IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

cuddle
12. črc 2011

@mufinka26 tak co ty? miminka uz mas pomalu tyden - urcite se jim u tebe libi, co?

verru
12. črc 2011

@cuddle Já zůstala doma 2dny + víkend, ale nějak jsem se nešetřila. Teď mě čeká KET a plánuju, že bych zase tak 2-3m dny zůstala doma.

eliska76
12. črc 2011

@cuddle Ahojky, já jsem na nemocenské, přešně jak říkáš, když do toho člověk tolik investuje a není to jen o penězích, i zdraví a nervy 🙂 , tak to beru jako odpočinek 😀 . Jsem taky jako OSVČ obchoďák, takže občas ke klientům zajedu, aby byly nějaké penízky, ale v klidu 😉 . Jinak jsem zaměstnaná na krámě jako prodejce, ale máme strašnýho keténa vedoucího, už se tam nechci vrátit, ale jestli to nevyjde, tak nevím, teď práce není žádná 😠 . A jak je? Já čekám, to víš břicho a prsa mě sice bolí, ale to člověk neví, jestli jsou to příznaky, nebo to je z těch hormonů. Zatím teda naštěstí se ms nedostavila.

cuddle
12. črc 2011

@eliska76 no a tu nemocenskou mas z caru? ja prave nechci aby v praci vedeli, ze chodim do caru a kdyz donesu neschopenku, centrum asistovane reprodukce budou se na me do tydne vsichni divat, to se neutaji , takze premyslim, jestli zajdu za obvodackou a ona bude tak hodna a napise mi to treba na zaklade zaznamu z caru o provedenem ET - nevim ☹ no ono kdyz mas treba 3-5 schuzek denne po morave, klidne zajizdim i do Sumperku , tak nechci byt cely den v aute na cestach a ty prechody tepla a klimy , tak uvidim

eliska76
12. črc 2011

@spimy Ahoj, jojo je to děs fakt. Podle mě čekají co se z toho vyklube, jestli se to těhotenství potvrdí, nebo ne. a když ne, tak podle mě vyrukujou s tím nad čím kroutili hlavama 😒 . A už jsi se dovolala do tý laborky? A jak je jinak? Už aby se to někam taky pohlo co? My to zkusíme znovu až tak v zimě, nebo příští jaro, zmrzlíky žádný nemáme, takže stejně min 3 měsíce musíme počkat. Ale vůbec se mi do toho celýho kolečka vůbec nechce. Ještě máme trochu naděje 😀 , tak uvidíme.

eliska76
12. črc 2011

@cuddle mám neschopenku od obvoďáka, jestli je rozumnej, tak ti to napíše 🙂 . být tebou tak jsem radši v klidu, to sezení není nic dobrýho 😒 .

eliska76
12. črc 2011

@sara24 Ahoj Sari, kouknu, jsem z toho úplně na nervy 😒 . No uvidíme 🙂 . Děkuju

esinka
12. črc 2011

nazdárek!!
tak mám za sebou prvotrimestr.screening a vše je s miminkem v pořádku..jen mi zjistili myom nad dělohou ☹ a mimi je díky němu v o dost menším pelíšku,než by mělo být...prý to nevadí a miminku neubližuje,ale i tak se trochu strachuji..myom leží přímo nad dělohou...ale nu což..pokud to není pro mii nebezpečné,nebudu to brát tak černě..uvidíme,co pak u další kontroly na gyndě..jinak už máme v pelíšku pěkného palvce,který neposedí ani minutu..se i tam vrrrrtělo a vrrrrtělo,prohýbalo,mávalo ručičkama,nožičkama,no nádhera..
moc moc moc přeju všem snažilkám,aby toto mohly co nejdříve zažít na vlastní kůži..slyšeli jsme s mánžou i srdíčko..jsem prohlásila,že to je určitě moje z nervozity,tak mě doktor uklidnil,že kdyby bilo takhle moje,tak jsem v posledním tažení a že na to vypadám bezvadně..hihi..tak jsme se i zasmáli..jinak vzhledově je to prostě opička.. 🙂 ..až mánža naskenuje,určitě vám to sem vložím,ale bude to hodně nekvalitní fotečka..mě překvapilo,že na genetice jsou tak nemožné fotky..u naší gyndr jsou fotky kvalitní a na fotopapíru 😎 ,takže nádhera a cena je stejná...takže jsme trochu byli sklamaní..ale ona ta fotka bude za tři týdny zase hezčí,až miminko poroste.a už doufám,že nám prozradí pohlaví..dneska ještě nebylo nic vidět.. 😉
táák se mějte hezky a sosejte sluneční paprsky..pááápááá

