Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
1. črc 2013

@mishi určitě to přijde...teď to vypadá zas že se udělá teploučko, vyvaluj bříško na slunci, třeba se Vali rozhodne podívat trochu do chládku ven 🙂 Že Š. nechce sex je úplně fuk, upřímně řečeno sice ano, sperma obsahuje prostaglandiny, jenže aby byly schopny vyvolat porod, muselo by se na Tobě během čtvrthodiny vystřídat 5 chlapů-to nejsou moje slova, ale dr. Kouckého od Apolináře, který je fakt uznávaný a zkušený odborník. Takže neboj, i kdybyste sexovali jak o život, tak to Vali stejně nepopožene, pokud nebude sama chtít. Ale chápu, že jsou to nervy, však jsem to sama zažila, já navíc šílela, aby neselhala placenta (já jsem vůbec celý těhotenství o něčem přemejšlela 😝 ), takže jsem se dobrovolně nechala ve 39+6 zavřít do porodnice a nechat si to vyvolat, což se stejně nepovedlo a ten císař z toho byl. Dneska už jsem moudřejší (snad 😅 ), ale holt zkušenost je nepřenosná. Do neděle času mooooře, to dáte 😉
@baraf už jsem komentovala fotky po mejlu...uteklo to, co? Kluci jsou oba moc pěkní, Filípek vypadá mnohem starší, vůbec bych neřekla, že je jen půl roku od Ondry a to ještě že se měl narodit až o dva měsíce později.

baraf
1. črc 2013

@mishi jak pise El,do nedele spooousta casu.a s dr.Kouckym ma svatou pravdu🙂 rodil mi Lukaska a je to fakt odbornik a ma pravdu.drzim palce,at si to Vali rozmysli a narodi se "sporadane"

baraf
1. črc 2013

@elana TY,ze bys premyslela co by se mohlo a nemohlo v tehu stat?to se mi ani verit nechce...

No jo,uteklo,uteklo uz mame doma skolaka....on se do skoly vubec ale vubec netesi,je z toho dost nestastnej...
Trpaslik klame telem,obleka velikost 92,z HMka ma i overáky 86🙂) a stale je na plinach-tuhle mi povidal,kdyz jsem se ho ptala,kam se dela bobek,"ja ti vubec nerozumim,co chces"🙂 jooo,v hlaskach bude asi po braskovi...

elana
1. črc 2013

@baraf "TY,ze bys premyslela co by se mohlo a nemohlo v tehu stat?to se mi ani verit nechce..." to je jako ironie, jo? Jestli jo, tak to beru 😀 Jinak jsem teda myslela, že mě znáš líp, pokud to bylo myšleno navážno 😀

ad plíny...tak to buď vklidu. U nás némlich to samý...ba teda hůř, Ondra podle mě vůbec nechápe, co se po něm chce, myslím že prostě necítí, že bude čurat...on sedí na nočníku 10 minut, hraje si tam, pak ho to přestane bavit, řekne "nic, ostuda", vstane-a za půl minuty se počurá na zem nebo na někoho nebo do plenky. Prostě ale už se mu evidentně muselo chtít, když trůnil. Tak fakt nevím, co s ním, na konci července bude týden u babi na chalupě (já jsem slíbila výpomoc v práci), tak snad bude trošku počasí, že by třeba běhal nahý a ukázala mu, že čurá a že měl čurat jinam atd. 😒 U kakání taky, vesele si řekne "já kakám", ale rovnou už tlačí do pleny. Jsou to opičáci, co? 😅

baraf
1. črc 2013

@elana u nas se na nocniku nesedi=ztrata casu 😠 😎 ale jinak vi,ze se tyhle veci delaji na zachod nebo na nocnik-teorii ma zmaknutou,ale praxe je teda chaba

Je jasny,ze to byla ironie....

