IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
4. dub 2012

@ahojkyy Ty jo, no to teda bylo rano. Hele nevim, mozna jen maleho rychle nebo prudce vzal a dal do sedacky, to se Zuzce treba taky nelibi. Tak hlavne, ze manzel za tebou prisel. Ja to mam taky podobne. Kdyz nekdy vidim manzela, tak mam pocit, ze musim porad na ty holky nejak dohlizet, jak je bere, co s nima dela a tak. Ale pak si zase rikam, ze to je nikdy nebude moci nikdo jiny hlidat nez my. A z toho bych se casem asi taky zblaznila. Tak je asi cas obrnet se a poslat manzela samotneho. Je to jen na pondelni obed, plus dopoledne a odpoledne. Tak na 4 hodiny? Jenze k tomu dalsi 4 hodky cesta. A mne se tam proste nechce. Manzel vcera cukroval do telefonu : maminko, vezmeme Te na prochazku apod.... no a me se proste udelalo spatne od zaludku 😀 Ja se s ni nikde prochazet nechci. Tak jsem si rikala, ze ych tam treba jela, naobedvala se a poslala je na prochazku samotne - at si to uzijou (ma byt zima) a ja si zatim neco precetla v knizce. Ale soustredila by ses na to u tchyne? Zvlast kdyz bych vedela, ze do hodiny max jsou zase zpatky a ja si s ni zas musim povidat? Tak zvazuju, ze je tam opravdu poslu samotne. Uvidim, jak mi pujde psani te prace. kdyz dostanu nejake podklady, tak jedou samotni a ja makam. Pokud mi nenapise ani jedna holcina, co uci a slibila mi nejake vzorove slidy na moje tema, ani ten doktor, pod kterym bych psala dizertaci a ma mi sdelit, jak si tech 20 stran predstavuje, tak pojedu. Manzel bude totiz tak jako tak remcat - proste tam chce jet jako rodina 🙂. Jenze ja nechci 😀 At si tu svoji maminku poradne uzije. Stejne me rozciluje, jak si hraje s holkama, ten jeji styl moc videt nemusim. Sice tu budu trnout, ale snad dva dospeli uhlidaji dve deti, ne?

tak se mej krasne, holky sice spi, ale chrchlaji a chrchlaji 😠 nevim, co s nima. Dnes jsem byla u dr, na poslechu nic, takze jsou vlastne zdrave. Az na ten chrchel....... Tak ahooooooj. Jdu psat - i kdyz nechce se mi. Ale stejne pujdu az tak kolem 11 se psem, abych pak rano nemusela hned v 6. Holky necham spat - doufam, ze se nevzbudi jako minule, to tu Zuzka rvala na cely byt.

ahojkyy
5. dub 2012

@lenca78 ahoj lenca, pekne rano. Tak ja dnes dalsia jazda, tentokrat bez hadky, manzel uhlidal. Dnes uspech, vcera sa maly manzelovi dvakrat pokakal do plienky 😀 dnes nic, inak bezne do nocnika.. zvlastne, ako tie deti reaguju. Dnes nevrestal.
Neviem, jak s holkami, ked na to sa citis, posli ich. Sama viem, ze by som s tym problem mala, lebo maly by bol nespokojny. Ono zase ine je, ked je vacsie dieta a uz ti vie povedat, co sa tam dialo, alebo ze sa mu tam nepaci. Radim posli ich ale sama by som bola z toho off. Keby isli k mojej strane, tak nie 😀 ale k tej blaznivej, co ani neprebali, stale ho natriasa, drzi na rukach aj ked nechce a este k tomu by mozno aj umrel od hladu, lebo ona vari tie svoje bludne kolace pre svojho synceka, co nikomu nechutia a moje maso a jedlo je "fuj".. alebo pre zmenu nevari nic, lebo sa s tchanom pohadali, tak hotovo..co sa stara len o svoje deti, je naviazana, k Tomikovi teda nema vztah.. no som hnusna, proste jej neverim. A neviem, ci by to manzel uhlidal. Ale ked hladim na tvoju situaciu, zda sa mi to odlahcene a uplne super, ze by si si oddychla a co to napisala k praci. Lahko sa hovori, ked je clovek citovo nezaujaty.
Dnes jazda, maly teraz chrapka, kus sme pochodili po vonku, poobede potrebujem skocit do centra, vybavit veci. Takze vecer kupi kupi tomiku a hajde do postielky, ziadny zvlastny den. Dokedy ma byt takto skarede?
Lenca, aj ty mas taky respekt, ked ides s holkami v aute? Ja jak som mimo tomika v pohode, ked ho tam mam robim kopu chyb, chaosim.. sama nechapem. Az sa trasiem.
A este tam mat dve 😕
tak zatim, drz sa holka 😉
ahojkyy

