IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

dadakin
3. čer 2012

tak jsem vás dočetla děvčátka za chvíli nakafráte 100 stránku 😀

katuleb
3. čer 2012

Holky tak já už jsem zralá na chocholouška chvíli mi přijde že se to horší a chvíli lepší každopádně se ze mě vyplavuje spíš do hněda ale jsem na nervy a začali mě strašně bolet prsa ale to může asi být tím že to jako mám dostat ,já už vubec nevím co se děje a těmi hormony se v sobě nevyznám ani trochu...... ☹ ☹

katuleb
3. čer 2012

@kros jak se máš a jak jsi na tom???Nějaké nové zprávy???Myslím na tebe...

sal80
autor
3. čer 2012

@ivapo Správně - napíchne se jedna spermie do jednoho vajíčka...o tom žádná. Ale pak už to neovlivní nic, protože se DNA muže a DNA ženy rozmotá a jeden prut ženy se zamotá s jedním prutem muže. Vajíčko i spermie mají 46 chromozomů a po splynutí je tam počet 2x 46 chromozomů. Takže...pak můžou vzniknout jednovaječná dvojčata a nebo jedněch 46 chromozomů zanikne. Jednovaječná dvojčátka totiž vznikají s jedné spermie a jednoho vajíčka 😉 😀

@katuleb Já Ti to povím 😀, MS bys měla dostat tedy 28 dní od poslední MS. OPU se počítá jako ovulace 🙂

Holky změna v menu. Bude hrášková, krémová polévka s domácími krutonky 😵 😵 😵 Steak bude asi až okolo čtvrté🙂

@danaho Taky si v Ikey do košíku něco narvu 😀

katuleb
3. čer 2012

@sal80 no v tom případě jsem měla dostat ms 17.5. a to bylo opu,je to šoupnuté dlouhým protokolem takže mám uplné okno.....

dadakin
3. čer 2012

@katuleb chtělo by to testík a viděla bys na čem jsi já jsem si jich minule udělala snad 15ks aji ten digitální hajzl mě ukázal mínus no ještě mě zbylo 6ks tak snad na nich někdy uvidím // opravdu byla bys klidnější a věděla by jsi na čem jsi já jsem si to taky nepřipouštěla tahala jsem očima tu druhou no a nic ted mám nový číslo časopisu Máma a já a píšou tam právě Psychika hraje ve snaze o početí velkou roli no můj případ asi.

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Při dlouhém protokolu jsi měla Decapeptyl? Ale i tak Ti musela přijít MS těsně před tím, než jsi začala brát Menopur (Gonal, Puregon) nebo? Jaké léky jsi měla?

dadakin
3. čer 2012

jináč my na oběd kuřecí řízky s bramborama chytla mě uklízecí mánie ted jsem na dvorku zametala o stošest aji malá mě pomáhala a ted honíme morče dala jsem ho proběhnout to zase bude než ho lapíme.No nic jdu pověsit pračku ven.

sal80
autor
3. čer 2012

@dadakin Mňam, já chci taky kuřecí řízek a brambůůůrky 😅 To už jsem neměla tuze dlouho 😒 Nebude grupen pozvání pro nás všechny k vám? 😀 Také zvu...zatím jen na polévku 😉

Krémová hrachová polévka s opečenými kousky kousky 🙂

katuleb
3. čer 2012

@sal80 jj myslím že tuhle injekci a pak hned po 12 dnech jsem začala gonal a pak k tomu menopur,no je to jedno už protože se objevila čarsvá krev a i kousky sliznice,takže začíná regulérní mrcha takže je po všem,zítra pro jistotu krev a domluvíme se co dál,vubec nevím jestli ukončit pn nebo jít do práce,vubec nevím co dělat,jestli mi dají nejaká další vyšetření a chci zjistit prč jsem z olika vajíček měla jen tak málo oplodněných,jestli by třeba nebyl lepší jiný protokol...vubec nevím co bude dál...jesli i to imuno ikdyž už mám děti????Ale děkuju všem za podporu....holky jste skvělé....

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb A sakra ☹ 😢 To je mi moc líto ☹ Na tu krev jdi, zjistí, zda se emryo chytlo a nebo vůbec. Podle toho uvidíš, zda do práce, nebo ne. Já jsem po prvním neúspěchu do práce šla (nebyla sem ani na PN), abych přišla na iné myšlenky. Ale Tobě může pomoct se třeba hodně vyspat. Moc Tě obímám....MOC.

katuleb
3. čer 2012

@sal80 děkuju asi si to pořád ještě nepřipoutím asi až zítra až mi to řeknou z krve,a myslíš že nám doporučí nějaká další vyšetření?? asi omýlám to samé dokola tak promin ale nevím co bude ...kdy se může na další pokus??

