Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

lagina
19. dub 2017

Dnes jsem volala do laboratoře, kolik nám nakonec zmrazili...
Jsem docela překvapená, ta "umrtnost" je fakt obří.
Z 20 volikulů 17 vajíček, 9 oplodněných přežilo do druhé dne, ve dne transferu jich bylo 8 z toho několik na nejvyšší kvalitě. Zavedeno jedno. Zamraženy dvě dávky, jedna po dvou emrbyích a jedno samotné.
Překvapilo mě, kolik jich pak není ...
Doufám že naše se bude mít k světu 🙂

lussinka88
19. dub 2017

@lagina to dela ta prodlouzena kultivace... vydrzi jen ti nejlepsi... nam z z 30 odsatych vajicek, 27 oplodnenych zbylo 5... jedno ze tri se chytlo. Ono je lepsi kdyz je vyselektuji, prece jen to rozmrazeni neco stoji a je to pro ne dalsi zahul... vezmou jen ty top, ktery maj sanci to rozmrazeni prezit bez ujmy.

8karolina4
20. dub 2017

Jsem zde a vše v naprostém pořádku. Lip to vyjít nemohlo! Screening byl v Profema centru velice důkladný - hodinu a pak vše jeste kontrolovala doktorka Frisova. Úžasný. Na 70% je to holcicka. Je to jedno. Hlavně at je miminko zdravé 🙂 to je naše Viktorka

evelinah
20. dub 2017

@8karolina4 to je krása, moc držím palečky ať jste obě v pořádku ❤.
Já ležím v posteli v ISCAR a čekám na revizi 😢

8karolina4
20. dub 2017

@evelinah to je desny, ale verim, ze miminko hned prijde a uz bude vse v poradku! ❤

michaela_k
20. dub 2017

Krátíme si chvíle čekání na vyšetření 🙂

lussinka88
20. dub 2017

@michaela_k jeeeeee vam to slusiiii 😍😍😍 dej vedet jak jsi dopadla!!

lussinka88
20. dub 2017

@evelinah tak hlavne at je to rychle za tebou! Co ti rekla Jarza?

evelinah
20. dub 2017

@lussinka88 mám žádanku na genetiku a imuno. Jinak prý to embryjko pošlou na nějakou cytogenetiku či co. Ale nejsem si jistá, že se něco zjistí.

michaela_k
20. dub 2017

@lussinka88 děkujeme ;)
Dopadli jsme tak, ze IUI
V našem případě nehrozí a v po jdu dr. Lachetovi na kontrolu, poresit moji nesmrtelnou cystu a domluvit se kdy bych mohla začít stimulovat. Jupiii po roce se to někam hnulo 🙂

lussinka88
20. dub 2017

@evelinah tak super!! Heled kdyz se nic nezjisti, tak alespon budes vedet ze v genetice to neni! Na imuno jdes do synlabu?

lussinka88
20. dub 2017

@michaela_k cysta se poresi rychle a pristi cyklus stimulujes. Kdy jdes k lachetovi?

evelinah
20. dub 2017

@lussinka88 jj do synlabu,máš nějakou zkušenost? A genetiku v ISCAR, prý tam jezdí nějaká dr.z Gennetu.

lussinka88
20. dub 2017

@evelinah no synlab znam, ale podle me nejsou moc specializovany na reprodukci. Delaj asi hodne podobny testy, ale lepsi imuno mi prijde v tom VFN, Podoli nebo Plzni. Tak uvidis co ti tam vyjde, kdybys chtela najdu kontakt na Dr. Malickovou a mohla bys ji ty vysledky poslat mailem s zadosti o konzultaci. Je prej na to machr! Navic dela castecne v U apolinare v IVf takze moc dobre zna problematiku IVf... co vim tak je otevrena konzultacim. To samy Dr. Ulcova- Gallova z Plzne. Ja z toho synlabu mam takovej smisenej pocit, je to proste "jen" laborka, delaj toho hodne. Ale tyhle zensky se tomu venujou celou karieru - jen tomuhle.... ja chodila do podoli k dr. Madarovi, ten s tim v CR zacinal, ale uz je v duchodu :( ten vedel driv co mi tam vyjde nez me nabrali 😂. Rekl ze do roka budu tehotna a fakt jo, ptehotnela ksem po 11mesicich. Ten mozna dela jeste v nejaky poradne...
ta genetika je asi dobra... tak tim ze jsme nemeli nic v rodine tak udelali jen zaklad a vetsinou se na nic neprijde. Navic pokud mas darkyni tak tvoje genetika je "je jedno".
Ja bych se zamerila na tu imunu. Napsala bych mail s tema vysledkama, ze jsi zoufala a uz fakt nevis co vic udelat jestli by ti na to nekoukli pripadne neporadili. Jsou to taky jen lidi, navic treba ta dr. ulcova-gallova je velice sympaticka a empaticka pani. Kdyz ji holky psali tak si je zvala k ni na vysetreni. Ale jak chces... takhle bych to udelala ja... ale ja jsem divna 😁 vse overuju 10x, zas za ten klid to stalo 🙂)

evelinah
20. dub 2017

@lussinka88 na genetiku už jsem objednaná a jo já jsem jedno,je to spíš pro jistotu. Na imuno ještě objednaná nejsme,teď jsem po zákroku tak to ani nejde. Asi se můžu objednat i jinam,ne?
A jak je tobě?

