IVF duben 2012

zezizu
20. bře 2012

Ahojky holky, nikde jsem tu nenašla aktuální debatu. Je tu některá, která jde v dubnu na IVF? Pojďme si dodat odvahu a držet si pesticky 🙂

kcvrcekz
21. bře 2012

Ahojky taky jdeme v dubnu, tedy spíše začínáme...

zezizu
autor
21. bře 2012

Ahojky, tak to my jdeme již na 2. Tak doufám, ze už to dopadne... budu drzet palecky. A kam chodite nebo jdete do centra?

simca31
21. bře 2012

nas ceka taky druhe bud ted v dubnu nebo kvetnu 🙂

cilkaa
22. bře 2012

Ahoj holky, také jdeme v dubnu na IVF. Měla jsem v únoru minimálku, bohužel dopadlo mimoděložním a teďka po měsíční pauze na to vlítneme, dalo by se říci po druhé a na plno!!!
Ani nevím, kdy mi dorazí MS po tom zákroku, doufám, že nějak brzo po Velikonocích...

domca1221
22. bře 2012

Ahoj holky, rádá se k vám přidám, nás čeká 2. IVF nejspíš až v květnu, teď mě čekají různá vyšetření, jako genetika atd., tak také doufám, že nám to po více jak dvou letech snažení konečně vyjde.

marcciik
22. bře 2012

Ahojky holky všem snažilkám strašně moc držím palečky a chci vás jen podpořit a podělit se o svuj boj o miminko i já podstoupila IVF celkem 5x a až poslední byl úspěšný vajíčka se nikdy neuchytila na zmražení nezbylo prostě vždycky to bylo buď a nebo hlavní je si uvědomit že i když doktoři dělají maximum většinou je to cesta na dlouhou trať čekali jsme pomalu 10 let důležité je prostě věřit a hlavně to nevzdávat !!!! Vím že to je strašně težké vzlášt když se člověk upne k myšlence že IVF musí vyjít to zklamání když se nepovede je neskutečně bolestný ještě dneska si přesně pamatuju ty pocity zoufalství beznaděje těch slz co jsem vyplakala ale prostě jsem to nevzdala a zkoušela i nemožné léčitele,bylinky prostě co se dalo .Vždycky mě drželo nad vodou že v tom nejsem sama a po proplakaných nocích jsem se zakousla a dala jsem znova do boje.Po 4.IVF v Teplicích jsme vyrazily do Prahy do Pronatalu tam mi udělali komplet nové vyšetření a konečně našli příčinu takže můžu jen doporučit i když jsou ruzné centra je duležité vybírat opravdu dobře vlastní zkušenost tak že Pronatal na Žlutém kopečku v Praze můžu jen doporučit jak jsem psala mi se po deseti letech dočkali a já byla ve svých 35 letech konečně těhotná dneska mám krásného dvouletého chlapečka takže holčiny bojujute a nevzdávejte to stojí to za to hrozně moc moc moc vám držím všem pěstičky a spousty sil nervíku a hlavně uspěchů at máte krásná miminka

simsala11
27. bře 2012

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat?
Včera jsem začala stimulovat před IVF - píchám si injekce do břicha a v pátek (30.3.) bych měla jít na první UTZ, jak vypadaj vajíčka 🙂
Holky - dodržujete nějakej speciální režim při té stimulaci? Co třeba se sportem, alkoholem, případně jídlem a tak?

linda81
28. bře 2012

@simsala11 Ahoj....ja som tiez zacala s gonalom v pondelok , v piatok prve sono....je to uz nase 2 IVF, dufam , ze konecne sa budeme tesit a najdeme //. 🙂

simsala11
28. bře 2012

Ahoj Lindo, tak to máme stejně ;)
A můžu se zeptat, do jakého CAR chodíš? Já do Gestu v Praze... Tak ty už máš 2. IVF, to už máš zkušenosti, to já na všechno koukám jak z jara, z těch injekcí jsme měla dost strach - nemáme je připravené, ale musíme to nejdřív namíchat, ale zatím ok...tak v pátek uvidíme, co nám řeknou...a říkali ti o nějakém speciálním režimu - hlavně ten sport mě zajímá...
Jinak hlavní je být pozitivní a věřit, že // určítě budou! 😉

mia75
28. bře 2012

@simsala11 Ahoj, k tomu sportu - ja som mala z injekcii (Puregon) celkom zhorseny stav, bolelo ma brucho, unava, bola som naliata vodou a pod., takze na ziaden sport som nemala ani pomyslenie. Ak budes citit taketo priznaky, sport atd nie je bezpecny, kedze vajcniky su zvacsene, bolia a tie otrasy im nepomahaju, dokonca mozu ublizit. Takze ja som pocas stimulacie urcite nesportovala, nepila alkohol ani bohuzial nesexovala ☹ Uvidis, ako sa budes citit..

