IUI po 39 věku ženy

jadviga
24. bře 2019

Ahoj, chci se zeptat jestli některa podstoupila IUI v pozdejším věku. Jedno dítě mám, 10let, přirozeně. Teď mám nového (mladšího) přítele a chtěli bychom mimčo, snažíme se 8 měsíců a nic ( pití kontryhelu, Inofolic, vitamíny jsem zkoušela) hormonalni profil v pořádku,jeho spermiogram výborný. V Heliosu nám bylo doporučeno IVF, díky mému věku. Jen bych chtěla ještě zkusit levnější variantu. Má někdo zkušenost? Děkuji

chiara75
14. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@zelenaesmolda Víš, ono tělesné zdraví a připravenost moc nesouvisí. Jde spíše o kvalitu vajíček, někdo ji má špatnou už ve 25 letech a je přitom fyzicky na vrcholu. Myslím, že mé spolužačky budou šťastné i za těch pět či deset let, bylo by zvrácené a nelidské, kdyby toho litovaly. Porod ve 12 letech nebyl běžný ani kdysi, ač věk dožití byl ještě nižší, než píšeš, ale šlo spíše o průměr způsobený vysokou dětskou úmrtností a infekčními nemocemi. Příroda pak nechávala sirotky podstatně mladší, než je oněch 30 let.
Někdy to v životě bývá tak, že člověk nakonec okusí toho odříkaného chleba a pak lituje, že odsuzoval jiné, protože v jejich botách ještě nechodil. Co bude za deset let nevíš a věř, že to uteče neskutečně rychle... Každopádně i empatie je věc, na které stojí zato pracovat a je bezva, že s přibývajícím věkem tato vlastnost často roste.

lennnab
15. dub 2019

@jadviga nene, neměli. Sami mi IUI nabídli. Myslím, že pro ně to je kšeft - peníze navíc.

lennnab
15. dub 2019

@chiara75 prosím mohu se zeptat, to IVF s minimální stimulací.... ještě se v ničem moc nevyznám, to se nějak jmenuje? Zaujalo mě to, že píšete, že je to levnější, chtěla jsem se podívat na ceny u nás, ale v ceníku na netu jsou samé zkratky a já jim vůbec nerozumím. Můžete mi napsat více? Kolik je zhruba cena oproti klasické IVF?

lennnab
15. dub 2019

@zelenaesmolda Do háje, proč tady plevelíš cizí vlákno bludy na které se tě nikdo neptá a nikdo na ně není zvědavý. Hnusná, zlá, nešťastná ženská, která se musí navážet do ostatních v tak citlivém tématu.

zelenaesmolda
15. dub 2019

@lennnab 😀😀😀😀😀😀😀😀
no vidis,ja se te taky neptala na tvuj nazor na mou osobu a taky tu plevelis.dej si kafco,at nemas abstak a nejsi zbytecne nervni,pusinko ❤️

chiara75
15. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lennnab Ahoj. Myslím, že žádná zkratka na to neexistuje. Našla jsem Gennet, kam jsem chodila a je to tam takto: https://www.gennet.cz/cs/file-link/cenik-asistovane-reprodukce-samoplatci.pdf Jen se nelekni té ceny 43 tisíc, to jsem rozhodně neplatila. Nevím už kolik to bylo přesně, ale platí se jen odběr, transfer, laboratoř. Někdo může mít ještě třeba léky na udržení typu utrogestan. Bylo to možná 26 nebo 27 tisíc? Něco takového. Clostylbegyt, který vyvolá dozrání více vajíček najednou, je zdarma. Jen pozor - nebude jich asi tolik. Měla jsem asi čtyři, jenže jak jsem psala, dozrávají mi až někdy kolem 17. dne a nevychytalo se to - všechna nezralá (to se mi pak stalo ještě víckrát při plné stimulaci...). Roli hraje, jakou máš zásobu (podle antimilleriánského hormonu, znáš hladinu?), při slušnější se dá očekávat, že jich uzraje více než třeba dvě. Při běžné jsem měla třeba 8 (5 nezralých...), takže rozdíl tam je, ale ne závratný.

lennnab
15. dub 2019

@chiara75 díky za vysvětlení! Dívala jsem se na stránky našeho CARu a tam je toto:
- Kompletní IVF cyklus - bez úhrady ZP: 32 500 Kč
- IVF cyklus s minimální stimulací do 2 oocytů: 21 000 Kč
- IVF cyklus nativní: 16 000 Kč

Zahrnuje: konzultaci při zahájení IVF cyklu, eventuálně gynekologické vyšetření, vypracování stimulačního protokolu, UZ kontroly během stimulace, spermiogram, přípravu spermií, odběr oocytů, ET

Nezahrnuje: stimulační léky, anestezii, stacionář, Echokaketr

Takže to bude ta možnost za 21000,- Kč. Plus nějaké peníze navíc za to viz. "Nezahrnuje".

