IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

jaru30
10. kvě 2010

Ono je to právě blbý, že jenom do 18.hodin. Vem si to, že v létě je vidět dloooouho do večera, bude krásně, budete chtít třeba grilovat, jít do kina, na večeři, nebo prostě jen posedět s přáteli, a ty se před šestou sebereš a pomažeš domů k televizi 😒 Fakt hrůza. Mě to začalo po 14 dnech pěkně lézt krkem. Drahá polovička chodila z práce před šestou, takže společnej čas někde venku v přírodě byl jenom o víkendech 😠 Tenkrát už jsem byla rozhodlá, že pokud mi je gyne nenapíše, tak změním doktorku 🙂 Oni ty neomezený fakt smí napsat, záleží jen na ochotě konkrétního doktora...
kampak se chystáte na dofču? 🙂

jaru30
10. kvě 2010

Kocino, tak to je super!!!! Mét neomezené je bomba!!!! 🙂

jaru30
10. kvě 2010

Koci, jen si s nima pěkně povídej....a říkej jim, že se na ně moc těšíte , na to oni slyší 😉 😵

mirabela
10. kvě 2010

Ahoj kocino, taky gratuluju k transferu. Doufám, že se za pár dní taky dočkám dvou bojovníčků v bříšku. Tak tfuj tfuj tfuj, aby se pěkně zavrtali.

aleluna
10. kvě 2010

Ahojky holky, ráda bych se k vám taky přidala...lačně tady hltám každou informaci. Zrovna jsem se vrátila z vyšetření v pronatalu a zase jsem to obrečela. Dneska jsme žádali o schválení pojišťovny, ale doktor říkal, že to nebude jednoduchý...máme s přítelem problémy oba dva. Budu moc ráda, když mě tady necháte a poradíte, co a jak

jaru30
10. kvě 2010

A heleee, další budějčanda!!! 🙂 to je super!!! Už si tu připadám jak doma 😀 Ahooooj Aleluno, vítám tě! Co to že jezdíš do Pronatalu? 😕
Pojišťovna dělá potíže s IVF??? já mám Vojenskou a musela jsem žádat o schválení injekcí, ale podařilo se. Tak snad budete mít štěstí i vy!!!

aleluna
10. kvě 2010

Nene, pojišťovna nám problémy nedělá. A do pronatalau jezdím, protože mi je doporučil můj gynekolog. Prý mají lepší zkušenosti... 😕 spíš mě doktor dneska moc nepotěšil. Prý bude rád, když ze mě vydoluje alespoň dvě vajíčka...jsem slepice na prd 🙂 no a k tomu ještě ICSI a když se nezadaří, tak celý to martirium nanovo...pak zkusíme ten ART, když ho tady tak chválíte 😎

jaru30
10. kvě 2010

Ještě neházej flintu do žita. Třeba jich bude víc 🙂 Někteří doktoři rádi straší. A i kdyby jich víc nebylo...když budou dvě a kvalitní (který se zabydlí tam kde mají), tak to stačí ne? 🙂
ICSI jsme měli taky 🙂 Jsem ráda, že jsme se nemuseli "zdržovat" nějakou IUI a šli rovnou na tohle. Podařilo se na poprvé.
Věř, že se zadařííííí i u vás 🙂

sonka.77
10. kvě 2010

Ahoj holky!

Koci, gratuluju k mimískům, tak ať se pěkně zahryznou. 🙂 Já dneska byla na kontrole, vše OK, OPU by mělo být v sobotu nebo v pondělí.

jaru30
10. kvě 2010

Ahoj Sonko, tak to už máš taky za pár. Hodně štěstí! ať se zadaří 🙂

petulev
autor
11. kvě 2010

Dobré ranko,

aleluna - vítáme Tě!
Jako když už jsme se snažili přes rok a furt se nic nedělo, tak jsem volala k nám do Centra (já tam chodila totiž i na gyndu běžně, tak nějak jsem měla tušení, když mi bylo 18, že by nebylo marné tam u nich zůstat, že je možná budu potřebovat 😅 ) a tak jsme začali chodit po vyšetřeních. A manžel dopadl taky na to ICSI - já to vůbec nečekala, on, který má dvě děti, no prostě jsem čuměla jak péro z gauče 😀 . A pořád jsem čekala, že třeba najdou problém i u mě, aspoň prostě něco a nic. Tak jsme tam, kde jsme teď. V CARu mi říkali, že na IVF tam snad nikdy neměli někoho tak mladého (je mi 25). 😖
Jaru, chtěli jsme ještě vidět Tatry a sami, než tam budeme muset tahat kočárek 😉 Chystáte se taky někam?

