IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

pampeliska36
9. čer 2010

ahojte holky nove prichozi 😀 😀 😀
u nas je problem ve spermiu a taky doufam, ze se s ICSI zadari!!!

holubice.petra
autor
9. čer 2010

Ahojky holky taky vítám všechny nové :o)
My už to taky zkoušíme asi tak 4,5 roků...celkem jsem byla 5xna IUI jednou se to povedlo (hned ten první) ale bylo to bohužel zamlklé těhotenství v desátém týdnu přestalo bít srdíčko...pak jsem si dala rok pauzu zkoušeli jsme to bez lékařů kdyby náhodou 😎 ...pak zase snažení pomocí CARU +laparoskopie....pak jsem to zase na rok vzdala a teď se chceme do toho pustit ale rovnou ivf...u nás to je těžké neví kde je problém manžel vše celkem v normě...já v pořádku ...jen nemám ovulaci ale i když mi jí vyvolají léky tak se stejně nedaří otěhotnět...jinak mě je 28

holubice.petra
autor
10. čer 2010

Ahojky holky to je dneska zase teplo...v praci je na padnuti..nejradeji bych to tady zabalila a jela k vode....tak premyslim ze az bastane ta stimulace tak doufam ze mi to nezpusobi nejake ty hormonalni zmeny..kdyby me zacli jeste nejake navali ci co v tomhle horku tak snad umru :o(...zitra jedu s kamaradkou na vikendovy pobyt v laznich uz se nemuzu ani dockat :o)

holubice.petra
autor
10. čer 2010

Kampak jste se holky ztratily? To bylo teda dneska horko po praci jsem byla jeste tancit Zumbu..dojedu tenhle mesic a az zacnu stimulovat tak uz ji radeji necham nechci radeji riskovat...jeste chodim na pilates ten by snad pripadnym mimiskum nemel ublizit..predcvicuje ho tehotna cvicitelka, ale pro jistotu se radeji zeptam doktora...holky ja tomu ivf tak strasne verim ze jestli se to nahodou nepovede tak nevim jak to rozdycham...

pampeliska36
11. čer 2010

@holubice.petra dobre ranko... ja bohuzel pres den v praci nemuzu semka ani mrknout ☹ a vcera vecer jsem nebyla doma, takze az ted... ale za chvilku odchazim do prace... neboj! ja jsem tu 😀

trudy
11. čer 2010

Ahojky holubice, já tomu IVF taky strašně věřím, tak doufám, že nebudeme zklamaný. 😒 A kam vůbec chodíte do caru, já chodím do Gennetu v Liberci a jsou tam všichni strašně moc hodní. Příští týden bysme měli jet podepsat papíry a dostaneme léky a injekce, na ty se teda zrovna moc netěším, ale co by pro to člověk neudělal, že? Tak se mějte. 🙂

jesterka001
11. čer 2010

My chodíme k Apolináři (Praha). Jsem tam moc spokojená, ceny mírné, personál v pohodě. Ano, v zhledem k tomu, že je to státní instituce, tak prostředí nic moc, ale abych řekla pravdu, tohle mě fakt netrápí 🙂 Líbí se mi, že než mi udělají první IVF, tak mě pořádně vyšetří a vyléčením těch problémů, na které díky tomu přišli, mě zvyšuje šanci na to, že se IVF povede. Možná i díky tomu se mi v březnu povedlo otěhotnět po čtyřech letech poprvé přirozeně 🙂 I když to nakonec nedopadlo.

pampeliska36
11. čer 2010

my chodime do kliniky Unica Brno 😀

holubice.petra
autor
11. čer 2010

Ahojky holky js se v praci na net taky nedostanu jen pres telefon...jako ted tady v lsznich..chicht je to tady super prvni koupele za nami..zitra dalsi plus masaz uz se tesim...jinak ja chodim do Sanusu v Pardubicich s spokojena jsem taky ale rekla bych ze tam jsou celkem drahy...leky me budou stat 5tis a ivf 3-15tis dle kvality spermoniku sle hlavne kdyz se to povede;o) tak zatim pa

mariana75
13. čer 2010

Ahojík holky vezmete mě taky do party? Mám taky před sebou první IVF/ICSI v červenci.. 🙂 .
Chodím do Sanusu v Pardubicích k Dr.Provazníkovi..16.6. si jedu pro léky...
U nás je špatná morfologie 7-10% a vynechává mě ovulka. Jsem po 2x IUI to druhé IUI se nám sice v loni povedlo, ale v 5tt jsem o to přišla, takže jsem byla na revizi...Taky do IVF vkládám naději, že se snad po 3,5 rocích zadaří...Zatím pa... 😎