Zásobu vajíček mám hodnotu 1,4. Paní doktorka říkala, že to je na můj věk lehce nadprůměrná hodnota, tak snad dobré.

lennnab
15. dub 2019

Prosím a nevíte někdo jaká je zhruba % úspěšnost klasického IVF oproti NATIVU nebo tomu IVF s minimální stimulací? Je to někde uvedené? Jestli "se to vyplatí" zkoušet a nenašetřit raději rovnou na klasický IVF cyklus?

chiara75
15. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lennnab Já myslím, že to bude cena skoro konečná vzhledem k tomu, že tam léky skoro nejsou. Jen tedy do dvou oocytů, to je zvláštní...

chiara75
15. dub 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lennnab Máš dobrou hodnotu AMH, podobnou jako já - očekávala bych tak 4-5 oocytů při minimální stimulaci (ale ber s rezervou). Určitě nechoď do nativu, to jsou vyhozené peníze. Nevím, kolik ti je, ale pokud podobně jako zakladatelce, počítej, že můžeš mít v průměru 80 % vajíček nepoužitelných. Narazit na 20 % úspěšných se dá i při minimálce, ale u nativu by to byla velká náhoda.

sweet81
15. dub 2019

@zelenaesmolda asi záleží i na povaze rodičů. Mojí rodiče byli od sebe 20let. Já už nebyla v plánu, ale stalo se.....😄 mamce jsem se narodila ve 30 a taťkovi bylo 50. Taťka nikdy nevypadal na svůj věk, je hodně společenský, aktivní.... hodně se mi věnoval a měla jsem krásné dětství. Taťka má z prvního menželství 3 syny. S mojí mamkou 2 dcery, mě a sestru, která je o 6let starší. Kdyby mamka tenkrát šla na potrat, protože taťka je už starý, tak bych tady nebyla. Jsem ráda, že se tak nerozhodla, protože, já jsem šťastná, že tu na světě jsem😊
Paradox je, že moje maminka zemřela v 57 letech na rakovinu, když mi bylo 27let. Taťka je živ a zdráv, nemá žádné zdravotní komplikace a je mu už 87let. Kdo by to byl řekl, že tu taťka bude dýl, než maminka, ale je to tak a nikdy nevíš, co se nám v životě stane.
Jinak, já měla syna až v 31letech, chtěli jsme dřív, ale bohužel to nešlo a ten čas tak letí.... teď čekáme druhého syna a je mi 37let. Takže jsem už taky stará matka.
Ale, mám to štěstí, že na svůj věk vůbec nevypadám, fyzicky se cítím taky mladě, s manžel jsme akční, rádi cestujeme, můžem se hodně věnovat dětem....

misko5
5. čer 2019

Vážení, tady se ale zakladatelka ptala na něco jiného, než vy tady řešíte..jsem v podobné situaci a vím jak ji může být, tak si laskavě jděte vynášet soudy jinam a nechte ji žít, tak, jak chce..I kdyby měla dítě ve 45, tak vám je po tom doslova houby..a to jsem slušná...Pokud bys chtěla @jadviga napiš mi soukronoh zprávu..mám to podobně..
Navíc bych nahlásila určitý lidi tady..správci..to je teda síla, co se tady děje!! Speciálně ta jedna..ať se stydí..

zelenaesmolda
5. čer 2019

@misko5 vsak nahlas,co ti brani 😃 co si myslis,ze spravci udelaji?ne,ze bych udavala,ale hlasit se to musi...ze Kelisova? :D

snazilka14
Autor odpověď smazal
Zobraz
snazilka14
21. kvě 2021

Ahoj, nějak se to tu v roce 2019 pohádalo, koukám. Ráda bych otevřela znovu diskusi k tématu IUI po 39. roce. Já mám ze 3. IUI dvojčata, dnes už desetiletá,. Bylo mi tenkrát 32 ( z té doby mám i tu divnou přezdívku ale už se mi ji nechce měnit 🙂). Teď je mi skoro 41 a uvažuji, že bych se doktorky zeptala, jestli by nebylo možné zkusit ještě jedno zlatíčko. Manžel po dvojčatech dlouho nechtěl, pak nějaké rodinné události , no měli jsme si asi vzpomenout dřív. Do IVF bych nešla, ale říkám si, třeba by se IUI ještě povedlo... Tenkrát jsem měla problém s imunitou proti spermiím, a ovulací, ale to v té době vyřešil pregnyl a prednison. Mám pocit, že tělo mi zatím funguje stejně jako po prvním těhotenství, myslím tím cyklus. Je mi jasné že věk a kvalita vajíček a tak...ale jste tu některá ve věku nad 39 co jí IUI vyšlo prosím? Měli jste nějaké prokázané problémy? A neprosím o názory na pozdní těhotenství .

merope
21. kvě 2021

@snazilka14 Můj názor - IUI ve 41 už pojišťovny nehradí a je to spíše vyhazování peněz. Na druhou stranu pokud ti IUI fungovalo, zkusit se to dá, v Gennetu stávalo IUI 2000,- a zkusit pár cyklů nemusí být úplně zbytečné.

Nicméně já mám pocit, že po čtyřicítce mi šla ta kvalita vajíček neskutečně dolů (nakonec mám dítě z 5. cyklu IVF z darovaných oocytů).

snazilka14
22. kvě 2021

@merope Díky, chci se právě poradit s doktorkou, myslím že kvalita a zásoba vajíček jde otestovat - hladiny AMH ?? Dělali ti něco takového?

snazilka14
22. kvě 2021

...jo a je mi jasné, že to fakt klesá, píše se to všude, tak to asi bude pravda. Jen si člověk starý prostě nepřipadá 🙂.

snazilka14
22. kvě 2021

@merope A ty jsi neměla jiný problém, jen věk? Koukám, že už más dvouleťáka 🙂.

merope
22. kvě 2021

@snazilka14 Nikdo nikdy nic nenašel, právě všechno v pořádku. Jenom první cyklus 5. den jedno embryo, pak jeden cyklus bez ET a 2 cykly ET třetí den nevalná kvalita. Pátý cyklus jsem šla do darovaných oocytů a na první pokus to vyšlo.

benetka
22. kvě 2021

@chiara75 V Číně už jsou povoleny 2 děti.

loylii
5. zář 2021

@jadviga jak to dopadlo jestli se mohu zeptat?