jaru30
11. kvě 2010

Ahoooj,
petulev....já taky automaticky brala, že je problém u mě. Až gyn říká "a víte že z poloviny je problém u chlapů?, má už děti???" (on už byl ženatej, ale děti neměl). A tak mi nasadila brouka do hlavy...no a měla pravdu. Ale pro tebe to musel bejt šok, když už děti má 😕
......U nás v Artu byli i mladší (mě je 30). Doktor říkal, že najít zdravého chlapa je už dneska umění a že v budoucnu už se děti nebudou rodit jinak než přes umělko 😅
Jůůůů, Tatry. Tam jsme chtěli už loni...a nějak to nevyšlo. Letos to taky neklapne, ale ten příští rok jedem!!!! Chceme i do té Tratralandie a pak prochajdy v přírodě. Musí tam bejt kráááásně, když vyjde počásko!!!! Pojedeme holt i s prckem....a musíme i s papouchem, protože ho nemá kdo hlídat. Snad nás tam s ním někdo ubytuje 😅

petulev
autor
11. kvě 2010

Já vím, ten doktor mi to taky říkal. Ale jako přišlo mi divné, že by se to najednou takhle obrátilo, ti kluci nejsou zase tak velcí. 😨 No, byl to pro mě šok, ale větší to byl pro něj, ten se z toho nemohl vzpamatovat. Ale tak jedeme dál, svět se kvůli tomu točit nepřestane, že jo.
My jsme byli spolu u moře jen jednou a strašně nás to štvalo, jsme takoví spíš akční, rádi chodíme na prochajdy a jezdíme na kolech, pořád se něco děje. Tak spíš cestujeme po domovině a teď jsme chtěli teda vidět ještě ty Tatry. Uvidíme, třeba mi bude tak blbě, že se nebudu moct hnout od záchodu 😠
Vy máte takového toho velkého papouška? To vím, že měli známí a taky jim ho nikdo nechtěl hlídat 😀

jaru30
11. kvě 2010

Třeba budeš naprosto v pohodě 🙂 Já i pár holčin od nás z diskuze jsme měly a máme naprosto pohodový těhotenství, bez jakýchkoliv nevolností a potíží. I mě to na začátku znervózňovalo, jako jestli je všechno v pořádku 😅 Jediný, co mě utvrzovalo o těhu byly fotky z utz a průkazka, jinak jsem si připadala jak netěhule 😀 Teď nemám ani otoky, záda nebolí, pohůdka. Jen ta těhotenská cukrovka 😅 ale dá se to!

No úplně toho velkýho papagáje nemáme, toho jsme chtěli původně, ale protože jsme plánovali i miminko a oni tihle velcí se často upnou jen na jednoho a ostatní napadají, tak jsme radši zvolili menší druh a přítulnější druh - Alexandra. Má i s ocáskem 40 cm. Jsem zvědavá, jak zareaguje na miminko. Přece jen přijde až po něm, mohl by ho brát jako vetřelce 😔
Máte taky nějakou "zvěř"? 🙂

petulev
autor
11. kvě 2010

Hele, a co znamená ta těhotenská cukrovka? Co je to za omezení?

My máme doma psíčka a to bude konec, ta to nepřežije. Už teď je to totiž hvězda rodiny, pořád se s ní muckáme a máme jí fakt jak dítě. Tak jsem zvědavá, jak bude žárlit na nový přírůstek/přírůstky 🙂 . Teď se teda těším, až s ní budu moct zůstat doma a budeme spolu chodit na prochajdy, to si jí ještě užiju. Ona je celá taková jiná, třeba vždycky když jsme měli intimní chvilky, tak mezi nás vlezla stylem "Jako co to děláte? To nedělejte a nemnožte se mi. Vždyť máte mě, to vám přece musí stačit!" 😀

jaru30
11. kvě 2010

😀 😀 😀 úplně jí vidím!!! Oni jsou psi hrozný kazišuci 😀
Ale hele, znám z vyprávění, že psíci jsou k miminkům nakonec naprosto v pohodě!!! zvyknou si rychle a pak ho dokonce hlídaj, jak vlastního potomka. Jen kníkne v postýlce a už mažou to nahlásit (naštěkat) páníčkům....
Jo a než poneseš domů miminko, tak máš předtím poslat nějaký obleček, co mělo na sobě. Aby si ho očuchala, připravila se na nového člena domácnosti a nebyl pro ní tak cizí 🙂

