IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

tonytony
5. črc 2011

@revilo Mě si fakt neber jako příklad a hezky si to užijte🙂

eliska76
5. črc 2011

@spimy Ahojky, my jsme byli dneska na návštěvě. Tady bylo dost hnusně celý den 😒 . Muž mi píchal injekce, to bylo fajn, nevím jak bych se stím poprala 🙂 . Řekla bych, že to bere ale nějak tak sportovně, možná, že jen na oko, aby byl pořád chlap 😀 , nevím, ale někdy mi to dává zabrat, potřebovala bych tak nějak povzbudit, a to mi chybí 😒 . Jsem dneska nějak nervově rozhozená, předmenstruační syndrom, ale tak 100x horší. A taky mě dneska brutálně bolelo břicho, člověk neví jestli je to před mensesem, nebo těhotněním 🙂 , je to o nervy 😉 . Musíme věřit a dobře to dopadne!!!!!! Určitě 🙂 .

olousek35
5. črc 2011

@revilo sexuální abstinenci jsme měli dodržovat týden, ale já jsem taky plašan, tak to bude asi celou dobu. I když mi gyndař sex doporučil, ale nejdu do toho. 😉

spimy
5. črc 2011

@revilo Tak posílám "tfuj tfuj" pro štěstí, ať se embryjkům daří.
Já podle papíru 14 dní po zavedení mám vynechat pohlavní styk a pak prý radši s kondomem. To jako nevím, jak dlouho myslí tím "pak". Ale co jsem tak slyšela, obecně co CAR, to jiné rady, je to hlavně o pohodě a o štěstí. Dovolená jistí tu pohodu, užijte si ji 😉

revilo
5. črc 2011

holky dekuji,taky jsem cetla nekde tu info ze sex radeji s kondomem prvni 3mesice. Ja byla u prvniho pokusu taky plasan,ale psychicky jsem z toho byla v prdeli. Tak jsem si ted rekla,ze budu vse delat uplne normalne jako bych nebyla po ET. Tak uvidim jak se vubec budu citit... 😉

sedmitecka
6. črc 2011

zdarec ženy, já mám hrozný strach, spočítala jsme si, že 11.7. bych měla normálně dostat mrchu a tím, že OPU bylo už 10.den cyklu a ovu mívám normoš ten 14.-15. den cyklu, teoreticky bych dnes nebo zítra měla začít mensesovat a mě hrozně bolí mrchovitě břichooooo 😠 😠 😠 😠
na test nemám ani pomyšlení, jak moc se bojím ortelu 😖
no, jedem serozptýlit do Bauhausu pro dveře a uděláme si piknik v průhonickém parku, tak snad přijdu na jiný myšlenky....

sedmitecka
6. črc 2011

@revilo ahojda, nám z 12 zralých vajec taky nezbylo nic na zamražení, jen do pupíku 2 embrya a také ne 100%, byly pomalejší údajně.....připadá mi to až neuvěřitelné, můžu se zeptat, do jakého CAR chodíš?

cuddle
6. črc 2011

jinak holky dnesni slunecna streda prinesla i trochu usmevu na moji tvar 🙂
dnesni ultrazvuk :
prava strana - 1x18mm, 1x 17mm, 2x13,5 mm 5 x 10mm
leva strana - 1x18mm, 4x16mm, 4x13mm
sliznice 8mm
čípek - 54 mm
OPU - patek v 7.30 nastup i s manzelem do caru na krev a nasledny odber
dneska jsem vyfasla jeste jednu davku leku, mela jsem si je dat hned dopoledne - at to jeste podporime ty mensi v rustu a vecer v 21 mam pregnyl, tentokrat jen 1x5000

revilo
6. črc 2011

@sedmitecka Tak ty moje em se vyvíjeli pomaleji o den az dva nez meli. To jedno co mi zavedli byla morula a druhe uz skoro blastocysta,ale jeste ne uplne ukazkova. Videli jsme je pod mikroskopem,tudiz vim,ze takove opravdu byli. Tak si myslim,ze kdyz se uz na zacatku pomalu vyvijeli,tak se prestanou vyvijet uplne. Chodim do reprofitu.

