IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

cuddle
27. čer 2011

@tonytony no tak urcite to nejak udelame, manzel ten si predstavuje, ze on se tam dostavi kdy to bude vyhovovat jemu , tak se mu snazim vysvetlit, ze se musime prizpusobit nejvhodnejsimu terminu, ktery nam urci oni, jinak ze bude brzo nebo pozde....no tak snad to nejak dopadne a kdyztak holt rekne, ze musi s manzelkou necekane na osetreni a dostane nejakou propustku a razitko, holt to snad pochopi

cuddle
27. čer 2011

@sara24 jinak dle me jsi tak 6tt

sara24
27. čer 2011

já jsem zadala do vyhledávače mamatest 10 spolehlivost a vyjelo spousta diskuzí, že ukazují často falešnou pozitivitu...Ale většinou to bylo, když byla hodně slabá druhá /. Já je měla skoro stejně silné. Už jsem si svoje data zadala do nějakých těch těhotenských kalkulaček a jedna ukázala TP 14.2., jedna 19., další 20. a 25. 🙂
Když jsem byla v CARu pro Utrogestan, tak mi řekli, že jsem měla krásnou HCG ten 13.den a že další krevní test je zbytečný ☹

sara24
27. čer 2011

jinak toho 11.7. jdu do CARu. Měla jsem se objednat za 3 týdny od pozitivního testu z krve...Uvažuju, že si zajdu příští pondělí ke svému gynekologovi na ultrazvuk, to už by mohl něco vidět, ne?

sara24
27. čer 2011

abyste mi věřily, tak tady jedna z těch diskuzí o mamatestu 10 http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...

cuddle
27. čer 2011

@sara24 ano muze videt dutinku , srdicko mozna uz taky - samo zalezi na tobe, pokud te objedna a udela tu ultrazvuk, tak to budes mit uz predtim
ano hladina HCG je moc hezka , dalsi krevni test by ti mel jen prokazat vzrustajici tendenci....tzn ze plod hezky roste
ty tehu kalkulacky jsou samo kazda jina, ale oni ti to nejak pocitaji dle posledni MS, pak berou delku cyklu a nakonec to treba upravuji podle velikosti plodu .....no ale pocitej ta druha polovina unora to jisti 😉
brahopreju

cuddle
27. čer 2011

@sara24 tak kazdy ma jine zkusenosti , ja mela negativni test i 2 dny po pregnylu, takze asi tak....nekdo ho ma pozitivni prave proto ze se mu treba drzi dele v tele
samo pokud mas hladinu HCG nejakou vyssi normalne tak je to urcite mozne - ale pokud chce zjistit tehu v tak brzkem stadiu, tak 25 citlivost to nerozezna tech 14 dnu po ET

sara24
27. čer 2011

nemám vůbec žádné příznaky, párkrát mi bylo lehounce šoufl, ale to může být i když není těhotenství, obzvláště v tomto počasí 🙂 tak se trochu stresuju, i když ze svého okolí vím o hodně lidech, co neměli vůbec žádné příznaky celé těhu. Taky mě stresuje moje alergie, zda to věčné kýchání nemůže být pro embryjko nebezpečné ☹ léky žádné neberu, jen nějaký homeo sprej do nosu...jinak ke svému gynekologovi se nemusím objednávat, stačí přijít a když budu chtít, ultrazvuk mi udělá, v pondělí mám dovču, tak o tom trochu uvažuji, protože nevydržím tak dlouho čekat. Strašně se to táhne...

cuddle
27. čer 2011

@sara24 jo to ti verim - myslim, ze tema lekama urcite neublizis, homeopatika se davaji myslim uplne bezne misto prave antibiotik
pokud chces vedet vic muzes si koupit test Clear Blue - je to digi test a ukaze ti i v kolikatem jsi cca tydnu
ale samo ten doktor bude urco lepsi, kdyz mas kontrolu v caru az za 14 dnu

cuddle
27. čer 2011

@sara24 a muzu se zeptat z jake duvodu jste byli na IVF, pises, ze jste meli prirozene oplodneni, takze ve spermiogramu to nebude - jinak hezka uroda vajicek a krasnych 5 zustalo, tak z tech 4 mas za par let hezky dalsi pokus na sourozence 😉

sara24
27. čer 2011

stejně je to strašné. Nejdřív jsem si říkala, že tomu pořádně neuvěřím, dokud to nebude potvrzené z krve, teď čekám na UTZ, pak budu čekat, až budu mít za sebou 1.trimestr a ani potom určitě nebudu klidná 🙂
ještě jsem se chtěla zeptat na názor ohledně dovolené. Chtěli bychom s manželem jet alespoň na 10 dní k moři. Letět se bojím, tak bychom jeli třeba alespoň jen autem do Chorvatska. Určitě si nechám poradit od MUDr., ale co vy, máte nějaké zkušenosti a rady?

