IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

suzik161
19. zář 2014

@lentikalena Neboj se, bude to dobré a budou kvalitní!! Kolikátý to máš pokus? Pokud si dáš dvě, tak se připravíš o jeden pokus! Pokud si necháš zavést jedno, tak budeš mít 4pokusy od pojišťovny. Neboj se, uteče to rychle, teď otěhotníš a pak to poletí jak blesk 😀 Doufám, že jsme silnější, užívám si stěhování a posledních dny samotná, netěhotná 😀 Protože mě se to teď povede a basta!! 😉

delinkka
19. zář 2014

Holky myslite ze muzu podstoupit ivf ikdyz jeste nejsem po viroze uplne ready ? Porad si rikam ze budu jeste tyden stimulovat tak ze mam do odberu a prenosu cas..ale porad vaham.mate nekdo zkusenost? Sli jste nekdo na Et nachlazení nebo snad nemocni ?

lentikalena
19. zář 2014

@suzik161 Pokus to bude ted první,ale mám stach jak jsem psala máme jen dve embria a to jestli ještě vydržejí a pak by jsem to musela všechno podstoupit znova a nebo jak to teda je já,už jsem s toho uplnej magor 😀

lentikalena
19. zář 2014

@suzik161 A to silnější si myslela jak? Jestli na váhu tak jo 😀 ,ale jestli po psychické stránce 😀 tak to né to,už začínám bejt s nervama v kýblu 😀

lentikalena
19. zář 2014

@suzik161 psychické stránce ´(oprava) 😉

ewicka
19. zář 2014

Ahoj holky, přidávám se k vašim řadám. Jdeme s manželem do IVF s dárcovským spermatem v Heliosu. Jinou možnost než dárcovství nemáme, ale už jsem se s tím jakžtakž smířila... Ještě mám roztroušenou sklerozu, tak celá stimulace a pod. bude ještě sranda... Teď čekám na menstruaci a pak začnu brát léky. Tak hurá do toho 🙂

suzik161
20. zář 2014

@lentikalena Pokud máš první IVF a necháš si zavést dvě, tak se připravíš o 4.pokus. Já ti rozumím, že se bojíš, taky jsem se bála, ale jsou to bojovníci a vydrží to!!! Myslela jsem na sílu né váhu 😀 Já jsem měla poprvé, nedozrálé vajíčko a nakonec to dotáhlo až k transferu, ale nedopadlo to, dneska už víme proč 😉

ewicka
20. zář 2014

A v kterým jste centru? V Heliosu zavádí striktně jen jedno embryo. Jednak se chlubí velkou úspěšností a jednak když se prý zavedou dvě a to jedno se nechytne, tak snadno může "zahubit" i to druhý, který by se jinak chytlo.

colita.22
20. zář 2014

@berusinka1 byl to můj první ET.A testovala jsem po 6 dnech...nedočkavá :D ale den odedne sílila 🙂 nakonec jsou to dvojčátka 🙂 cítila jsem se dobře

lentikalena
21. zář 2014

Ahoj holky,moc vás všechny prosím o radu.Zítra podstupuji první IVF.Dnes jsem tam volala máme dvě embrya .Jedno moc pěkné a to druhé je prý kapku pomalejší,ale prý to snad vše dožene.Když nám ty dvě přežijí nejraději by jsem si dala obě.Bojím se,že,když jsi jedno dáme zamrazit tak se nemusí dobře rozmrazit a nebudeme mít stejně nic.Vím,že se připravím o 4.pokus,ale manžel má hodně slabý spermogram a mě špatně dozravají vajíčka.A kdyby jsme to vše podstupovali znova tak by jsme nemuseli mít také žádné embryo,už ted je to zázrak.Prosím o vaše názory.Moc děkuji.Zítra se ozvu jak to dopadlo ☹

ewicka
21. zář 2014

@lentikalena moc držím zítra pěsti. Uvidíš, co ti řeknou v centru. Já bych asi šla jen do jednoho, do toho silnějšího. Ty rozmrazování jsou prý celkem šetrný a aspoň budeš mít další pokus.

soleilll
21. zář 2014

@lentikalena Já bych šla do obou - zvýšíš si tím šance, že aspoň jedno z nich se může uchytit. Tyhle legislativní změny ohledně 4 cyklů s 1 embryem neschvaluju. Podle mě je to jen lobby firem, abys brala léky 4x... Jdeš teprve na první pokus, takže je podle mě zbytečný "šetřit" pro případ, že byste potřebovali víc než 3 pokusy. Pokud je zádrhel na straně muže, vždycky je to lepší, protože tvoje tělo odvede daleko víc práce a pokud jsi tedy v pořádku a získali jste rozvíjející se embrya, viděla bych to pozitivně. Držím palce.

terezmachy
21. zář 2014

Ahojky mám za sebou neúspěšný ET, ted jsem v přípravě na KET máme zmražené 1 embryo, nevím co mě čeká dál, mám obavy aby se embryo vyvíjelo dobře jinak by to vše bylo k ničemu, nevíte jak je to s tím rozmražením?