danaho
3. čer 2012

@katuleb to mě moc mrzí ☹ ☹ ☹ To,že máš děti neznamená,že by nemůže být nějaký imunologický problém. To se mohlo změnit a taky máš myslím jiného partnera,že? Takže můžeš mít např.alergii na jeho sperma. Ale nic z toho to být také nemusí. Je lepší to vyšetření podstouppit,aaby jste to mohli vyločit. A pokud by se něo našlo,tak ti na to dají léky. Já jsem měla pauzu 3 měsíce. To je minimální pauza kterou doporučují. 🙂

katuleb
3. čer 2012

@danaho děkuju a kde dělají tahle vyšetření a co to obnáší??

danaho
3. čer 2012

@katuleb nic to není. Vzali nám ráno krev a přítelovi sperma. A do 3 týdnů jsme si jeli pro výsledky. bala jsem v Praze v Imunnii. Ale nevím odkud jsi a kam to máš nejblíž. To by ti měli říct ve tvém CAR.Stejně ti musí napsat žádanku o vyšetření.

z4401
3. čer 2012

@skifarka Dekuji, nerada na to vzpominam. Ale jsem rada, ze jsem tu pro svou holcicku, ktera me ted nejvice potrebuje a je me vellkou naplasti na mou bolistku 🙂

katuleb
3. čer 2012

@danaho jj děkuju,no my jsem z Ostravy a asi to bohužel nikde blíže nedělají,nevím o tom nic moc...uvidím jen když mi to vyšetření nebudou chtít dělat jestli si to mám raději vydupat 😉

danaho
3. čer 2012

@katuleb snad to někde blíž dělají. Ale to opravdu nevím. Pokud by ti krev nepotvrdila těhotenství tak se objednej k Mudr.na konzultaci a počkej co navrhe. Když o tom nebude mluvit,tak se na to zeptej a požádej o to vyšetřní. A nenech se odbít kdyby řekli,že je to zbytečné.

danaho
3. čer 2012

@z4401 Ahoj Zuzanko, moc ti děkuji. Teď budu 3 týdny čekat. Jak se cítíš kočičko? Moc na tebe pořád myslím. 😵

katuleb
3. čer 2012

@danaho no my jdeme zítra na krev ráno a pak hned po výsledcích i k doktorovi tak snad budu vědět víc už zítra...jsem docela zvědavá...a ještě mi to nedošlo až asi zítra to obrečím až po verdiktu doktora... ☹

danaho
3. čer 2012

@katuleb škoda že nemáš ten testík udělala by jsi si ho dneska a hned by jsi věděla. Pokud to vážně nedopadne z té krve,tak si poplakej. To jsme po neúspěchu udělali každá z nás.Ono se říká,že 1 IVF je takový zkouškový.

katka1311
3. čer 2012

Ahoj holky.
@katuleb Kači je mi to líto ,myslela jsem že je to u tebe jasné.Škoda,že si neudělala testík ještě před tím krvácením.Jinak z Olmíku posílají na imuno do Plzně.Uvidíš co ti zítra řeknou a co dál doporučí,myslím na tebe.
@z4401 Zuzi ahoj jak se cítíš beruško?

katuleb
3. čer 2012

@katka1311 nevím ani co by mi test pomohl když jsem to dostala,ted jedeme domu a asi nemá cenu ho už dělat,nevím a do Plzně to je pěkná dálka ni nevím jak by jsme to udělali??Jsem z toho celá špatná ...a ty jsi byla někde na imuno??

katuleb
3. čer 2012

@katka1311 ani nevím jestli to zvládneme zase časově a finančně dojíždět znovu do Olomouce,vubec nevím mám pocit že když spočítám dojíždění vyšlo by to stejně jako třeba někde v Ostravě,docela přemýšlím nad Fertimedem v Polance,jen nevím jaké pojištovny tam mají nasmlouvané....nevím co dál ....

katka1311
3. čer 2012

@katuleb Kači já jsem do Fertimedu už objednaná ale na druhou stranu nevím jestli nejít zas do Eurofertilu,mojí kartu už tam mají a mám to kousek.Imuno nás poslali a pak zas neposlali že už máme spolu dítě.
Jinak holky je možné abych měla opožděně OHSS?Je mi strašně špatně,vaječník mě dost bolí a špatně se mi dýchá až bolí na plících?

danaho
3. čer 2012

@katka1311 kačenko,možné by to bylo a piješ hodně? Pořád musíš pít 2-3deci vody za hodinu.

katuleb
3. čer 2012

@katka1311 a kdy jdeš do fertimedu?? Volala jsi tam nebo psala??Nemužu najít na jejich stránkách pojištovny. Kači hodně pij a mléčné výrobky a kdyby bylo huř prostě mazej na pohotovost...

katka1311
3. čer 2012

@danaho
@katuleb
Holky já málo piju,to přiznám ale nerozjíždí se OHSS jen když je hodně vajíček?
Kači volala jsem tam v pátek nemám čas a ani nechci na nic čekat.Co tě vedlo do Polanky?

katuleb
3. čer 2012

@katka1311 no asi to že je to blízko a známý lékaři myslím a jak to vidíš ty??Kdy tě objednali??A ke komu??

katuleb
3. čer 2012

@katka1311 promin že tak vyzvídám ale snažím se vymyslet co dál a jak to vyjde finančně...