IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

barca28
26. bře 2007

Ahoj holčiny,máte někdo zkušenost v Sanusu v Hradci Králové?Začali jsme tam chodit a tak by mě zajímalo,jaké máte zkušenosti s přístupem.A jestli se tady nějaké holčině podařilo oplodnění.

mandlicka25
11. čer 2017

@anettak taky, taky...

jitule_79
12. čer 2017

Holky, vám držím moc a moc palečky... mě to nevyšlo... ze dvou vajíček se ani jedno neoplodnilo. Máme špatný spermijky ☹ takže ani k ET nedojde... zkusím to znovu na podzim.... určo dejte vědět, jak se daří u vás!

mandlicka25
12. čer 2017

@jitule_79 drz se Jiti. Vim jake to je. Na druhy pokus nam nevyslo ani jedno vajicko, nedoslo ani k oplodneni. Bohuzel se to zanedbalo a vajicka se vyndala a nebyla zrala. Tohle byla posledni sance, kterou jsem rikala, ze tu zkusime. Byla to strasny. Drzim pesti!

jitule_79
12. čer 2017

@mandlicka25 Moc díky za podporu, jsi zlatíčko!!! Manžel bude muset jít na vyšetření na urologii, aby se nám na podzim dařilo lépe.

mandlicka25
12. čer 2017

@jitule_79 Tohle mi na hradeckém Sanusu právě vadí, my šli na všechna vyšetření až po druhém IVF, což mi přijde šílený a to jsem si ještě o ně musela říkat. Naštěstí nám vyšlo vše v pořádku, ale myslím, že by bylo fajn těmi vyšetřeními začínat, aby se předcházelo nepříjemnostem. Je to všechno strašně psychicky náročné a prožívat to pořád znova je na hlavu....

jitule_79
12. čer 2017

@mandlicka25 No to mi povídej, taky jsem to teď ořvala. Mě nikdo žádný vyšetření nenabídl, ani genetiku, imuno, nic. Taky se na to budu muset zeptat. Ještě že jsou ty diskuze, jinak bych byla úplně mimo 🙂 JInak jsem v hk spokojená.

mandlicka25
12. čer 2017

@jitule_79 Přesně tak, já kdybych si to všechno nenačetla, tak ani nevím, že něco takového je. Po tom nešťastném druhém pokusu s nezralými vyjíčky jsem psala na další kliniky a tam nechápali jakto, že jsem byla na druhém IVF a nemám imunologii a genetiku, že tím začínají. Takže jsem si to sama "prosadila" i pro takový vnitřní klid. Taky čekáš na své první miminko?

jitule_79
12. čer 2017

@mandlicka25 Jojo, bude to mé první dítko a biologické hodiny cítím fakt silně 🙂 už se těším, jak to budu ňuhňat 🙂

efijil
12. čer 2017

Holky, moc Vás zdravím. Tak trochu mi píšete z duše... Sice v IVF režimu sice nejsme (pouze 3 IUI), ale už to bude rok, co docházíme do Sanusu a mimo HP, spremio či folikulometrie, nám nic nedělali. Vše máme OK. Už jednoho chlapečka mám, takže mi přijde, že z toho vychází, že když už to 2x vyšlo (+ 1 potrat), že to musí vyjít i potřetí. Nyní jsem po laparo a čeká mě pooperační kontrola, tak chci vysomrovat žádanky na hematologii a imunologii. Bohužel řeší jenom gynekologickou stránku, nic k tomu, jako kdyby tělo nebylo jeden velký systém... Pana doktora bohužel nezajímá ani to, že se léčím i někde jinde... A jiné CARy nejprve důsledně vyšetřují a pak teprve konají... Jjj, taky načítám a už jsem z toho tak trochu zoufalá... Holky, hodně štěstí 🍀

mandlicka25
12. čer 2017

@efijil já mám pocit, že takové pocity mají snad všichni, kdo jsem chodí. Moje zkušenost říká nedat se říct si o vyšetření sama. Mě to přišlo ale hrozně smutné, že já nedoktor musím hledat možnosti vyšetření a ptát se na ně. Kdybych si to vše nenačetla, tak o tom vůbec nevím. A je to dobré vědět, že je vše ok, ikdyby mělo jít jen o pocit. :*

