Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
31. říj 2010

do toho stále řešíme stavbu, úvěr, věci kolem...takže poslední dny jsou opravdu docela náročné..
ale snad to nějak zvládneme, musíme..

baraf
1. lis 2010

Dandi-my jsme v některých místnostech na žárovce už 4 roky 😀 prostě se mi žádný nelíbilo

danda78
1. lis 2010

ahoj
baraf - to my dokonce 6 let na žárovce,ale zrovna v ložnici,kde světlo teď budu potřebovat,tak si chci nějaké vybrat..
jinak hezký den všem.
d.

sedmitecka
1. lis 2010

ahoj holky, můžu vám sem zase vlézt a zeptat se na jednu věc - stalo se vám některé, že byste byla těhotná i když test (mamatest) ukazoval jen růžovou čárku? už týden mám dvě čárky, ale ta druhá pořád není stejně ilná jako ta kontrolní, pořád je jen růžová a ne tmavě červená (jsem 17 den po ET),...zítra budou výsledky krve, tak bude jasno, ale stejně jsem v nervech😢 😢

baraf
1. lis 2010

@sedmitecka já jsem měla taky růžovou čárku, nikdy jsem ji snad neměla úplně červenou jako tu kontrolní....
druhá čárka tam prostě je... tak držím palce!!!

danda78
1. lis 2010

sedmitecko - tak pak dej zítra určitě vědět... ale myslím si,že to je mooooc na dobré cestě..
já jsem měla druhou čárku stejnou jako první snad až 3 týdny po ET nebo ještě dýl,takže klid...
hlavně že tam je.
já už tady mám naše,tak jdu taky něco dělat.
a odpoledne přijde asi tchyně a budeme tapetovat.
tak nakouknu snad večer nebo zítra.
mějte se.
d.

sedmitecka
1. lis 2010

@baraf @danda78 holky jste zlaté, díky moc za dodání naděje, tady mám ty testy, jeden je citlivost 10 a druhy 25.....

baraf
1. lis 2010

@sedmitecka čárka tam je!!! tak napiš zítra,co krev

danda78
1. lis 2010

je to tam, taky jsem měla takové...
budeš těhule, a klidně tam můžou být i dvě..
zítra napiš, kolik bylo hcg..
ale určitě to bude ok..
držím pěsti.

pajinkaa28
2. lis 2010

Ahojky holky!
Moc děkuji za informaci.Protože je to náš poslední pokus,tak nás to vyjde dráž.Máme doporučené dražší léky,icsi+katetr a chceme si nechat zamrazit,jestli bude s čeho.
Poprosila jsem bráchu ať mi pujčí,tak čekám až se vyjádří.
Jinak jsem to měla v neděli dostat a když na to člověk čeká,tak nic a je mi i divné,že mám čípek hodně měkký a skoro nehmatatelný,minulý měsíc před menzes byl tvrdý a dlouhý.Tak uvidím,ale určitě se nebudu radovat předčasně.Počítám s tím,že to dostanu.Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa

baraf
4. lis 2010

tak jsem dnes byla v poradně, tak všechno v pořádku. mimi má asi 1kg...

dandi-co ty? už máte vymalováno?

baraf
4. lis 2010

paji-a jak u tebe?

mishi
4. lis 2010

@sedmitecka jakmile tam jsou 2 carky a zustavaji, tak je to super! kdyz jsem ja testovala, tak carka postupne tmavla den po dni a ukazovalo se to rychleji a rychleji.
jak dopadla ta krev??? neves hlavu, ja myslim, ze to vypada dobre!

mishi
4. lis 2010

@pajinkaa28 ao, paji, jak u tebe? nejake zpravy kolem menstruace?

mishi
4. lis 2010

@danda78 teda to leti, ty uz budes za par tydnu rodit!! moc ti preju,abyste toho doma stihli co nejvice pred narozenim simunka. uz mate vymalovanio, vytapetovano, jak jsi mela v planu?
jestli ano, tak uz jen smontovat nabytek a prat vecicky.
kdy jdes zase na kontrolu? to uz bude v porodnici v poradne, ne?

ja jsem si volala do podoli kvuli prohlidce porodnice, tak tam asi za 14 dni pojedu na obhlidku.

v praci si pomalu chystam krabici, de facto pracovat budu jeste zitra a pristi tyden jen vyklizet, skartovat,tridit, aby toho bylo co nejmene pqapirove i na discich a na zalohovani do archivu

mishi
4. lis 2010

@baraf jeee, ty uz mas velke mimi, no jo, vzdyt jsi 3-4 tydny za mnou
porad to nechcete vedet? zda kluk/holka?