revilo
6. črc 2011

@sedmitecka hlavne se uklidni, ja mela pri prvnim pokusu taky kolem predpokladanoho ms hrozne menstruacni bolesti a nakonec to pry bylo uhnizdovani 🙂 tak uvidis ze i u tebe to tak bude, ale s lepsim koncem

cuddle
6. črc 2011

@sedmitecka mas nejaky utrogestan, ten by pripadnou ms mel oddalit, ale muze to byt prece zahnizdovani, kdyz jsi 6 den po ET, ty bolesti jsou asi vsechny podobne jako kdyby mela dorazit ms
na testika mas jeste brzo u nas rikaji 12 den po et testovat, ale zase diky te PK by to mohlo byt videt i drive

martas14
6. črc 2011

ahojky holky, vídím, že jste tu ve stejné situaci jako já, nemohla bych se k vám přidat?
Mám 4 den po ET, to čekání je na palici....
jak jste na tom vy holky?

cuddle
6. črc 2011

@martas14 ja jdu v patek na OPU, takze me to cekani snad teprve ceka....no a to vetsina holek rika, ze je pak mnohem horsi kdyz cekas po tech krasnych // na testiku na prvni ultrazvuk, takze verim, ze se toho taky dockam a budu stresovat, ze to neutika..... 😉

martas14
6. črc 2011

@cuddle jejda no to ani neříkej 🙂 to jsem ještě neslyšela, že pak je to čekání ještě horší, i když logicky jak to graduje tak jsou v člověku větší naděje a tím pádem i větší obavy. Ale máš pravdu už aby jsme se stresovaly se dvěma čárkama 😉

eliska76
6. črc 2011

@martas14 Ahoj Marťas 🙂 , jo to čekání je fakt hnusný a nekonečný. Já jsem 12.den po ET, v po jdu na krev a testovat budu až v ne, abych na ten ortel byla trochu připravená 😖 . Snad bude pozitivní!!!!! Dávali ti dvě mimi? Hezky si je hýčkej 😉

martas14
6. črc 2011

@cuddle a co jinak máš už za sebou co se týče čekání na mimi?
vidím, že folíci ti pěkně rostou, tak přeji aby byli plné zdravých vajíček 😉
U nás to byla taková ta klasika, pořád dost času na mimi, užívání atd. pak rok bezúspěšného snažení a naráz hrůza-děs, kolik jsem svou hloupostí ztratila času a co když to nepůjde. Šli jsme s mojím na spermiogram a zjistili, že spermijky nejsou, prvotní šok a řeči o dárcích jsme probrečeli...ale naštěstí díky netu člověk zjistil spoustu informací a šlo se do boje, můj podstoupil operaci(nejtěžší hodina mého dosavadního života) já už zároveň stimulovala, takže ho dovezli ze sálu a já šla na OPU naštěstí se mršky našli, tak nám z osmi mých vajíček mohli všechny oplodnit a teď mám dvě v sobě, hrozně se modlím aby to vyšlo, protože jsme se k nim těžce dopracovávali 😖

martas14
6. črc 2011

@eliska76 ahoj Eli, jo jo to čekání je přímo vražedné, není možné aby ten čas tak pomalu plynul, toto je vážně snad naschvál 🙂 ale ty už v ne budeš testít, no to ti závidím, moc moc budu držet pěstíky aby byli //, ale určitě budou a budeš mít nádhernou neděli a v pondělí už jen krásné potvrzení..
já jdu na krev ve čtvrtek za dvanáct dní po ET, přemýšlela jsem o tom jestli testit ten den před tím jak říkali doktoři, ale asi si to nechám až na toho 14, protože je to moje šťastné číslo, tak snad mi přinese taky ty //, vím že to už můžu rovnou počkat na krev, ale kdyby to vyšlo, tak bych fakt moc ráda viděla ty dvě krásné čárky na testu, tak jak to má být přirozeně 😉 a taky aby byl člověk trochu připravenej co mu v tý nemocnici vůbec řeknou
a jo jo dávali mi dvě a co všechno jsme kvůli tomu museli podstoupit si přečteš nad tím to, a ty máš dvě? je to tvé první IVF nebo jak jste na tom?

