Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise tak to je skoda... ☹ zas alespon vis, ze ovu mas nepravidelnou... zrejme ti folik prasknul vcera ve vlaku tim rozcilenim 🙂)) kazdopadne nic neni ztraceno. Ty jsi uz brala clostik?

To IVF neni tak hrozny, spis je to napor na psychiku... ale i to se da zmaknout. 😉

Predpokladany transfer je zitra nebo v sobotu podle toho kolik toho zbyde - kdyz toho zbyde dost, tak bude PK, takze transfer v sobotu kdyz jen jedno embryo tak asi zitra. Na info se tesim moooc, jsem zvedava jak se mrnouskove maj. 🙂) Pritek rikal, ze si mysli, ze dneska neusnu, ale beru to statecne 🙂) a vzdy kdyz chci zavolat do laborky tak se kousnu do rtu... 🙂) a jeste k tomu kamaradka, ktera sedi vedle v mistnosti ma kamaradku ktera se o ne v v laborce v ISCARe stara, takze me to laka o to vic. Ale rekla jsem si ze to vydrzim, proste jim verim. 🙂

lussinka88
21. zář 2016

@karlos12
@monrougemerise holky ted me dosla jedna vec.... co kdyz mi rano reknou ze mam jit na transfer? V tech papirech je psano, ze transfery se delaj od 10-12 a ja mam volat v osm... nevim jak bych to udelala v praci... :-/

monrougemerise
21. zář 2016

@lussinka88 Clostik jsem brala pul roku pred tim, nez jsme sli do Iscare. Ted u prvniho IUI jsem ho nemela az u druhyho bude. Ja se IVF nebojim, spis budu na nervy 😀

monrougemerise
21. zář 2016

@lussinka88 Jsem zvedava, jak se maji vase miminka! Ale urcite se o ne staraji hezky! No s tou praci to je blby, ale co nadelas. Nemuzes se omluvit, že musis k dr? Nebo zahrat nevolnost nebo tak? 😀

lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise ani mi nemluv, ja uz mam prokousanej ret 😀. Nakonec jsem volala do laborky jak je to s tim tranferem a fakt tam v osm zavolas a od deviti do 12ti jsou transfery...

Ja nejsem dobra herecka 🙂)) ale vymyslela jsem, ze budu muset nekoho narychlo odvezt z nemocnice :-/ doktora mi asi nesezerou, je nas tam malo a vsechno musime domlouvat dopredu...

monrougemerise
21. zář 2016

@lussinka88 teda to je drama! 😲 To jsem zveda! Zitra v osm hned napis! Ja jsem rada, ze mam praci home office a muzu si planovat vse jak chci.

karlos12
21. zář 2016

@monrougemerise to je pravda .Také už chodím 10 . den , ať je to jistější 😉 .Snad už budeme mít brzy klid 😉

karlos12
21. zář 2016

@lussinka88 na práci se vyprdni , čekáš už snad dlouho , ne ? A práce neuteče , miminka jsou nejdůležitější 😉 Alespoň bys nečekala dlouho a " neplánované " akce jsou nejlepší 🙂

monrougemerise
21. zář 2016

@karlos12 Ja taky doufam! 🙂

@lussinka88 Prosim te, jak te to vyslo financne? Jak to funguje?

lussinka88
21. zář 2016

@karlos12 ono by bylo lepsi kdyby byl transfer az po ty prodlouzeny kultivaci tzn. V sobotu. Zitra by byl v pripade ze by embrya a na tom byly hur a nezvladly by dalsi dny v mediu... alespon takhle jsem to pochopila. Takze jestli dobre chapu je to mensi sance na uspech... me to nedela problem jit tam zitra, ale nechci aby to v praci vedeli a nerada lzu ☹ uvidim co mi zitra reknou, ale zacinam se bat...

lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise jak to funguje ti ukazu na obrazku - vyfotim az budu doma 🙂)

A financne jeste nevime. V den kdy jsem byla na odberu vajicek jsme platili zalohu 16tis na laboratorni sluzby... a v tom se predbezne pocita s ICSI (injekce spermie do vajicka) u 10ti vajicek, prodlouzena kultivace, zamrazeni (tohle vsechno by melo pokrejt tu zalohu) a echokatetr na transfer myslim (jestli neni k tomu tak je to 1200kc navic). Ostatni hradi pojistovna. Plus teda doplatky za leky, ale oni ted davaj Ovaleap a tam jsem za 2x 900jednotek doplacela asi 8korun. A jak jsem byla na utz tak mi predepsala jeste 450 jednotek a to jsem doplacela 500kc (nevim jakou to ma logiku 🙂)) kdybys chtela tak mam jeste jednu davku schovanou... 🙂 no a pak klasika doplatek za utrogestan (pak kacek), ovitrelle (asi 200kc)... snad jsem na nic nezapomnela 🙂. Ale co vim, tak snad Hulvert predepisuje menopur a tam je podle me vyssi doplatek... ale treba to dava jen nejakym pacientkam se specifickym problemem...