lentikalena
21. zář 2014

@soleilll Děkuji tak jsi mi aspon potvrdila moji myšlenku 🙂

soleilll
21. zář 2014

@terezmachy Ohledně KETu jsem teď zjišťovala info a obecně se dá říct, že 60-80% embryí přežije v pořádku rozmražení. Úspěšnost KET je o něco nižší, než ET po IVF, kdy se transferují čerstvá embrya, ale nikde není daný, že zrovna tobě se to jedno z mrazáhu neujme. Navíc KET je rychlejší a míň fyzicky i finančně náročný. Kdyby se to nepovedlo, můžeš pokračovat dalším IVF, třeba se podaří získat víc embryí.
@lentikalena Mně se taky chytlo jedno ze dvou prý perfektních, takže... Podle mě je to prostě cca 30% na kus, že to vyjde. Navíc - proč mrazit 1 kousek, který ještě k tomu není v úplně ideální kondici a tedy by měl menší šanci dobře zvládnout zmražení a rozmražení? Dostane šanci teď, ať ukáže, co umí. 🙂 Co se má stát, to se stane a dřív nebo později to klapne.

soleilll
21. zář 2014

@delinkka Já prodělala 2. IVF pod zvýšenýma teplotama a řekli mi, že to nevadí. Nakonec to nedopadlo, ale myslím, že to nebylo mou nemocí, jako spíš ne moc kvalitním materiálem. Nějaká běžná viroza určitě neva a kdyby ses opravdu necítila, vždycky můžou odebrat vajíčka a embrya zamrazit.
@suzik161 Nestraš holky tím, že se "připraví o 4. pokus", prosimtě. 🙂 Každý může absolvovat cyklů kolik chce, pokud v prvních 3 bude ET se 2 kousky, tak ve 4. cyklu platí pojišťovny alespoň léky, i když zákrok ne. Není to doslova tak, že všechno jde z tvé kapsy.
Osobně si myslím, že je daleko horší absolvovat 4 cykly IVF s 1 embryem než třeba 2 cykly se 2 embryi, protože to leze do peněz a nabourává zdraví i psychiku a jediné pozitivní, co si zavedením 1 kousku zajistíš, je snížení pravděpodobnosti vícečetného těhotenství.
@ewicka Pokud chceš 2 embrya, jdi do jinýho CARu. Nemůžou ti diktovat, co máš nebo nemáš - ty jsi platící klient. Oni můžou maximálně odborně doporučit postup a i v tom je velkej kus byznysu. Úspěšností se chlubí každé centrum, jinak by sis je nevybrala, že..?

ewicka
21. zář 2014

@soleilll máš pravdu. Je to nechutnej byznys na neštěstí druhých... Jdu na IVF poprvé, tak poslouchám všechny rady a věřím doktorům v naději, že to myslí dobře. Snad 🙂

kapr
22. zář 2014

@lentikalena ahoj,já plně souhlasím se soleilll 😉 mám za sebou 3x IVF vždy s 2ma embrii. Každé IVF jsem fyzycky snášela hůř. a vždycky je pak cesta 😉 držím dnes palce 😉

zofielinda
22. zář 2014

19.9. Jsem měla KET s AH a embryo glue, penízky jen lítaj.

berusinka1
22. zář 2014

Ahoj holky, tak jsem dnes testovala, 9. den po ET a níže je výsledek, tak třeba se konečně dočkám.....Omlouvám, se za fotku, ale dvě čárky jsem viděla zatím jen jednou v životě, bohužel to před 1,5 rokem skončilo MA, tak jsem v euforii....sice to třeba ještě nedopadne, ale naděje tu snad je....

kapr
22. zář 2014

@berusinka1 tak to gratuluji!!!! 😀 tak tato diskuze začíná být velmi úspěšná a pozitivní🙂 tak snad jsem tu dobře 😉 a ostatní samo též 😉

berusinka1
22. zář 2014

@kapr Děkuji, ale ještě není vyhráno, ale kéž by.....

kapr
22. zář 2014

@berusinka1 vím 😉 také jsem si tím prošla. Dokonce jsem měla v roce 2008 období, že už čárka pro mne nic neznamenala 😒
Ale věřím, že ty doby už jsou pryč 😉

hanourek
22. zář 2014

@evcann to mě mrzí že to nevyšlo.... 😢 já taky musím počkat na další MS, když jsem tu minulou propásla, jen nevím jestli chci ještě IUI, nebo jestli nepůjdu rovnou do IVF.... nějak už mi s tím věčným čekáním dochází trpělivost.... 😒

suzik161
22. zář 2014

@lentikalena Držím palce!!

evcann
22. zář 2014

@hanourek no to mě taky :(, hele přesně vim jak to cítíš, ja už taky nechci čekat, jdu už do IVF, začátkem října jdu do Caru a domluvím se, doufám, že zase nebudu mít cystu, mám strach jak mi zbývá jen ten jeden pokus, ale ty IUI už mě neba

zofielinda
22. zář 2014

@evcann Já byla před IVF na pěti neúspěšných IUI.

hanourek
22. zář 2014

@evcann ták.... myslím si o sobě že jsem celkem trpělivá.... ale dva roky jsou už dost.... mě čeká první ale nervozní jsem pěkně.... 4 pokusy mi přijdou hrozně málo, kor když by mi to mělo vystačit na dvě děti.... to vyjde, když už ti to vyšlo jednou;)

lentikalena
23. zář 2014

@suzik161 Tak včera jsem byla na vložení.Ted 14.dní neschopenka.Mám kašel tak se docela bojím. ☹

dashi
23. zář 2014

@berusinka1 potichu gratuluju 😉
@lentikalena
@kapr ahoj holky, hlásím zprávy 😉 včera krev a utz - mám asi tak 15 folíků, ve středu si píchám přegnyl a v pátek jedeme na OPU 😉 už, aby mi ty vajíčka vysály. Už mě to dost talčí 😉