mia75
28. bře 2012

AHojte, pridavam sa, kedze mam uplne cerstvy neuspech po KET a tak zacinam 2.kolo IVF v dubnu. Hura na injekcie a stimulaciu s vierou, ze nebudem mat hyperstimulacny syndrom ako minuly rok. Uf 😒

simsala11
29. bře 2012

Ahoj Mio, to mě mrzí, ten neúspěch po KET :( Ale teď určitě dopadne dobře to IVF a když už to maj z tebou vyzkoušený, tak by hyperstimulační syndrom neměl nastat... Tak džím palce ;)
Holky, já to ještě neznám, myslíte, že byste mohly popsat, jak jste prožívaly odběr vajíček a jak Vám bylo po tom přenosu embryí zpět? I třeba jestli jste měli neschopenku a jak dlouho....Díky moc

linda81
29. bře 2012

@simsala11 Ahoj🙂...ja chodim v Nemecku, lebo tu pomaly 4 rok zijem, ja som mala prvy raz tiez tie injeckie, co som musela pripravit, teraz mam pero ako inzulinove, tak je to o nieco jednoduchsie.....drzim palceky....verim , ze uz aj my konecne musime byt na rade🙂...

linda81
29. bře 2012

@simsala11 no co sa tyka sportu....ako baby pisali, treba s a setrit, ono je to uz aj tak dost pre organizmus.Veeela pit, co sa alkoholu tyka, deci cerveneho vina nikomu neuskodilo🙂...ja napr pijem kavu len bez kofeinu od simulky a k tomu vitaminy.Prvy raz som bola asi od 7 dna simulacie PN az po test...teraz som tiez doma, lebo som mala chripku tesne pred stimulkou....uz je to lepsie, ale radsej sa setrim.Po pukcii sa odporuca tak ci onak 3 dni PN a a myslim ze vacsina ostane po transfere doma az to testu.Aj podla toho, aku mas pracu , sa treba rozhodnut🙂.Inak odber v narkoze je v pohode, transfer tiez....uz len , aby to vyslo 🙂.

linda81
29. bře 2012

@mia75 ahojky...mne nevysiel KET v decembri....som zbierala odvahu na 2 IVF, ale teraz sa uz celkom tesim🙂.

mia75
29. bře 2012

Ahojte, potvrdzujem, ze odber vajicok aj transfer bol v poho. Ja som tiez ostala radsej par dni doma. Fyzicky sa to da cele zvladnut, viac boli to sklamanie, ked to nevyjde. Ale my sme bojovnicky, tak ideme dalej 🙂

simsala11
30. bře 2012

Ahoj holky, tak to jsem ráda, že ten odběr i transfer nejsou tak hrozný, ale i kdyby to bylo blbý a pak z toho byly //, tak to zvládnem ;)
Jinak hlásím, že jsem dneska byla na prvním UTZ, pan doktor našel vpravo 4 větší vajíčka a vlevo asi 3 malinkatý, takže mi přidal ještě nějaký hormony a ode dneška píchám denně 3 injekce 😖
V pondělí tam jdu znova na kontrolu...akorát mám holky problém, jak to udělat v práci - myslela jsem, že nikdo nemusí vědět, že podstupuju IVF, ale ono to asi nepůjde moc utajit, když budu ob den u doktora, co? :(

A jak je na tom Linda?

