Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
11. črc 2009

Ty jo, já furt klikám jak blbá na aktualizaci stránky a ty furt nepíšeš a teď koukám, že je to už dávno na další stránce, ach jo. ☹

Eli, určitě se všechny dočkáme miminek, to je tutovka.

sonka.77
11. črc 2009

Báry? To je Siky? Něco jsem prošvihla???

sonka.77
11. črc 2009

Jó už jsem doma, Baraf!, mě to nějak nesecvaklo. Siky je na dovče, už by se ale měla vrátit ne?

elana
11. črc 2009

Jej Siki, já na ní zapomněla☹......tak né čtyřka Iscarátek, 5 jich musí být (minimálně🙂).

Siki nevím jak se jmenuje, Bára je baraf, už má Lukáška, taky po IVF.

elana
11. črc 2009

Myslím že tento víkend už by měla být mamina doma🙂

sonka.77
11. črc 2009

Jo jo, 5 minimálně! 🙂 Se mnou tam dneska byla holčina co žije v zahraničí a hned pozítří odlétá a dr. říkala, že to není problém. Doufám, že si Siky dovču pěkně užila. Já bych teď taky nejradši někam vypadla, na vše zapomněla a vrátila se až s pozitivním testíkem. 🙂 Jsem skromná, co? 😀

elana
11. črc 2009

Seš normální😀 já to měla taky tak. Přála jsem si usnout a vzbudit se, buďto s pozitivním testíkem, nebo až po mrše🙂

sonka.77
11. črc 2009

Eli, tak já jdu něco dělat, ať tu neležím jako lemra, musím sebrat prádlo a uklidit kuchyň. Je jak po výbuchu - což je vždy když vařím. 😀 Tak zas příště, zatím pa pa pa.

elana
11. črc 2009

Čau, dyť já taky slibovala jen chviličku a už tu dřepím dvě hodiny. Fuj.

Tak ahoj🙂 a moc to nepřeháněj, nechej něco na taťkovi🙂

aktaka
11. črc 2009

tedy, vy jste toho zase prokecaly, že já vždycky zmizím, když se tu něco děje 🙄 ale zase jsem dvě hodiny čučela na johnyho deppa, to taky stálo za to 😵

díky, že na mě myslíte s tím regálem 😉 😀

jinak utroš už je asi fakt na trhu, dnes se mě sestřička ptala, jeslti chci crinone nebo utroš. jenže já nikdy utroš nebrala, tak nemám srování. mno, minulé iui jsem vlastně nebrala nic 😅
jinak ty cucky jsou fakt nepříjemné, já je musím dolovat, hrozně mi tam vadí. jako že je fakt cítím, jak kdyby mě něco dřelo. a taky jsem z toho při první iui chytla mykozu, takže já bych nejraději zase nebrala nic ani teď

vy už asi chrníte, já taky akorát zalézám do pelechu, tak hezké sny 🙂

jejepaja
11. črc 2009

Holky, jeste teda pridam neco postrehu. Jednak s temi casy. Na ten posledni uspesny KET jsem mela jit v patek po 12h, ale kdyz jsem tam rano volala, strasne dlouho jsem cekala na nejakou odpoved a nakonec mi rekli, ze embrya se jeste neklubou, takze at zavolam v sobotu brzy rano a kdyz budou OK, tak mi to udelaji hned dopoledne. Rano byly tak vyklubany, az si tam z toho delali srandu. Jenze ja prozila bezesnou noc a navic jsme prave na sobotu meli uz naplanovanou tu cestu do tech lazni, takze to byl dobry stres. Nevim, ale stale z toho mam takovy pocit, ze ani tak neslo o rozmrazeni, jako o nejaky renonc. Jako, kdyby na to v ten patek zapomneli, tak to jeste zachranovali pres noc. No nic, vse se v dobre obratilo. Takze kdyby se Vam stalo neco podobneho, at nejste tak vyjukane 🙂

Dal co se tyce doktoru, tak ja tam vystridala uplne vsechny krome primare Mrazka. S MUDr. Turkovou mam velice dobre zkusenosti, byla velice komunikativni az zovialni, takze jestli k nekomu byla odmerena, asi spis mela v te dobe nejaky osobni problem. Dr. Hulvert na me pusobi trochu jako Roman Smucler 🙂 Nejlepe na me vzdycky pusobila Dr. Langerova, ale ta tam moc nebyva. Pak myslim Dr.Majer???, takovy vysoky opaleny ctyricatnik, velice prijemny. Ke komu jsem ale chodila nejvic a nejmene rada byla Dr. Prjanicnikova protoze malo komunikovala. Paradoxne to byla ona, kdo mi delal ten posledni uspesny KET! Tzn. verte ISCARE jako celku a i kdyz na Vas nektery lekar neudela zrovna nejlepsi dojem, nehraje to zadnou roli. papa a dobrou

