Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
26. kvě 2010

Katrin, to mě moc mrzí, už je to definitivně MS? No budem holky statečný a půjdem prostě zas na další pokus. Třeba na podzim.
Kat, vy už máte imuno a genetiku? Jinak mě MS ještě nedošla, měla by v pátek.

Biris a Aje držím palce, a co se týká mých zkušeností s Turkovou, tak jsem jí měla při prvním ET, to byla taková normální, určitě ne nepříjemná, prostě normálně standardní. Pak jsem u ní byla, když onemocněla Anuška a ona mi našla tu cystu. UTZ jsem cítila asi stejně jako od Anušky a byla docela milá, protože mi účastně řekla, že je jí to líto. Měla jsem ten den dostat léky na IVF. Takže špatnou zkušenost nemám, ale dávám přednost Anušce.
A ještě pro Aju, teď mi ve čtvrtek řekli, že OPU v sobotu bude dělat Turková a pak přijdu a na sále Hulvert. Byla jsem ráda. Takže, nic není jistý. 🙂

Madli, vydržte, doufám, že vydržíte co nejdéle v kupě. 🙂

Eimmy, kolik dní jsi po IUI?

sonka.77
26. kvě 2010

Mishi a Garp, dík, že jste si daly do pasů těhotenství, krásně se na to kouká. 🙂 Jen houšť. 🙂

eimmy
26. kvě 2010

sonka: dnes je to 14 dní....

danda78
26. kvě 2010

ahoj holky,
tak návštěvu mamky jsem přežila tak jsem zpět...
koukám dobré i špatné zprávy...
eimmy je mi to líto,ale ivi je spíš taková zkouška,tak doufej v ivf že vyjde v létě...
mishi a garp, pěkné pasy, jsem ráda,že jste obě ok a daří se vám..
sonko je fajn žeto tak bereš a jsi celkem v pohdoě, určitě se zjistí, kde je příčina příště už se to musí povést...
ajo,taky jsem byla v iscaru na nativu, a bez narkózy, neboj, je to trošku nepříjemné,ale ne tak aby se to nedallo vydržet...
a turková snad bude ok a bude mít náladu, věř..
jinak já jsem byla po OPV po IVF asi 3 dny úplně ko,byla jsem ráda,že dojdu na záchod a zpět, ale taky jsem měla 24 vajíček,takže mě napíchávali hodněkrát,tak břicho bolelo a podbřišek....
a pak po ET už to bylo ok, to jsem odpočívala a byla doma asi jen ty první 3dny a pak už jsem dělala vše normálně a vyplatillo se....
nemá cenu ležet po ET.. pokud ti je dobře a máš pohodovou práci,tak bych šla..
přeji pěkný večer a zítra ahoj..
d.

katrin32
26. kvě 2010

sonka, ms přímo ukázková, nechápu, že tak brzy, prostě moje tělo embryo odmítá. O víkendu jsem myslela, že mám OHSS, teplota, bolesti atd., prostě imunita chrání moje tělo i před těhotenstvím 😢

sonka.77
26. kvě 2010

Eimmy, no tak budu držet palce na další pokusy, ať už IUI nebo IVF. 🙂

Mě po OPU nic moc nebylo, ale určitě je lepší aspoň jeden den po být doma, protože se ráda natáhneš, jsi unavená a bříško pobolívá.

sonka.77
26. kvě 2010

Kat a jaký vám zjistili problém? Zjistili nějaký proč to nejde?

eimmy
26. kvě 2010

jj holky já to tak brala že to nemusí vyjít.. přeci jen je to 15% úspěšnost.. ☹ ale bude líp... v létě bude IVF a to výýýýýýjde.... !!!!

madlinka
26. kvě 2010

Eimmy u iui je fakt malá úspěšnost, neboj to ivf klapne 😉

Katy a máš imuno vyšetření??????????