Těhu cukrovka je něco podobného jako klasická cukrovka. Prostě tělo nezvládá vyrábět dostatek inzulínu (kterej v těle zpracovává cukr) pro tebe i pro miminko. Takže musíš ten cukr prostě z jídla ubrat. Pozitivní ale je, že jakmile porodíš a tělu se uleví, tak těhu cukrovka mizí.
Na těhu cukrovku se narazí kolem 24.tejdne těhotenství, kdy všechny těhulky chodí na test (jmenuje se OGGt). Vypiješ na lačno asi čtvrt litru glukozy a sedneš si do čekárny. Někde ti vezmou krev po hodině a pak po dvou....U nás se bere jen po dvou.
Pokud test ukáže, že jí máš - slabou - spraví to dieta po zbytek těhu (ale dá se to!!! Já omezila jen bílý pečivo, zákusky a buchtičky, jinak jím vše a hladinu cukru mám v pohodě. Důležitý je jíst málo a každé 2-3 hodiny, aby to tělo zvládlo zpracovávat). Kontrolovat se budeš měřením na glukometru, kterej ti půjčí doktorka.........
POokud by ti našli silnou cukrovku (ale to se až tak často nestává), tak si budeš muset před jídly píchat inzulín. Jako klasickej cukrovkář.

Když se na to těhulka vyflákne a jíst bude normálně, tak veškerej cukr z jídla který její tělo nezpracuje, odvádí rovnou do miminka a tím ho vlastně člověk vykrmuje. Proto se pak rodí třeba 5 kilovej cvalík 😒

tulik1
11. kvě 2010

ahojky holky, tak jak se mame? U nas na jihu krasne sviti slunicko, tak doufam, ze to vydrzi .... 😉

jaru30
11. kvě 2010

Ahok tulik,
super počásko, viď? 🙂 Však už se chystam ven, sice jen na gyndu, ale už se těšim na vzduch.
Co máš v plánu? 🙂 i když ty asi pracuješ, viď? 😅

tulik1
11. kvě 2010

ja jsem v praci, ale koukam na to krasno alespon z okna 😉, na obidek vyrazime nekam do mesta, tak mozna uz na nejakou zahradku 😉

jaru30
11. kvě 2010

mmm, tiše závidím. Kam chodíte? máte nějakou oblíbenou restauračku? 🙂

petulev
autor
11. kvě 2010

No vidíš, díky za tip. To budu muset zpraktikovat 😉 Ale věřím, že si nějak zvykne, nakonec musí, na výběr nemá 😀

Aha, tak to já furt nevěděla co to je. O tom, jak se to testuje jsem slyšela, ale nevim, že by to fakt někdo měl. Ale s tím přežíráním by to asi mělo fungovat celé těhu. Moje sestřenice rodila vloni a předtím byla na rizikovým doma. Hele, ta se tak cpala od rána do večera, že se jí narodilo 5kg dítě, aniž by měla nějakou cukrovku. Tak jsem si říkala, že se budu muset taky krotit, abych nedopadla jako ona. Fakt si to pak v porodnici užila, všichni na ní nadávali a smáli se jí, že žere. 😖

Tak hlavně, že jsi v pořádku. Koukám, že už stejně jdeš do finále - 36.TT 😉 Jak se cítíš a připravuješ na porod?

tuliku, u nás je teda pěkně hnusně. Asi se budu muset přestěhovat na jih 😉

jaru30
11. kvě 2010

Petul, jojo, cílová rovinka je na dohled 😀 Cejtim se fajn. Akorát občas už mě bolí spodek. Malej se už pronese, tlačí...jo a v noci se s tím břichem těžko převracím, si připadam jak velryba na suchu. A taky pořád čurám. 3x za noc určitě. To už je vlastně trénink na to noční kojení 😀 A pak když už jsem konečně vyčuraná, tak se mrňous probudí a začne tam nacvičovat spartakiádu. Takže pak třeba další půlhoďku koukám do stropu a čekám až se zklidní 😀

Ale to čurání vás holky čeká taky 😉 Hned na začátku těhu....

Jinak už pomalu balim tašku do porodky, dneska mě čeká žehlení všech těch mimi oblečků. Uffff. Hroně to uteklo 😅
Holky, až otěhotníte, užívejte si to hrozně moc, protože ono to tak rychle uteče.....mě přijde, že jsem nedávno byla na ET.