efijil
12. čer 2017

@mandlicka25 Jjj, to máš pravdu. Nastoupili jsme tam s velkou nadějí, předsevzetím, že se během pár měsíců se zadaří a nic z toho. Jsem hodně zklamaná i z toho, že člověk tam pořádně nemá prostor se vyjádřit, zeptat se, že prostě na něj nemají čas... Také jsem nelékař, takže mi chybí hromada souvislostí a o to je to těžší se zorientovat. Hlavně všude, kde se zmíním (myslím tím před ostatními lékaři), že chodíme do CARu a o vyšetřeních, tak mi řeknou, že jako pacientka jsem hodně zanedbaná a že mi nevěnují takovou péči, jaká je třeba... Teďka to bohužel vidím sama, že jsem ztratili akorát čas a nikam jsme se neposunuli... Věříš, že už jsem uvažovala i o změně CAR? Pořád dávám šanci... ale trpělivost má člověk jednu...

mandlicka25
12. čer 2017

@efijil Přesně jak píšeš! Teď po 2. IVF, což byl u mě průšvih, protože se to prostě zanedbalo a byl to zmařený pokus je to lepší, ale to se musí stát tohle? Doktor se ke mě choval a chová vždy moc hezky a uctivě, ale je to jak na běžícím páse a na co jsem se nezeptala, to jsem nevěděla. Po tom problému jsem obepsala několik klinik a všude na mě "valili oči", jak se tohle může stát a jakto, že jsem nebyla na základních vyšetření. Ted jsem po 3. IVF a čekám na výsledek, šla jsem tady do toho jen z toho důvodu, že jsme se domluvili, že to nepůjde na pojišťovnu, jinak bych do toho už nešla. Kdyby se stalo, že nevyjde ani tohle, což doufám, že ne protože bych se už vážně zhroutila, tak půjdu do car v Praze...

efijil
12. čer 2017

@mandlicka25 Moc Ti držím pěsti, ať se zadaří!!!! Tfuj, tfuj, tfuj 🙂 Moc držím pěsti v samá pozitiva a hlavně ve dvě tlusté čáry ;) A ta vyšetření Ti dodělali? A ty víš o nějakém problému, který je překážkou? My jsme totiž oba zdraví a nic, takže už jsem se natolik vytočila, že jsem své nezdary začala řešit přes alternativní medicínu... hmmm, a ejhle, takových zádrhelů, co se našlo...

mandlicka25
12. čer 2017

@efijil vsechna vysetreni hotova a nic! Vse v naprostem poradku a to je snad nejhorsi, clovek nevi s cim ma bojovat. Muzi se zeptat, co ti alternativci nasli? To me vubec nenapadlo...

efijil
13. čer 2017

@mandlicka25 Fááákt? Ani imunologie či hematolie nanašla žádnou odchylku? Hmmm, tak to je dobré... Alternativci mi upravili cyklus - menstruovala jsem sraženou krev, což je prý hodně velký problém, ale nikdo to neřešil, dále selhávání štítné žlázy a ledvin.

mandlicka25
14. čer 2017

@efijil vše v pořádku....

mmissulle
11. črc 2017

Holky, ve kterem tydnu tehotenstvi vas ze Sanusu poslali zpet ke svemu gynekologovi?

mandlicka25
12. črc 2017

@mmissulle mne chtel doktor poslat po prvnim screeningu, ale uprosils jsem ho, protoze se budu zari/rijen stehovat do Prahy, ze to menit nechci. Hlavne, kdyz jsem byla u meho gynekologa na posledy, tak me rozbrecel a rekla jsem si, ze uz tam nikdy nepujdu. Brala jsem clostik a hlidal mi ovulaci a kdyz se nepodarilo asi po 6 mesicich, tak tam na me pomalu kricel, ze mu kazim tabulky s ze se se mnou uz nebude bavit a ze me posle rovnou na ivf! Bez vysetreni bez niceho v mych 24 ...

mmissulle
12. črc 2017

@mandlicka25 Dik za info, myslela jsem si, ze to bude asi do toho prvniho sreeningu. To je teda mazec, se ti nedivim, ze chces zustat radsi v Sanusu, tam jsou vsichni moc fajn. Tak se vam zadarilo nakonec po IVF?

mandlicka25
12. črc 2017

@mmissulle já jsem taková záhada, po všech vyšetření nebyl nalezen problém 🙂. Nakonec se zadařilo asi po ročním snažení v sanusu po IVF. Koukám, že jsme na tom podobně, ty jsi trošku napřed ❤.
Jednání se opravdu nedá srovnat, já jsem po první návštěvě byla naprosto v šoku, až na jednu protivnější sesřičku :p.
Ale včera mi nebylo dobře a měla jsem nafouklé bříško (měla jsem hyperstymul.s.) a volala jsem tam a můj pan doktor je na dovolené. Sestřička mi řekla, že mám hned přijít, vzala mě moc milá paní doktorka, která mě uklidnila, dala mi dvě fotky a bylo to super.