pampeliska36
13. čer 2010

@mariana75 ahoj vitam te v nasi nove particce 😉

matonka
14. čer 2010

Ahoj holčiny, my se tedy snažíme od začátku roku, žádná tragédie ještě, ale jelikož mi nepřichází ovu, a moje doktorka to nějak neřeší, chci ji požádat o hormonální profil. Poradila mi to kamarádka, která měla podobné problémy jako já, její doktor jí dával pořád prášky a nic, tak šli na IUI, tam ji nejdříve udělali profil, zjsitili, že ji jeden hormon chybí, dostala prášky a hned druhý měsíc otěhotněla. Takže určo záleží na doktorovi.

evik31
14. čer 2010

Přeji hezký den všem,
pár dní jsem tu nebyla a koukám jak se hezky rozrůstáte 😀
takže vítám Marianu a Matonku,tak a ted si vás jdu dočíst 😎

petrita83
14. čer 2010

Aloha snažilky!
docela dlouho už tady brouzdám a koukám kam se připojit a konečně fórum do kterého zapadám:D
Mohu se přidat? 😉
22.06. si jdu pro léky (GENNET Praha) a v červenci nás čeká naše první IVF.snažíme se už víc než 2roky, u mě žádný problém nenalezen, u přítele bylo taky vše ok, ale teď naposledy měl najednou špatný spermiogram..trochu nás to překvapilo..ale bereme to myslim docela sportovně.IUI nám nedoporučují, tak si nechámne poradit...
Nikdy jsem nebyla v narkóze atd, tak mám z toho všeho trochu vítr...:D ale asi to nic nebude, že jo?
Jinak Vám všem držim palce a doufám v samé dobré zprávy tady!

evik31
14. čer 2010

ahoj petrito,
a proč vám nedopuručují IUI,když jste oba v poho kvůli tomu spermiu?
narkoza trvá jen 10 minut to bude dobrý té bych se tak nebála 😉
pro mě byl nejhorší první den kdy jsem si měla píchnout,po zjištění,že to fakt nic není jsem se cítila jak profík pomalu 😵
myslím ,že největší roly hraje ten stres(aspon u mě teda) 😒
moc ti držím palce 😵

aranka
14. čer 2010

Ahoj holky, vezměte mě do party ? Zítra první schůzka v Gest v Praze .. a bláhově si myslím, že testík pozitivní bude už v srpnu nejpozději .., njn, jsem cvok .. 🙂 Mám velkou prosbu, většina tady má první info schůzku za sebou, jak to probíhá Je to opravdu jen povídání si o možnostech a čtení v papírech, co nesu od svého dr nebo je tam něco víc ? Někde někdo psal, že rovnou berou krev či co, tak mě to zajímá, co mám čekat .., dík za info !!

petrita83
14. čer 2010

Ahoj Eviku,děkuji za podporu, no ty injekce mě teda taky děsí:( brr,ale co se dá dělat, zvládnem to určitě:D aspoň se zas něco děje.
No právě kvůli tomu spermiu, jsou to prý ,,lenoši,,a ještě k tomu mají špatný tvar..je to zvláštní, že ještě před půl rokem bylo vše lépe než v normě..Je to trošku ironie..pořád jsme se tomu smáli , že budou líný a pak ti doktorka řekne- jsou líný:D, ale přítel to myslim bere statečně 😅 a s humorem.
S tím stresem je to pravda i u mě, snažim se..ale co se dá dělat , jsem už taková povaha..pořád se kvůli něčemu nervuju..ale spíš v práci, než doma..
A kdy to čeká Tebe?
Tak hodně štěstí všem a pěkný skoro slunečný den!