jejepaja
11. črc 2009

Jeste k tomu boleni bricha: me moc nebolelo, asi jako takova horsi menstruace, ale byly tam zensky, ktery se domu plazily v predklonu a pry je to bolelo nekolik dnu. Proste je to hnus a nejradsi bych dala facku kazdemu, kdo si stezuje ze otehotnel v nevhodnou dobu, nebo ze ceka chlapecka, kdyz chtel holcicku, atp. pritom ji stacilo vysadit prasky a na prvni pokus byla v tom. Holky, se vsema, co se snazite, velice citim a taky me to asi ceka za cas jeste jednou, protoze bych chtela dve deti.
Tenkrat jsem mela pocit, ze vsem, kterym se to povedlo, tak to bylo takove bezproblemove, ale nikdo nikde nepsal, co za prekazky nebo negativni zkusenosti zazil, takze me takove ty nadsene prispevky "hura, povedlo se to, jsem v tom" spis uvadely do deprese. Ty jo a ja zase ne... Proto se ted tak rozepisuju a pokud nekdo budete potrebovat cokoliv dalsiho poradit nebo pomoct, rada pomuzu.
Jeste perlicka: V praci jsme tehdy sedely 5 kolegyn na jednom patre, z toho jedna uz mela dospele dite. Vsechny ostatni byly v mem veku a nasledovaly me na IVF!

sonka.77
12. črc 2009

Akti, tak hlavně, že sis v kině užila. 😀 Akti a měřili ti progesteron? Pokud ho máš v pořádku, tak nic brát nemusíš. Holky čím léčíte mykózy? Há s tím moc zkušeností naštěstí nemám, ale teď mám pocit, že mě tam nějak svědí. Co s tím?

Jejepajo, no i mistr tesař se někdy utne, třeba na to fakt někdo zapomněl, ale vidíš, i tak se mimísek pěkně chytnul. Já do Iscare do Prahy nechodím, mám svojí dr. tady u nás a ta je príma, chválí si jí spousta holek, tak jsem ráda, že je to zrovna ona. Po OPU a ET mám z Iscare jen ten nejlepší dojem (kéž by mi zůstal i za 14 dní 😀 )

Mě už teď bříško vůbc nebolí, dneska jsem zas vzala Utrouš ústně, jelikož jsem ještě zapřemýšlela a možná ty bolesti v pátek způsobilo jedno jídlo, co jsem si neuváženě dala, tak to dneska vyzkouším a třeba budu moct Utrouš polykat, to bych byla ráda.

Jejepajo, jo život je nespravedlivej, ale s tím nic neuděláme, velká pravda je, že toho co člověk dostane zadarmo si většinou neváží. A to platí ve všech oblastech života. Vám se mimísek brzo narodí a věřím, že i ten druhý na sebe nedá dlouho čekat.

Koukám, že IVF je jak nějaká infekce. 😀 Ty dvě holčiny, co se mnou byly na ET ani jedna nevěděly příčinu neplodnosti, jen jim bylo už 37 a 38. Doufám, se jim zadaří. 🙂

elana
12. črc 2009

Ahoj, chci jen krátce pozdravit, jedem na oběd k tchýni (Soni, IP písnu večer).

Jejep, vidíš, já zas Mayera teda vůbec "nemusím", chodila jsem k němu v ČB na kontroly (a dělal mi-velmi neochotně-IUI, při kterém mi řekl, že stejně neotěhotním, to je fakt povzbuzení), ale před stimulací přešel do Varů do Pronatalu, tak jsem IVF absolvovala už komplet v Praze. Je to fakt hrozně individuální, já mám teda radši gynekoložky ženy, nějak se před nima míň "ostýchám" nebo co🙂 (ačkoli obv. gynekologa mám chlapa a je bájo).

Soni, já na to taky moc netrpím (spíš mám problémy opačné, že mám nadměrně laktobacilů a jsem překyselená a projevuje se to podobně-bílý dráždivý výtok, spíš pálivý než svědící), ale každopádně coby první pomoc v začátcích na to skvěle zabírají výplachy Rosalginem (v lékárně, je to prášek a takový bázmek, kterým to zavádíš, to je jednorázová investice, pak už kupuješ jen ty sáčky). Jinak volně prodejný je Gyno Pevaryl a na recept mi pomohl hodně rychle Pimafucin (nevím ale přesně, co jako potenciálně těhotná můžeš). Určitě tetraboraxové globule, jestli Ti nepomůže ten Rosalgin, skoč si pro ně k dr.

