IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
10. říj 2012

@kive76 je to vyšetření karpálních tunelů 😒 Mě to dělá v noci nebo nad ránem.
ahoj moje zlatíčka 🙂
@danaho To mě mrzí že máš taky zdravotní problémy,doufám,že už bude lépe.
@katuleb Kači to musí být sranda je sledovat 😀
@evikj33 s dvojkama to musí teda být.Tam nožička,ručička no sranda 😀

katuleb
10. říj 2012

@katka1311 to si piš jsou to moje antidepresiva 😀 však by jsi měla dojet kocourek už je k odběru a když to dopadne pujde brzy pryč....ale malá nám zustane tak snad se na ni přijdeš podívat někdy.....jinak držím palce at mužete začít...já jsem objednaná na listopad to už by byli výsledky z imuna a uvidíme jak dál,třeba to nakonec začmem v listopadu,ale nevím nevím přes vánoce ....když jsem se ptala jak bude omezen provoz o vánocích tak říkala,že ještě neví jestli bude....no vše záleží asi na poradně jak se domluvíme ... 😉

hydrangea
10. říj 2012

ahojte, možem sa pridať? pred týždňom sme prišli v 8mom týždni o mimi po KET. už sme sa tak tešili a znova zamlklý potrat (pred rokom to samé po prirodzenom počatí). už ani plakať sa mi nedá. najradšej by som zaspala a zobudila sa niekedy po Vianociach, aby som mohla zas začať dúfať, že by to snáď už konečne mohlo vyjsť. ☹ nechcem tu šíriť depresie, ale zistila som, že debatovať s niekým, kto týmto neprešiel je priam zbytočné. kamarátky otehotneli vždy takmer okamžite, pripadám si už menejcenná a keďže nie som zrovna najmladšia, cítim hrozne aj tlak času. prebehla som pár diskusií a obdivujem všetky, čo sa držia a nevzdávajú. pokúsim sa inšpirovať.

danaho
10. říj 2012

@hydrangea Ahoj,vítej mezi námi. Moc mě mrzí co se Ti přihodilo. Já přišla také o miminko v červnu v 8 tt. Prodělala jsem spontánní potrat po 2 IVF. Teď mě čeká první KET. A nebýt tady holek tak nevím jak bych tu těžké období zvládla. S ostatními se o tomto opravdu mluvit nedá. A máte všechna vyšetření? Genetiku,imunologii?

danaho
10. říj 2012

@katka1311 a budou ti něco s těma karpálama dělat? Já už jsem zase dobrá,jen mám přísnou dietu 😠

danaho
10. říj 2012

@evikj33 To musí být mazec mát v bříšku ty klubíška rovnou 2 😀 A co budete malovat? Celý byt? Už se opatruj ať neporodíš pod stromek 😵

katuleb
10. říj 2012

@hydrangea vítej,nebudu lhát tuhle zkušenost nemám,ale moc mě to mrzí a věř,že bude lépe a tady mezi námi ti bude dobře je tu prima parta.....popovídáme a zasmějeme se a zanadáváme spolu a je dobře.... 😉

danaho
10. říj 2012

@katuleb to víš,že ty výsledky budou nakonec dobrý 🙂 Kdy je budeš vědět?

hydrangea
10. říj 2012

@danaho, @katuleb ďakujem za milé slová. ono si to čakanie treba nejako navzájom skrátiť. vyšetrenia mám asi všetky za sebou. max. tak PGD, ale zásahy so embryí ma desia. genetiku máme ok, imunológiu trošku narušenú, beriem ale 4tý mesiac prednison a dolaďujeme aj štítnu žľazu, beriem letrox - tá vyskočila tiež pri testoch v CARe, na kontrole boli zvýšené hodnoty. S mužom teraz dúfame, že budúci pokus vyjde. lebo je chyba v tom a to vylepšíme. iné nám ani nezostáva

katuleb
10. říj 2012

@danaho výsledky budou do měsíce od odběrů takže cca 22.11. to čekání bude děs zase....

katuleb
10. říj 2012

@hydrangea no já ted také beru prednison a proč ho bereš ty?? co máte v imunu špatně?? No a letrox beru též půlku denně - zvýšené protilátky....