petrita83
14. čer 2010

@aranka Ahoj Aranko! koukám, že jsi na tom skoro jako já...jen malá představa o tom co se bude dít:D já už na první návštěvě byla..a neboj se toho, je to v pohodě.
Ještě než k ní došlo, jsme museli oběhnout všechny možná vyšetření..(ale možná je už máš)
tzn.donést - 1) Zprávu od obvodního gynekologa - výsledek posledního preventivního gynekologického vyšetření ( kolposkopie, cytologie )
2) - Hormonální profil 2.-4. den menstruačního cyklu včetně - odběr minimálně 3 hodiny po probuzení ( AMH ,FSH, LH, E2, Testosteron, Progesteron, Prolaktin, SHBG, DHEAS )
3) - Vyšetření hladin hormonů štítné žlázy ( TSH, fT3, fT4, anti TPO, anti TG ))
4) - 3D UZ vyšetření - posouzení dělohy, dutiny děložní a antrálních folikulů
Pak ještě testy na žloutenku, HIV atd u obou partnerů a přítel ten slavný spermiogram...pak jsme čekali na schůzku, šli jsme tam oba...probrali s náma výsledky a podle nich naše možnosti..nakonec jsme se rozhodli pro IVF (jelikož možnost početí přiroznou cestou není sice vyloučená, jen málo pravděpodobná:D).
Tak se zítra drž!

aranka
14. čer 2010

@petrita83 : Ahojky, díky moc za vyčerpávající info 🙂 Prosím tě, kde jsi byla ?? Mě se tohle vše zdá logické, ale v gestu po mě nechtěli nic, jen jsem si vzala spermio a laparku výsledku od mého dr, ale jinak vůbec nic, tak jestli tohle na mě zítra vychrlí, tak super, to tím strávím celé léto ☹ A prosím tě ještě dotaz 🙂 Jak dlouho trvalo schválení pojišťovnou ?

aranka
14. čer 2010

@petrita83 a promiň, gennet, už jsem to dočetla 🙂 tak tam mám druhý termín objednání, protože jsem zkusila na Gest, kde mě vzali dřív a pak mi doktor doporučil Gennet, kde měli volno až v červenci a já spěchám, takže jdu do Gestu. No, tak jsem zvědavá .., jen začínám počítat a nemám pocit, že bych vše stihla během léta, jak jsem si plánovala ☹ tedy já bych to stihla, ale doktoři asi ne 😒

evik31
14. čer 2010

@petrita83 tak to jsi toho měla opravdu sebou hodně tohle snad ani po mě nechtěli já měla akorát zprávu od gynekoložky,výsledky spermia,a zprávu z nemocnice kde mě dělali laparoskopii a hysteroskopii
no koukám jak blázen teda 😲
jinak mě čeká v červenci už KET 1 ivf nám nevyšlo 😢
ted jenom čekám než dojde mrcha apak hurá na to,kdybych měla tento měsíc sliznici ok tak už bych měla Ket za sebou ,ale bohužel bez hormonků nedorostla tak se mě to posunulo ,jinak jsem měla 1 ivf už v květnu
@aranka taky jsem si bláhově myslela,že v květnu to b ude pozitivní,jenže člověk míní a příroda mění
ale to bě držím palce at ti to výjde a neboj dobře to dopadne 😀

petrita83
14. čer 2010

@aranka 😉 to mě pobavilo..no je fakt, že jsou ty čekací lhůty jsou docela dost dlouhé..ale co naděláš..jinak schválení pojišťovnou trvá 3týdny, ale to je ok, protože ono to všechno tak akorát vyjde..
Proč myslíš že během léta nestíháš?určitě jo!já byla na první schůzce 25.05, příští týden jdu na další a v červenci máme jít na IVF..
O Gestu jsem slyšela vše dobré, tak to bude určitě ok, já jsem v době kdy jsem se rozhodovala znala jen Gennet a Iscare, nakonec jsem zvolila Gennet (ikdyž jsem čekala víc než měsíc, ale než sem oběhla ty testy..spoň to nebyl stres).
Kyž po tobě nic nechtěli tak ti to asi udělají tam, toho bych se nebála, uvidíš zítra..co ti řeknou..určitě napiš:D

trudy
14. čer 2010

Ahoj holky, tak koukám jak se nám to tu hezky rozrůstá, nikdy bych neřekla kolik lidí má takové problémy.
@aranka Nám na první schůzce řekli varianty a postup jak bude vše probíhat. Manželovi zrovna vzali krev a mě si objednali na krev 2. den cyklu + moč a manžel spermiogram + moč. Spermiogram vyšel v normě a tak jsme 2 x podstoupili IUI, které bohužel ani jednou nevyšlo.Pak jsem dostala doporučení na laparoskopii a hysteroskopii, aby se zjistilo, jestli tam není nějaký problém, než půjdeme do IVF. Strašně jsem se operace bála, protože jsem nikdy nebyla v narkoze, ale bylo to v pohodě. Zjistili mi neprůchozý pravej vejcovod. A jako naschvál se mi, dle ultrazvuků dělaly vajíčka vždy na pravé straně. No a teď čekáme na schválení pojišťovnou, tento týden tam budu volat a v červenci by mělo vše začít.... Tak doufám, že už to výjde. 😵