mmissulle
12. črc 2017

@mandlicka25 Jooo, hyperstimukak, tim jsem si taky prosla. Po ET jsem si pochvalovala, jak ta stimulace byla v pohode, ze az na unavu jsem to vsechno v klidu zvladla a pak prisel OHSS, jsem rada, ze uz to mam za sebou, nic prijemnyho to teda nebylo. Ted me akorat trochu mrzi, ze v tech vedrech nesmim koupat, ale to mame asi zakazany vsechny 😒 Ja si pro dalsi fotecku jedu v patek, uz se moc tesim a zaroven bojim, aby bylo vse v poradku.

mandlicka25
12. črc 2017

@mmissulle taky taky, zadny opalovani a koupani, ale co bychom pro to neudelaly. Myslim, ze jsme objetovaly mnohem vic 🙂. Taky se bojim hlavne, aby vse bylo v poradku. Ja jdu 1.8. na screening a porad si rikam, aby uz bylo aspon po nem, ze pak uz to bude dobry, i kdyz se snazim uklidnovat uz ted, ze kdyz uz jsem v 9, tak to bude ok. Myslim, ze se vsechny maminky boji, ale ty, ktere mely k mimunku delsi cestu, ze to maji chudinky o to horsi a ty strachy jsou vetsi....

mmissulle
12. črc 2017

@mandlicka25 Já vím, co bychom pro mimi neudělaly, to je jasný. Ale je to škoda, miluju vodu. Tak za rok, no 😀. Sice to nemůžeme nijak ovlivnit, ale když jsem tu už kolikrát četla, že třeba v 10tt nebo 11tt byl konec, na klidu to moc nepřidá 😔 Ale musíme doufat, že to bude vše v pořádku a za pár měsíců z nás budou mamči 😉

michaelaz91
15. črc 2017

Zdravím holky chci se zeptat jaká je první návštěva v SANUSU v HK.
Objednání jsme s manželem na srper.Už jedno miminko máme po 2 létem snažení laparoskopii a clostyl.+ utrogestan.
Teď už to je zase rok fo se snažíme mám zase po laparoskopii a histeroskopie mám nasazený clostyl. A už 4 cyklus sem bez vajíček.
Mám syndrom PCO.
Tak se chci zeptat co nás čeká?
Mám chystat peníze už na první schůzku? Jediné co vím je že si mám vzit spravu z operace .
Děkuji moc za rady 😘😉🙂

mmissulle
15. črc 2017

@michaelaz91 Na prvni navstevu jsem s sebou mela doporuceni od sveho gynekologa a zpravu z laparoskopie. Bylo to jen povidani, jak dlouho se snazime, jestli uz jsem byla nekdy tehotna, jestli mam pravidelnou menstruaci atd. A domluveni se na ruznych vysetrenich a postupech lecby. Vsechno se plati postupne-treba za IUI, leky na stimulaci, prodlouzena kultivace, mrazeni embryi, dopredu se nic neplati.

mmissulle
24. črc 2017

Ze jsem tak zvedava, kdo vam delal v Sanusu screening?

mandlicka25
27. črc 2017

@mmissulle já jdu příští týden normálně ke svému panu doktorovi Šilhanovi 🙂

mmissulle
27. črc 2017

@mandlicka25 Jeee, tak to doufam, ze mi ho taky bude delat muj dr, chodim k Stepanovi mladsimu. Jen me prijde divny, ze me sestricka objednala na stredu odpo, kdy neordinuje, ale tak snad tam bude. Je fakt, ze rano uz jsem tam byla snad vsechny dny v tydnu a vzdycky tam byl.

mandlicka25
28. črc 2017

@mmissulle to já taky vždy přišel, jen si myslím, že to je tím, že to nepatří do ordinačních hodin. Screening je ve druhém patře a je to bráno něco jiného než klasický ultrazvuk v ordinaci 🙂. Myslím, že budeš u svého 🙂.

mmissulle
28. črc 2017

@mandlicka25 jejda, tak to jsem nevedela, ze je to jinde nez dole v ambulanci. To jsou mi novinky 😀. Jj, doufam, ze tam bude muj dr.