Sonko děkuju, taky doufám že ještě vydržíme, děkuju za každý den, který v bříšku jsme.........ale tak co bych chtěla, podle utz jsme dneska začali 30tt a to už se může stát kdykoliv cokoliv........

katrin32
26. kvě 2010

imuno mám z podolí, jsem přeléčená tak fakt nevím kde je problém

madlinka
26. kvě 2010

A jsi přeléčená na co? Nemohl by ten problém trvat???

katrin32
26. kvě 2010

Jsem přeléčená na sníženou buněčnou imunitu, asi ten problém trvá, ale jak jinak léčit nevím. Nevíte kdo ještě dělá to vyšetření na imunitu a genetiku?

lentilka81
27. kvě 2010

Ahojky, Katy já jsem byla v IMUMED. Je to v Mlynářské ulici. Kousek od Labutě. Výsledky budu mít za 14 dní. Ale genetiku tam asi nedělají. Kdysi mi dělali imunologické vyšetření kvůli častým virozám a taky mi zjistili sníženou buněčnou imunitu, ale myslela jsem, že je to naopak, že bych musela mít zvýšenou imunitu, aby tělo embryo nepřijalo... 😕

aja37
27. kvě 2010

Baby, dakujem za povzbudive slova. Snad bude Turkova v poriadku a v dobrej nalade. Aj ked pri tomto pocasi, no, neviem, neviem 😖 😀

Katrin, je mi luto, ze to nevyslo. Ak som to spravne pochopila, tak to bol tvoj 2 pokus. Budete skusat dalej a snad sa to podari. Inak k tej MS, ze si ju dostala tak skoro ... mne sa tiez stalo, ze dosla strasne skoro. Dokonca raz, ked som mala IVF neuspesne a nebolo ani co oplodnovat, tak mi MS dosla na 20DC. Vobec som tomu nerozumela. Zvycajne ju mavam na +/- 28DC.

madlinka
27. kvě 2010

Katrin kde dělají ještě imuno netuším, ale na tvém místě bych do toho asi šla.....

aja37
27. kvě 2010

Imuno robia este v Podoli, ale tam su docela dlhe cakacie doby. Ja som na objednanie cakala tusim mesiac a na vysledky zase nejakych 5 tyzdnov, alebo tak nejak. V Imumede to bolo nejak rychlo. Ani si presne nepamatam ako dlho to tam trvalo, ale bolo to vsetko spolu menej ako mesiac.

Katrin, co imuno chod. Mozno ti zistia nejaku chybu a bude co liecit.

elana
27. kvě 2010

Ahoj🙂

Eimmy, jak říkáš sama, IUI je takový pokus, když vyjde, fajn, ale nic "jistýho" (ani v těch uvozovkách🙂) to rozhodně neni. Tak držím palce na IVF.

Katrin, v Imumedu je vyšetření ještě míň komplexní než v Podolí, tam jsou asi nejlepší (plus dr. Ulčová-Gallová v Plzni). V Imumedu mně brali jen krev, zatímco v Podolí berou krev oběma plus manželovi sperma. Byla jsi pod Prednisonem celé IVF? To je to jediné, co mě napadá, prostě tu imunitu utlumit, stejně jak se to dělá u KETu. Jinak genetiku si myslím, že by mohl dělat i Iscare, stopro Gennet a Pronatal.

katrin32
27. kvě 2010

elano, byla jsem celou dobu pod prednisonem, ale asi mi fakt už nezabírá, asi potřebuju něco jiného, zkusím se třeba zeptat na myslím gamaglobulin?? ten je snad silnější. Genetiku si nechám udělat, nikdo neví stejně v čem je zakopaný pes.

elana
27. kvě 2010

Kat, genetiku si udělat nech, už proto, abys měla vyšetření kompletní. Ale většinou se něco najde jen když je špatný spg, u žen potom potrácení v I. trimestru (ale později, tak 7.tt průměrně) nebo primární menstruační dysfunkce 😖 no...ale jak říkám, ať to máš pokupě. S imunologií neporadím, každopádně pokud máš tušení, že tělo odmítá embrya jako taková, tak určitě neni od věci zopakovat vyšetření (třeba u té Ulčové, Imumed bych fakt nedávala) a nějak to pořešit 😒

mishi
28. kvě 2010

elano a kat

kdyz jsme byli MY v 11/2009 v imumedu u dr.trnkove, tak mne brali 9 zkumavek krve, manzel musel odevzdat sperma a asi 4 zkumavky krve.takze telesne tekutiy jako v podoli. nicmene bych ted byla taky pro podoli

