Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

pajinkaa28
10. srp 2012

Ahojky holky,
to by bylo fajn,se tam někde taky srazit 😀

hanicinka
24. srp 2012

holky co jste byly na ivf a měli jste neschopenku od nich co mají na razítku, je tam psáno něco v tom smyslu, že by v práci poznali na čem jsem byla, nechci aby o tom věděli. Jestli mě chápete, nevím jak to napsat 😀 Asi mě to tam čeká v září nebo v říjnu, uvidíme jak to vše dopadne. Díky za odpověď 😕

marion14
24. srp 2012

Ahoj Hanicinko! No mě přímo upozorňovala sestra před OPU, že není problém dát neschopenku, ale že tam bude jejich razítko (Iscare, myslím že i IVF, ale to si nejsem jistá, adresa a jméno doktora), tudíž se v zaměstnání můžou dovtípit. Ale že mi neschopenku může vypsat i u můj gynekolog nebo obvoďák 😉 třeba s jinou diagnózou.

pavlinka83
25. srp 2012

@hanicinka Jj na razítku je Iscare IVF, ale myslím si, že plno lidí neví co zkratka IVF znamená.

hanicinka
25. srp 2012

@marion14
@pavlinka83 Děkuji. Já právě nevím jestli tady u mých doktorů pochodím dobře, aby mi to napsali oni. Každopádně musí být předoperační vyšetření že? Tak se jí zeptám, zda by mi neschopenku dala, ale budu půl hodiny určitě vysvětlovat. Tak jen čekám až mi to poj. schválí a jdeme na to. Ještě dotázek- napadlo mě jak hodně bolí odběr vajíček. Měly jste nesch. hned po odběru a nebo až potom. Mám práci na směny a tahám 15kg bedny. Tak nevím jestli se to dá přežít nebo to bude chtít klid?? Děkuji. ☹

pavlinka83
25. srp 2012

@hanicinka Předoperační musíš mít od svojí obvodní dr. Mě odběr vajíček nebolel, jenom takové malé bolesti jako na MS, ale měla jsem jenom 6 folikulů, ono čím víc folikulů tak to asi trochu víc bolí, ale neboj je to v pohodě. Já jsem měla neschopenku až po transferu, ale jestli taháš těžké věci tak si jí nech napsat už po odběru.

marion14
25. srp 2012

Přesně tak, předoperační dělá obvoďačka, tak s tou se případně můžeš domluvit. Já to nakonec vyřešila dovčou, kterou jsem si vzala hned po OPU - teda druhý den jsem ještě musela do práce a ač jsem kancelářská krysa, tak musím přiznat, že doma by mi bylo líp - s tím souvisí i odpověď na tvou otázku ohledně odběru: samotnej zákrok je v pohodě, protože se provádí pod narkózou, jen pak bolí břicho jako při silnější MS, ale záleží, jestli se pak rozjede OHSS, což u mě bohužel vypadá, žejo...☹

jika10
25. srp 2012

@hanicinka Ahoj, ja mam neschopenku od meho gyndare. Po OPU jsem byla rada, ze jsem byla doma, protoze v den odberu to bylo OK, ale druhy den docela velka bolest bricha. Odebrali mi 16 folikulu

marion14
25. srp 2012

Mně pětařicet, proto se bojím toho hypersimuláku, dneska jsem dva dny po odběru a břicho mám jak balón, ale snažím se hodně pít a jíst bílkoviny, i když je to těžký do sebe něco dostat, když má člověk pocit kamení v žaludku...☹ Jika10: a pak se ti ta bolest zlepšila? A ET ti dělali hned? Kolik jsi měla vajíček?