ahojkyy
5. dub 2012

hele de si? Dufam, ze ste aj s bananmi nevyhoreli 😀
idem pismenkovat monografiu, tak makaj napismenkovat, nech sa mam na co tesit, ako skoncim 😉
zatim
ahojkyy

lenca78
5. dub 2012

@ahojkyy ahoooj,omlouvam se,mam horecku, asi jsem neco nekde chytla. Je to kombinace strevni chripky a zanetu obou prsu. Nezvladam natukat ani tohle, hrozne vysilujici. Pa, napiu az bude lip

ahojkyy
5. dub 2012

@lenca78 ty jo, drz sa. Chudatko. Snad ti bude skoro lepsie.
ahojkyy

ahojkyy
6. dub 2012

@lenca78 ahoj. Tak co, zijes? Je ti lepsie?
Pocasie na figu, dnes vezmeem tomika do 6ky. Manzel odisiel na dva dni prec..
No by som ta aj pozvala k nam, na 6ku i domov na kafe, ale ty si asi este off. Tak rychle vyzdravenie! A ozvi sa ak budes mat sil.
ahojkyy

lenca78
6. dub 2012

Tak konecne jsem schopna neco napsat. Mam jen 38,3🙂. Drsny. Musela jsem ven se psem, chtela kajdit, do toho holky a ja jsem totalne vyrizena....
S tema holkama nevim, presne jak pises, budu trnout, co se tam deje. Ale ted jsem zase dva dny kvuli nemoci nic neudelala do skoly, tak by mi to mozna pomohlo.
A jizdy ti jdou dobre? S holkama si myslim, ze jakz takz ridim v phode, musis je uplne ignorovat, at si tam vresti nebo povidaji, proste ignoruj tomika ajed. Ja delam blbosti, kdyz ue vedle me manzel 😠 mysli s pak, ze vubec neumim ridit. Jako nejaky super ridic nejsem , ale myslim, ze jsem se uz trochu vyjezdila a ze to neni takmzle. Ale bat se za volantem budu asi porad. To jsou zensky, hned vidi, co by se vsechno mohlo stat.

lenca78
6. dub 2012

Jo a ted jsem se pobavila. Napsala usem jednom Ph.D., ze bych se s nim chtela sejit kvulimprijimackam na doktorat a probrani tematu dizertace. No a on me chce videt jen kdyz budu mit hotovou reserzi dostupnach materialu( cca na 10 stran), pry vse najdu v knihovne. A pak mu mam poslat diplomku - ja ji nekde mam , ale na diskete 😀 nevim, jestli to vubec jeste nekdy pujde stahnout. Pry si chce udelat obrazek o tom, jak pracuju s textem. Mezi nami moje diplomka je strasna, ve 22 letechmjsem tam neco naplacala, hlavne abych to obhajila a mohla koncit 😀 tak mam z toho trochu blby pocit, asi se na to vyprdnu, protoze to nedam. S holkama to nejde.

ahojkyy
6. dub 2012

@lenca78 ahoj. V prvom rade sa vylieč a potom zacni rozmyslat o doktorate, ok? S chladnou hlavou. Preco sa vlastne kontaktujes na niekoho s PhD, ked ta nevie zakryt? Musi byt min. doc. Kazdy PhD. ta bude brat ako konkurenta, preto ta takto natahuje.
Aku mas temu?

uz ti je lepsie? Lenca, nemyslis, ze ta vysiluje to kojenie? Ja som bola tiez taka nachylna, ako som este odsavala, potom uz lepsie. Nezabudnem na tie afty.. Ono sa to nezda, ale je to narocne pre telo..

ahojkyy
6. dub 2012

ja idem na to nestastne zelvarium, zase. Kupila som nove naplne do filtra, tak verim, ze dnes vycistim a vratim sa k tomu az za tri mesiace, taky bude filter ucinny 😀
inak my normalny den, boli sme v hernicke, v 6ke, iba tak bez kociarika a spat busom, auto mi vzal manzel na treningy - zapas a uz tam ostalo. ALe bolo to ok. Dnes som s Tomikom skusila prvykrat hrozno, bezpeckate a prekvapilo ma, ako ho krasne zvladol, aj so supkami. Pekne si vzal do rucicky a hryzkal si ho, po kuskoch. SOm rada 🙂
BOla by som rada, ak by som mu v lete nemusela ovocie nejak upravovat, aby to bolo jednoduchsie, kupit, umyt a podat 😀
otazka - aku vodu davas holkam? KOjenecku - z vodovodu a davas aj neprevarenu? Bola u mna susedka a dala malemu napit kojenecku, neprevarenu vodu.. je o dva mesiace starsi. Ja teda prevaram.. a este aj do polievky som davala kojenecku. Tak napis, ak mas sil a rychle sa uzdrav!
ahojkyy

