IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
15. črc 2010

@liny tak si počkáš do srpna, no! a uvidíš, že už to klapne!

petulke
15. črc 2010

aspon se nebudeš muset trápit vtěch horkách, a krásně si prožiješ celé těhotenství a budeš rodit jarňátko! 😉

liny
15. črc 2010

Měla jsem v plánu dát si miminko k narozeninám.... bohužel početí k 2.6. se nepovedlo tak třeba si ho dám fyzicky příští rok.

lenca78
15. črc 2010

@liny to je mi moc lito :(, ale neboj se, s vyssimi davkami ti to urcite pristi mesic vyjde - musi. Porad se utesuj, ze kdyz narostla po prascich sliznice me a to nemam zadne zenske hormony v tele, tak musi narust i tobe. Moc me to mrzi. Ja vim, je to otrava. Ver mi, ze jsem si tim taky prosla. Mne se to zadarilo az ve tretim cyklu :(

lenca78
15. črc 2010

@liny vzpominam, co pomohlo v unoru me, ale asi jen to, ze jsem se z toho poradne vybrecela. a vlastne prece jen neco - naplanovala jsem nam tridenni lyzovacku v Alpach, na to jsem se pak zacala tesit. Tak si zkus najit neco hezkeho, co by ti zvedlo naladu. drz se.

liny
15. črc 2010

lenčo díky , mě to v srpnu také vychází jako 3 cyklus. Vím,že sliznice už mi vyrostla při IVF tak snad s větší pomocí vyroste i příští měsíc. Budu si muset naplánovat něco co mě bude těšit.

lenca78
15. črc 2010

@liny verim tomu, ze se to podari. Neboj. Rikej si, ze vsechno spatne je pro neco dobre. Kdybys byla v nejakem horsim CARu, transferovali by ti treba embrya i bez dostatecne sliznice a tak bys o ne prisla. Takhle je to lepsi, ze se snazi o optimalni podminky, aby ta sance byla co nejlepsi. Budu drzet palce. Co nejaka dovolena?

liny
16. črc 2010

lenčo taky jsem si to tak říkala,že je lepší že opravdu pečlivě se snaží aby to bylo vše ok připraveno na KET. Dovolenou jsme letos nějak nenaplánovali,stále se nevědělo co bude dál. Bohužel jsem se včera večer doma setkala s nepozoruměním a tak jsem ze všeho nějaká rozladěná holky.Ještě ke všemu je dnes rodinná oslava z partnerovi strany a tak bych se tomu nejraději vyhla, jenže nemůžu budu dělat taxíka.

lenca78
16. črc 2010

@liny tak si neco naplanuj, i maly vylet na prodlouzeny vikend moc pomuze . Jinak to neporozumeni s partnerem - muj pritel mi taky po neuspesnem pokusu odbyl jen vetou, ze se prece nic nestalo a ze pockame na priste, tak at nervu. Oni to proste tak ty chlapi nevnimaji jako zenske. S tim se asi neda nic delat. Mne jeste moc pomohla jedna kniha - jmenuje se Na ceste za ditetem od H.Konecne. Koupila jsem si to, nekde jsem o tom cetla na diskuzi a ta kniha byla potom mym nejlepsim kamaradem. Je tam spoustu nazoru lekaru a lidi, co ivf podstupuji, trochu se tam dotykaji taky toho, co asi citi chlapi. Vim, ze to zni blbe, ale ja v unoru na konika nemohla ani prijit, zalozila jsem diskuzi IVF brezen, vsechny tam hned v unoru otehotnely a ja kvuli sliznici nemohla ani na transfer a prisla o darkyni. Pak jsem narazila na tuto knihu a docela mi to pomohlo, kdyz tam pak napise pocity pani, co podstoupila ivf 10x a vice, nebo jake jsou problemy s adopci a jak co koho trapi, zjistila jsem ,ze na to nejsem sama. Kdybys chtela, muzu ti ji poslat postou.
a co se tyce rodinnych oslav - tak ty ja moc taky nemusela, hlavne kdyz se me tam vsichni ptali, jestli uz neplanujeme miminko a tak. To lze jen nejak prekousnout a prezit. Tak at ti to rychle utece.