hanicinka
26. srp 2012

Ahoj.Manžel mi taky říká, že si mám nechat po odběru napsat neschop. Tak asi to tak udělám, moc dovolené mi nezbývá a nevím jestli by mi ji šéfka dala, já měla dovču i po iui.
@marion14 Tak ať vše dobře dopadne. 🙂
Jinak budu ráda za každé informace, které mi napíšete. Jaký je v Iscare personál atd. Já totiž nejsem jejich pacientka, ale jen tam půjdu na ivf. A co si má člověk vzít sebou, noční košili atd.?Děkuji za vše. 😉

kaijko
26. srp 2012

Ahoj holky, uff docela se ztrácím v pojmech 🙂 Vím to půl roku, že mám jít na IVF, ale jak se to teď rozjelo a už je to na 100% a máme to stihnout už v září, tak se na jednu stranu těším a na druhou se bojím co mě čeká.. V jeden den na mě pan dr Hulvert (je to zároveň můj gynekolog) vysypal tolik informací. Mám endometriózu, má někdo zkušenost s otěhotněním s touhle nemocí? Mám ložiska na vaječnících, močovým měchýři i na střevech..

kaijko
26. srp 2012

A jen pro info, kolik Vás v Iscaru stálo IVF. Nejdřív jsem si myslela, že to hradí pojišťovna. Ale vždyť to není pravda. Pan dr Hulvert mi řekl ať se připravím na 15-20tis. Samozřejmě si s přítelem říkáme, že tolik chceme prcka, že čert vem peníze, ale třeba chápu, že pro někoho je 20tis velká částka.

marion14
26. srp 2012

@kaijko Pojišťovna hradí podstatnější část (třeba o Gonalu, který jsem si vybrala jako dražší formu stimulace, mi sestra říkala, že stojí snad dvacet tisíc či co, ale já doplácela jen asi 1350 - pak teda bylo třeba koupit ještě další, takže jen za Gonal jsme dali 2700), ale proto se skládá záloha 16 tisíc, která plus minus odpovídá finální částce za IVF (u nás to je 9000 za ICSI, 3500 za prodlouženou kultivaci, 3500 za zamražení přebytečných embryí a 1200 za echokatetr - původně jsem myslela, že tohle všechno je jakýsi nadstandard, ale vypadá to, že to všechno dělají automaticky, aby zvýšili šanci na otěhotnění, ale zas netahají z člověka peníze zbytečně). Jinak pojmy mají Iscare pěkně vysvětleny na svých stránkách. 😉 A určitě se ničeho neboj! Naopak se těš, že se to všechno nějak hne kupředu a že cesta k miminku je zas o kus kratší. 😉

marion14
26. srp 2012

@hanicinka Ohledně personálu: nemůžu si je vynachválit, všichni jsou hrozně milí, sestřičkami počínaje a lékaři konče. Před první návštěvou jsem byla dost nervózní, ale všechno ze mě během chvilky spadlo. 🙂 S sebou si vem noční košili nebo pyžamo, přezůvky, nějakou vodu, 100% džus a mobil - všechno ale dostaneš na takovým poučení před IVF. Jinak já doporučuju ještě nějakou knížku, to kdybys dýl čekala na odběr. Ale já stejně celou dobu před OPU prokecala s paní na pokoji. 🙂

hanicinka
27. srp 2012

@kaijko Ahoj, já mám taky endometriozu, ale jen v dutině břišní a i tak mi dělá pěkný bolesti před a v době menstruace. Taky nás čeká první ivf, ale asi až v říjnu, nyní již nestihnu stimulaci, mám třetí den menstruaci a čekáme na schválení pojištˇovny. Tak jsem na to moc moc zvědavá, jestli se zadaří. 😒

hanicinka
27. srp 2012

@marion14 Dobře díky. Já jen jak na to stále myslím, tak se musím ptát tady co a jak abych se trochu uklidnila, to čekání je nejhorší, jen doufám, že budu dobře snášet stimulaci a nešvihne to někde se mnou. Ty ceny za léky to je tedy pálka! 😕

marion14
27. srp 2012

@hanicinka Nebooj, to s tebou nešvihne!🙂 Nejhorší je to odhodlání k první injekci, fakt jsem si nedokázala představit, že do sebe píchnu, ale pak jsem se na to začala i těšit.🙂 Ono to fakt vůbec nic není. Jinak léky jsou sice dražší, ale můžeš si vybrat i levnější variantu, tam se snad nedoplácí nic nebo hodně málo, ale zas jsou to prý klasický injekce a co jsem slyšela, tak tolik nezabírají...