revilo
6. črc 2011

@martas14 Teda tak ti mooooc budu drzet pesti. Nas taky strasi darcem,ale nechceme o tom ani slyset. Muj muzik byl za posledni 2 roky asi na 8 spermiogramech a ten posledni byla hotova katastrofa, tak jsme radeji i tu katastrofu nechali zamrazit,aby nemusel pripadne na tu operaci taky, i kdyz je na to pripadne pripraven. Kazdopadne jsme ted taky 3 den po ET a jak rikas, to cekani je na palici. Po minule zkusenosti ted radeji na tyden odletame na dovcu,abychom z toho tady nezcvokli. I kdyz je pravda,ze ted podruhe uz to az tak neresime a nemluvime o tom.

eliska76
6. črc 2011

@martas14 No to je taky mazec ☹ , hlavně, že to dopadlo takhle. MOOOOC ti přeju a věřím, že tam určitě budou 😉 . Také je to můj první pokus a samozřejmě jako všichni věřím, že poslední! Já mám 12ti letou dceru, ale s nvým partnerem jsme chtěli ještě mimi a v březnu po laparce mi sdělili, že mám rozsáhlou endometriozu a buď takhle, nebo nic 😖 . Je mi už 35, takže jsme to museli řešit hned. Nejdřív jsem si myslela, že testit vůbec nebudu, ale v případě špatné zprávy, nevím jestli bych to v po ustála. Tak budu mít ne na vzpamatování
aspoň částečný 🙂 . Včera mě děsně bolelo břicho, tak doufám, že se hnízdí 🙂 . Dnes už je to lepší, ale pořád chvílema to cítím. Tak musíme doufat 😀 .

cuddle
6. črc 2011

@martas14 no my se snazime celkem 18 mesicu, jeste mesic pred svatbou jsem vysadila HA s tim, ze to nechame tak, jenze pak jsem nedostala ms a musela na vyvolavacku, doktorka rika, tak udelame rovnou hormonalni profil a muzete zacit merit BT at vite vic, no a po 4 mesicich mereni bylo jasne, ze zadna ovulace neni , dostala jsem clostika na podporu a nic, zvysovala se mi nekolikrat davka a pak me moje doktorka poslala do caru ze vic pro mne ona v ordinaci udelat nemuze, to bylo v rijnu 2010, prvni sezeni v caru bylo v listopadu, mazel sel na spermiogram ten byl v poradku, moje vylsedky potvrzovaly, ze vajecniky nepracuji v prubehu cyklu jak by mely, proste anovulacni cyklus a bez leku zadna ms , vzdy vyvolavacka nebo tabletky - v caru take zkouseli clostik a zase nic, tak doporucili IUI s injekcni stimulaci - jenze ta asi nebyla dostatecna a foliky mely v den IUI 15-16mm , no vysledek byl negativni a bylo mi doporuceno rovnou IVF kde jsou silnejsi davky leku, jenze i u IUI jsem doplacela 4000,- takze jsem sla jeste do jineho caru na konzultaci a tam jsme se rozhodli podstoupit IVF, pac nam jejich pristup prisel lepsi, vice nam vysvetlili kde je problem a jak ho muzeme resit, udelal se novy spermiogram - ten vsak nedopadl nejlepe, takovy podprumer a horsi morfologie, takze nam doporucili, ze bez ICSI by to slo spatne, ted koncim stimulaci a v patek je OPU takze konecne se to nekam pohlo, vyvoj byl taky takovy pozvolnejsi, folikum se moc nechce a chvilku jim to trva, takze se mi zvysovala davka leku na tu maximalni, dnes uz budu pichat pregnyl
takze manzel byl na TESA nebo jak se to presne jmenuje, tak to rozumim, chcete zkusit vsechny moznosti, to darcovstvi je takove ozehavejsi, vim, ze manzel se nato dival skepticky, ze by to spatne nesl, ja bych se nebranila ani darcovstvi vajicek, kdyby se zjistilo, ze ty moje proste nejsou nebo nejsou kvalitni a jina moznost nebyla, jenze to je takova palka, ze bychom si snad museli nato vzit uver, to darcovstvi spermatu je samo mnohem levnejsi vzhledem k systemu odberu sperma a vajicek....
tak urcite vam to dobre dopadne a carky brzo objevis, to cekani k tomu holt patri a prijemne neni, musis se zamestnat , tak aby nato nebyl cas myslet - byla jsi po vykonu na nemocenske, nebo bezne pracujes?