Jinak já v okolí bohužel mám samé superplodné, buď to otěhotní omylem, nebo do tří měsíců...nechci vůbec nikomu přát nic špatnýho, ale tak ráda bych nějakou live spolubojovnici...🙂 víte jak to myslím.

sonka.77
12. črc 2009

Tak už vím jak je to s tím Utroušem - blbě mi po něm není, ale působí jako prášek na spaní! 🙂 Vzala jsem ho, začaly mi padat víčka a chrupla jsem si asi dvě hoďky. No toto, budu ho teda pouze zavádět, protože jinak prospím svý mládí. 😀 Eli, buď ráda, že ti nic nedělá.

Dík za tip, ten Rosalgin zkusím, zatím jsem namazala Canestenem, co máme doma. Ani nevím, že taky může být nadměrně Lactobacilů, to slyším poprvé. 🙂

sonka.77
12. črc 2009

Jé Eli, teď jsem si všimla, že máš v nicku fakt pěkný citát. 😀 Jo jo, to je svatá pravda. 😀 😀 😀

aktaka
12. črc 2009

ahoj kočky

Jeje, hlavně, že všechno dobře dopadlo

já jsem s píš tak nějak celkově alergická na rady typu: zkoušela jsi měřit BT, abyste se vůbec trefili do správné doby (to pěkně prosím od kolegyně, co zná problém, ví, že navštěvuji car...) a samozřejmě: nemyslete na to, jeď te na dovolenou apod.... a nejvíc mě vytáčí moje švagrová, když se mě při každé návštěvě ptá, jestli nejsem těhotná. pokaždé jí řeknu, ať se neptá, že se to dozví až to přijde, ale ne, to je jak mluvit do dubu 🙄

Soni, mě pomáhá Vitagyn. a co hlavně - můžou ho i těhotné 🙂 jedno balení je dávka na šest dní, to by mělo pomoci, pak doporučují ještě brát cca jednou za týden, ale na to já už většinou prdím. jo a zkus brát nějaké probiotika, to taky pomáhá (já zobu biopron9)
jinak už jsem tu na konovi četla mockrát, že utroš uspává, tak to máš očividně taky

jinak já mám hormony v pohodě, tak mi právě přide zbytečné ten crinone bát. teď zvažuji, ale moc se mi do toho nechce 😒

aktaka
12. črc 2009

jo a ještě mě dokáže vytoči: no my jsme se snažili strašně dlouho, snad devět měsíců!!!! 😠

aktaka
12. črc 2009

jinak k té turkové ještě, včera taky byla moc příjemná, tak možná jsme měly jen smůlu ze začátku, že jsme chytly nějaké blbé období

siki26
12. črc 2009

Ahojky, tak se hlásím po týdenní dovolené 🙂 Bylo to super, moc jsem si odpočinula a zítra se mi vůbec nechce do práce 😠
Ráno jdu na krev HCG, dnes jsem 18den po ET a // tam pořád jsou, tak snad půjde všechno dobře 😉

jejepaja
12. črc 2009

siki26: SUPER!!!! to uz bude dobry!

aktaka: 🙂))))) no, my se snazili 3 roky a kolem nas to slo vsem jak na bezicim pasu a dokonce nekteri zatim stihli i 2 kola. S vetsinou jsme se diky tomu prestali stykat a kamaradit, protoze nas jejich odpoledni party s urvanejma a pokakanejma detma fakt nebraly a oni nas uz pak i prestali zvat.
hele, ale mam dobry tip. Za prve jsme si poridili maleho pejska a je fakt, ze mi to hodne pomohlo psychicky a myslim, ze k jeho velikosti a tomu, ze je dobre a s laskou vychovany, tak to pujde i s miminem. A za druhe to zacit uplne prede vsema tajit, vcetne rodiny. Kdyz jsem na jejich otazky kdy uz to bude a jestli s tim neco delame uz pul roku zaryte mlcela a nebo slusne odpovedela, ze az to prijde, tak to reknu a zatim o tom mluvit nebudu, tak se perstali fakt ptat a byl klid. Vzdycky kdyz jsem sla do CAR nebo stimulovala, tak jsme si vymysleli nejakou malou lez, jako sluzebni cestu, chripku, atp. Lhat se nema, ale v tomto pripade se to fakt vyplati 🙂

aktaka
12. črc 2009

ahoj Siki, vítej dovolenkářko
heleď, já vůbec nepočítala, že by tam ty // nebyly, to je jasné, že se drží 😎 😀
a jak se cítíš? už nějaké příznaky?

