Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

siki26
15. črc 2009

Baruš, co Lukyn, už je mu dobře?

Akty, jak se vůbec cítíš po iui?

aktaka
15. črc 2009

to je na prd to těhotenství, člověk na to tak dlouho čeká a pak akorát trpí 🙂

Baruš je klid, udělal ajsem psí oči, že nestíhám a nic se neděje

dobrá scénka teď tady. máme tu kolegyni, něco přes třicet, hrozná kravka. pořád tu haleká, musí být středem pozornosti a tak. nikdo jí tu samozřejmě nemá rád. no a přišel kolega se pochlubit s dcerou (mmch nádherné mimčo, fakt jak panenka). tak mimčo kouká, co se děje, kde to je, je v klidu. pak se k ní přihnala ta naše kravka a holka hned začala brečet. což nás všechny přítomné škodolibě pobavilo 😀

baraf
15. črc 2009

siki-jo je mu dobře, jen rýma a občas kašel, ale kdo by se divil jeden den 30 a pak 16 a prší

akty-takhle lukyn taky nenávidí několik kravek u manži v práci. prostě na některý tety se usmívá a komunikuje a od jiných odvrací tvář. děti to prostě poznaj. a bezva,že je po průšvihu

bubanek
15. črc 2009

Ahojky všichni, Ahoj Elenko,

já to blbě napsala..snažíme se sice 6 měsiců,ale mám potvrzenej vyšší stupeň endometriózy,takže chyby je asi na mojí straně a s endometriózou prostě takhle člověka stresujou..doma jsme na rozchod,protože Honza chtěl dítě později,já ho k tomu dokopala kvůli tomu nálezu a teď odmítá jˇít na uměly,protože se ve 28 letech necejtí na to někde lítat kvůlil zkumavce ( já 30 let,bezdětná)..no takže to vypadá,pokud se nezadaří do podzimu,mám laparku kvůli endometrióza,průchodnosti vejcovodů a pak jestli couvne z umělýho ,tak jddu od něj..parádní ve 30 letech po 5 letech..prostě sobec no, jinak všechno klape,ale tohle nemůže rozdejchat ,že bych mohla bejt nemocná a nemohla mít děti normálně..na spermiogram ho taky nutim ..takže tak no..děkuji za info každopádně a budu se napřed modlilt tou normální cestou,protože nemám normálního chlapa..

siki26
15. črc 2009

Bubi, to mě mrzí, mám kamarádku, ta má neprůchodné vejcovody a její manžel taky dělá nehorázné problémy, když má stříknout do zkumavky. dost tím trpí...

aktaka
15. črc 2009

Sik, cítím se úplně nijak, jako kdyby žádná iui nebyla 🙂

Baruš přesně, já jsem to říkala, že děcko to vycítí spíš jak dospělý

Bubi, to je fakt na pikaču totok 🙄 ti chlapi jsou opravdu jak malé děcka. my kvůli nim roztahujeme nožky kde můžeme, pořád do nás něco strkají, chodíme na operace a nevím co všechno, oni jednou za čas pohoní a to je stráááášný problém. mi tohle vždycky vytočí do běla. štěstí, že doma to řešit nemusíme, manžel chce mimi snad ještě víc jak já 🙂

bubanek
15. črc 2009

Ahojky holky,

diky za zpravy...jo je to na houby..netusila jsem,ze nas vztah zkrachuje na tomhle..proste napred to zacalo podzimem laparoskopii, potvrzenim endometriozy - moje veta oznamovaci,ze chci dite..s tim se srovnaval 3 mesice..od ledna snazeni o nicem..tenhle mesic nemam ani ovulaci podle ultrazvuku a doktorka mi jasne rekla,ze s endometriozou bych mela jistejsi IVF..nemluve o tom,ze mi nikdo neudelal pruchodnost a imunologii se spermiogramem..to muze bejt taky v hajzlu..a on v tyhle situaci zacne delat problemy a chovat se jak malej parchhant,kdyz vi,jak me to ubiji..sice slysim dost casto,ze me miluje..ale to je to za lasku,kdyz chci rodinu atreba ji za rok,dva nebudu moc mit vubec..no uprimne jsem ve fazi se fakt odstehovat a jit ve triceti k mame ...hrozne klesnul v mych ocich a chlap ma bejt opora..a na co ma mcekat,az se probere nebo ja budu cekat dva roky na zazrak bez umelyho a pak me stejne odkopne kvuli jiny(protoze jistotu clovek nema nikdy)..no to se mi nechce..nejhorsi je,ze ho mam rada a ted se v tom placam.proto zjistuju co nejvic o cenach a jak to chodi,at mu to jeste nejak v klidu vysvetlim atd..nevim no..A VAM DRZIM VSEM PALCE AT SE ZADARI ..