martas14
6. črc 2011

@revilo no ty spermijky jsou taky pěkný prevít 🙂 ono je hold vždycky něco, buď jedna nebo druhá strana, jinak by jsem ani jedna nepotřebovali umělko, že 😉 tak to máte fajn, že je máte revi, a moc vám přeju aby vám to vyšlo a hlavně aby manžílek nemusel na M/T i když i to se dá přežít a můj miláček taky ani jednou nezaváhal, že by do toho nešel, protože moc toužíme po tom mít naše mimi, do dárce by jsme asi jít nemohli, asi bych to vážně nedala, v případě, že by mu nic nenašli tak jsme byli rozhodnutí, dát vajíčka zamrazit a zkousit ještě nějak jinak. Nakonec mu je našli už při Mese, takže nemuseli jít až tak hluboko a navíc jsou tam nejkvalitnější, akorát nemohli ven, tak doufám, že to klapne, protože bych byla moc ráda kdyby už na další operaci jít nemusel ☹

martas14
6. črc 2011

@revilo a ty letíš na dovču, to se može 😉 ja myslela, že létání máme teď zakázané? Ale na nervíky je to určitě to nejlepší co může být, to mimískum určitě udělá dobře, taky bych hned někam vypadla, já jsem teď doma, ale od pondělka jdu do práce, tak tam to snad taky bude utíkat rychlejc, akorát tam budu sama tak snad to nebude moc náročné, nerada bych něco přehnala, ale devět dní ležení co budu mít až do neděle jim musí stačit, protože mě už to deptá
a můžu se zeptat, když je to druhé, jaktože to první nevyšlo?

martas14
6. črc 2011

@revilo a kdypak máš vůbec testovat?

martas14
6. črc 2011

@eliska76 to bude určitě dobré, máš výhodu, že už máš dcerku, takže tvoje tělo si těhotenství už pamatuje a bude vědět co dělat, že má ty malé embryjka držet a hotovo 😉
jo jo taky jsme si vždycky říkali kolik, že nebudeme mít dětí a teď by jsme dali nevím co i za jedináčka, tak snad se to povede, musíme věřit......já věřím moc po tom co si člověk všechno prošel, tak snad to bude mít i dobrý konec. Já nemám bolesti vůbec, žádné ani břicho už nemám nafouklé po stimulaci, tak nevím jestli to je dobře nebo né 😖

martas14
6. črc 2011

@eliska76 a ty jsi Eli celou dobu doma, nebo chodíš do práce, čím se bavíš, aby ti to utíkalo, já právě ani nevím jak s domácíma pracama, bo tu už mám i dost hromadu na žehlení, ale píšou, že se to nemá, tak fakt nevím, naštěstí můj je zlatej a dost mi to pomáhá, takže se snažím relaxovat, akorát ty myšlenky ach jo...příjde mi to jak na houpačce, jeden den jsem v poho a určitě to výjde, druhej den mám strachu, že bych ho mohla prodávat 🙂