Paji, já bych psa ráda i jen tak, ne jen kvůli netěhu, ale manžel není moc příznivcem domácích mazlíčků, tak mám smůlu 😅
jinak my to nikomu neříkáme, je jen velice málo lidí (z toho většina rodiče 🙂 ), kteři vědí, že nám mimi nejde, a jen jedna má blízká kamarádka, která má dokonalý přehled, co se s námi děje. já zastávám názor, že do toho nikomu nic není. a taky, nehodlám čučet na soustrastné pohledy, nechci, aby si doma jen tak někdo šuškal "chudáci, oni nemůžou mít děti". můžeme, jen to prostě chvilku potrvá. až budu těhu, tak jim klidně omlátím o hlavu, že jsem nebyla žádná kariéristka 😀
upřímně ale musím říct, že se necítím nijak frustrovaná, že to nejde jak na drátkách. prostě to beru jak to je, tím, že se budu stresovat, se ta situace nevyřeší. prostě pořád věřím, že jednou budu těhule a matka a basta 🙂

mishi
12. črc 2009

ahoj holky,
diky, ze jste mezi me prijaly🙂 nebudu moci tak hodne prispivat jako vy, nemam na to cas. ted jsem si od sveho pripspevku precetla vase 3 stranky, vau. diky tomu, co pisete, si muzu udelat obrazek o tom, ce me muze cekat.
v patek jsem byla u hulverta v soukrome ordinaci, byl uzasnej, milej,prohledl me, byla jsem 9DPO,tak videl, ze mi bude ovulovat levy vajecnik,jak je veliky folikul a ze ovui by mela byt v ut nebo st.tak jsem mu to i potvrdila, ze to tak taky vidim🙂 rikall, ze se mu zdam ok,ze ted pockame na stepana(manzela), jak dopadne na spermiogramu.takze v tydnu si to zkusime "dat" a dalsi tyden by sel stepa na test, to uz budu po ovu. dalsi ovu me ceka , az budu na sumave na kolech, tak se s doktorem hulvertem uvidim az v zari.podle toho, jak dopadne spermiogram, bude IUI, eventuelen lmoje laparoskopie, tajne doufam, ze se tomu vyhnu.....
hulvert rikal, ze budu chodit pouze k nemu do ordinace, ze ma i lepsi UTZ nez v Iscare a ze v Iscare jen vyuziva operacni sal. tak doufam, ze si me bude drzet jako dvorni pacientku🙂)

aktaka
13. črc 2009

huráááááááá, pondělí, zase můžume celý týden pracovat, juchůůůůůůůůůůůů 😀 😀
mi trochu hráblo, přiznávám 😅 😀

Siki, tak jak? kdy budou výsledky, po o?

Mishi, laparky se neboj, to je brnkačka 😉

baraf
13. črc 2009

ahojky,

soni, tak ať se tam embrouškové držej....

siki, vítej zpátky z dovči, jsem zvědavá na výsledky, budou tuším kolem třetí odpol, viď?

akty, co ty?
luky chtěl jít k babi, tak už tam je a já to tu jdu trošku pofackovat...... musím vysávat a utřít prach , tak zatím
se tu mějte,papa

aktaka
13. črc 2009

Baruš, já frčím dnes v poledne na další iui
hezky si užij úklid 🙂 i když, já bych raději uklízela jak tu trčela 🙄

sonka.77
13. črc 2009

Ahoj holky! Akti, tak dneska! Super, to budeme těhulky úplně stejně. 😀 😀 😀

baraf
13. črc 2009

akty, budu moc,moc držet palce, aby jsi nemusle na IVF.....

to určitě, radši si uklidím, než trčet někde v práci. zrovna včera jsem se bavila s manžou o tom, jak se mi po 4 letech bude vstávat s Lukym do školky.... v tétě to půjde, ale v zimě fůůj......

sonka.77
13. črc 2009

Já mám dneska dovču a uklízela jsem celý víkend, nějak jsem měla pocit, že nemůžu jen ležet, ale že musím uklízet. 😀
Mishi, to je super, že jsi s doktorem spokojená. Jsem zvědavá jaké budete mít výsledky.

sonka.77
13. črc 2009

U nás ví jen rodina a pár blízkých kamarádek, že se snažíme. V práci rozhodně nikdo, tam jsem zatajila i laparku. Takže nikdo z těch co to vědí, se mě neptají, protože jim to rovnou řeknu a od laparky vědí, že bez IVF to nepůjde. Teďka mlžím, že půjdeme asi až příští cyklus, takže jim pak řeknu, že jsem buď těhule a nebo, že se IVF nepovedlo. Ty co se ptaj, jsou lidi, kteří nevědí, že se snažíme, tak jim většinou říkám, že je to v plánu, ale ne teď, nebo, že až bude ten správný čas, nebo že přítel ještě nechce (chudák 🙂 ). Zatím to funguje, ale kvůli mýmu věku už mi kolikrát někdo řekl, že bysme už neměli čekat, že to pak třeba nepůjde, to se vždycky uvnitř pěkně zasměju. 😀