hanicinka
28. srp 2012

@marion14 Mě pregnyl píchnul manžel, takže uvidíme, jak to půjde mě, já jsem posera, já nesnáším ani odběr krve. Zvolíme tu dražší variantu, co se dá dělat. Jak ti je, ještě to bolí? 🙂

marion14
29. srp 2012

@hanicinka No já při odběrech krve téměř omdlívám🙂, takže tě naprosto chápu, ale tyhle injekce jsou tak pidi, že je zvládne opravdu každej!😉 A k tvýmu dotazu- bohužel včera jsem měla jít na transfer, den předtím jsem ještě byla na kontrole, kdy mi dr. řekla, že je to hraniční, že mám volnou tekutinu v břiše a byla by spíš pro zamražení embryí a transfer až za měsíc, až se mi to zklidní, ale já ji přesvědčila, že chci transfer už teď. Jenže přes noc se mi to tak zhoršilo, že jsem se připloužila s prosíkem, ať nám ty embryjka zamrazí.☹ Měla jsem prý vodu i pod játry.:-/ Včera mi bylo celej den fakt zle, takže jsem nakonec ráda, že se ten transfer neuskutečnil a budem teď moc doufat, že za měsíc to všechno vyjde... ☹

hanicinka
29. srp 2012

@marion14 Ahoj tak to je mi líto. Ta tekutina to je z léků? To je strašný co všechno se může stát. Hlavně ať je ti fain. Dostala si nyní nějaké léky na tu tekutinu nebo se to zklidní vysazením injekcí atd? No ještě, že ty injekce jsou malé, ale záleží jak na ně budu reagovat, já mám na všechno taky ty nejhorší reakce. Antibiotika nesmím žádné, protože je moje tělo nepřijme, to jen dávám příklad, jak to se mnou vypadá: 😒

marion14
29. srp 2012

@hanicinka Nesmíš antibiotika? Ty jo, to jsem ještě neslyšela... 😕 Ta tekutina vzniká při hyperstimulačnímu syndromu - když tělo nadměrně zareaguje na stimulaci. A to je buď pár dní po píchnutí poslední injekce s hcg, anebo pak při otěhotnění. Já měla tu časnou fázi (mezi rizikový faktory patří nižší věk, PCO a vyšší počet odebraných vajíček - tak to jsem vlastně ani nemohla čekat, že se mi vyhne...🙂 ). Ve vaječnících pořád dozrávaj´ folikuly, ale už jenom prázdný, takže se tím vaječníky zvětšujou (já je mám přes 12 cm), tvoří se v nich tekutina a jak to ty vaječníky nezvládaj´, tak se začne přelejvat do břicha. Teda takhle nějak jsem to pochopila.🙂 Teď si pro změnu píchám injekci na ředění krve, jako prevence trombózy nebo embolie. A to je teda lahůdka - včera jsem píchala první a ač je zase malinkatá, tak se mi vůbec nedařilo propíchnout kůži na tom nafouklým břichu - zkrátka není za co chytit, špeky se slily v jeden obří přefouklej balón a to se pak těžko dodržuje věta z návodu "mezi palec a ukazovák uchopte kožní řasu". 😀 Ale dneska už je mi o moc líp než včera, tak mám spíš strach, jak to bude vypadat příští měsíc s mrazáčkama... ☹ No a co u tebe, něco novýho? Kdy máš další kontrolu v CAR?

hanicinka
30. srp 2012

@marion14 Ahoj, no nesmím antibiotika, tělo je nepřijme. Ty jo, tak doufám že mě to taky nepotká, jako tebe, mě by už asi švihlo 😕 Ty injekce na ředění krve by eventuélně nešly píchat do stehna třeba? Ty si chudák, tak ať je brzy po tom všem, mrazáčky budou snad v pohodě 😉 i když já bych taky měla nervy, ono se to povídá jiným lidem viď? Já bych měla jít za 14 dní do car, musím se objednat, ale musím mít schváleno pojišťovnou ivf. A napíšou mi stimulaci.A začne to! 😢 Nevím jak to vše při práci zvládnu kontroly UTZ a injekce do toho, když budu zrovna v práci, tak budu píchat asi na wc? Nevím! To bude komedie. 😀 Měj se hezky a přeji brzkou úlevu.