baraf
4. lis 2010

@mishi nene, bude překvapení 😉

pajinkaa28
4. lis 2010

Ahojky holky!
Tak menzes pořád nikde,dneska jsem zkoušela testík a zase negativní ☹ Zítra jdu na gyndu a uvidím co dál.
Brácha říkal že mi pujčí,tak jsem ráda.Dneska jsem si volala do Iscaru jak dlouho platí žádost a paní říkala 3 měsíce,pak se prý dělá storno a žádá znovu.
@baraf Tak to je dobře že je vše v pořádku,mimísku se daří,to je fajn 🙂
@mishi Tobě to taky utíká a hlavně že je vše v pořádku 🙂
Mějte se hezky a opatrujte se.Dám zprávičky,dr.je tam až odpoledne.
Pa pa Pája 😉

sedmitecka
4. lis 2010

@mishi dekuju ti za dodani nadeje, na krev zitra rano, jsem s nervama uz na dne 😉

sedmitecka
4. lis 2010

@danda78 děkuju moc , napíšu 🙂

danda78
4. lis 2010

ahoj holky...
hlásím se opět asi po 4 dnech a musím vás jít dočíst...
u nás nového to,že máme kromě 1 místnosti vše vytapetováno, uklizeno, vymalováno...
tu poslední ale budeme dělat až někdy příští týden nejdřív, teď na to není energie ani čas.
naši tady byli 4dny, taky masakr..
dělají si vše podle sebe,takže to stálo za to.
mám smontovanou skříň na oblečky a přebalovací komodu, ale ještě se musí doladit panty,aby to pěkně doléhalo a zavíralo se.
postýlku uděláme až o něco dýl
kočárek si chci taky objednat tento víkend a monitor dechu si půjčím u nás v nemocnici - na dětském oddělení ho půjčují za 150,-Kč na měsíc, tak zatím na 6 měsíců a pak uvidím..
miminko se má asi dobře, poslední dny se docela hlásí o slovo.
jezdila jsem teď 3 dny na předporodní kurzy,do toho to malování, uklízení, naši.. tak jsem ko.
dnes jsme měli kojení a laktační poradkyni, kontrolovala nám pak všem bradavky,tak mám používat formovač bradavek,abych se pak dobře rozkojila.. měla jste to taky některá nebo máte???
jdu si vás dočíst a reagovat..
d.

danda78
4. lis 2010

tak baraf, koukám,že už ti to taky pěkně utíká, halvně že mimi je v pořádku a prospívá..
mishi, ty už to máš taky za pár co??
sedmitečko, uričtě dej ztíra vědět,ale pokud jsi ještě testila a čárka tam stále je,tak to bude ok... neboj..
paji, tak že by??? uvidíš zítra na kontrole.. a pokud ne,tak alespoň se vrhneš co nejdřív do dalšího boje..taky jsme teď měli hodně embryjek, ještě nám jich 17 zamrazili,takže nás celý pokus vyšel asi na 31tis.ale vyplatilo se... a máme třeba ještě i na sourozence..
já jdu na kontrolu příští středu, tj. 10.11. chodím stále ke svému gyndaři až do konce, i když už i minule jsem byla na monitoru..
věcičky některé mám vyprané, už i vyžehlené, jen je roztřídit a narovnat do skříně, to už je to nejmenší..
mám 3 sady povlečení do postýlky včetně mantinelu, nebes....ale v porodnici teď říkali,že miminka se nemají dávat na deku.. takže je mít jen v zavinovačce ze začátku??
díky za info.
d.

pajinkaa28
4. lis 2010

@sedmitecka myslíme na Tebe a držíme pěsti 😉

danda78
5. lis 2010

tak co sedmitecko - myslím na tebe a stále nakukuju jak jsi dopadla....
už by jsi měla znát výsledek z krve ne??
dej nám pak prosím vědět,ale věřím,že to bude ok..

sedmitecka
5. lis 2010

ahoj holky, tak možná začnu přece jen věřit na zázraky....
takže - hcg je 480, což je paráda, těhotenství evidentně nezaniklo, ale naopak no a v děloze viděla paní doktroka "něco" černý flek 4,5 milimetru, ovšem prý i kdyby měli ultrazvuk za pět milionů, tak ještě nic víc nevykouká , je brzy, dnes jsem 5+0, za týden další ultrazvuk, podle kterého se pozná, jestli to je v pořádku a nejde třeba o mimoděložní, ale prý snad neeeee, hcg vylítlo ukázkově....paní doktorka bylá úúúžasná (dávala mi embryjka do dělohy), strašně hodná, výsledek krve mi sama volala a ještě už v půl jedenácté, i když to mělo být až po poledni, asi hodila laborku a měla snad ještě větší radost než já, rozloučila se se mnou " tak pa pa" .........božííííí 😉 😉

danda78
5. lis 2010

no tak vidíš, já ti to říkala..
určitě bude vše ok..
hcg máš krásné, to já měla jen 111,5 j. a už jsem v 37tt a to dokonce na 1.utz v 6tt byly embryjka 2,jen to jedno bylo vidět,že už zaniká..
mooooc gratuluju.
průběžně nás informuj.
d.