sara24
12. črc 2011

já jsem teda do práce zatím chodila celou dobu. Nevím co bych si doma počala to čekání by mě doma ubíjelo. V práci se alespoň rozptýlím, zabiju den a přijdu na jiné myšlenky...Kolikrát mi stačil víkend a myslela jsem, že zešílím, jak se mi pořád v hlavě honily různé myšlenky. A navíc představa omezených vycházek, když je venku tak pěkně, to bych si radši vzala s mužem dovolenou a někam vyrazila lenošit 🙂

sara24
12. črc 2011

Esinko to jsou skvělé zprávy. Já jsem objednaná na NT screening 15.8. a na krev mám jít předtím koncem července...

olousek35
12. črc 2011

@cuddle já mám neschopenku od ET a rozhodně nelituju. Aspon si odpočinu a můžu dělat to, co mě baví.

olousek35
12. črc 2011

@esinka gratuluju. Je fajn vědět, že budeš mít zdravé miminko.

cuddle
12. črc 2011

@esinka to je krasny, pekne si to uzivej 😉

cuddle
12. črc 2011

@eliska76 mam moc hodnout obvodacku, tak se tam kdyztak za ni zitra stavim a poptam se ji na jeji nazor vzhledem k memu druhu prace , co by doporucovala

cuddle
12. črc 2011

@sara24 ja uz prave dost dovolene vycerpala na vsechny ty pochuzky a zustatek je minimalni a to mam pred sebou jeste pul roku, takze predstava dalsiho IVF jeste letos, tak to si musim nekde pujcit dovolenou od kolegu 😀 😀

cuddle
12. črc 2011

@olousek35 a masjiz caru nebo od obvodaka? planujes byt doma az do konce tehu nebo jen do nejakych testu?

cuddle
12. črc 2011

@verru no pokud bude ET zitra, taky by mi to tak vyslo, ct, pa a vikend ty 4 dny bych se vice setrila, ale stejne zahnizdovani myslim nasleduje prave az po techto dnech, teda pokud se nepletu... 😒 radeji nemyslet, a delat vsechno jako by se nic nedelo , vsak lidi tehotni jak na bezicim pase a ani o tom nevi, poradne se nekde slijou, pari do rana , pak to jeste zopakuji , po 2 mesicih zjisti, ze jsou tehotni a je jim fajn....my se bojime nejdriv o foliky, pak o prdolky v mistickach, aby sedrzely pred PK, pak po transferu , aby se dobre zavrtaly a pak aby bylo srdicko - no holt to mame tehotenstvi ne na 9mesicu ale klidne i jednou tolik 😉

olousek35
12. črc 2011

@cuddle PN mám z caru, v práci o tom vědělli a drželi mi pěsti. A míním si ji nechat do porodu. Dělám u tělesně postižených, těžkých a velkých lidí a fakt se s nimi odmítám tahat. Nehledě na to, že mi nikdo ani nepomůže. Tak si to po mnoha letech užívám doma a nestěžuju si. Jen kdyby mi přestalo být špatně 😀

sara24
12. črc 2011

Já právě na všelijaké výkony a pochůzky dovolenou neplácala, měla jsem to normálně jako lékaře, což je výhoda.

esinka
12. črc 2011

@sara24 aha,tak to se moc těš,je to krása..mně brali krev přímo z lehátka při UTZ 🙂 ..takže jsem nemusela chodit zvlášť..a musímbýt do 15hod na telefonu,prý když se neozvou,tak je vše v pořádku..teď mi zazvonil telefon,volala tchýně a já se orosila,až někde.. 😅 ..ne kvůli tchýni,ale kvůli genetice.. 😀
@sara24
@olousek35
děkuji,je to fajn slyšet,že je vše v pohodě,to určitě..
jinak já byla doma a jsem za to ráda..u Verunky jsem si dopřála ležet tři dny poctivě a pak jen lehké práce..teď taky tak..chtěla jsem pro úspěch udělat maximum i za předpokladu mučení se myšlenkami.. 😉