elana
2. črc 2013

@baraf no přesně, teorii má zmáknutou dokonale...v noci vstávám a z postýlky se ozývá cccc, jakože ví, kam jdu a co tam budu dělat 😀 Ale sám myslím, že nepozná, že se u něj ccc chystá🙂, až když to vytvoří, tak mi to třeba řekne. No, u nás se takhle trůní tak jednou za týden, když se utrhnu a posadím ho tam...přiznám se, že jsem nějak ty pokusy už dost vzdala, prostě holt na to zralej neni, tak neni, co nás budu oba tejrat.

baraf
2. črc 2013

@elana asi tak...nejak nemam ty nervy na to nas tejrat...nejvic mi stvou kecy tchanovcu (hlavne tchana teda...) do haje,kdyz jsou tak chytdy,tak at si ho vezmou na vikend a naucej ho to,ja jim budu vdecna....

elana
2. črc 2013

@baraf však jo...takhle jsem se domluvila s tchýní, že to s ním zkusí v tom létě. Ona tam má podmínky, který já nemám, takže nemám vcelku co ztratit-buď ho odplenkuje (nebo aspoň s tím prostě začne, jinak je to u nás fakt na mrtvým bodě totál), ale pak je to prostě tím, že já těžko ho nechám doma lítat po parketách bez plínky, navíc tu máme celkem i zimu atd. nebo neodplenkuje a pak sama uvidí, že to neni sranda.

baraf
2. črc 2013

@elana aspon se s ni muzes domluvit,to je fajn,ta moje je "ochota sama"☹

elana
2. črc 2013

@baraf jo, to musím říct že jo, hlídat je fakt ochotná, udělala vše pro to, aby jí to vyšlo a v tom termínu mohla. Ono teda, pokud by se zadařilo a odplenkovala, tak je mi jasný,že to (za zády ovšem!) budu mít doživotně na talíři, ale na to prdím. Ráda a vděčná budu a nad názorem, který mi někdo není schopen říct do očí, mávám rukou.

baraf
2. črc 2013

@elana ale jo,tKhle bych to brala taky.ale jen spousta kecu neni k nicemu,chytrej umi bejt kazdej

elana
2. črc 2013

@baraf no přesně 😝

danda78
3. črc 2013

@mishi - stále nic??? tak zatím je "jen" středa,tak to má malá ještě čas,ale věřím,že už to je dlouhé a únavné...
@baraf, @elana - taky u nás se na nočník chodí cca. od podzimu na kakání, sám.. a na čůrání začal taky někdy v zimě,ale to bylo takové nejisté, měl "nehody" a nebylo to ono..
ale te´d už je bez plín normálně celý den, jen na spaní mu ji ještě dávám, má rád mlíčko než jde spát,tak ji má zatím vždy mokrou
ale do města, do auta, všude už bez....
a sám si sedne doma na nočník,vysvlékne se,pak zase oblékne..takže už celkem pohoda
ale musí k tomu dospět sami, prostě..
já ho taky dávala dřív,ale bez efektu a až pak to pochopil a začal dělat sám
tak počkejte no.....
někdy to přijít musí....... 🙂 🙂

danda78
3. črc 2013

@baraf -ad.tchýně..taky neřeším..říkali,že by malý už mohl být bez plín,ale sami ho nic nenaučili...a te´d zase remcají,že už by se měl naučit venku čůrat na kluka.... já jsem ráda,že vůbec venku čůrá sám a nemusíme mít plínu a te´d tohle...
no pořád něco
nevybere si asi..... 🙂

elana
3. črc 2013

@danda78 tyjo supr, to je šikula 😉

ale jo, je to jak říkáš...někdo na to přijde dřív, někdo později, ale do školy chlapíci snad s plínou už nepůjdou, ne? 😅

někde jsem četla, že dítě je zralé na nočník, když začne spontánně střídat nožičky do schodů. Myslíte, že je to pravda? Ondra začíná tak nějak zlehka teď, pořád teda preferuje víc pravou před levou (tipuju tak 30% : 70%), ale občas už prostě prostřídá, ale nevím, jestli tomu mám vůbec věřit.