petrita83
14. čer 2010

@trudy Ahoja Trudy, no já sem překvapená, že mi žádnou laparoskopii nedělali..asi to nebylo potřeba?no doktorka řikala, že nejdřív zkusíme IVF, a pokud to neklapne, budem pátrat dál...já samo..doufám, že to klapne..ale sem tam si člověk řiká zda něco nepřehlédli atd..uvidíme.

pampeliska36
14. čer 2010

ahojte koceny.... zdravim nove prichozi 😀 😀 😀 😀

@petrita83 laparku nedelaji vetsinou kdyz je spatne spermio... nezatezuji uz telo zeny, aspon tak nam to bylo vysvetleno... my mame spatne spermio a tak jdeme rovnou na IVF... laparku nekdy delaji po nezdarenych pokusech IVF jak pise trudy... ale je to vsechno strasne individualni 😉

pampeliska36
14. čer 2010

no me na prvni schuzce taky delali odbery krve - hormonalni profil, a vse ostatni z krve, pak mi delali UTZ,
tedka si jdu pro leky a injekce a budou mi delat UTZ, aby zjistili, jestli nemam nejake cysty a taky budou delat PRŮCHODNOST DĚLOŽNÍHO ČÍPKU... to prej musi, kdyz jdeme do IVF... to me upozornovali, ze docela dost boli... tak u vidime 😅
manzelovi taky brali krev, delali mu spermio, a protoze ho mel spatne, delali mu i geneticke testy,

aranka
14. čer 2010

@petrita83 : hmm, 3 týdny pojišťovna, to je mazec, to je zas celý měsíc ty jo ☹ Mno, tak to budu držet palce, ty jo, v červenci už termín 🙂 a hele, ty spermijky se dávají jakože předem ke zmražení nebo kdy ? Myslím na IVF ? Jinak já si laparku tak nějak vyžádala sama 😀 prostě jsem pořád mluvila doktorovi do hlavy, že když nemůžu otěhotnět, je někde problém, zvlášť, když má přítel 2 děti .., no a tak nakonec řekl ok, uděláme laparku a bude klid 🙂 a jsem celkem ráda, jednak jsem si prvně střihla narkozu a hlavně mám tedy jistotu, že jsem ok .. 🙂 Na Gennet jsem právě slyšela větší chvály než na Gest, tak uvidím 🙂

aranka
14. čer 2010

@trudy : díky 🙂 a prosím tě ten spermiogram musel být i když jste měli svůj původní ? nebo neměli ? já že má přítel spermiogram myslím tak 4 měsíce starý, tak jestli chudák bude muset znova nebo ne ☹ Tak já to snad musím stihnout do července, abych pořádně patřila do téhle skupiny 🙂 sakriš 🙂 A ta IUI ti byla jakože doporučena nebo jsi měla na výběr nebo jak to bylo ? Já že bych chtěla rovnou IVF .., protože právě na iUI jsem slyšela spíš negativní výsledky ☹

pampeliska36
14. čer 2010

@aranka IUI se dela obvykle, kdyz je zena ok a chlap ma v poradku spermie... je tam urcite nizka uspesnost (tak kolem 10%) nez u IVF a to taky diky tomu, ze u IVF se da priplatit napr. prodlouzena kultivace, AH nebo ICSI... na schvaleni pojistovnou se urcite ceka tak 3 tydny... ale ja treba zacinam 25.6. (zacatek stimulacniho cyklu) a transfer budu mit treba tak nekdy konec cervence a testovani polovicka srpna, takze se to v pohode stiha. co se tyka spermia... obvykle chce mit CAR sve vysledky a svoje vyhodnoceni, takze spermio mu manza daval a to ikdyz mel uz nejake papiry v ruce. a spermouse se nedavaji na IVF predem, ale manze pujde zaroven s tebou kdyz bude odber vajicek... ale kdyz chces, muzes si nechat i zamrazit... my to treba mame, protoze manza ma tedka spermio dobre a mame obavu, ze se bude zhorsovat... takze mame radsi "zalohu" 😀

pampeliska36
14. čer 2010

jezisi!!!! pisu jak prase 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru