Ivf krátký protokol. Zkušenosti?

mpakv
8. led 2023

Krásný večer děvčata ☺️
Máte některá z vás zkušenosti s krátkým protokolem?
Chtěla bych se zeptat jak dlouho to trvá?

verka86
8. led 2023

@mpakv s léky začíná 1. den cyklu, zhruba v půlce (po pár ultrazvucích, jak rostou folikuly) je jejich odbě. Pak podle vašeho rozhodnutí a podle stáří embrya je buď transfér (3 dny anebo 5 dnů od odběru) anebo zamražení a transfer třeba až další měsíc

mpakv
autor
8. led 2023

@verka86 mockrát děkuji ☺️☺️. Před 2 roky jsem měla dlouhý po 7 transferech nic nevyšlo. Zkusím jinou kliniku. Mám do 40 ar dní 🙈

verka86
8. led 2023

@mpakv přeju moc moc štěstí 🍀🍀🍀😊

handulkak
8. led 2023

@mpakv Já měla nekolikrat a odběr/vklad vždy jiný DC 😁
Jednou se nám povedlo už 15, jednou až 27 😁

Přeji hodně štěstí.

europa00
8. led 2023

@mpakv ahojky rozhodne genetiku embryí to už je ve tvém věku nutnost odpad embryí je až 80% vadnych špatně dělení chromozomu a vývojové vady vše způsobené věkem ženy. Za mě super klinika reprofit Ostrava nebo Brno. Zrovna kojim svůj malý zázrak díky nim 😘 držím palce

lenkalubina
9. led 2023

@europa00 super, děkuji taky za info😉 zrovna to řešíme v Ov👍

mpakv
autor
9. led 2023

@handulkak děkuji

merope
9. led 2023

@europa00 Ale chce se dobře podívat / pohlídat si, aby ta genetika byla na pojišťovnu - dost klinik si za ni nechá zaplatit a přitom stačí papíry od genetika.

mpakv
autor
9. led 2023

@merope zjišťovala jsem a zrovna i mou pojišťovnu berou 👍☺️.

merope
9. led 2023

@mpakv Super, já to měla v CAR tak nějak automaticky (nakonec nevyužito - první cyklus jedna blastocyta a po cyklu bez ET jsem měla dva cykly s ET třetí den dvou "chcípáků" a pak jsem šla do dárcovského programu), ale četla jsem, že některým holkám to CAR ani nenabídnul a platily šílené pálky.

mpakv
autor
9. led 2023

@merope ty ceny jsou strašný. Je to smutný, že ty co nemůžou mít děti platí strašný ceny. Hlavně ty dárcovské vajíčka atd. Je to smutné.

europa00
10. led 2023

@mpakv vaši genetiku vůbec nepotrebujes kvůli nezadařeni dlouhodobému při vložení i tvému věku mas geneticky rozbor embryí hrazeny pojišťovnou ten je směrodatný… geneticky vadné embrya budeš mít už kvůli vysokému věku s můžete byt ona geneticky bez závady tqkze bych vadi genetiku ani nedělala bude vám k ničemu základ je genetika embrya

europa00
10. led 2023

@merope to he genetika embrya vzhledem k věku žadatelky a nezdarum ji to pojišťovna proplatí na 100% geneticky nebysetrene embryo nemá vůbec cenu vkládat

merope
10. led 2023

@europa00 Ale u nás to třeba tak bylo, že naši genetiku dělali tak nějak automaticky - tuším to i musí být, aby ta genetika embrya byla na pojišťovnu. Ale teda už je to přes 5 let, tak nevím, jak to je.

Jinak teda my to dělali tak, že jsme vkládali i geneticky nevyšetřené embryo - pokud jsme vkládali vše, co bylo.

europa00
11. led 2023

@merope genetika embrya je děla v případě genetické zátěže rodičů nebo u vyššího věku ženy. Pokud klinika vkládá ženě nevysetrene embryo a je ji už před 37 let tqk je to hazard a zbytečně tahání peněz z žen… pokud jsi v té tobě vyká mladší rak se ti dá i risknout

merope
11. led 2023

@europa00 Jako že je lepší to embryo nevložit vůbec a mít cyklus bez ET?