danda78
3. črc 2013

@elana -tak to nevím..a zdá se mi to blbost..náš nožky moc nestřídá dote´d a na nočník chodí fakt na kakání cca. od 1,5 roku a na čůrání taky tak,ale to jsem ho posazovala,sám si chodí a říká až tak posledních pár měsíců
a plínu musíme nějak odnaučit bez nehod i na spaní, aspoň po obědě,jinak ho nevezmou do školky, a to jsme od září přijatí.... i když nám ještě nebudou 3,tak už by mohl chodit
takže do školy??? to už fakt ne.... 🙂

baraf
4. črc 2013

@elana no nevím, Trpaslík střídá nohy do schodů poměrně dlouho...takže v tom to asi nebude.... no uvidíme... plíny mu začínají vadit,ale zároveň mu je jedno, když se počurá...

sonka.77
5. črc 2013

Ahoj holky, zdravím po vyčerpávajícím pracovním maratonu, ale teď už až do konce srpna budu jen rovnat šanony, třídit soubory a uklízet si kancelář. 🙂
Co ta mishi? Doufám, že jí to klapne do pondělka bez vyvolávání. Třeba už rodí.

Já jdu na další kontrolu teď v pondělí, cítím se dobře. Jen už pravidelně chodím každou noc na WC, ale nic mě nebolí, bříško hezky roste. Jsem zvědavá, kolik jsem za poslední měsíc přibrala.

Do domu bysme se mohli stěhovat tak za 14 dní, tak potom už začneme pořizovat výbavičku. Zatím mám jen jediný kousek, body, které koupila tchýně. Hodně mě potěšila, že není růžové, ale bílo oranžové.
@baraf
@danda78
@elana
@mishi

mishi
5. črc 2013

@baraf
@danda78
@elana
@sonka.77

holky sama voda, jeste nerodim🙂 ve ctvrtek odpo monitor ok, stacil jim jeden. jeste jsem se stavovala na oddeleni P3, kde se vyvolavaji porody a pak na P2, optat se osobne na aktualni volne nadstandardy, ve ct odpo bylo plno, ale to neva. hlavne ze si napsali moje jmeno a vedi o me.
uplne cirou nahodou mi vcera vecer nase mila sousedka (ceka 3dite) prinesla knihu od Ingeborg Stadelmann -Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod - nevim, zda jsem to tady psala, ale minulou sobotu (40+2) jsem poprve zkousela ricinovy koktejl (ten ta porodni asistentka s 20letou praxi doporucuje tem, co jsou po terminu a ceka je indukce). nasla jsem na toto tema diskuzi tady na konikovi a procetla jsem si zazizky tech, co ho vyzkousely a chvalily. bohuzel mi ho stepan udelal po obede, takze jsem nejdriv vyprazdnila streva, pak mi bylo spatne a tezko od zaludku a radeji jsem si ulevila a asi po 2h mi zacaly opravdu kontrakce, vubec jsem s tim nepocitala, ze to bude fungovat. ktere trvaly 1,5h, ale pak prestaly. z toho usuzuju, ze telo jeste nebylo pripravene. autorka knizky doporucuje vypit den prfed nastupem do nemocnice, coz je u me nedele.
abyste si predstavily, co to je za mnamku - 25ml ricinoveho oleje(da se koupit v lekarne, ale ne vsude), maly panak koralky (my mame slivovici) a 0,33l merunkoveho dzusu. po 3-6h se maji dostavit silnejsi porodni bolesti.
chci to jeste jednou zkusit, nemam co ztratit. kdxyz to nevyjde, holt se smirim s tim, ze to necham na pondeli a doktorech a budu ocekavat, ze se budu dlouho trapit nejen ja, ale i mala valerie v brisku

mishi
5. črc 2013

@kaijko co mala laurinka, jak se mate?

elana
5. črc 2013

@mishi a jé...teda ta Tě napíná, slečna jedna nevycválaná 😝 Ani ten frťan ji nevyhnal, no toto. Tak držím palce, ať se, pokud možno, té indukci přece jen vyhneš (nějakých pár hodin ještě máš, to Kajjko netušila, že bude rodit touhle dobou a do rána měla malou na světě 😅 ) a kdyby, tak ať je to rychlé a úspěšně brzo za Tebou.

