IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

ismet
autor
12. únor 2011

@hoblinka8 S embryologem si můžeš popovídat hned potom, až odejdeš z toho pooperačního pokoje. Já jsem se na konzultaci neobjednávala, dr. si pro mě přišla sama, ale asi je lepší se s nimi na tom nejdřív domluvit. Právě tam si řekneš, kolika vajíčkům mají provést ICSI a kolik mají nechat oplodnit přirozeně. Já jsem ICSI původně nechtěla, dr. Šuchové se to zdálo zbytečné, ale embryloložka mi to doporučila kvůli větší úspěšnosti. My jsme ale neměli ani 10 foliklů. Pokud jich budeš mít víc, tak by to asi nedoporučila u všech.

lampion
12. únor 2011

@hoblinka8
Dají vám vyplnit formulář/e a s embryologem se setkáte jak před tak po OPU.

Ta naše embryložka byla opravdu sdílná, už jsem ti říkala, jak mi vyprávěla o "Xaverovu" 🙂 . Potom navíc budou každý den volat a informovat, jak se embryjka mají a kdy máte čekat, že bude transfer......

lampion
12. únor 2011

@hoblinka8
No, já se divím taky. Kdybych na to měla tenkrát žaludek, mohla jsem sepsat žalobu......

ismet
autor
12. únor 2011

@hoblinka8 V Motole zrovna tak. Budeš tam volat den po OPU a pak 3. den. 5. den bude ET.

ismet
autor
12. únor 2011

@tonytony Proč si myslíš, že to nevyšlo? Nekrvácíš a bolesti břicha jako před ms můžou být stejně tak dobře příznakem těhotenství.

hoblinka8
12. únor 2011

@ismet No jo, s chlapama je nekdy potiz... Ale co si budeme nalhavat, se nama zenskyma to taky nekdy neni uplnej med... 😀

Mne delali laprku dvakrat. Jednou asi pred sedmi lety. To byla akutni nutnost - praskla mi cysta. To mi bylo hodne zle. Ted mi ji delali v listopadu kvuli IVF. Bylo to v pohode. Rano nastup do nemocnice a uz zadny jidlo, pak od pulnoci zadny piti a nekdy kolem poledne pristi den jsem sla "pod kudlu". Je to v celkove anestezi, trvalo to cca hodinu. Ani mi pak nebylo zle. Dalsi dny to trosku poboliva, ale ja to snasela docela dobre, ani jsem si nebrala zadny leky proti bolesti. Za dva dni me pak pustili domu, kde jsem byla na PN jeste asi tyden, ale popravde, klidne bych tak druhej/treti den klidne mohla jit do prace. Je to sice operace, ale vubec se neni ceho bat.

lampion
12. únor 2011

Holky, úplně mě z vás to břicho přestalo bolet 🙂 . Škoda, že nám to nemůže vyjít všem současně, představte si, jak bychom tu později rozebíraly těhotenské gestózy 😉 .....

tonytony
12. únor 2011

@ismet Nevím, dostali jsme embryjko, který nebylo moc dobrý, sám dr. řekl, ať s tím moc nepočítám, že takováhle se spíš potrácí☹ Takže od začátku to nevidím moc dobře- u 1.IVF bylo embryjko super super a taky se nechytilo, takže teď je ta šance ještě mnohem menší předem, tak proto jsem pesimistická, ale chtěli jsme mu dát šanci... Taky mě před těmi 3 dny začala tak bolest prsa, že jsem si říkala, že by to mohlo být dobré znamení( u 1.IVF nebolela vůbec) a teď bolí minimálně☹

hoblinka8
12. únor 2011

@tonytony Vubec nemysli na to, ze to nedopadlo! Dokud nemas realnej dukaz, tak to ma porad tu 40% sanci!!!

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion To, co se stalo v Pronatalu, je neuvěřitelné! Jak mohli udělat takovou chybu? Omluvili se Ti pak aspoň? Já bych to asi nenechala jen tak a podala bych žalobu.

tonytony
12. únor 2011

@lampion Já bych rozebírala cokoli těhotenského🙂

lampion
12. únor 2011

@tonytony
Áá, spoluplašilka 😉 , vítej v klubu 🙂 .

