IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
3. čer 2012

@katuleb Myslím jak jsem se dívala na ceník tak že ty ceny nejsou až tak astronomické.Objednaní jsme 27.6.na 9.30h .Konzultace tam dělá jen doc.Sobek.Ale ještě uvažuji nad Reprofitem OL ale to nevím jestli mi projde u Davida,páč už řekl,že nechce nikam dojíždět.

danaho
3. čer 2012

@katka1311 Kačenko,já jsem u prvního pokusu měla 7 vajíček,ale po OPU jsem přestala pít. A bylo mi pak tky blbě,tak sje mpak honem začala pít a uklidnilo se to. Takže určitě hned začni s tím pitím,ju? A jak se jinak cítíš?

katka1311
3. čer 2012

@danaho Danuško,je to už lepší ale vždy si vzpomenu že jsem už mohla mít bublinky v bříšku a je mi smutno. ☹ Teď začínám Davida pomaloučku připravovat na další pokus.Jen vybrat správny CAR páč to bude na mě,že já to vybrala 😅 .

danaho
3. čer 2012

@katka1311 bublinku zase mít v bříšku budeš,nebo 😵 Doporučuji vybrat CAR kde dělají metodu PISCI a asi by bylo dobré mít před samotným OPU pár dávek spermatu už zamraženo. Pro tvůj klid. 🙂

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Měli By Ti udělat i tu imunologii, protože se svým současným partnerem děti ještě nemáš, takže můžeš být alergická (a nebo i on). Pak hematologii na nějaké krevní mutace by nemusela být od věci... Moc na Tebe myslím, vím jak Ti je... 😢

sal80
autor
3. čer 2012

@katka1311 Ahoj Kačko. Možné to s tím Tvým OHSS je, mě pobolívá levý ještě teď. Hodně pij a bašti bílkoviny (maso, sýr, mlého, jogurty....hodně bílkoviny!!!) OHSS je rozjíždí i po odběru méně vajíček. Protože "došla" ta, která tam ještě při OPU nebyla ☹

@katuleb Imuno prý dělají i někde v Olomouci, zeptej se v CARu. Něch si udělat všechna vyšetření, ať nevyhodíš další pokus třeba jen kvůli potřebně, píchnout si 24hod před OPU jednu injekci ☹

katuleb
3. čer 2012

@sal80 no zeptám se snad mi to povolí nebo mi to nebudou vymlouvat...myslíš že to dělají někde ne Fn???

veromira
3. čer 2012

@sal80 no teda tak to je dobrůtka 🙂 Dnes jste toho napsali nějak moc !!! Ani to nestihnu přečíst vše ☹

ivapo
3. čer 2012

@sal80 no teda... To je něco!!! To jsem nevěděla!!!

katuleb
3. čer 2012

Tak holky už jsme doma atestla jsem a nic naprosto bílo takže se nechytlo ani na chvíli .....ale to už jsem čekala...jen mi to asi ještě nedochází.....jsem asi nějak moc v pohodě nevím,,,asi to přijde večer nebo zítra po verdiktu krve

veromira
3. čer 2012

@z4401 ahoj, jak budeš moct tak napiš jak ti mám poslat penízky 🙂

katuleb
3. čer 2012

@sal80 tak v Olomouci asi dělají imunologii ale klinickou a ne reprodukční a to je asi rozdíl z Olomouce prý posílají do Plzně a to vubec nevím ajk by jsme zvládli jsem neštastná začíná to na mě padat ....

katuleb
3. čer 2012

@danaho prosím tě co ti v té praze na imunologii zjistili??A co ti dali za léky?? Děkuji

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Nemusí Ti nic povolovat. Napíšou doporučení, platit to bude Tvá pojišťovna, ne oni, tak neboj 😉 A vymluvit si to nenechej 🙂
Tak pojedeš do Plzně 🙂 Pojedeš od chvíli dřív, třeba o den dva a budete spinkat u nás 😀 Beztak tu budete muset být, protože tam pojedete asi 2-3x. Když řekneš, že nemáš ovulaci, tak tam půjdete jeden den na krev a druhý půjde dát muš sperma. Pak budeš muset osobně přijet za měsíc pro výsledky 😒 Bydlím sice od Plzně asi 110 km, ale spát a zůstat pár dní můžete 🙂 😉
Nám na imuno zjistili, že je Tom alergický sám na sebe. Respektive se mu spermie slepují předčasně, protože vylučují nějaký alergen na prostatickou tekutinu. To je ten "sliz" ve kterém spermie jsou 🙂 Mně prof. Ullčová-Gallová řekla, že mám nízké procento pravděpodobnosti potratu a předčasného porodu 🙂 A pak nám ještě řekla, že nemáme ani jeden dispozice k celiakii 🙂