lussinka88
20. dub 2017

@evelinah tak na ty genetice zkontrolujou i muzskyho... mas na to narok, tak proc to nevyuzit, alespon budes vedet. Pocitej s tim, ze ty vysledky trvaj strasne dlouho ☹ my jsme cekali skoro 4mesice (ale bylo to pres prazdniny, tak mozna proto).

To imuno muzes s zadankou asi kamkoliv.. ale klidne se objednej hned.. cekaci doba na tyhle specialky je dlouha ☹ treba tata posila k ty MUDr. Malickovy do VFN. Ma s ni vyborny zkusenosti, ale co si pamatuju tak cekacka byla 3mesice :-/ treba ted je to jinak, netusim... zkus tam zavolat a pozeptat se. Pripadne doktorce napsat mail za jak dlouho po revizi mas prijit. Ta Malickova je prej dobra v tom, ze umi odhalit i jiny problemy neprimo imunologicky a pristupuje ke kazdymu individualne, tzn. Ze udela vsechny testy k tvymu problemu. V podoli delaj vsem to stejny a leci se klasicky prednisonem a chranenym sexem...
malickova dela infuze intralipidama atd... rekla bych ze to ma vic vymakany vzhledem k IVF.
Kdyztak tady je kontakt k na tu Malickovou: http://ulbld.lf1.cuni.cz/ambulance-klinicke-a-r...
Nebo zkusit to podoli, tam tak dlouho cekat nebudes, ale kvalitove se to tam podle me zhorsilo po odchodu MUDr. Madara. Dela to tam takova mlada doktorka, ktera je takova... no... nemela jsem k ni takovou duveru.

michaela_k
20. dub 2017

@lussinka88 jdu v pondělí ve 12:40. Jeste kdem u nej nebyla. Tak uvidíme. Dnes jsem 21DC tak snad do po nepřijde mrcha. 🙂 Min. Cyklus jsem mela měsíc HA kvůli te cyste, ale nezabralo to. Tak snad nepřijde moc brzy.

evelinah
20. dub 2017

@lussinka88 moc děkuji za rady a zkusím se objednat,snad se nebude Jarža zlobit, že bych šla jinam.

lussinka88
20. dub 2017

@evelinah jeee tak ji nerikej ze to mas ode me 😂🙈... me prijde, ze pulka doktoru imunu veri a druha je k tomu skepticka. Ja bych rekla kdyz uz vysetrit, tak uz poradne 🙂). Navic jde o tebe ne o jarzu, myslim ze to pochopi... Me treba imuno odhalilo ty protilatky proti trofoblastu a proti spermiim - proto jsem mela vzdy ty ZT a nemohla jsem otehotnet. Bylo mi receno, ze s takovyma hodnotama bych mohla prirozene otehotnet az tak za 3-4roky protoze se ty hodnoty pak vraci do normalu po delsi dobe. Jenze tak dlouho se mi cekat nechtelo... 😁 a vysledek by byl stejne nejisty.

Samozrejme nemusi nic najit... nekdy je to proste o nejaky debilni nahode ☹, ale za zkousku to stoji. Ber to tak ze mas tu zadanku a jen tak dalsi nedostanes - jsou to drahy vysetreni... a Jak se jinak citis?

evelinah
21. dub 2017

@lussinka88 uvidíme jak to dopadne. Co všechno to imuno obnáší? To je jen krev,kolikrát jsi tam musela?
Po tělesné stránce mi je vlastně dobře, ale uvnitř je to mnohem horší 😒. Stále přemýšlím a kladu si otázky na které se stejně odpovědět nedá ☹. Je mi z toto prostě hrozně smutno. Za jak dlouho myslíš, že budeme moc využít ten poslední pokus.,už nejsem nejmladší.

evelinah
24. dub 2017

@lussinka88 Ahoj,tak jsem objednaná na tu imunilogii do Plzně na 5.6. po šestinedělí. Malickova má do 5.5. volno. Tak nechám tu Plzeň. Jinak mi není stále nic moc. Od soboty cítím břicho a trochu krvácím, ale asi je to normální po revizi. Minule nic takového nebylo. Ve čtvrtek jedu na kontrolu, tak snad bude vše ok.
Jak se daří tobě?
A co nového u vás ostatních?