mufinka26
6. črc 2011

ahojky děvčata, tak zítra si jdu proty naše dva bojovníčky 😀 😀 hrozně rychle to uteklo, snad takhle uteče i čas na testování 😀 😀

martas14
6. črc 2011

@cuddle no tak to jsi toho taky měla už dost holka, a jaký je postup když máš to IUI, tam jak dlouho čekáš než víš jaké máš výsledky, taky se pak testuješ? a teď teda jste přešli do nového CARu a toto je tvoje první IVF, určitě už to výjde když i ti folíci tak pěkně zareagovali....a ty už jsi teda OPU absolvovala i předtím, takže víš do čeho jdeš? my teda neměli na výběr, ale i tak si myslím, že ICSI je z hlediska oplodnění nejvíce uspěšná, takže bych ti to jen doporučila.
ano máš pravdu my byli na MESA/TESE, ale naštěstí došlo jen na MESU protože manžílek měl spermije už v nadvarleti, akorát nemohli ven, má asi anomálii chybějící chámovod, ale na bolesti, sešití a tak je to asi stejné, jen v tom nadvarleti by už měli být plně dovyvinuté spermie, a i pěkně oplodňovali,takže snad byli OK. No a dárcu by jsme asi nemohli, těžko říct ale asi bych se s tím nesmířila, určitě je to ale fajn, že tato možnost pro ostatní existuje. a co se týče toho jestli jsem doma, tak celou stimulku jsem chodila do práce jen sem tam dovoška na UTZ, pak s mojím jsem měla dva dny volna na tu jeho operaci a OPU, dělali nám to v jeden den a byli jsme hospitalizovaní do druhého dne, v nadstandartním pokoji, super mohli jsme se podpořit navíc já se o mojeho po zákroku postarat. no a ET byl teď v sobotu a tento týden máme celozávodní dovolenou, takže to vyšlo úplně super tip top, protože jsem to v práci nikomu neříkla, ale ten další týden už do práce jdu, ale to by snad už tak vadit nemělo, do té doby už by mělo být vše usazené a aspoň mi to líp uteče, ty to máš jak v plánu?

eliska76
6. črc 2011

@martas14 Marti, jsem doma, a přiznám se, že dělám vše, ale samozřejmě s rozumem 🙂 , dnes jsem uklízela barák a byla jsem z toho celá splavená 😀 . Jinak jsem ještě jako OSVČ takže trochu doma pracuju, ale fakt se nepředřu 😀 . Dokonce mi řekli v Caru o sex.abstinenci a včera už jsme to fakt nevydrželi 😉 . A že tě nebolí bříško to vůbec neva, taky mě začalo bolet až takhle po tom 10.dnu. A každý to má jinak 😉 . Mě s prvním nebylo vůbec nic, takže se to fakt těžko pozná. Já jsem to těhotenství poprvé taky nepoznala 🙂 . A ty pocity mám úplně stejně, taky jeden den si říkám, že tam ty mimísci jsou a pak mě taky přepadně hlodavka 😖 . Šetři se a užívej si to!!

martas14
6. črc 2011

@eliska76 jééé sexík, no tak to jde druhá závist 😀 😀 ale samozřejmě v dobrém 😉 já jsem poserka, snažím se dodržovat všechno co mi přikázali, ale samozřejmě jak sami řekli, doteď to bylo na vás, odteď je to na nich jak zabojují, vyležet se to nedá, to je mi jasné......v každém případě je fajn slyšet jak je někdo nohami na zemi, dodává mi odvahu, se taky trochu hodit do normálu 😀

cuddle
6. črc 2011

@mufinka26 no takze supr, drzim palecky a vysvetlit jim, ze je u tebe urco lip jak nekde v mrazaku, at se pekne zavrtaj a drzi 😉 ja v patek OPU, takze pripadne ET asi za tyden