liny
16. črc 2010

Leni vím,že chlapi to berou jinak, ale můj partner se mi prostě snaží vtlouct svůj názor do hlavy a to je pak rachot,on není taková cíťa jako já a stačí když na mě hukne a já jsem ještě menší než normálně. Takže včera už jsem se bála i fňuknout do polštáře aby to bylo bez řečí. Koukám,že je to v mnoha případech dost podobný průběh. Pokud by jsi byla tak moc hodná a tu knížku mi půjčila byla bych moc ráda, já se sama teď nikam nedostanu a kdybych ji chtěla koupit tak to bude s řečima 😒 . No já taky bojovala s myšlenkou zda to vůbec unesu být tu s Vámi když nemám také to štěstí,ale je mi tu s Vámi moc fajn. Na té oslavě bude partnerova švagrová(oslavenkyně) v 7 měsíci a stejně stará jako já tak tím víc jsem si jistá,že nás otázky o mimču neminou,navíc ona je taková "jedovatá" tak si taky rýpne. Oni si v lednu řekli že počnou druhé a hned to vyšlo, to je jak kdybych řekla mám chuž na rohlík s máslem a tak si ho prostě namazala. Nemůžu ji ani slyšet, ona bere těhotenství jako nemoc a tak se musím moc moc držet abych ji něco neřekla.

lenca78
16. črc 2010

@liny je to tezky asi i pro chlapy, pritel mi pak treba rekl, ze posledni rok si me pamatuje jen urvanou, ufnukanou, stezujici si na ucinky hormonalnich leku a jeste nadavajici na praci 🙂 Tak si toho se mnou asi taky moc neuzil 🙂) Neboj, drz se, chvilku to jeste vydrzte a az se to podari, uvidis, jak bude zase vse dobre.
Knizku ti poslu, napis mi do IP adresu, jo?
Ajen tady s nama vydrz, nedelej takove blbosti jako ja🙂
Nad takovyma pribuznyma je nejlepsi jen mavnout rukou a odpalkovat ji necim. Ja jsem takhle servala pritelovo segru, nekdy v unoru potom, co to nevyslo, se mi zeptala, proc jeste nepracujeme na miminku, ze uz jsem stara. Odbyla jsem ji tim, ze kdyby nam to slo lehce, tak by okolo behala uz kupa deti. Zustala jen koukat a uz se me nezeptala 🙂)

petulke
16. črc 2010

Ach jo holky, teď jsem vás dočetla. 😒 Linuško, prosím, jsi pod vlivem hormonu a proto jsi strašně přecitlivělá, známe to všechny, co dělají hormony. Musíme se jen modlit aby to ti chlapy snámi vydrželi a neopustili nás zrovna v takovém kritickém období jako je neuspěšné ivf. Podstoupili jsme to všichni, i já pořád řvala a nenáviděla jsem ženské co chodí s kočárkem a mají cigaretu v puse nebo je vidíš s kočárkem v zakouřené hospodě. Já bych za to vraždila a ty kočárky jim vytrhla z rukou. Je to opravdu velká nespravedlnost, že pár, který chce založit rodinu, tak jim to nejde. A ti co si někde uštrejchnou na dikotéce tak je to tam. Nojo. Podle mě nás někdo nakazil nějakou chorobou abychom se nemohli rozmnožovat a bylo tady víc těch menšinovejch! Jestli vydržíte spolu tuhle zkoušku, tak už vydržíte asi všechno. Ten chlap se musí strašně obrnit, aby vydržel ty naše nářky!
My jsme to Linuš taky měli nahnuté a byli jsme na ostří nože, tedy spíš to bylo opravdu jen kvůli mě! Pořád jsem si stěžovala, naříkala a brečela. A přišlo mi že mu to je jedno, jen to prostě ukončil větou, tak se to povede příště. Jééj jak tohle mě dokázalo vytočit, že to uzavře pouze touhle větou.
Ale Linuš počkej, až se to povede, to ti bude i bříško líbat a hladit a bude si tě víc vážit.