sara24
12. črc 2011

Esi, já jsem zase celkem ráda, že tu krev mám dřív a pak se rovnou budou konzultovat výsledky s tím ultrazvukem osobně, čekání na telefon je pro mě stresující 🙂 Jinak bych se těšila, ale zatím mám spíš strach ze všeho. Jako jak to vše dopadne a tak 😉

spimy
12. črc 2011

@eliska76 Zlato, držím palce, aby to vyšlo! Ať se tam shcovává a je mu dobře, ju? 🙂
Já se teď snažím myslet chvíli na něco jiného. Netuším, co mě čeká, ale možná už by příští týden mohli být prcci u mě. A kdyby ne, tak už v plánu je jen inseminace dárcem... to si přiju trochu jako kráva, když říkám, že bych měla jít na inseminaci 😀

eliska76
12. črc 2011

@spimy Děkuju spimy 🙂 , je to fakt srandovní ten termín 😀 , připadáš, nepřipadáš, hlavně, že to vyjde ne 😀 . Tak si užívej sluníčka a teplíčka 😉

esinka
12. črc 2011

@sara24 hihi,já před každým UTZ noc dokonale probdím..a první,po čem bažím,když lehnu na lehátko,je kde bouchá srdí..pak už se jen uvolním a kochám.. 😀 😀 😀

spimy
12. črc 2011

Právě jsem se dovolala do laboratoře a mám info o mrňouscích. Byla tam druhá embryoložka a ta je mi vážně příjemnější. Embryjka, co mi zaváděli, byla 72 hodin kultivována:
osmibuněčné - mírný rozdíl blastomer, 15% rozpad buněk (do 30% se to prý bere jako dobré)
sedmibuněčné - opět mírný rozdíl blastomer, 20% rozpad.
Zřejmě ten mírný rozdíl blastomer nebyl úplně dobrý, máte o tom někdo nějaké povědomí? Upřednostnili tyto dvě, protože byla naše.
A ta zamražená s dárcem:
6 a 7buněčné.
No, tak mám, co jsem chtěla vědět, trochu mě to povzbudilo. 🙂

martas14
12. črc 2011

@spimy ahojky tak konečně nějaké info, to je fakt nezkutečné jak se člověk musí pídit o svoje věci, osmi a sedmi buněčné zní dobře ale kdo ví co znamenají ty procenta ty jsem nikde neviděla, já mám jen v kartičce poznačeno 1/1 to je že transfém embryí proběhl dobře a pak M/1,M/1 to jsou morulky lepší kvality, ale to mi taky nikdo neřekl jen co jsem tady vykukala v diskuzích, ale označení rozpad blastomer jsem neviděla, takže nevím. tak snad ket bude uspěšný, budeme držet palce 😉

martas14
12. črc 2011

@cuddle tak já to měla tak že transfér jsem měla v sobotu, ležela jsem dva dny a pak byla s mojím jako spolujezdec na výjezdu, ale do konce týdne jsem spíš polehávala a šetřila se, měla jsem dovošku, ale zase jen ležet se nemá bo při procházkách prokrvuješ sliznici, no a teď druhý týden už chodím do práce. Jinak neschopenku jsem taky nechtěla, aby to v práci nevěděli, ale myslím, že když se domluvíš s obvoďákem tak každej rozumnej ti ji v poho napíše.

spimy
12. črc 2011

@martas14 Snad jsem ten pojem moc nezvojtila, že je to blastomera nevím jistě 😉

martas14
12. črc 2011

@esinka děkujeme za přání, a vám přejeme ať jste taky v pořádku a myom nejlépe aby záhadně zmizel a neotravoval 😉

cuddle
12. črc 2011

@martas14 no ja nechci lezet s nohama nahore, jen se bojim tech narazu v aute, preci jen najedes do diry a pekne to boli, to mi vadi i ted kdyz jedu do caru na kontrolu, po OPU jsem mela slzy v ocich, jen nez me manzel dovezl domu a to se snazil 😉
tak nakonec kdovi jestli to ET bude zitra nebo ve ctvrtek a dle toho si naordinuju volnicko a vikend jen relaxacni , zadny domaci surovani 😉