku že jdu k někomu jinýmu než k Anušce tak mi to jméno vypadlo.Pak mně ještě dodělalo když se mně ptal jestli budem dělat ICSI?Tak jsem muřekla že Anuška říkala že to rozhodne embriolog ale že asi jo když má přítel špatný spermio.Tak ho tam napsal.
Holky jak se to počítá když dělají ICSI kolik to stojí,když budu chtít zavést 2 embria,teda pokud je budu mít a doporučí mi to?Platí se za každé to embrio zvlášť?
Včera už sem si píchla konečně poslední injekce a to jsem dostala 2xOVITRELE,což mi sestřička říkala že se v lékárně budou divit a taky se divili.
Děkuju moc za podporu,tak moc vám závidím že jste těhulky!

biris
25. kvě 2010

Ještě sem se zapomněla zeptat,myslíte že to po odběru druhý den zvládnu v práci?Já tam jen sedím ale mněla bych tam být od 12 do 18 hod!Najednou se se zákaznicema roztrh pytel všichni že včera bylo pozdě,tak doufám že to zvládnu.tady jste to určitě taky některá musela zvládnout!A za jak dlouho po embriotransféru jste šli do práce?Stačí když bych byla 3 dny doma?

aja37
25. kvě 2010

Ten kudrnatej doktor, to bol urcite Mudr.Daniel Schmitz.

Co sa tyka ICSI, zalezi od toho, kolko budes mat vajicok. V cenniku, co si dostala, je napisana cena. Nepamatam si to presne, ale tusim je to rozdelene, ze 1 vajicko ICSI stoji nejak 7 tis, 2-5 vajicok stoji tusim 9tis, alebo tak nejak. Mas ten cennik? Mrkni tam. Plati sa za vsetky vajicka, ktore ti s ICSI urobia a ktore sa podaria, bez ohladu na to, ze si budes zavadzat len 2 embrya. Ostatne embrya ti pripadne zamrazia. Ked mas 5 folikulov, tak ja by som si na tvojom mieste dala urcite urobit ICSI na vsetky. Tam je vacsia pravdepodobnost, ze sa podari oplodnenie.

Ak v praci iba sedis, tak to asi zvladnes ist do prace hned druhy den po odbere. Bude ta pobolievat v podbrusku, ale zvladnut sa to da. Co sa tyka ET, tam zalezi na tebe, ako dlho chces byt doma. Cisto teoreticky, nemusis byt doma vobec. Ja osobne som bola doma max 2dni vratane toho, kedy mi robili ET, ale ja nie som zrovna spravny priklad na to, kolko dni ma byt clovek doma po ET, nakolko mne sa to este nezadarilo. Teraz som napriklad rozhodnuta, ze ak sa nam podari mat embyro, tak budem doma aj cele 2tyzdne.

sonka.77
25. kvě 2010

Ahoj holky! Tak jsem tu, nedostala jsem se od pátku ani moc k počítači. Je mi OK, musím říct, že jsem až překvapená, že to beru tak nějak v pohodě, prostě co má být se stane a když se nezadařilo teď zadaří se třeba příště. Měla jsem na dneska i plánovanou návštěvu u psychoušky, tak jsem to probraly a pochválila mě, že jsem si to v hlavě hezky srovnala. Ukončily jsme zatím léčbu a půjdu se na ní podívat zas až na podzim.

Jinak jsem nás objednala na to imuno do Podolí. Bude to v půli července. Příští týden pojedu k Anušce pozeptat se co dál a hlavně, aby mi napsala doporučení.

Holky, všem držím palce, ať je tu miminek co nejvíc. 🙂

Jo jinak ten dr. Schmitz je z teplickýho Pronatalu, kamarádka u něj byla a prý je fajn. 😉

elana
25. kvě 2010

Ahoj🙂

Soni, to jsem ráda, že sis to srovnala a moc se netrápíš...

Biris, já osobně si myslím, že být doma po OPU je podstatně důležitější než po ET, embryo, které se chytit má, se chytí, při běžném režimu určitě, samože nepolezeš na Everest. Ale po OPU Ti nemusí být pár dnů just, tak uvidíš, každá to má jinak. Já byla na OPU ve středu, vzala jsem si na zbytek týdne dovču, ale nakonec jsem tu páteční zrušila, bylo mi dobře, tak mi jí přišlo líto. Ale někomu fakt dobře neni, takže se rozhodni spíš podle aktuální situace. No a po ET, pokud v práci sedíš, tak co budeš doma dělat jiného...nic🙂

elana
25. kvě 2010

Ještě, Dandi, z těch hodnot je nejdůležitější PaPP-A, to máš ok a NT, taky nádherný 😵

baraf
25. kvě 2010

Soni-ahoj, zrovna jsem na Tebe dneska myslela. je dobře, že jsi vás objednala na imuno, snad přijdou na to,v čem je zakopanej pes..... a nebo prostě příště žádná PK a rovnou po třech dnech..... držím palce

hele, a El je tu taky 😀 čau 😎

elana
25. kvě 2010

Čau Baruš 😎 jak se Ti líbí letošní jaro?😀