Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
6. kvě 2013

@aktaka utika to mnohem rychleji, taky to netsiham vnimat. tedy ty prvni tydny rizikove, kdy s emuze stat cokoliv, to utikalo pomalu, jelikoz jsem pocitala kazdy tyden k dobru, ze to vypada zatim dobre.
nejvic me zmaha to byt na nohou a starat se cely den o bety, malo myslim na to, ze je treba sedet. takze aspon venku se snazim posedavat, co to jde a sledovat nasi dracici.
druhym ditetem taky koncime, nelaka me ani ta pece a starosti natoz dalsi tehotenstvi. 2 jsou akorat🙂)

mishi
6. kvě 2013

@kaijko ahoooj, diky za zpravy. to je lauri teda pekne velky mimco🙂 my jsme do toho placenyho 3D UTZ sli hlavne proto, ze jsme chteli mit vetsi kontrolu nad vyvojem plodu a vsemi grafy behem celeho tehotenstvi, nam neslo o ty fotky ci videa, jak vypada...a kdyz jsme to doprali alzbetce, tak to stejne musi mit preci valerie....
na konntrolu jdu 15.5. na 9h kvuli odberum. to by byla super s evidet aspon jednou nazivo🙂 treba nam to vyjde mozna i v podoli v poradne nebo se budeme treosku kopirovat nekjake dny v porodnici po porodu🙂
tak dlouho jste cekali?!?!?! to je sileny....na kolikatou jste byli objednani??? jak jdu ted po ranu tak doufam, ze nebude mit jeste tak velky skluz, dovolim mu tak pul hodiny, vic ne🙂 jeste jsem si ani nedomliuvala hlidani, nechci brat bety s sebou. kdyz pojede stepan se mnou (uz nebyl aspon 2 mesice), tak si ji vezme na starost.
jinak ja uz jsem do podoli aktivne volala, jsem na pondeli 3.6. myslim ze na 8h. na matesrkou nastupuji 16.5.

a pece o miminko se vubec neboj, behem prvnich dnu a tydnu si zvyknes a dostanes praxi. a dobry jsou v tomto smeru kamaradky, ktery uz miminka maji, ty ti pomuzou, kdyz je budes zadat o nazor, osvedcenou radu ci zkusenosti. aspon mne to pomohlo

sonka.77
7. kvě 2013

@baraf naše mladší jde taky v září do první třídy. Docela se těší, jdou i se starší ségrou do nové školy, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Bude to pro nás trochu náročnější je vozit do města, ale asi jde jen o zvyk a ranní načasování. 🙂

@mishi jsme moc moc šťastní, oběma se nám do Iscare vůbec nechtělo, když jsme dělali těhotenský test a vyšel pozitivní, tak jsme se pořád smáli jak blázni, nemohla jsem tomu uvěřit. 🙂

Tak to moc držím palce, ať se princezna ještě otočí, určitě to ještě může klapnout přirozeně.

baraf
7. kvě 2013

@sonka.77 já budu taky Lukáška vozit,tady u nás škola není. no jsem na to zvědavá. možná mám z tý školy větší nervy než on 😀

mishi
15. kvě 2013

holky, měly jste pravdu, otočila se, už je hlavou dolů. myslím, že se tak stalo minulé utery. hulverg dnes prijel az o 50min pozdeji, byla jsem objednana na 9h a prisla jsem do ordinace az v 11h!!! strasny...byl v iscare a neco tam resili....takze ted je duezite, abych zase neporodila moc brzo a uz bylo po 17.6, kdy konci uzavirka v podoli. nerada bych smerovala do jine porodnice.
jinak Valeri ma 2114g a podle grafu my mela mit kolem terminu 3250g, takze bude drobnejsi jako alzbetka.

baraf
15. kvě 2013

@mishi no vidíš, nakonec porodíš normálně... ta čekací doba je šílená, ale když jde o dobrýho dr. tak se nedá nic dělat...
Valerie má pěkný míry a odhad porodní váhy je super, to je tak akorát 🙂 tak ať ještě chvilku počká, ať můžeš rodit ve svý vysněný porodnici