europa00
11. led 2023

@merope pokud jsi starší ano nevkládat vůbec… já měla 12 vajíček z Togo 8 aaa top embryí krásné blasty hečkujici okem luxus a pouze 2 z toho geneticky v pořádku. Ani jeden nemáme genetickou zátěž, je to způsobené vysokým věkem ženy embryo zacbe orihazovat zdvojené chromozomy atd … vznikají vady neslučitelné se životem v tom lepším případě ( se to vůbec nechytne nebo potratis - kyretaz atd. Zásah v horším případě postižené dítě. Navíc já jsem typ co nechráněný sex to těhotenství pokaždé, bohužel mimodelozni a zůstala jsem věž vejcovodu proto ivf jinak u mě žádný problém nebyl pouze už věk. U mladé holky bych se nebala nad 37 bych šla pouze do geneticky vYsetreneho embrya. Ušetřit si tím zklamání neúspěch nebo dokonce Fajt postižené dítě. Mě táhlo na 39 a odpad geneticky je až 80%

europa00
11. led 2023

@merope jo a ještě pokud nemáš hormonální problém doporučuji vždy vkládat do přirozeného cyklu ženy s vlastní ovulaci nikoli do řízeného cyklu … pokud to lze. Úspěch s genetickým embryem až 60 % takže velmi vysoký

merope
11. led 2023

@europa00 Tak mě pak i dárcovská doporučovali vkládat do řízeného cyklu. A jinak je pravdou, že mít všechny cykly bez ET, tak bych možná ta vlastní vajíčka vzdala dřív (nebo z toho byla víc depresivní) - zase doktoři říkali, že přecejenom v těle je vyšší šance, že se chytí.

europa00
11. led 2023

@merope proč by to bylo depresivní … naopak. Stimulace krátký protokol tuna hormonu na růst foliku. Odběr vajíček, oplodneni a jejich genetika se zamrazenim. Výsledky jsou do 3 týdnu takže hned po menses šup tam se šampionem do vlastního cyklu s vlastní ovuksci takže minimální zátěž pro tělo. Pokud se šampion nechytne hned po menses kters se ti normwlne spustí sama jdeš ns další vklad zamrazwneho embrya. Takže naopak 100x menší stres s mnohem vyšší úspěšností. Neznám tvou anamnezu ani postup který přesně volili, ale dle střípků které píšeš mi to přijde zvláštní jejich postup. Kvalitní klinika se vždy pokud žena jinak funguje má svou ovulaci a připravenou sliznici děložní tsk vždy raději volí přirozený cyklus je tqm větší šance ba uchycení i udržení…. Jinak embryo do 12 týdne drží při životě pouze uměle hormony za mě neeeee pokud to není vyloženě nutné. Kvalitní klinika jde prvně mene invazivní cestou vyhodnotí věk ženy a udělá testy : imunologii reprodukční u ženy- velmi důležité, hormonální profil, spermiogrqm, dle toho zvolí protokol… jen barbarské kliniky vkládají 3 denní embrya nebo u starších žen geneticky neověřené embrya. Jen tahač peněz ztráta času a psychiky ženy 🙏🙏🙏 bohužel i to se děje

merope
11. led 2023

@europa00 Ale my se bavíme o tom, že bych měla tunu hormonů na růst foliků, odběr vajíček, oplození, čekání na blastocytu, ta by buď vůbec nebyla nebo jedna - a podle genetiky teda transfer nebo nic. Já takhle měla první cyklus blastocytu - než ji zamražovat a vyšetřovat, raději jsem řekla vložit. Druhý cyklus už nebyla ani jedna blastocyta. Tak třetí a čtvrtý cyklus jsme na blastocytu nečekali s tím, že v děloze je těm embryjkům přece jenom líp. Ano, poku je více blastocyt, tak ta genetika má smysl. To jsem tu říkala, ale taky jsem říkala, že pokud je jenom jedno to embryo, tak než ho mrazit a zase rozmražovat - je k početí vyšší pravděpodobnost ho prostě vložit bez mražení a vyšetřování.