liny
17. črc 2010

Nj máte pravdu, poslední týden jsem na tom hůř i tím,že je mi zle z toho estrofemu + k tomu to úmorné vedro ,říkala jsem to doktororovi a on se k tomu nějak nevyjádřil tak to to asi není nic nenormálního.
Petulke tak tuhle větu já taky nesnáším to jsem pak startovací na první našlápnutí 😖 , právě na mě to působí jako úplná lhostejnost i když on to tak nemyslí.
Jinak včerejší oslavu jsem přežila úspěšně bez jakýchkoliv slovních přestřelek 🙂 nikdo se mě na mimčo nezeptal, naštěstí tam bylo v kurzu jiné téma,které se mě netýkalo. A taky se to rozdělilo na dva tábory, jeden normální a druhý "podivný" . Já odjela domů před 23h a partner přijel až v 5h 😀 . Od 7h jsem v práci a nějak se mi nechce nic dělat,ale musím mám tu dva projekty a bohužel to chvátá, tím méně mám chuť 😠 .
Lenčo díky Tvé odpovědi přítelově sestře jsem se inspirovala a měla taky nachystanou odpověď 😀 jak školák když si připravuje řeč.
A teď trochu něco jiného...vím,že to sem nepatří,ale ráda bych znala Váš názor jestli má cenu se nad tím pozastavit. Už 3týden mi chodí kratičké sms z cizího čísla např. (krásné oči, pěkné tričko a pak různé zkratky jako MT)kašlala jsem na to a říkala jsem si,že někdo vtipkuje. Jenže minulou neděli mi přišla mms kde jsem byla vyfocená s bafanem při procházce na Bítově (bylo tam strašně moc lidí) a fotka dost z blízka, a dnes ráno než jsem dojela do práce tak sms,že jsem měla někde dát přednost chodcům. Já na to nereaguji,ale už mi to začíná být divné.

Už teď začíná být dusno v kanclu tak doufám,že mi to do oběda uteče a pak rychle někam na koupák.

petulke
17. črc 2010

@liny asi bych to řekla sve polovičce a poradila se snim otom!

petulke
17. črc 2010

určitě bych to nenechala jen tak

liny
17. črc 2010

petulke nj když on bude děsně jančit a pak nebudu moct jet sama ani nakoupit ☹ natož jít třeba s kamarádkou na kafčo... ještě porozmýšlím.

liny
17. črc 2010

třeba někdo dělá jen srandu a čeká na reakci....a když nebudu reagovat přestane ho to bavit... tak já mažu nakoupit a vařit...zatím papapa

lenca78
18. črc 2010

ahoj holky, vcera mi nesel net, tak vas rychle docitam.
liny - tohle je trochu blba sranda, zkusila bych napred nereagovat, ale priteli bych to asi rekla. Uvidis. Pockej jeste par dnu a pak mu to rekni. I kdyz si dokazu predstavit, co by delal muj pritel - vsude by chodil jen se mnou 🙂
Jinak ja mam tento vikend nejakou smulu, napred nejde vubec net a ted jsem chtela vyrazit na nakup a nejde mi nastartovat auto :(( Tak lovim v mrazaku zbytky jidel.

delf14
19. črc 2010

@liny ahojky jé já něco prošvihla co se stalo?ted jsem moc nechodila,když bylo venku pěkně byli jsme až do večera venku.
teda lei už 16tt to to letí,já dnes byla pro těhu průkajdu
dasy holka a jak se máš ty kočko

dasty79
19. črc 2010

Ahoj všem 🙂

delf - gratuluace k těhu průkajdě.Jen rychle nakukuju - v práci dodělávám co se dá a od středy mám dovču.Tak na netu nebudu.Teď si užívám léta.KOupáníkčo,pivíčko, kolo, prochajdy 🙂 a těšíííííím se na so na dovču na Moravu - do sklípku a do chatičky - a samý prochajdy a výlety a hospůdky a dle počasí i možná nějaký koupáníčko a taky aqua park a taky chcem jet mrknout do té tržnice na Hatě.Nebyl tam někdo?