kaijko
15. kvě 2013

@mishi tak to je super, že se malá otočila 🙂 Ty jo, takže zase dvě hoďky čekání? A to tam pak neměl ani sestru.
My čekali asi hoďku, což je standart..
Díky za info 😉
Mám CS 6, malá naléhá, a jsem víc otevřená. Takže jsem dostala utrouš, strkací prášky na dezinfekci, kdyby náhodou/preventivně, a rovnou mi napsal i kapky na kašel, mám hrozný kašel a to teď není ok! Taky zvýšil magnezko, víc mi tvrdne bříško.Vzal mi stěry na strepkokoka. Naposledy k němu půjdu příští pátek a pak další pátek jsem objednaná už do poradny v Podolí.. No, a jako cítím, že už je to fakt jiné s bříškem, i víc spodek cítím..ale bříško nekleslo..A maličká má 2700g a je v pořádku 🙂

sonka.77
16. kvě 2013

@mishi tak super, gratuluji k otočení 🙂

baraf
17. kvě 2013

@kaijko ty už to máš za chvilku. držím palce. neboooj, bude to všechno dobrý 😉 náš Trpaslíček je 33+0 .... a Luky 36+3

kaijko
17. kvě 2013

@baraf Diky 😉 Nakonec od vcerejska lezim v Podoli na kapackach. Krvacela jsem v noci a uz se otviram..V 6h vecer me ceka posledni injekce kortikoidu. Dr me pusti domu az prestanu spinit. Ale to spinim s krvy porad ☹ Ale sam rikal podle utz a monitoru, ze mala uz by ven mohla 😉
Ty jo, fakt trpaslicek 🙂 A Luky sel taky brzicko 🙂

baraf
17. kvě 2013

@kaijko tak drzim palce,ale zvladnete to,uvidis🙂 tak budete mit miminko kvetnatko🙂

sonka.77
17. kvě 2013

@kaijko taky moc držím palce, všechno bude v pořádku. 🙂 Malá už má krásnou váhu, kdyby fakt šla ven, tak to bude v pořádku.

aktaka
20. kvě 2013

@kaijko neboj, to už je v klidu. Sára byla 36+0, měla 2460g a zvládla to úplně super. Tak se nestresuj 😉

baraf
20. kvě 2013

@sonka.77 tý jo, ty už jsi v půlce, to to letí🙂

sonka.77
21. kvě 2013

@baraf Od konce třetího měsíce to letí strašně. Už cítím kopanečky, je to moc krásné.

mishi
21. kvě 2013

@kaijko tak jsem dnes od stredy na konikovi a koukam, co se s tebou deje. moc na tebe myslim! jsi jeste v podoli nebo doma? a jaky je akutalni stav, pomohly ti ty injekce nebo se opravdu blizi porod?
jak psaly holky, laurinka uz ma hezkou vahu, a par tydnu pred terminem muze klidne ven.
drz se,m hodne sil a optimismu a informuj nas!!
kdyby jsi naaaahodou sla jeste k hulvertovi, mam taky kontrolu v patek a to na 12,30.
preju ti more stesti, at vse dobre dopadne, at jste obe zdrave a bez komplikaci (to kdyby jsi uz ted sla na toho cisare).
paa

mishi
21. kvě 2013

@sonka.77 ahoj, jeee, cekate taky holcicku, mate uz predvbrana nejaka jmena nebo je to vse tajne?🙂)
to s ehezky cte, ce si to uzivas a citis, jak se tam hybe. mne az ted zacina dochazet, ze se to uz blizi a bude za par tydnu venku a budeme 4clenna rodina.
a souhlasim s tebou, ze po tech krizovych 13-14tydnech, kdy s emuze stat cokoliv, tak pak to leti jako o zavod. ted jeste mnohem rychleji, kdyz uz mam doma jednu dracici

baraf
21. kvě 2013

@sonka.77 je to krásný, souhlasím🙂 a jak jste na tom se jmény, prozradíš? 😉 a co budoucí sestřičky, těší se?

baraf
21. kvě 2013

@kaijko no a co ty (vy) ? zlepšilo se to? pustili tě domů, nebo jsi zatím v porodnici? a nebo už je malá na světě?

sonka.77
21. kvě 2013

@mishi @baraf holky se jménem je to potíž, vybrané vlastně žádné nemáme, jen pár nápadů, ale většinou se neshodneme. Navíc skoro každé jméno, které se nám celkem líbí má svátek září/říjen. V nejhorším na to koukat nebudeme, ale je to škoda. Tak uvidíme.

Holčičky se těší moc, pořád osahávají bříško a ptají se kde má mimi hlavičku. 🙂

@kaijko taky jsem zvědavá, jak na tom jste.

baraf
21. kvě 2013

@sonka.77 tak s tímhle jsme taky měli problém... nakonec mají děti mezi svátkama a narozkama cca půl roku. ale Trpaslíček měl být Matyáš (únor) a narodit se měl taky v únoru.

baraf
21. kvě 2013

@mishi Tobě už se to taky blíží, už máš všechno nachystáno?

mishi
21. kvě 2013

@sonka.77 alzbetka ma svatek 19.11., pak mikulas, vanoce a narozeniny 1.1., takze behem mesice a pul vsechno....to jmeno jsem ale nevybirala ja🙂)) ja chtela beatu. stejne ji behem roku kupujeme hracky k jejimu veku.
valerie bude mit narozeniny a vanoce po 6 mesiciuch a svatek ma 18.4., takze do narozenin 2 mesice. bude to mit praktictejsi.
no v zari ma svatek adelka (to bylo dalsi ze jmen z mehoi seznamu), mozna se libi i vam

mishi
21. kvě 2013

@baraf co se tyka obleceni, tak ma moc hezky a bohaty satnik🙂) uz je doma i parni sterilizator (ze zdravotnich duvodu ted nebudu kojit, pa r dni po porodu zacinam brat zase leky) a pojizdna kolebka do obyvaku, nove hracky od lamaze,...jeste resime na cem budeme prebalovat - ja chci dalsi komodu s nastavcem nebo prebalovaci podlozkou s pevnou deskou, tak jako jsem mela tehdy druhou komodu u alzbetky v pokojicku, nemusi byt nova, stejne ji pak prodame jako tamtu. taky nemame jeste anatomicke lehatko do skladaci flexi bath vanicky, skate-stupatko pro betynku, mozna i poridime nositko babybjorn, houpaci lehatko bright starts . diky alzbetce mame toho doma dost po ni , ted delam jeste objednavku na lekarna.cz - veci k porodu a po porodu pro me a po vali vcetne kosmetiky a doplneni lekarny

elana
22. kvě 2013

@sonka.77 škoda je nedat to nejkrásnější jméno na světě jen proto, že se zohledňují další "dárkové" dny okolo. Já mám narozky na konci listopadu, svátek týden nato, ten samý den je Mikuláš, za tři týdny Vánoce. No a co? nikdy jsem to neřešila, fakt ne, naopak, celý rok jsem se těšila na tyhle týdny, kdy to narozeninama nekončí 🙂 Tak uvidíš, ale fakt pokud Vám nakonec vyjde jméno kolem narozek, tak to neřešte a dejte ho. Já osobně bych měla problém akorát s Adam/Eva, i když zrovna Adam je jedno z nejhezčích klučičích jmen (pro mě), ale jinak cokoli.

sonka.77
22. kvě 2013

@mishi
@elana holky my na to nakonec hledět nebudeme, ale jen mi to vždycky přijde škoda, když nás napadne nějaké jméno a kdyže má svátek? září/říjen 🙂 Jsem fakt zvědavá, jak se ta naše princezna nakonec bude jmenovat. 🙂

elana
22. kvě 2013

@sonka.77 to já taky 🙂 Ale fakt to škoda není, opravdu je to jen o zvyk...mě třeba přišlo strašně divný a takový nepatřičný, když brácha, narozený koncem ledna, má svátek koncem července. Prostě najednou takový jeden den vytržený z kontextu a tak nějak o ničem 😀 a říkala jsem si, že takhle bych to nechtěla.

mishi
22. kvě 2013

@aktaka
@sonka.77

holky a jakou jste si vybraly porodnici?¨

@aktaka a co sara, vzali ji do skolky od zari? jaky mesic je narozena?v jake prazske casti bydlite? mapuju si, zda na tom je nekdo jeste hure nez my. ale asi neni. bety budou 1.1. 3 roky a i pristi rok ji nejspis nevevezmou, jelikoz pred ni letos byly i neprijate deti, ktere se narodily leden 2010. u nas by bylo treba cca dalsich 100 mist ve skolkach. a zurive se stavi dalsi a dalsi domy cakovickeho parku:(((

baraf
22. kvě 2013

@elana já jsem tím zas hrozně "trpěla" svátek, mikuláš a vánoce byly víceméně dohromady. a přišlo mi hrozmě nespravedlivé,že brácha se ségrou to mají "lepší"
Trpaslíček má narozky týden před vánoci, tak koukám, aby to měl pěkně rozdělený 😀 a Lukášek ho hrozně lituje, že to má tak po sobě 😀

baraf
22. kvě 2013

@sonka.77 to jsem taky zvědavá, jaké jméno nakonec vyberete 😉