lenca78
6. dub 2012

@ahojkyy divam se na net, co to moje tema vlstne vubec znamena. Vybrala jsem si vliv zdaneni a transferu na nerovnost prijmu, jedine co si umim trochu pod tim neco predstavit. Psala jsem chlapkovi, pod kterym bych to psala, tak to na vse chteji. Jeste si to rozmyslim, ja chci spis ucit, chci s i to zkusit, plus je am nejake stipendium, pokrylo by to hldani holek 😀 no jeste uvidim.

Jinak mi je porad zle, zacinam holky odstavovat a mam to z toho. Zuzka jeden vecer nepila a do dvou dnu se to zanitilo. Porad nevim, co delat, stepka UM vypije, zuza nic ☹ jen prso.

Hrozno je super, vid? Ja ho teda holkam pulim, bojim se, ale v lete to snad uz zvladnou cele.
A vodu? Davam z kohoutku nekdy od leta, neprevarenou 😀 ja totizneverim te kojenecke v lahvi, spatnym skladovanim u prodejcu tam je pode me jeste vic spatnych latek nez u kohoutkove. Takze u nas se neprevaruje a jede kohoutkova 😀
Tak ja jdu hledat neco na tu diplomku. Papa

ahojkyy
6. dub 2012

@lenca78 takze ak som to spravne pochopila, budes to musiet pisat od clovekom s PhD. vzdelanim? To ale nie je legislativne mozne..
to by ma zaujimalo, ako to potom vedu oficialne. PhD. ti moze byt max. konzultantom.
ono vsak uvidis, cim viac si k tomu najdes, tym lahsie sa ti bude zase s tym clovekom rozpravat na tu temu, budes mat rozhlad.
stipko nasim doktorandom robi zhruba 8 tisic? tak nejak. ALe dokazu si krasne privyrobit clankami, maju na to granty a odmeny, kde ak napisu clanok, sypu sa im peniazky 🙂
A k UM - ake mileko im davas? Mne napr. tomik odmietol bebu, v istom veku, bola malo sladka, dala som hami a v pohode.. tak skus pripadne pomenit znacky 😉
vodu vyskusam aj ja, teda. Ved by z toho nemal umriet, je to clovek 😉
tak idem na to enstastne zelvarko. Snad ma to zviera nezozerie 😀
zatim. ahojkyy

lenca78
7. dub 2012

@ahojkyy
no vidis, u nas je to primo pod Ph.D. 🙂 No uvidime. Dnes uz jsem trochu zase lip naladena, ze bych to mohla zkusit. Proste neco zkusim najit na netu, pripravit si par stranek, pokud to pujde a stavim se za tim chlapem. Kdyz mi to shodi a bude mi nesympaticky, koncim a nepujdu do toho. a kdyz s nim bude rozumna rec, tak treba pochopi, ze do knihoven proste fakt nemam jak zajit. Jen tak mimochodem, vis ze nemam pristup do knihovny na VSE? Dodelavam si tam to pedagogicke minimum a nemam tam pristup. Cumela jsem na ty babky u vstupu jak blazen, proste nejsem vedena jako student. Chapes to??????
Tady bude stipko jen cca 6 tis, skrouhl to Dobec. Za clanky nevim jak to maji. Neptala jsem se.
Ja ted mam bananovy sunar, tak uvidim. Zkusim neco jineho. Napadlo me neco vic komecniho. Dneska rano vysosly prso ve 4 a rvaly dal ham ham ham , tak jsem stejne vstala a udelala sunar. A co myslis? Nepily ho 🙂. tak na ne priste kaslu. Ale zase je pravda, ze usnuly s tou lahvickou v naruci 🙂

Co zevla nesezrala te? 🙂
Mejte se krasne, musim neco delat do skoly, dokud mam cas. holky i manzel spi - to je zivor 😀

lenca78
7. dub 2012

Tak uz mam zase naladu pod psa, chytli jsme se s manzelem - jak jinak ☹
Napred jsem z rozhovoru pochopila, ze me v tom doktoratu vubec nepodporuje. A ja to proste bez jeho podpory nezvladnu. Navic tak premyslim, jak to budu delat, protoze ta sousedka, co hlida, s tim konci - mozna uz ted pred letem. Jinou osvedcenou pani tu v okoli nemam :(
No a pak kvuli svatbe - dneska se tu u nas na "vsi" berou dva motorkari, rano jsme se byli podivat na obradu, mela jsem dziny a halenku se svetrem a vsichni byli hodne lezerne obleceni, vetsinou jen v trikach a motorkarskych bundach (krome nevesty, zenicha a rodicu). No a ted od sesti meli posezeni pro motorkare v hospode, my tam sli i s holkama, na zacatek, tak jsem si vzala jen triko a mikinu a starsi kalhoty. Dozvedela jsem se, ze se neumim obleci a ze snad jdeme na svatbu. Tak jsme se pohadali 😀 nakonec jsem se prevlikla a byli jsme tam tentokrat jedini v kosili a halence, uz ani ten zenich a nevesta nebyli hezky obleceni 😀