aja37
28. kvě 2010

Baby, tak som doma. Ziaden native sa nekonal. Turkova zahlasila, ze som uz vraj odovulovala. Neviem, ako je to mozne, ked som si injekciu pichal presne tak, ako mi hovorili a dnes rano mi robila somo este pred 8hod. Akokolvek, uz je to pase. Objednala ma na laparoskopiu a ked zbadala, ze byvame v Mesicich a teda patrime pod Brandys, tak povedala, ze ma moze rovno objednat. Zavolala Mudr.Ptackovi a tak som bola rovno aj u neho. Tiez mi urobil sono a povedal, ze moje vajcovody fakt vyzeraju nie zrovna dobre a navyse su asi plne tej tekutiny. A vraj oba vajcovody. Takze 17/6 idem na laparoskopiu a mam byt pripravena na to, ze mi ich oba zoberu.

Neviem, ci je to dobre alebo zle, ale teda ak je pravda, ze ta tekutina vyplavuje embyro, tak asi to je dobre, ze pojdu prec. Potom som uz ale odkazana iba na IVF.

baraf
28. kvě 2010

Ajo-tak to je teda pech... držím palečky,ať laparka dopadne dobře a IVF pak klapne!!!

elana
28. kvě 2010

Mishi, tak to nás hodně odbyli...mně vzali v Imumedu jednu jedinou! zkumavku krve, manželovi vůbec nic a to jsem měla zaškrtnuto od Mayera všechno možné, ne že on pokazil žádanku.

Ajo, to je mi líto☹ ale vejcovody asi opravdu vypadají mizerně, ono bylo divný, že už Anuška se o té tekutině zmínila, to rozhodně není standart, takže podle mě měla podezření, ale chtěla si být jistá.

biris
28. kvě 2010

tak mi se podařilo oplodnit jen jedno vajíčko,zítra po 7 ráno volám jestli bude transfér či ne.samozřejmně že jsem řvala jako krokodýl ikdyž sem si slíbila že nebudu!A jsem zvědavá co bude ráno!!!Včera jsem byla v práci a asi sem se na to mněla vyprdnout nebylo mi 2x ok!Tak dnes celej den polehávám!

elana
28. kvě 2010

Biris, věř mu, že bude šikovný, když se oplodnil, to je první krok, aby se vyvíjel, to už je teď jedno (neni, já vím 😝 ), že ostatní se neoplodnily...tenhle bojuje sám za sebe, jen a jen a navždy už 😉 držím palce, aby transfer byl.

biris
28. kvě 2010

elen:díky za podporu,vždycky se mi trochu uleví když mně někdo povzbudí jsi moc hodná. 🙂

katrin32
28. kvě 2010

biris, uvidíš, já to taky pořádně ořvala, možná jako stádo krokodýlů a ještě si popláču, hold to musí ven 😉 Koukám, že Iscare produkuje samé jednovaječňáky 😀 Jinak mám napsanou genetiku, kterou nám budou dělat v Iscare (nevím jestli by někde nebyli lepší?) a jdu na kontrolu do Podolí už po několikáté (nevím k čemu to teda je), samozřejmě mi nic neřekli, proč se to všechno tak děje 😢

aja37
28. kvě 2010

Biris, treba verit. Naozaj treba verit. Mam kamaratku, ktora mala 1 vajicko a vsetko prebehlo OK a dnes ma jednu malu Zoju 🙂 Neviem sice ako sa to robi, ale posielaj mu energiu 😉

Netreba to vzdavat. Ja to tiez nevzdavam. Sice meliem z poslednych sil, ale este som to uplne nevzdala.

elana
28. kvě 2010

Kat, určitě nebyli, genetika (s tím, co se myslí pod tímto konkrétním vyšetřením) se dělá všude naprosto stejně 😉 navíc lidi migrujou, dneska Ti to bude číst biolog, který to včera odečítal v Gennetu🙂

katrin32
28. kvě 2010

elana, to je fakt, určitě tam někdo dochází, protože jsou tam jenom v pondělí, schválně se zeptám kdo to vlastě je