Tak se tady mějte těhulky a pár snažilek 🙂

Já se jdu dovolenkovat 😎

petulke
19. črc 2010

@dasty79 jej dasty jak já ti závidím! taky bych si takhle chtěla užívat! Achjo, všechno má své pro a proti! ☹

lenca78
19. črc 2010

@delf14 to je super, ty uz mas taky prukazku 🙂

petulke
19. črc 2010

delf taky gratulka k prukajde! 😵 už jsi se dlouho neukazala, a natož že už čekáš druhé mimi, tak už musíš mít krásného pupína, ne? to já bych to ještě na sobě nepoznala! ☹

lenca78
19. črc 2010

@dasty79 no ja ti teda taky zavidim 🙂 ja porad jen resim, co smim a nesmim a pak vidim moji sestru, ktera je stejne tehotna a dela vsechno :(. Ja vim, ze bych mela byt stastna, ale jak je ted teplo a vsichni si uzivaji dovolenou a volno, tak jsem nejaka na mekko. Ja jsem z prace vetsinou tak znicena, ze zvladam jen prijit z prace a lehnout si k filmu.

lenca78
19. črc 2010

Jinak holky za chvili letim na kontrolu, po mesici. Tak se tesim a zaroven zase bojim 🙂)). Doufam, ze me posle i na screening v 2.trimestru. U dvojcat to pry nema zadnou vypovidaci hodnoty, vychazi hodne spatne, ale ja bych na to sla rada. Treba to vyjde dobre a nebudu to muset resit. Anebo spatne a pak bych radsi sla na odber plodove vody. Nevim, jestli bych zvladla starat se pripadne o postizene miminko. Starala jsem se takhle v Americe o dve zdrave deti v rodine, kde meli i postizenou holku, a bylo to fakt narocne.

lenca78
19. črc 2010

@petulke ahoj petulke, ja ti klidne kus sveho bricha dam. Uz nezapnu vetsinu kalhot 🙂 Vcera jsem si koupila prvni tehu veci - teplaky a 3/4 kalhoty. Jenze ty kalhoty jsou mi nejak male, skrti me ta guma, co jde nahore nad pupkem - nebo na to jen nejsem zvykla, nevim 🙂) Pri zkouseni to bylo v pohode, pak jsem v nich chvili chodila a moc prijemne mi to uz neprislo. Dneska skocim do galanterie, koupim kus gumy a nastavim si je o par centaku 🙂))

petulke
19. črc 2010

Leni tak přeji hodně štěstíčka a pokud se nebudou mrskat a mudr je bude moci vyfotit, tak potom přidej, moc se těším! Ted už to je o štěstí jestli je doktor krásně zachyti, vid?

liny
19. črc 2010

leni držím pěsti ať kontrola dopadne na výbornou a díky za knížku už mi přišla 🙂 těším se domů až si večer počtu.

liny
19. črc 2010

dasty trnice na Hatích je celkem ok,ale bacha na prodejce jsou strašně vtíravý a neodbytní... 😒 . Aqua park jsi myslela ten v Jihlavě? Kam to jedeš na dovču? já bydlím mezi Jihlavou a Znojmem víš 🙂 .

dasty79
19. črc 2010

liny - jedem na Pálavu.Ten aqua tam je někde poblíž.ALe te´d nevím v jakým městě...Tak ty seš z Moravy?Tam my rádi jezdíme - tam je krásně 🙂 Jedem tam už potřetí.

Holky, mě není co závidět.Já si užívám aspoň takhle - když ne jako těhu ☹ a vy si užívejte bříška.