Teda reknu ti, nektere dny je to fakt na pytel. Dneska jak jsem byla na te svatbe, tak jsem premyslela, kde se stala chyba, proc se ted tak hadame, proc mam porad pocit, ze muj manzel proste nedela tolik, kolik by mel, ze mi nepomaha, ze jsem na vse sama, ze me nepodporuje v tom a tom :(. Ja nevim, vzdyt jsem to driv nemela. Jsem i ja jina? Je to kvuli detem? Mam ho jeste rada? Driv jsem ho milovala se vsim vsudy. A ted? Nadavam, kdyz nechava pohozeny spinavy pradlo v loznici, kdyz po sobe v kuchyni nic neuklidi. Nemam pro neho pres den dobreho slova :(

lenca78
8. dub 2012

@ahojkyy kdepak te mame? Ze by te opravdu sezralo to vase zvire? 😀
Nalada troch ulepsi, ale stejne nic moc.
Jeste me napadlo - stejne si tu piseme jen my dve, co si zacit psat pres mail nebo pres FB - soukrome zpravy? Vzdyt si to stejne cteme jen my. Nechala bych zavrit tuhle diskuzi, at to nikdo nedocita zpatky 🙂. Jen takovy navrh 🙂

lenca78
8. dub 2012

@ahojkyy tak uz se fakt bojim, ze te ta zelva sezrala 😀
Jinak u nas nalada opet spatna, no moje predstavy o pomoci v domacnosti a s detma je zasadne odlisna. A taky jsem sketa - jeste jsem nevyrukovala s myslenkou poslat zitra manzela s detma samotne. Bojim se, ze se nastve, to se urcite nastve ☹ ach jo.
A zas nevim s tou dizertaci....proste zadne tema me moc nenaada, do te knihovny cas jit nemam a hlavne za tyden dve zkousky!!!!! Ze by zkouskovy stres?

Jak se mate vy? Doufam, ze je vse ok. Mejte se krasne a zitra na me mysli , at jsem prijemna 😀

ahojkyy
8. dub 2012

@lenca78 ahoooj, nezozrala 😀 sice som zase takmer vytopila susedovcov, otocila som vedro plne vody, ako som vypustala zelvarko, spinavej samozrejme, ale "len" 30 l zhruba, tak som stihla utriet 😀
prepac, nejak som nemala sil pismenkovat. Aj ked na nete som bola, ale len som sa flakala.
Dnes plny den, manzel je veriaci, tak sme s Tomikom s nim zasli do kostola. Je tam aj hernicka, tak bolo celkom fajn, sa kus vyblbol, potom sme tam zjedli hotovku, priamo pred oltarom 😀 a zaspinkal. ALe je to v centre Prahy, tak to bolo s cestou na cely den.
Zastali sme v tescu, maju tam vypredaj hraciek, s 50 % zlavami. Skus pripadne mrknut, ked mas cas a nieco by sa vam zislo 😉
tie pocity, ktore si opisala poznam. TIez velmi casto rozmyslam, ci to ma vyznam, ci to bolo spravne rozhodnutie, to asi zase ano, tomika by som nemenila, ze ano. No a ci chcem v takychto podmienkach dalsie dieta, ked manzel nema na nic cas. a pod. Ked oni nam "prd" pomahaju, ziadna podpora pre nase povinnosti, nie este zaujmy, mam pocit, ze my zeny sa musime vzdat skoro vsetkeho a oni "bezia" dalej tak ako predtym.. Ono clovek na to inak hladi, ked je unaveny a ked je naopak vyspany. Myslim si, ze sa zena zmeni, to ano, po porode. Zmeni priority, nazory, aj celkovo moj vztah k manzelovi sa zmenil. ALe to je na osobnu debatu, na dlhsie 😉
s mailovym kontaktom suhlasim, mail mas, ze ano? Pripadne preposielam este na sukromnu spravu.
Petulke usla uz je neaktivna, tak nech temu zamknu. Vsak ivf duben 2010 uz je davno za nami 🙂 nastastie a uspesne 😎
tak zatim.
ahojkyy