monrougemerise
21. zář 2016

@lussinka88 moc dekuju. A jak dlouho trva schvaleni od pojistovny nebo co? Takze zaloha je pri odberu vajicek a zbytek kdy?

lussinka88
21. zář 2016
lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise takže od 2DC si pícháš stimulaci - tady je napsán Puregon, ale já brala Ovaleap (je to stejný, jen jiná firma). Jsou tam i rozepsaný dávky (ty čísla). Pak od 7DC si dáváš ještě jednu injekci na blokování ovulace - Orgalutran. a 8DC jdeš na kontrolní ultrazvuk, tam se přeměří a spočítají folikuly a stanoví se další postup... bud že si budeš ještě píchat dál nějakou dávku nebo už ti daj jen injekci na dozrání (pregnyl nebo ovitrelle) a naplánuje se punkce. No a punkce probíhá tak, že ráno přijdeš nalačno a čekáš až půjdeš na řadu, nás tam bylo fakt hafo, takže jsme docela dlouho čekaly nejdřív na pokoji a potom v předsálí (to bylo dost depresivní, páč tam odvážely ty holky, co už to měly za sebou.... a pak je dávaly na takovej pás jako u pokladny co se na nej dává zboží a ten je přeložil na pojízdný lehátko a sestry je pak odvážely na pokoj..... bylo to dost divný - ten pás.... 😀) pak si lehneš s nohama do praku, udělaj ti ještě jeden ultrazvuk, řeknou kolik jich tam je a uspí tě. po dvou hodinách jdeš dom.... mě bolelo břicho, protože jsem měla hodně folikulů, ale ty co byly semnou na pokoji žádný bolesti neměly měli tak kolem 7-10vajec. No a ještě ten den ty vajíčka oplodní bud tím ICSI nebo že daj spermie do skumavky s vajíčkem (IVF), druhej den si zavoláš kolik z nich to zvládlo a řeknou ti kdy si máš zavolat znova. Co jsem pochopila tak kultivaci 3dny hradí pojištovna a prodloužená kultivace je 4-6dní.... a pak se domluvíš na ET.

Jinak jsem se koukala ještě do toho ceníku a s tou prodlouženou kultivací nás to bude stát komplet bez léků 16.200 včetně toho echokatetru... a léky byly asi cca za 1000kč...

lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise schválení od pojištovny trvá cca měsíc, ale prej můžeš začít stimulovat dřív pokud splňuješ podmínky pro schválení IVF (hlavně věk). Musíš si sehnat předoperační vyšetření u praktika (posudek+ krev + EKG).

Mě říkala sestra, že ta záloha by se měla zaplatit co nejdřív, ale Dr. mi říkala, že jí mám zaplatit až v den odběru. Takže jsme jí platili ráno před OPU - na příjmu před OPU to kontrolujou (dá se zaplatit hotově nebo kartou....). A zbytek nevím 🙂)) nikdo nic neříkal, ale řekla bych, že to budem doplácet před ET, ale jsou to jen ty 200, takže by to mělo už být v pohodě...

monrougemerise
21. zář 2016

@lussinka88 Jeeeee, ty jsi strasne skvela! 🙂 Moc moc mi to takhle pomohlo! Opravdu dekuju! 🙂 Zitra ti drzim vsechny palce! Hned rano pisni! 🙂

lussinka88
21. zář 2016

@monrougemerise kdyby neco tak se ptej! 🙂 doufam, ze to je alespon trosku srozumitelny. Myslim, ze pokud mas deti a zadnej jinej vyraznej problem a nakonec by ses pro IVF rozhodla, tak to budes mit podobny ne-li stejny 🙂.

To vis ze hned zitra pisnu... snad jeste vydrzej bobanci do soboty... potrebuju jeste uklidit🙂

monrougemerise
22. zář 2016

@lussinka88 8:01 cekam online! 😀

lussinka88
22. zář 2016

@monrougemerise Tak prej se vyvijeji krasne a je jich dost ani je pry nepocitali... jsou prej na vicero miskach tak aby je vsechny nemuseli budit, tak zhodnotili jen jednu misku a ty by mi mohli stacit. ET bud zitra, ale nejspis bude v sobotu. Zitra mam zas volat... 🙂)