marion14
30. srp 2012

@hanicinka Děkuju. Ty injekce jsou jednou denně a dobu si můžeš vybrat, takže večer po práci je ideální.🙂 Jo a ty ještě nejsi objednaná? Nechci tě strašit, ale oni mají celkem dlouhý čekací lhůty - minimálně měsíc... 😒 injekce mi řekla sestra do břicha, mně bylo tak zle, že už mi to bylo jedno.🙂 A můžu se zeptat, kolik ti je?

evitaa
30. srp 2012

@marion14 Nám doporučovali píchat ráno kvůli Pregnylu. U toho se musí dodržet čas a když se píchá večer, nějak to hapruje.

evitaa
30. srp 2012

Já začínám píchat příští týden. Jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát - nejsem moc dobrá nosnice ☹

kaijko
31. srp 2012

@hanicinka Ahojky, já vůbec neřešila dr Hulvertem pojišťovnu, jen, že napsal nějakou zprávu a měla jsem jí dát v iscaru. Jak dlouho to trvá? Byla jsem na kontrole 22.srpna a dohodli jsme se na září, uff rychlovka..Dal mi spray do nosíku (hormony).. Mám se objednat 5.-7. den cyklu na kontrolu, z toho mám obavy, co když to vyjde na výkend a taky to jde se objednat takhle rychle? Tím, že jsem měla na půl roku přes přestávky HA a teď jsem začla užívat ten spray, tak to budu vědět až v den, kdy dostanu menses.. Kolik je Ti let? Už jsi byla na laparo s endo? Prý by se měla po porodu endo zmírnit. Já jsem před poslední laparo myslela, že už to snad ani nedám jaký jsem měla bolesti.. A ty už sis něco píchala? Co je to pregnyl? Hodně štěstíčka v říjnu!!!!

kaijko
31. srp 2012

Taky řeším jak s neschopenkou. Nejlepší by bylo, kdybych jí měla od praktický! V práci je hrozná drbárna a i o tom, že už jdu na IVF v září jsem řekla v soukromí 2 kamarádkám.. Přijde mi, že čím míň lidí to ví, tím lepší z psychické stránky pro nás s přítelem..

kaijko
31. srp 2012

@marion14 Jj, vím, že to tam vše je vypsané a vysvětlené, ale stejnak je to pro mě "Španělská vesnice" Když si čtu ty komentáře tady, tak mi přijde, že jsem úplně mimo mísu.. Měla jsem ohledně IVF jen jeden rozhovor s dr, který i trefně řekl, že příšt mi vše zopakuje.. Na internetu mám hodně přečtené, ale když jsem si teď četla Tvoje a hanicinky komentáře, tak to se tam nikde moc nedočtu.. Už je Ti lépe? Jako by nestačilo, že i tak podstupujeme něco náročného a jeětě jsou okolo komplikace..

evitaa
31. srp 2012

@kaijko Schválení pojišťovnou trvá až 3 neděle (hl. VZP je pomalá). Dr. Hulvert ordinuje jen v pondělí ráno a v úterý odpoledne, takže k němu se můžeš objednat jen na tyto dny. Každopádně jak už tu někdo psal - termíny má dost nabité, takže se musí objednávat 3-4 neděle dopředu). Pregnyl je injekce HCG na dozrání oocytů (poslední před OPU).

hanicinka
31. srp 2012

@marion14
@kaijko Ahoj holky. Je mi 32 let. Na laparo jsem byla v březnu, právě našli tu endometr. a chtělo by to co nejdřív přestat menstruovat, aby se nezhoršovala víc a víc. Já půjdu do iscare jen přímo na ivf odběr a ET. Jinak chodím do jiného centra a tam mi dají stimulaci a až budu připravená tak mě doktor objedná na ten výkon, takže se já do iscare objednávat nemusím.Píchala jsem si jen pregnyl před inseminací, která bohužel dobře nedopadla, proto mám strach z dalších injekcí. I teď mě ten pregnyl dal zabrat měla jsem šílené bolesti a při močení jsem brečela jak mě to bolelo. Proto až si budu muset píchat toho víc tak se bojim bojím 😢 Též nechci aby to v práci někdo věděl, ale asi stejně budu mít jejich neschopenku. Uvidíme, hezký víkend. 😎