europa00
11. led 2023

@merope no já nečetla to o jednom, nepises věk klidně soukrome… ono pokud už jsi měla tak nízké amh - malou zásobu vajíček a ještě nekvalitní ze nebyly schopné dojít do blastocyst tak je samozřejmě správně rozhodnutí dárcovské vajíčko mladé ženy. Jestli teda chápu tqk i po šílené stimulaci vykresali jedno embryjko horších kvalit. To asi potom chápu ze chce žena rovnou vložit … ono k zamrazeni a genetickém testování jsou vhodná jen nejlepší embrya které mají šanci přežít i následně rozmrazeni. Tak he dobre ze jste nakonec zvolili dárcovské 😘 a doufám ze se chytlo

merope
11. led 2023

@europa00 Já právě hormonů měla hromadu, vajíček obří zásobu, spíše měli obavu z hyperstimulačního syndromu. Chlap spermie jak mlaďoch. A z hromady oplodněných 3. den pak už třeba jen 2 embrya.

Ale to je proč jsem psala, že občas prostě lepší vložit, pokud je jenom jedno. A že jsem měla u všech cyklů papíry na genetiku - a nakonec nevyužila.

A ano, z dárcovských vajíček 4 blastocyty, hned první se chytla, další teda už bohužel ne, ale aspoň jednoho mrňavýho rošťáka mám.

europa00
11. led 2023

@merope super hlavně ze vše dopadlo dobre. My máme mezi dětmi velké věkové rozdíly ale pravé si to užíváme manželům syn 15, můj bude mít teď 10 a bas společný Benjamin teď 5 měsíců a úplná pohodicka. Za 3 měsíce mi bude 40 a jsem jsk 20 😂😂😂 teda co se maleho a energie pro něho tyče. Tqkze jsem rada ze si a nás vybral přesně tqk to mělo byt

sandram123
12. led 2023

@europa00 chtěla jsem se zeptat, jak jste to myslela, že embryo drží do 12 tt umělé hormony, myslíte, že by se to bez toho nepovedlo? Byla jsem na ket 14.12., mám amelgen a už mi to leze na mozek, 3x denně zavádět. Jednu holčičku už mám, přirozenou cestou..přemýšlím jak velkou roli hraje ten Amelgen…

europa00
12. led 2023

@sandram123 zakezi jestli nate vloženo do svého cyklu s vlastní ovukací nebo řízeného cyklu ba hormonech estrogebem a progesteronem kde vlastní ovulaci nemáte tudíž nemáte vytvořené žluté telisko kteee vyživuje plod do 12 týdne než funkci převezme placenta. Pokud řízeny cyklus bez léku potratite musíte je brát … pokus svůj tsk nate progesteron i svůj vlastní a vlastní žluté telisko a progestetoby se dávají spíše ba podporu pro klid duše … dělají ti všechny car ale embryo by udržely i vaše vlastní hormony.

2hanah
12. led 2023

@europa00 mají kliniku i u nás v Olomouci, naštěstí nemám osobní zkušenost, ale jsou tam také skvělí, švagrová má díky úžasnému doktoru Machačovi dvojčata po 15 letech snažení.

sandram123
12. led 2023

@europa00 Ahaa, zaváděli do mého nativního cyklu, jj taky si říkám, že je to taková podpora, kdyby náhodou, ale já už jsem z toho amelgenu taky vyřízená, nedělám nic jiného než si rvu čípky (kuličky) dovnitř a večer si píchám Clexane, který taky nevím na co vlastně je…takže spíš naopak, už jsem z toho úplně otrávená, a připadne mi, že jsem daleko víc rozbitá, unavená, nasraná, přejídám se, než když jsem byla s dcerou přirozeně 😀😀..ale možná je to věkem nebo se tím teď víc zaobírám.

europa00
13. led 2023

@sandram123 ckexan he ba ředění krve … to ti neříkají proč ty a ony věci beres ?hele vydrž to po 12 týdnu mas klid ano progesteron způsobuje větší únavu je to proste hormon. Ake co bys pro miniska neudělala ony kdyby se něco stalo vycitals by sis to … přestože by to z největší pravděpodobnosti s čípky nesouviselo ale znáš to. Ve 12 týdnu vysadis a bude klid.

sandram123
13. led 2023

@europa00 jasný, máš pravdu. Neřekli mi ohledně těch léků, měla jsem se zeptat, ten clexane na ředění krve, dočetla jsem se tady různý věci, bláboly. Ale ty víš proč si takto musím ředit krev? Díky, a sorry, že otravuji.