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Já se bojím jít i spát azítra vůbec nevím, jestli ten test zvládnu udělat, nejraději bych to odsunula ještě někam dál☹

tonytony
12. únor 2011

@lampion Jo, plašilka a pesimistka☹

lampion
12. únor 2011

@ismet
No, vlastně ani ne, jen mi v tichosti udělali redukci z 5 na 1. A to se o mne celou dobu starala tamější největší kapacita........

ismet
autor
12. únor 2011

@tonytony Ano, už si vybavuju, jak jsi o tom psala. Ještě neztrácej naději, kdyby to embryjko nemělo žádnou šanci, tak by Ti ho nedávali. Držím Ti palce. Ty už máš také starší dítě, že?

lampion
12. únor 2011

@tonytony
To znám. Snažím se na sobě pracovat, ale jde to ztuha 🙂 .

hoblinka8
12. únor 2011

@ismet My chceme urcite ICSI prave kvuli te lepsi uspesnosti, i kdyz ma pritel spermio ok. Ja se zivim analyzou dat a tak jsou pro me statistiky vsechno🙂 Muj plan je takovej, ze kdyz jich bude dost, nechame pulku prirozene a pulku ICSI a kdyz budou vsechny dobry, tak si nechame dat jedno prirozeny a jedno napichnuty 🙂

hoblinka8
12. únor 2011

@tonytony a kolikatej ze to budes zitra den?

ismet
autor
12. únor 2011

@lampion T.M.?

tonytony
12. únor 2011

@ismet Jo, jo, mám 2,5letou holčičku...

lampion
12. únor 2011

@ismet
Yes.

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Zítra 10den po ET- 6 denní kultivace, takže už jasnej verdikt☹

tonytony
12. únor 2011

@hoblinka8 Tak to jsi teda fakt pěkně "vypočítavá"🙂

ismet
autor
12. únor 2011

@hoblinka8 Taky jsi plánovač jako já 🙂 . Všechno mám nalinkované dopředu, když něco nevyjde, jak bylo v plánu, tak mě to zaskočí, ale hned vymyslím náhradní plán a zase jedu podle něho. Nevím, jstli vám tam embryjka pak nedají dohromady, že nebude možné rozlišit ta po ICSI a bez.

hoblinka8
12. únor 2011

@lampion Ja se ti ani nedivim, zes je nezalovala. Ono, co si na nich vezmes. Dite ti nezaruci nikdo a tahat se po soudech kvuli par korunam... Ja bych na to taky nemela silu...

lampion
12. únor 2011

@tonytony
Já 2,5 letého chlapečka 🙂 . Podle mě je to škatulkování embryí stejně divný. Vždyť na počátku mají embrya samoopravný mechanismus a když udělají chybu ve vývoji, samy ji opraví, nebo zaniknou.....Testu se neboj, když nic jiného, bude to úleva......

tonytony
12. únor 2011

@ismet Holky, tak to jdu taky k Vám do klubu, vše musí být naplánovaný a jakmile nesedí, musím hned vědět, co dál... Děsná vlastnost☹ Bohužel v tomhle neprosto na nic☹ Jo, co se dá vybojovat, naplánovat, vydřít, tak to dostanu- dříve nebo později, prostě za tím jdu, ale jak jde o věci mezi nebem a zemí, o osud a o štěstí, věci, které se nedají vybojovat úsilím, prací apílí, tak v tom jsem krátká a mám prostě pech☹

hoblinka8
12. únor 2011

@tonytony NO to sice asi bude pravdepodobnej verdikt, ale ne jistej. Ja, kdybych se na to necitila, tak bych netestovala. Ale v pravde si nedovedu predstavit, ze bych to vydrzela... Jestli testnes, tak hned rano napis, budeme te sledovat!!! 😀 Moc moc moc drzim palce!!!

tonytony
12. únor 2011

@lampion no, nemít tu hrůznou zkušenost z testování po 1.IVF, kdyjsem si nepřipouštěla, že by to nevyšlo, kdy jsem se po sněhobílém testi doslova zhroutila a nebyla schopná x dní nic, tak možná bych to nebrala tak zle, ale mě je zle jen při pohledu na tu krabičku s testem☹