@veromira Viď? A to sem sem ještě nedala ten steak 😀

@ivapo Klidně se zeptej, vím hodně 😀 Ne všechno, ale dost 😅 Jsem totiž z oboru 😉 (a ještě je tu strýček gůgl 😀).

katuleb
3. čer 2012

@sal80 je moc děkuju tak myslíš že plzen je lepší než Praha??

danaho
3. čer 2012

@katuleb zjistili mi autoimunitní zánět štítné žlázy,ale přitom u obvoďáka a v CAR jsem měla ty hodnoty v pořádku. Tady dělali ještě něco navíc. Potom zvýšené NK buňky, to jsou přirození zabiječi všecho cizího co přijde do těla. Takže i embrya. A pak mám endometriozu,ale to už jsem věděla z laparoskopie. Beru na to Medrol a Pentomer. neboj pokud by ti něco zjistili tak se to dá zaléčit. A pokud nic nezjistí,tak jedině dobře,ale budete to alespoň vědět. Nepropadej panice, vyplakej se. Ono to půjde řešit. Posílám ti objetí. 😵 😵

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Mám vyzkoušeno jen Plzeň, Prahu neznám, takže neporadím. Ono je to jedno, kam půjdeš, hlavně, aby vás vyšetřili 🙂

katuleb
3. čer 2012

@sal80 a co jste dostali za léky?? \No ovulaci mám prý prokázánu z HP ale to by mi asi dali z caru výsledky sebou doufám....

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Pokud máš ovu, tak Ti budou ještě odebírat ovulační hlen 🙂 Já jí nemám, takže jsem tam na odběr už nemusela. Tomáš dostal jednu injekci, kterou si píchl 24 hodin před mým OPU a jeho odběrem sperma. Toť vše 🙂

katuleb
3. čer 2012

Holky moc vám oběma těhulkám děkuju a doufám že mi na podruhé taky vyjde a to imuno si vydupu....Však vy ho máte taky po prvním ivf a ne až po druhém že??Myslím že se vybřečím asi až večer až mi to dojde uplně...

danaho
3. čer 2012

@katuleb mě na imunologii Mudr.poslala ještě před prvním pokusem. Mělaj sem všechna vyšetření. Ale jak jsem psala,prostě ten první pokus byl spíš taková zkouška jak budu reagovat. A do 2 pokusu jsem šla i líp psychicky připravená. uvidíš,že to zládneš.My ženský jsme hrozně silné bytosti. A tvoje plus je oproti mě a Sašence,že už ti v postýlce pár zlatíček spinká. Tak se teď soustřeď na ně a netrap se. na 2 pokus bude líp. 😅

katuleb
3. čer 2012

@danaho děkuju moc ted bych se chtěla soustředit na děti a dát se dokupy,a zklidnit se to je asi moc duležité myslím....

danaho
3. čer 2012

@katuleb říká se,že psychika je 50% úspěchu. A asi na tom něco je. A když ti bude ouvej,tak to tady rozeberem a hned bude líp. 🙂

katuleb
3. čer 2012

@danaho děkuju mcoc moc moc jste tu zlatíčka......

katuleb
3. čer 2012

@sal80 a ty máš to imuno taky již před prvním ivf??A první se nechytlo nic??

sal80
autor
3. čer 2012

@katuleb Ne. Dělali nám imuno až po neúspěšném 1.IVF. U prvního pokusu se také nechytlo ani jedno ze dvou embryek ☹ I teď byla vložena dvě...

danaho
3. čer 2012

@katuleb mě tu holky taky pomohly po prvním neúspěchu. Od toho jsou tyhle stránky skvělí. Chlap tě vyslechne jednou,ale spoustu věcí nepochopí a od toho jsme tu my. A s náma to můžeš omílat pořád dokola 😵

katuleb
3. čer 2012

@danaho jj díky bohu za to chlapi to neradi rozebírají,teda aspon ten muj..

katuleb
3. čer 2012

Holky my máme spermio prý výborné ale i tak se přirozeně oplodnilo málo vajíček,myslíte že i tak mužu pořídit nějaké vitamíny??? aby byli spermoši ještě lepší??

danaho
3. čer 2012

@katuleb ten můj mě obejme,vyslechne. Je bezvadnej. Ale nepochopí detaily,pocity, Snaží se,ale je to chlap tak to ani chápat nemůže 😝