michaela_k
24. dub 2017

Ja akorat sedím v čekárně. Jdu k se. Lachetovi domluvit si punkci cysty a začátek stimulace. Dam vědět ;) po roce se to konečně někam hnulo. 🙂

lussinka88
24. dub 2017

@evelinah tak super, to je zachvilinku!! a jdeš k ty Ulčový-Gallový? 🙂 Já už ti ani nevím jak jsem to měla po revizich, ale taky se mi zda, že me bolelo břicho, asi jak se to čistí... Vím, že samotnej zákrok ani nic v nemocnici mě nebolelo, jen záda jak jsem pořád ležela (mě si tam nechávali 2-3dny, ale už je to taky pár let zpátky)... Hlavně odpočívej, teď potřebuješ regeneraci, aby se tělo nastartovalo na miminko. Takže papkej hodne vitamínů a ovoce, ať jsi brzo fit. Na tu kontrolu jdeš k Jarže? Hlavně se drž a mysli alespon trošku pozitivně. Tohle období je nejhorší, nejnáročnější, ale přestane a bude to zas dobrý. Jako je to debilní, protože to zažene jen čas ☹...

To imuno obnáší odběr krve a spermatu... myslím, že nic víc.. Taky se chvilku čeká na výsledky, ale nemyslím, že je to nějak hrozná doba (cca 2-3týdny). Myslím že @karlos12 taky byla v Plzni, tak se jí na to zeptej jak to tam probíhalo. Já byla prvně u toho Madara v Podolí a tam první byla konzultace, kde se sepsala anamnéza a rovnou mi říkal, že pokud jsou opakovaný ZT do 10tt, tak to většinou bývá právě tou imunologií, takže by se divil kdyby mi tam nic nevyšlo. Hned ten den byl odběr a výsledky s výsledkovou zprávou poslali domů (nebo kdo chtěl, tak k lékaři). Ta výsledková zpráva byla srozumitelná, bylo tam doporučení a kdy se mám objednat na další kontrolu. Většinou to chodí tak, že tam jdeš všeho všudy 2-3krát (někteří i víckrát, že jo 😀)... pak jsem musela jít na kontrolu v 8tt a to už mi jen brali krev a volala jsem si za pár dni o výsledky... řekli mi jak mám pokračovat v léčbě a kdy a jak vysadit léky.

Jinak já jsem v pohodě. Jen se začínám bát co mě čeká 🙂)... ve středu jdu na ortopedii, aby mi napsali vyjádření k porodu - mám operovanou páteř, takže je nepravděpodobný, že by mi schválili epidurál... a ještě se uvidí, jak to bude s přirozeným porodem... no a příští týden jdu na 3. screening, tak se zas děsím co mě čeká tam 😀 ale věřím, že už to bude dobrý a všechno zvládnem.

lussinka88
24. dub 2017

@michaela_k tak dej vědět jak jsi dopadla 🙂) držím palečky!!

michaela_k
24. dub 2017

@lussinka88 tak Punkce cysty nebude. Prý nevadí. Dr. Lacheta me zařadil do te studie, která probíhá. A tento měsíc začínám stimulovat. Ufff ze to půjde tak rychle jsem nečekala. Zítra jdu k němu a všechno mi vysvětli.

lussinka88
24. dub 2017

@michaela_k jeeee tak to je super!! Oni ji asi vysajou pri Punkci, ne? Tenhle mesic? Jakoze tenhle tyden? Ty joooo to je rychlovka. Alespon ti to rychle utece...

evelinah
24. dub 2017

@lussinka88 díky za informaci. Jj k Ulčový-Gall. Výsledky říkala tak 6.týdnů. No jsem fakt na to moc zvědavá. Snad to pomůže.
Já vím, že to bude časem lepší. Začínáme stavět, tak bude starosti dost a domluvili jsme se,ze zajedeme na dovolenou. Na kontrolu jdu k Jarže. Mám ještě na ni pár otázek, jen si to musim sepsat ☺. Jinak koukám, že se už pomalu chýlíš ke konci. To není možné jak to letí. Určitě bude vše v pořádku 😉. Dej určitě vědět.
@michaela_k to je opravdu fofr. Tak hodně štěstí přeju.

michaela_k
24. dub 2017

@lussinka88 jsem z toho trochu rozcarovana, jak je to rychle. CYsta prý vůbec nevadí. 🙂 zítra budu vědět víc ;)

michaela_k
24. dub 2017

Diky holky. Jsem fakt nadšena z toho. 🙂

lagina
24. dub 2017

@michaela_k Tak to je paráda, ja jsem studii taky prošla 🙂