lussinka88
22. zář 2016

@monrougemerise to vis ze jsem jim volala uz v 7:58 😁

monrougemerise
22. zář 2016

@lussinka88 jeee, super zpravy! 🙂 Je mi jasny, ze jsi volala 7:58 😀

karlos12
22. zář 2016

@lussinka88 to je super .Koukala jsem zpětně na včerejší zprávy a moc děkuji , sice jsem se neptala , ale popisuješ to úplně skvěle a pro blbé , což je super . To budou silné dětičky . Jaké to je být konečně skoro u cíle ? Držím moc pěsti ať to jde takhle krásně i nadále 🙂

jani1982
22. zář 2016

Ahoj holky 🙂 @lusinka88 jak to tu popisujes, tak na me uplne dychlo IVF z brezna 🙂 probihalo mi to uuuuplne stejne 🙂 Je fajn, ze to takhle holkam popisujes, moc to pomaha, nez kdyz clovek nevi, co vlastne bude. Jo ten pas na prelezeni z lehatka je tam fakt divnej :D kor kdyz tam ostatni sedi a cekaji. Moc drzim palecky, at se pekne vyvine nejaky super embryak ;) a vse dopadne na jednicku!

U me je to dnes 4 tydny po tom nestesti a uz jsme zase blize k datumu 4.10, kdy jdeme na konzultaci do Iscare. Uz je to lepsi, jen v te hlave to porad je....Uz se tesim, az budu alespon stimulovat, to uz me zase trosku zamestna neco jineho 🙂

lussinka88
22. zář 2016

@monrougemerise ty dva dny jsou fakt dlouha doba... nevim co budu delat po transferu... 😀 ted me napada, ze kdyz jsi mela ovu driv, tak budes mit MS driv 🙂) budes brat jednu tabletku clostiku? A od 3. Do 7. Dne s pregnylem?

lussinka88
22. zář 2016

@karlos12 diky moc!! jsou to bobanci sikovny. U cile? Me to zatim nejak neprijde, porad si prijdu nazacatku. 🙂 spis se posouvaj ty mety, nejdriv mas strach aby vyrostly folici, pak abych jich bylo hodne, pak aby byli zraly, pak aby se oplodnili, atd atd... a kdyz uz neco z toho zdolam, tak si rikam, ze jsem to nemela tolik hrotit a premyslet nad tim... zas je to dobry, ze az budeme drzet ten maly urvany uzlicek tak si na to ani nevzpomeneme! 😉

Jak jsi na tom ty? Na tom imunu jsi byla v podoli?

lussinka88
22. zář 2016

@jani1982 taky mi prijde lepsi kdyz clovek vi do ceho jde. Ja to snasela dlouho s nadhledem a usmevem na rtech, ale jak jak jsem si lehla na ten stul, tak mi to cely doslo - nemuzem mit deti, tohle je posledni moznost a tak... proste se to vsechno nakupilo a me zacali tect slzy... taky asi za to mohl ten oblbovak a to ze nez me uspali trvalo docela dlouho... myslim, ze projit IVF neni tak jednoduchy jak se zda... neni to jen o ty fyzicky strance, ale hlavne o psychicky.. nastesti se to uz docela srovnalo... a jsem nabita novou energii.

to me moc mrzi! ☹ zacatek rijna bude tu co nevidet 🙂 ono to hodne rychle utika a jak zacnes stimulaci, tak je to raz dva 🙂) urcite to bude tentokrat v pohode! Hlavni je zachovat si v sobe alespon trosku klidu. Ja uz 3x potratila (2x ZT a jednou mimodelozni a od ty doby 3roky nic...) samozrejme ze se to neda srovnat! Ale hodne mi pomohl cas a uvedomeni si, ze to tak proste asi nemelo byt a ikdybych se postavila na hlavu, vztekala se, tak by to dobre nedopadlo... je hrozny ze se tohle deje... ☹

zjistili pricinu proc se to stalo?

monrougemerise
22. zář 2016

@lussinka88 Ja doufam, ze budu mit ms driv. Po IUI jsem mela az po 34 dnech, kvuli progesteronu asi. Budu brat clostik 2-6 den 1-0-1. Pak pregnyl a IUI a potom asi Crinone.
Cekani je proste nejvetsi peklo 😀 Ale po transferu to bude jeste horsi 😲 To budes pocitat minuty 😀

lussinka88
22. zář 2016

@monrougemerise ani mi nemluv 😀 už jsem nastudovala, že TT se dá dělat po pěti dnech 😀 ale blbý je, že já už teď nevydržím ani dva dny 😀

monrougemerise
22. zář 2016

@lussinka88 Ja to chapu, mam nervy za tebe! 😀

leni_tom
22. zář 2016

@lussinka88 Já měla 4 dny po ET dušíka 😉 Hodně štěstí přeju.

Na hlavní stránce na mě blikla diskuze Iscare, tak jsem se vrátila zpět o 3 roky...Máme dvouletou holčičku a po 1,5 roce snažení to u nás opět vypadá na další IVF (třetí stimulace, nemáme nic zamraženo), bohužel.