baraf
15. črc 2009

bubi-tohle je mi líto.... a chápu tě. manža měl tohle cukání jako že než na IVF, tak zůstane bez dětí (a to je problém hlavně na jěho straně), ale brzo ho to přešlo, prostě nějaký pomatení smyslů. tenkrát jsem byla rozhodnutá,že od něj půjdu-ne proto,že nemůže mít děti,za to nemůže, ale proto,že je nechce a já moc. neřekla jsem mu to, ale on si to nějak asi uvědomil sám a teď máme toho rošťáka a nedal by ho za nic na světě.... není důležité,říkat miluji tě, ale spíš to dokázat.....
budu ti držet palečky, ať se umoudří, oni jsou chlapi ješitní a tohle je pro ně v jejich mysli podřadné-jako,že nedokážou sami splodit potomka...

elana
15. črc 2009

Ahoj holky, tak tady teď teda parádně sprchlo-a léto je fuč.

Bubánku, to je fakt na pytel...my to teda neměli takhle vyhrocený (myslím obecně snahu o dítě), ale taky, pořád času dost, času moře, však hysterčíš, povede se raz dva...a prd. Dva roky v čudu, my po IVF, já bez vejcovodu a co. Jinak ale musím říct, že u nás byl problém opravdu jen v tom dokopat ho do snahy...potom se k tomu postavil nadočekávání dobře, kam byl objednán, tam dorazil, jen trošku zmatkoval když jsme vyzvedli léky na to IVF, do poslední chvíle doufal, že to půjde přirozeně a zasáhlo to jeho ego, prndal cosi o ponížení...ale dobrý, ustál a z těhotenství (byť krátkého) byl upřímně nadšen🙂 Teď mě cpe do lázní, aby mohl být brzo další pokus.

Ještě, Ty ses ptala na cenu těch léků a já Ti dala komplet IVF: ty lepší léky ( u mě pero Gonal 5x) mě vyšly na 5000. Ten zbytek naskákal kvůli ICSI, mražení a prodloužené kultivaci. Lék na indukci ovulace (Ovitrelle, Pregnyl), antagonista (Cetrotide, Orgalutran) a progesteron (Crinone, Utrogestan, Duphaston...) je hrazen. Tyhle vyjmenované jsou v krátkém protokolu, co jsem měla já, Siki měla dlouhý, tak bude vědět, kolik stojí ty další léky tam.

Akty, rozdíl mezi Puregonem+Gonalem a tím zbytkem je krom komfortní aplikace v tom, že jsou vyráběny rekombinantně, zatímco Fostimon, Merional, Menopur aspol. se syntetizují z moči žen v menopauze, takže je tam jednak víc balastu (to už psala Siki), a druhak opravdu je tam míň než.účinků.

bubanek
15. črc 2009

No holky díky za podporu..uvidim no...rikam,kdyby to byl nejak debil,kterej chlasta,nekde se taha a mlati me nereknu a jdu uplne..takhle me spis stve,ze je to pohodovej clovek a tohle proste vubec nezkousava a sama to ani nechapu,co ma za problem..proste se necejti na to to dite mit no..3 roky podnika, je mu 28 let,bydlime v pronajmu v Praze,to mu vadi a proste chapu,ze si nejaky veci predstavoval jinak,ale na to ja kaslu,kdyz je tahle endometrioza a situace,ze me zas zenou na dalsi operaci amuzu taky skoncit bez vajecniku atd..je to v hajzlu..drzte se vsechny..budu tady zitra. paa