Ale 5 kilový dítě, to je mazec. Kdo by se s tím rodil!!!! 😀

petulev
autor
11. kvě 2010

Tak Ti děkujeme za všechny pozitivní zprávy 😀 Ale je pravda, jak to všechno strašně utíká. Já byla před 2 lety na krvi a měla jsem tam nějaký problém a ta doktorka říká : Za dva roky si dojděte na kontrolu. A já si říkala: Ty jo, dva roky to je za dlouho a najednou lup a je to tady 😒

Hele, taky jí to vzali císařem, protože jim tam málem umřela, už to nezvládala. 😉

mirabela
11. kvě 2010

Ahoj holky, tak 2 bojovníčci jsou už u mě. Mamča jim sice naplánovala prodlouženou kultivaci, ale na to se naši embrouši vyprdli. Asi už chtěli ke mě Rá 😒
Ráno jsem volala do laboratoře - z 9 bojovníčků přežili jen 4. Nemohla jsem tomu věřit. Jsou prý nějací pomalí a nevyvíjí se předepsaným tempem. Takže nám zbyly dva osmibuněční a dva šestibuněční. PK prý nemá cenu, taky by prý nemuselo zbýt nic... Bylo mi pod psa, manžel zklamaný, moje mamina bulela jak želva...
Ve 13 hod jsem byla na ET, jen jsem toho moc vypila a dr. Michálek se téměř nemohl propracovat dovnitř kvůli mému giga-močáku 😀 Na ultrazvuku byl pořád jen močák. Nakonec se povedlo a mimísci jsou tam. Ale hned za 30 minut jsem musela čurat, tak snad zůstali na místě. Teď zbývá 2 týdny čekat.
Michálek říkal, že šance dvou osmibuněčných jsou úplně stejné jako u blastocyst... Tak doufám, že snad ano.
Jinak jsem nafasovala neschopenku s vycházkami od 14 do 18 hodin. Teď ležím, nohy nahoře, manžel mi udělal pozdní oběd.
Holky, držte nám pěsti, ať se embryjkům u nás líbí.

mirabela
11. kvě 2010

Jo, ty dva šestibuněčné jsme nechali zamrazit.

jaru30
11. kvě 2010

Ahoj Mirabelko,
už jsem ti psala do alba, ale klidně to zopáknu. Moc gratuluju!!!!!!! 🙂
Vůbec nebuď smutná!!! My měli původně 13 a nakonec zbyla jen 3!!! U sebe mám taky osmibuněčné a jak se pěkně zahnízdilo!!! 😵 Takže jestli se ti bojovíčci chytnou a já doufám, že jooo...tak to stačí, ne? dvojčátek budeš mít až nad hlavu 😀
Prostě v tomhle případě je lepší kvalita před kvantitou 😉

Snad ti ty vycházky taky změní na neomezené. Věř mi, že z těhle by ti začalo brzo hrabat....

no nic, já zase mažu. Ale zase nakouknu. Mám žehlící podvečer. Vyprala jsem naráz všechny mimi oblečky a teď se prokousávám touhle pyramidou 😅

sonka.77
11. kvě 2010

Mirabelko, moc držím palce, ať se embroušci zakousnou! 🙂

ivcik83
11. kvě 2010

Ahojenky, chtěla bych sem se k vám přidat 🙂 Tet v pátek jsme byly poprvé na ET dali jsme si jedno embryjko v 5ti denní kultivaci 🙂 Hodně sem tady četla, že je to z 50% na straně pánů tak v tomhle případě je to i u nás 😢 Mě je 26 a moc si s manželem přejeme mimíško.. 20.5 jdeme na těhotenský test tak doufáme, že se to podaří 🙂 Jinak měla jsem po punkci vaječníku 20 vajíček a do stádia blastocysty se dostalo jen 4 embryjek což bylo tak trošku zklamání ☹ Ivča

jaru30
11. kvě 2010

Ahoj Ivčo, vítám tě 🙂
Ani ty nesmutni. 4 mimísci jsou přeci fajn 😵 Jsou holčiny, který by daly nevím co za to, aby měly aspoň ty 4 🙂
Já myslim, že pokud by se všech měli bejt nakonec miminka, tak 4 děti v dnešní době stačí bohatě,co myslíš? 🙂
Takhle mi to říkal i dr. u nás v Artu. Není důležitá kvantita, ale kvalita...ale to už se opakuju 😀
Tak hodně štěstí při testování!!! 20.5. čekáme radostnou zprávu! 🙂

jaru30
11. kvě 2010

tak, před chvilkou jsem po několika hodinách konečně zdolala oblečkovou pyramidu, žehličku zahodila do kouta a jdu se svalit do postele. Huráááááááá. Dobrou noc všem "sovám" a hezké ráno "ptáčátům" 🙂