pajinkaa28
5. lis 2010

Ahojky holky!
Tak jsem se dneska k dr hnala zbytečně,byla tam jen sestra.když to nedostanu,tak mám přijít v pondělí,udělá mi utz a asi odebere krev,ještě zkusím testík,než tam pujdu 😉
@sedmitecka Gratuluji a přejeme ať je vše v naprostém pořádku 🙂
Jinak si užijte víkend a opatrujte se.Pa pa pa

baraf
6. lis 2010

@sedmitecka gratuluju!!! ať je všechno tak, jak má!

pajinkaa28
6. lis 2010

Ahoj holky! 😉
Tak mrcha dneska dorazila ☹ si dovolila po takovém spoždění 😠
Jsem se dneska objednala na pondělí hned po ránu na 8,jsem zvědavá jak toho našeho prcka vytahnu z pelíšku,je zvyklý vstávat kolem 9 😎
Mějte se.Pa pa

danda78
7. lis 2010

ahoj tak mám dočteno..
já se zatím rodit nechystám,i když po pátku a včerejšku jsem taky myslela,že už pojedeme,ale dnes už to je zase lepší..
tak uvidíme..
tento víkend jsme měli halvně odpočinkový, ten minulý týden i tento byl dost hektický - malování, tapetování, kurz předporodní, návštěva rodičů...
zbytek místností - tj. 1,5 místnosti doděláme asi až toho 17.11. jak je svátek, protože tchán chodí do práce a ve 4 už je tma,tak by na to malování neviděl, to by tak akroát přišel z práce...
tak věřím,že min. do toho 23.11. kdy začíná střelec ještě vydržím,přece jenom mám ještě chvíli čas..
přítel dnes říkal,že postýlku chce sestavit,až budu v porodnici, i s nebesama, mantinelem...tak jsem zvědavá,prý nechce, aby doma stála dřív,než se mimi narodí.... - jednomu našemu známému totiž mimi umřelo po porodu a už doma taky měli vše nachystané,tak to budu muset nechat na něm a na tchánovcích...
ale komoda a skříň už jsou hotové,tak zítra do nich začnu asi dávat věci - pěkně si je setřídím podle velikosti a taky v týdnu mi přiveze tchýně koš do obýváku od známé - budu ho mít půjčený, je na kolečkách na převážení po bytě, když dítě přes den nebude v postýlce..
dnes jsme byli dopoledne kouknout na ten kočárek co chceme, mají ho známí a chtějí ho prodávat, malé bude 5měsíců,takže hlubokou korbu už nebudou potřebovat, v autosedačce jim nechce sedět,takže tu použili asi jen 2x a sporťák ještě vůbec,takže vypadá jako nový....navíc nám k tomu dávají deku a slunečník na léto... akorát záruka je už od konce dubna,takže ztratím cca. půl roku..
do zítřka se mám rozmyslet,paní má vyhlídlý nějaký sporťák levnější - mají holčičku,takže chce červený a taky prý potřebují peníze,tak to prodávají takhle celé.. jinak cena je podobná jako na netu,ale asi to koupíme od nich...alespoň nebude nikdo ve městě jezdit se stejným kočárkem.. a tuto barvu jsme stejně chtěli,tak co..
maliník jsem začala pít tento víkend,ale zatím jen 1x denně, aby to moc nepůsobilo..
zítra jedu na kineziologii k paní, u které jsem byla naposledy před rokem a řekla mi,že letos otěhotním,že to bude kluk, střelec...tak se jí jedu ukázat a probrat porod...
ve středu jdu na kontrolu na gyndu,tak pak se ozvu jak to vypadá..
co myslíte na ten monitor dechu, mám si ho koupit nebo půjčit v nemocnici?? nabízejí u nás ten babysense - s 2 destičkama za 150,-kč na měsíc půjčovné... jak dlouho ho tak budu potřebovat, zda se vyplatí ho půjčit jen na půl roku a nebo ho kupovat za 2tis.??
díky za info.
pěkný večer.
d.