elana
15. črc 2009

Bubi ahoj, já věřím, že se to srovná. V 28 už to neni takový ucho, aby si nemohl seřídit priority, kor když píšeš, že jinak je charakterově "bez vady"🙂

aktaka
15. črc 2009

Bub, tady je každá rada drahá. upřímně tě chápu, než ztratit x let dohadováním se, jestli chce nebo nechce dítě, do něčeho ho nutit, aby na koneci byl člověk stejně zklamaný, to raději dát vale a začít s někým jiným, kdo v tom bude mít jasno, nanovo. a ví, že máš i tyhle myšlenky? možná, kdybys mu to naservírovala bez obalu, že mu dáš sbohem, že fakt mít dítě je pro tebe důležitý, tak by se vzpamatoval... těžko říct, co je správné, každý to bere jinak
a Baruš má pravdu, že tě miluje by ti měl hlavně dokazovat, říkat to úmí každý. a takové chování toho důkazem moc není

El, s těmi léky, já jsem si to přesně tak myslela, že je rozdíl ve výrobě, jen jsem si tím nebyla jistá, tak jsem chtěla nejdřív zagooglit než něco plácnu 🙂 díky

baraf
15. črc 2009

bubi-uvidíš, bude dobře...jak píše eli, není už to žádný mladý éro, který by neuměl říct,co je pro něj v životě důležíté. oni si prostě přijdou trošku ponížený. manža to taky nemohl zkousnout.dokonce jsem měla doma léky a docela dlouho ležely v lednici...chápu,že ve tvém případě není na co čekat, tak mu to zkus vysvětlit a on to pochopí

aktaka
15. črc 2009

jo a Bub ještě jedna věc - předpokládám, že přítel ví, že jsi starší, tzn. je dost velká pravděpodobnost, že to dítě prostě budeš chtít dřív jak on, s endom tuplem. s tím přeci musel počítat. tak mi přijde dost nefér se teď k tomu stavět, že dítě ne. navíc nikde není jisté, že příští měsíc půjdeš na ivf a hned to klapne, bohužel. může to trvat ještě měsíce, ne-li roky ☹ tak ať neplaší a chová se jako chlap

elana
15. črc 2009

No, myslím že panáčkovi pěkně zvoní v uchu. Ale co, dobře mu tak. Mě to taky vždycky zvedá mandle, když slyším jak se chlapi cukají jít na spg, ženská se nechá rozšmikat na kousíčky, po něm se chce aby si udělal dobře a ještě jsou okolo toho řeči.

aktaka
15. črc 2009

upřímně můj chlap se cuknout před spermio, tak má rozvodové papíry na stole. nevidím na tom nic strašného, beztak to doma dělají všichni už od puberty. a odnést to někam, kde jsou na to úplně zvyklí, to snad taky problém není

baraf
15. črc 2009

jo,jo akty, pravdu díš.... já si myslím,že jim není proti srsti jít na spermio, jak to ,že to nejde přirozeně a nedej bože by byla chyba v nich....

aktaka
15. črc 2009

ale kdyby byla chyba u nás, tak co? to je v pořádku? nebo se s námi rozejdou, protože jsme neplodné? a jak to máme dělat my, u koho nezjistili žádný problém? máme na sebe být střídavě naštvaní nebo se litovat nebo se preventivně rozejít? možná nám příroda chce naznačit, že k sobě nepasujeme.. 😠
baruš, to bylo jako všeobecně na přemýšlení chlapů, ne cíleno na tebe 🙂

elana
15. črc 2009

Ono je to asi od všeho trochu...i když je fakt, že dneska většina CARů umožňuje produkt dopravit z domova (což může i ženská), takže odpadá ten (dejme tomu pochopitelný) pocit ponížení z toho, že všichni, co ho vidí do kabinky lézt ví, co tam bude dělat, nemluvě o tom, když vylézá ven. Takže Bára je asi blízko, je to i strach z toho, že se najde něco jemu.