mufinka26
27. čer 2011

tak holky ani nemusím být těhu a kamarádím se z mísou ☹ ☹ estrofem my opravdu moc nesedí ☹

sara24
27. čer 2011

Měla jsem neprůchodné oba vejcovody, v březnu mi je vzaly ☹ jiný problém u nás nenašli...
a myslíš, že ani to kýchání nemůže vadit miminku?

olousek35
27. čer 2011

holky, přidávám obrázek do galerie 😀

cuddle
27. čer 2011

@sara24 aha tak to jo, tak to nevim - nemam zkusenosti , to ti asi musi rict tvuj doktor, asi zalezi na intenzite kychani, ale rekla bych, ze by to melo byt v poradku, alegriku na svete je tolik....
co se letani tyka - myslim, ze nedoporucuji 1 a 3 trimestr, v 2 snad uplne bez problemu, samo zalezi natom jak se budes citit ty - znam holky co letely a uplne v pohode a znam taky ty co to radeji odlozily a zustaly jen lokalne
me by se teda do chorvatska autem nechtelo..... 😒

cuddle
27. čer 2011

@olousek35 kraaaaaaaaaaaaaaaaasny jako vsechny ty obrazky - moc hezka dutinka 🙂

sara24
27. čer 2011

a mně se docela i chce, strašně ráda jezdím autem, pravda je, že mám asi radši létání. V Chorvat jsem byla jen jednou, když jsme s manželem začali chodit, manžel tam jezdil pořád jako malý a chtěl by se tam zase podívat...
Já vím, že plno lidí v těhotenství létá, ale mám z toho větší strach než z auta právě...

cuddle
27. čer 2011

@sara24 tak ono asi zalezi kdy by jste chteli jet, jestli ne nebudou trapit tehu nevolnosti....to si pak moc tu cestu autem neuzijes, ale tak po 4tem ukoncenem mesici , pokud nebudes mit zadne problemy a bude ti dobre, tak si myslim, ze ti nebude vadit ani to letadlo, ja bych ho brala spis z hlediska komfortu a bezpecnosti, preci jen ty silnice v lete smer chorvatsko to je spis des nez zazitek...., a taky ten cas straveny cestovanim je hned kratsi, vsak nech ne doporuceni doktoru a hlavne dle toho jak se pak budes citit, ted nemusis mit zadne tehu priznaky, ty vesinou prichazeji nejak mezi 2-3 tim mesicem

demima
27. čer 2011

@tonytony jj,taky si říkám pro mimi se to musí vydržet 🙂 Tak uvidíš ,snad budou v pořádku obě.
@olousek35 no supeeeeeer veliká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak máš tedy 1?Vím ,že jsi psala ,že 2 by byl i celkem problém.Takže super ,to musí být radosti!!! 😀 😀 😀
@sara24 Vítám tě a zároň gratuluji k těhu 😀

olousek35
27. čer 2011

@demima zaváděli jedno. Dr.se ptal kolik a tím pádem další nehledal. Ale doufám, že bude jen jedno. Hlavně at je do konce a vydrží být zdravé a pak hodné. 😀 Jak ti je? Mně poslední dny trochu líp. 😀

sara24
27. čer 2011

tak s těma příznakama jsi mě uklidnila... 🙂 já pořád čtu nějaké diskuze a tam píšou holky, že jim bylo blbě snad hned co našly // až mi to kolikrát přijde přehnané... Mně teda jediné co je, tak mě bolí dost prsa na dotek, špatně se mi leží na břiše, ale to mě myslím bolely už před ET. A taky mi přijde, že to teď trochu ustává... Mám hrozně nafouklé a tvrdší břicho a nejdou mi zatáhnout špeky 🙂)) radši nosím volná trička a kalhoty s gumovým pasem, protože džíny mi jsou hrozně nepohodlné... 🙂 asi jsem dost přibrala, protože mám furt hlad ☹
S tou dovolenou uvidím. Máme pohodlné autíčko, takže mi v něm dlouhé cesty nevadí. Ale uvidíme co a jak bude. Kdyžtak letos moře oželím, to je to nejmenší, hlavní je miminko.

