IVF - ET posunutý termín. Kdy jste měly transfer vy?

12. bře 2023

Ahoj holky, mám neprevidelný menstruační cyklus. Ovulaci mám a nemám.(beru duphaston) Špatná srážlivost krve. Tento cyklus jsem podstoupila IVF s tím, že bude punkce (vyndání vajíček) a další cyklus transfer. Měla jsem přes 30 vajíček. Prý hrozilo OHSS, ale bylo to v pohodě. Myslím si že jsem ho neměla. Měla jsem trošku bolesti břicha, ale nic hrozného ani prášek jsem si nedala. A teď k dotazu. Kdy jste měli vy transfer? Já teď čekám po punkci na menstruaci a myslela jsem si, že teď v tomto cyklu bude ET, ale pan doktor mi napsal že teď ne až v dalším cyklu (konec dubna začátek května) aby se připravila sliznice-deloha. Ale nemůžu pořád pochopit proč by to nemohlo být už teď v tomto cyklu v dubnu když po menstruaci se sliznice a vše tvoří znovu? Mám v plánu zavolat doktorovi aby mi to udělala už teď a nebo nějak vysvětlil. Děkuji za odpověď a rady. 🙂 Všem snažilkám hodně štěstí 🍀

laxesis
12. bře 2023

Tak to máš ještě fajn, já musela po ivf a ohss čekat 3-4 cykly minimálně. Pokud jsi měla náběh, nebo hodně odebraných folikul, určitě chtějí počkat a mít jistotu, pro tělo je to velká zátěž. Ve všech centrech možná nečekají, ale to neznamená, že to je v pořádku.

autor
12. bře 2023

@laxesis a nevíte prosím jaké je riziko kdyby jsem si teď v tomto následujícím cyklu zažádat o ET? Ono to jakoby bude 3 cyklus... Teď mám jeden za sebou (odběr) čekám na menstruaci a teď co budu mít (2 cyklus) tak by ET neměl být až vlastně v tom 3 (neboli 2 od punkce). Děkuji za odpověď ☺️

merope
12. bře 2023

Cokoli nad 20 odebraných vajíček už je podle některých pravidel bráno v podstatě jako OHSS (aspoň tak jsem to četla). Pokud s tím dobře pracovali, tak rizika snížili na minimum, takže vše ok. Ale to tělo může být pořád šíleně rozhozené a první menstruace, která přijde vlastně hned po řízeném cyklu v podstatě zase nemusí vše tak dobře "zresetovat". A doktoři chtějí maximální pravděpodobnost úspěchu.

laxesis
12. bře 2023

To netuším, u mě se vždy počítal jako první až další cyklus po punkci, ne ten hned po ní. Prý není kam spěchat, tělo se zbavuje hormonů a pro těhotenství to bude lepší, to vždycky říkali v mém případě🙂 ale určitě se zeptejte, bude to případ od případu, určitě záleží i na léčbě a celkovém stavu pacientky. Pokud se cítíte dobře a kontroly budou v pořádku, je možné, že nebude pro odklad důvod.🍀 zhodnotit ale musí lékař, nepřemlouvala bych, jen bych se informovala. Oni ví, co dělají. Zbytečně to uspěchat není dobré

autor
12. bře 2023

@laxesis cítím se dobře. Kontrolu jsem ještě po odběru neměla. Čekáme na menstruaci. Zavolám lékaři a zkusím to s ním ještě probrat. Děkuji za odpověď 🙂

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
simonasimka
11. dub 2023

@zet83 já to měla v podstatě stejné .. měla jsem málo vajíček,takže ET byl v podstatě "hned"... Ale ani jeden řízený hormonama nevyšel.. pak měl přijít ten poslední,ale měsíčky nás nečekaně překvapili a přišli dřív,takže to šlo jen v nativu, a zrovna to vyšlo. 🙂 Každopádně bych to nechávala na doktorech jak pisou holky, oni opravdu ví 🙃 je mi jasný jak se asi cítíš,ale je potřeba si uvědomit jak to je,vložit veškerou důvěru v doktora a zbytečně se nestresovat 🙃 říká se to lehce,ale já v podstatě když už jsem nad tím pomyslně mavla rukou a řekla si buď to vyjde nebo ne, tak to nečekaně vyšlo... Držím palečky a přeji hodně štěstí 🍀