Jinak ale co se samotného aktu týče musím říct, že je obdivuju. Já bych to na povel nezvládla...doma, ani tam.

siki26
15. črc 2009

holky, já pádím domů, zase nic nestíhám, to je hrozný 😝

baraf
15. črc 2009

akty-neboj já se nenaštvala..... ano,spousta chlapů se s námi rozejde, páč nemůžem mít děti...ale jak bychom to chtěly udělat my, už by to bylo špatný...

eil-myslím, že bys to zvládla-vždyť tu pořád píšem,že pro děti všechno. já si taky myslela,že do sebe nedokážu píchnout injekci

baraf
15. črc 2009

siki-tak hezký večer

elana
15. črc 2009

Siki, ahoj, odpočívej🙂

Baruš, fakt nevím...to je fakt, pro mimi i žížalu zblajznu...ale tohle se nedá ovlivnit vůlí ani sebezapřením a čím víc chceš, tím míň to jde. Ale je pravda, že oni to chlapi mají trošku jinak, stačí jim hlavně "vnější" stimulace k orgazmu a nevadí, že nemají náladu, mají strach...a tak.

Ale s injekcema, musím říct taky, že jsem na sebe opravdu pyšná, že jsem stimulaci zvládla kompletně sama. Člověk se o sobě naučí věcí, když jde do tuhého 😖

baraf
15. črc 2009

eli-jo,jo, chlapi to maj opravdu trošku jinak..... já k tomu potřebuju věcí 😀

já si nechala první injekci píchnout na pohotovosti(byla tam moc super sestřička) a pak pregnyl taky (nějak jsem nepochopila to ředění) to už tam tak milá sestra nebyla,prej se uvidíme,napoprvé to nevyjde... ale jinak jsem na sebe taky pyšná

sonka.77
15. črc 2009

Ahoj holky! Koukám, že máte závažnou debatu. Bubánku, musíte si bez obalu promluvit, proč mu to vadí, že je tvá situace fakt vážná a čekat nemůžeš, doufám, že se nakonec dohodnete. Chlapům to občas docvakne později.

Siky, Eli, jak jste se cítily po ET? Měly jste do testíku nějaké příznaky? Mě už všechno bolení přešlo, jenom mě teda fest bolí prsa, ale ty mě bolí už od stimulace. Ještě týden a budu vědět, bojim, bojim.

elana
15. črc 2009

Baruš, 😀 si představ, že by ses s těma "věcma" stěhovala do těch kabinek😀😀 No Pregnyl je dílo, to se snad ani doma píchat nemá, mě to dala teda mamka, ta ho ovládá, ale jen na IUI (i když je fakt, že Cetrotide se taky ředil, ale je to docela jednoduchý, připravoval mi to manžel, já na tohle moc nejsem). Na IVF jsem vyfásla Ovitrelle a to je super-už jednorázovka připravená rovnou k použití, ani se neředí, jen odundá kryt jehly.

Soníku, ahooj. Já se cítila úplně stejně jak jindy. Pořád jsem si říkala, že až budu jednou těhotná, tak ten zázrak přece poznám, ale nepoznala jsem. Do poslední chvíle (ještě když ten první test byl tak slaboučkej, takže čárka vylezla až dááávno po té kontrolní, takže jsem myslela, že je to negativní), tak jsem si myslela, že to opravdu nevyšlo.

baraf
15. črc 2009

soni-neboj, bude to O.K. prsa mě taky bolely i teď před KETíkem, když jsem brala estrofem na sliznici.

sonka.77
15. črc 2009

Holky, za chvilku zas letím, Eli, ozvu se ti zítra večer, celý den v práci jsem mimo kancl.

Mějte se krásně! 🙂

sonka.77
15. črc 2009

Holky, dík, uvidíme, uvidíme.... a už letím. Páááá, škoda, že nemám víc času, tak doufám zítra. 🙂

baraf
15. črc 2009

eli-asi by koukali,že chci zapálit třeba svíčky a pustit příjemnou hudbu.co? a ještě uvařit nějakou dobrotu 😀 a jiný věci si nechám jako tajemství. 😝