demima
27. čer 2011

@olousek35 😀 to souhlasím ať pěkně prospívá a pak pěkně poslouchá 😀 No dneska jsem se ještě s mísou nezdravila,ale blbě mi bylo odpoledne,tak jsem po obědě lehla a vstala opět až v 17:30 takže den zase háji.Říká se ,že kdo hodně v těhu spí mám pak hodné děti ,tak jsem zvědavá 😀

demima
27. čer 2011

@sara24 já třeba příznaky neměla vůbec žádné,teda kromě častého čůrání,ale taky jsem více pila,prsa mě nebolí snad do dneška a blbě mi začalo být ,až někde kolem toho 6tt.Každý to má jinak 😀

sara24
27. čer 2011

jinak děkuji za přivítání a gratulace. S těma bych počkala, je ještě velmi brzy 🙂 a já mám pořád strach ☹

sara24
27. čer 2011

tak to taky víc chodím na WC. Dříve za dopoledne tak jednou, teď 4x, ale více piju, měla jsem to nakázané kvůli hrozícímu hyperstim. syndromu a nějak mi to vydrželo...

tonytony
27. čer 2011

@cuddle To je nějaká blbost- poslední MS je-li 18.5., tak TP by měl být 25.2.

tonytony
27. čer 2011

@olousek35 Kráááááááááááááááááááááása🙂

tonytony
27. čer 2011

@cuddle No, jo, chlapi, ti si myslí, že si můžeš ovulaci nadiktovat na minutu- musíš mu to hold vysvětlit politicky🙂

esinka
28. čer 2011

@sara24 ahojky a vítej!!! tak s tím cestováním to není prý až tak hrozné..já si to zjišťovala,protože jsem 14dní po transféru měla jen na Slovensko a bylo mi řečeno,že pokud cesty nejsou krkolomné a opravdu nekvalitní,tak jet můžu..S těmi nevolnostmi..že začínají od začátku můžu potvrdit..já měla nevolnosti u první dcery hned po stanovení HCG z krve a teď mi začalo být špatně ještě předtím..a to jsem opravdu od začátku do 6.měsíce zvracela a zvracela a zvracela.. 😀
no a nafouklé bříško takhle brzy je zřejmě ještě po stimulaci..může být nafouklé a citlivé až 6týdnů po ET..já měla i prsa už při stimulaci hodně zvětšené a už mi naštěstí zůstaly..hihi..
no a těm testům se věřit dá..ale musí po Pregnylu uběhnout 10dní,protože obsahuje HCG,které ti může způsobit právě falešnou pozitivitu..to je právě to,co ženský nevydrží a testují hodně brzy..ale u tebe je jasné,že vám to vyšlo a MOC GRATULUJI.. hlavně se dej do pohody a nepřemýšlej o tom,co by kdyby..dávej na sebe pozor,abys nemyla okna,nevěšela nějak brutálně vysoko prádlo,netahala nic těžkého a papej vše,na co máš chuť..na ostatní se vykašli a nenervuj se..hezky nožky hore a čti nebo koukej na příjemné věci... 😀

esinka
28. čer 2011

no a všem taky přeji krásný den..

@demima cha chááááá,tak tohle mi jaksi nepasuje u Verunky..ale je fakt,že u ní jsem nespala tolik,jako teď ..teď jsem schopná spát od snídaně,probrat se na oběd,po obědě lehnout a spát do 15hod..a to vstávám jen proto,že musím pro Veru do školky..a to mám co dělat,abych vylezla z bydla.. 😀 tak uvidíme,zda konečně budu mít hodné miminko..ale bylo mi řečeno,že Verunka měla po práškách na mou štítnou žlázu po narození absťák a proto od narození tolik plakala..a teď beru větší dávku,takže se mám zase na co těšit..

olousek35 tedy krásná fotečka !!!!