zezizu
autor
30. bře 2012

@simsala11 ahojky, po odberu vajíček mi bylo špatné, ale spis z narkozy a ve břiše rezalo. Byla jsem na odběru v sobotu a cely víkend jsem prospala a prolezela. A pak ten transfer není tak nejhorší a cítila jsem se normálně. Ničeho se neboj 🙂

zezizu
autor
30. bře 2012

@simsala11 kam chodis do CARU? No, já jsem to v práci vyklopila, jelikož jsem byla ob den na ultrazvuku a to se jen ta skryt nedá. Řekla jsem šéfovi pravdu a jsem za to rada, on je lidsky a i ME podporuje. Sam má 3 kluky 🙂 jaky si pichas injekce? Já mela ty pera Gonal, a pichala jsem jen jednou denně večer dávku, kterou jsem mela předepsanou. Mela jsem kazde 2 dny jinou davku. Vždy se to upravovalo po ultrazvuku.

zezizu
autor
30. bře 2012

@kcvrcekz tak hodně stesticka 🙂 držíme palecky....

kcvrcekz
31. bře 2012

@zezizu děkuji moc za drženÍ palečků.Snad nám to výjde.Jsem už trochu nervózní.Jdeme pro injekce v úterý tak jsem zvědavá ale mám pocit že si injekce budu taky ředit jako @linda81.tak uvidíme jak dopadneme
Holky všem držím pěsti.Je tady někdo z Brna?

bobulinka74
2. dub 2012

Ahoj holky, ráda se k vám přidám. Od včerejska stimuluju na minimálku. 🙂

simsala11
3. dub 2012

Ahoj všem!
@zezizu - Chodím do Gestu v Praze...kam ty? Píchám si celkem 3 injekce - Decapeptyl, Merional a Fostimon. Vždycky ráno před prací, řekli mi, že je lepší to píchat dopoledne...
V práci to zatím tajím, i když je to docela těžký, taky chodím dost často na ultrazvuk. To se máš, Zezizu, že máš tak chápavýho šéfa, já myslím, že moje šéfová by to brala jako podraz, že chci jít na mateřskou, tak radši nic neříkám...
V pátek jdu na odběr vajíček, tak jsme zvědavá ;)

A jak seš na tom ty?

@kcvrcek - Já taky injekce ředila, ze začátku to vypadá jako děsná věda, ale pak zjistíš, že je to v pohodě a nedá se na tom nic zkazit, takže se neboj ;)

kcvrcekz
3. dub 2012

@simsala11 No už je mám doma...Jsem velmi zvědavá jak to zvládnu s tím pícháním...🙂

mia75
3. dub 2012

Ahojte, pridavam sa k stimulujucim - injekcie Puregon, k tomu Synarel a Prednison. Ide tiez niekto buduci tyzden na odber vajicok?

klingonek
3. dub 2012

Ahojte holky,chtěla bych se zeptat zda jste přibrali po stimulaci na IVF,čeká mě to v květnu.Kamarádka říkala,že přibrala 15 kilo,ale asi po více pokusech,tak se toho trochu bojím 😢 A pícháte si někdo ty pera místo stříkaček a kolik vás to vyšlo?Dík za odpověď a všem vám přeji ať to vyjde 🙂

bobulinka74
4. dub 2012

@mia75 ahoj, no jestli budu reagovat na stimulku, tak bych mela mit opu taky pristi tyden 🙂

zezizu
autor
4. dub 2012

@simsala11 ahojky, já chodím do Gennetu na Letnou, jsem tam moc spokojená. Já jsem tam byla teď v pondělí na kontrolním ultrazvuku, dostala jsem nějaký tělísko do břicha, který ze sebe bude něco vypouštět ( je to začátek stimulace, ale při 1.IVF jsem to neměla, to jsem měla krátký protokol a teď budu mít dlouhý) 16.4. jdu na ultrazvuk zase a pokud bude sliznice OK, tak začnu stimulovat.... jinak při 1.IVF jsme měla pero - Gonal a teď si ho nechám taky. on zase cenový rozdíl mezi tím není tak veliký. jinak můj šéf má sám 3 dětičky a čeká 4 a je moc chápavý, je to takový rodinný typ a fakdí mi. vždy chce vědět nějaké novoty, jak to semnou vypadá 🙂 je to i takový podpora od něj.

zezizu
autor
4. dub 2012

@klingonek ahojky, já jsem měla po 1.stimulaci 4,5kg nahoře a i pleť se mi po tom zhoršila. Měla jsem pero - Gonal a za tu stimulaci mi to vyšlo asi na 5000,- Kč taky držím palečky 🙂

zezizu
autor
4. dub 2012

@kcvrcekz to bude dobrý 🙂))) držím palečky...