baraf
6. črc 2013

@mishi drzim palce,at si to mala rozmysli ty porodis bez indukce.mala je teda potvurka,takhle dlouho se v tom brisku fintit🙂 a k kdyby k tomu vyvolani nakonec doslo,tak at se moc netrapite.napr.se mnou lezela u Apolinare holka,rano v 8 ji dali tu tabletu na vyvolani,do hodiny ji zacaly kontrakce a kolem obeda porodila....

baraf
6. črc 2013

@sonka.77 teda tobe to tehu taky leti,nedavno jsi psala ze jsi 9tt a ted uz jsi daleko za pulkou. To je fakn,ze uz se klnecne budete moct nastehovat zpatky.a nakup vybavicky si uzij to ti docela zavidim🙂

sonka.77
6. črc 2013

@baraf no jo letí to hrozně, říkala jsem si, že když jsem tu oznamovala těhu, tak byly holky zhruba tak jako já teď a ony už rodí. Nestíhám počítat týdny, od toho 14tt to letí neuvěřitelně.

@mishi držím moc palce, to tedy musí být mňamka, to ti povím. 🙂

mishi
6. črc 2013

@elana
@baraf
@sonka.77 dekuju vam vsem za podporu a za palce, budu to potrebovat!

elana
7. črc 2013

@mishi tak se holky držte, ať je Vali nejdýl zítra večer venku 😵 A neboj se...ono to snad nebude tak hrozný. Moje známá-gynekoložka! si nechala dobrovolně vyvolat oba porody, u prvního bych to pochopila, že nevěděla do čeho jde, ale u druhýho chtěla taky, takže zas taková hrůza to pokaždý taky není.

sonka.77
7. črc 2013

@mishi
@elana Jo jo, hodně holek tu píše o rychlém a bezproblémovém vyvolávaném porodu, takže neboj, všechno zvládnete. Myslím na vás. 🙂

Eli, tak už je to venku, to je taková krása. 🙂

mishi
7. črc 2013

@elana tak jsem si najela mysi na tvuj nick a uz vidim, proc sonka pise o "krase" 😀 😀
moc gratuluju k tehotenstvi a prekroceni rizikovemu 1.trimestru!!!
a muzu se zeptat, jsem zvedava, jakym zposuobem jsi otehotnela? prirozuene, ET, KET,...?

mishi
7. črc 2013

vcera jsem popijela koktejl 17-17,30, nedostavilo se po nem vubec nic!!! ani ten strevni trakt nezareagoval

ale dnes rano jsem se vzbudila pred 5h, bety k nam v noci proklouzla a spatne se mi spalo, teply vzdiuch a bety se hemzila, tak jsem sla k ni do postele, ale uz jsem nespala, jelikoz mi zacaly kontrakce (nebo poslicci?!?!) hned od zacatku jsem si vse zapisovala, od 6,00-8,00 jsem je mela tak 11x/hodinu, mezitim jsem dala vanu na 20min a ted uz mam tak 4x/hodinu a mnohem mensi intenzitu bolesti. a to jsem rano chystala veci pro bebe, ze ji odvezeme ke stepovym rodicum a my pojedeme do podoli, at se na me kouknou...

vypadalo to tak nadejne aja se tesila a mela dobrou naladu, ze se konecne dockame, byla jsem uplnbe v pohode, zadnej stres ani nervozita.
tak ted to spis vypada, ze rano opravdu nastoupim. no a podle toho, jak jsem daleko za terminem ocekavam, ze by to snad nemuselo byt tak hrozne a nebude to trvat dlouho, ze mi bude stacit jedna tbl a do par hodin - nejdele do pondeli vecer - by mohla byt venku.

ale to dnesni datum by bylo pekne, ze? 7.7.2013 😀 😀

baraf
7. črc 2013

@sonka.77 je to krasa,vid? 🙂