IVF/ICSI Apolinář - nedozrávají mi vajíčka

anonymkacka
17. říj 2018

Ahoj. Mám dotaz. Mám problém s tím, ze mi nerostou vajíčka, respektive nedozrávají. Měla jsem i Clostik, Tamoxyfen. Ale nic. Neměla jsem ani MS. Rozhodli jsme se pro IVF. Od včera jsem si začala pichat Ovaleap a beru glucophage. Chtěla bych vědět, zda měl někdy někdo něco podobného a zda mate zkušenosti s IVF. Jestli to vyšlo po prvním pokusu. Děkuji 😊

knoflikarka
17. říj 2018

@anonymkacka Já. Měla jsem teda zjištěné rovnou PCOS, žádná MS ani ovulace. 4 cykly s Clostilem, 1 s Femarou - nikdy nic. Z prvního IVF (Gonal) odebraných 7 folikulů, 5 oplodněných, bohužel vydrželo jen jedno embryo, že kterého bylo biochemické těhotenství. Druhé IVF (Menopur) - 8 folikulů, 6 oplodněných a z toho dva mrazáčci a jedna holčička, kterou očekáváme každým dnem. Vím ale o několika holkách tady, které na Clostil nereagovaly, ale IVF jim vyšlo na první pokus. Držím palce, podle mě ani tak není o pokusech, jako o tom, jak vychytají léky a hlavně o štěstí. 🍀

anonymkacka
autor
17. říj 2018

@knoflikarka gratuluji 🙂 je krásný když se to
Povede. Spíše premitame, zda je lepší i metoda IVF nebo ISCI. Nejde mi o peníze, ale o zkušenosti. Samozřejmě každé tělo je jinde. Po jaké době vám je dávali zpet? Po punkci.

knoflikarka
17. říj 2018

@anonymkacka Měli jsme vždy ICSI a prodlouženou kultivaci, což je takový základ, jinak z těch příplatkových metod nic - dle doporučení doktorky, manžel měl spermiogram v pořádku. Takže transfer byl vždy po pěti dnech po punkci. Ale někdo zase věří na Embryoglue nebo asistovaný hatching, někdo nedává ani to ICSI a nechá to na přirozeném výběru... Je to fakt věda no, každý ti doporučí to, po čem to vyšlo zrovna jemu. Proto jsem se řídila doporučením doktorky, které jsem věřila. (Byli jsme tedy v CARu v Olomouci, ne u Apolináře).

anonymkacka
autor
17. říj 2018

@knoflikarka řekla mi narovinu, že u mě chce pomalu zvyšovat dávky a dala na výběr klasiku IVF a ISCI, ze by vybrala metodu 50/50. Nic jiného navíc ne. Taky si myslím, ze zlata střední cesta.

knoflikarka
17. říj 2018

@anonymkacka 50/50 dávají většinou holky, které těch folikulů mají odebraných víc, my jsme to nechali na tom ICSI vše. Jinak nevím, zda víš o místní skupince "IVF asistovaná reprodukce", tam je aktivních dost holek a určitě by ti poskytly i další názory a zkušenosti 🙂

anonymkacka
autor
17. říj 2018

@knoflikarka jsem tu nová 🙂 vůbec netuším kde a kam mám psát 🙂

knoflikarka
17. říj 2018

@anonymkacka tady máš přímo odkaz 😉 přidej se, je nás tam dost, se vším vždy někdo poradí nebo se podělit o zkušenost: https://www.modrykonik.cz/group/2336/

anonymkacka
autor
17. říj 2018

@knoflikarka děkuji 🙂