dadakin
10. říj 2012

@hydrangea vítej mezi námi, já tu zkušenost mám zamlk. potrat ve 12.týdnu jela jsem si tehdy pro prukajdu a místo toho jsem jela do porodnice si udělat předoperační na revizi.
Zítra na mě myslete babulky moje mám rozvodový stání 😕

dadakin
10. říj 2012
dadakin
10. říj 2012

Chystáme se na halloween,věnečky jsou moje práce.Už se těším na vánoční.

evikj33
10. říj 2012

@dadakin Šikulka 🙂 taky už bych se měla k nějakému zdobení dokopat-asi začnu rovnou vánocema 😀 Jinak na zítra hodně štěstí a pokud možno v klidu a s usměvem.

evikj33
10. říj 2012

@hydrangea Vítám tě a moc mne mrzí co vás potkalo,bohužel mám také tuto zkušenost v 11tt zamlkle.Je to hrozná zkušenost a určo bychom se bez ní obešly,ale asi je to tak musí být aby knám došlo zdravé dětátko a to je to jediné čemu musíme věřit. 😉 Nám se to povedlo samo po 3měsících.Jinak ted už jsme došli až ke 2IVF a až druhé se povedlo.Na štitku beru taky Letrox75.Přeji at to brzo přebolí a dočkáte se miminka 🙂

evikj33
10. říj 2012

@danaho Mazec to teda občes je 😀 Malovat budu jen dva pokoje-novej dětskej a pracovní pokoj,ale taky už jsem malíře uháněla at je top co nejdřív,občas mně zlobí tvrdnutí břicha asi přidám magnezko(lakticid)beru zatím 1denně. 😕 @katka1311 Kači at to brzo přejde a nic to nenaruší.Hlavně se opatruj,určo to zvládnete 😉

evikj33
10. říj 2012

@katuleb Zvířatka jsou opravdu nejlepší lék,hlavně malá,přenesou na tebe pozit.energii a vše dobře dopadne. 🙂

skifarka
10. říj 2012

Ahoj holky, přesně jak tady některé píšete, že se necítíte / necítily/ úplně nejlépe po psychické stránce jsem se i já cítila po posledním IVF. Neměla jsem náladu vůbec na nic, ani na sex, bohužel ani chodit sem ☹ . Prostě hrůza. Dnes jsem trochu ožila a po dlouhé době jsme s přítelem lépe komunikovali a byli i na kafíčku. Absence miminka, potraty a nezdary IVF s tím vztahem strašně "zamává". Držíme v soužití velkou silou vůle a jakási živoucí naděje v miminko nás ještě drží při sobě. Ale chvilkama to vypadalo ..... Holky, nejste v tom sami. Kdo nezažil, nepochopí ☹ ☹. Ale holky my to zvládneme, protože jsme "hrdinky".
@danaho Ježíš holka, co blbneš s tou žlučníkovou kolikou 😒. Zažila jsem před nějakým rokem ledvinovou koliku, taky hrůza. Bolest jako "prase". Zkus nějaké bylinky. Ať je Ti už dobře, zlato.
@sal80 Jezdíš po odborných školeních, to bude mít holčička, ale chytrou maminku. Chybí mně tady tvůj nadhled a ostrovtip. Zavítej častěji.
@evikj33 To musí být síla mrskající se dvojky v bříšku 😉 , ale taky neskutečné štěstí 😵 😵 . Tak tfuj, tfuj....
@katka1311 Dej vědět, jak si dopadla na vyšetření. Dá se to řešit "ten karpální tunel" jinak, než chirurgicky? To je myslím někde v oblasti zápěstí, viď. Už se asi taky nemůžeš dočkat až se něco bude dít kolem mimi, viď. Já taky, jsem už trochu na "Bohnice" 😉.
@katuleb Máme 2 kočičky a štěňátko Jacka Russella. Člověk se musí věnovat zvířectvu a chvilku nemyslí na trápení.

hydrangea
10. říj 2012

@katuleb vraj mám zvýšenú odolnosť na zona pellucida - obal embryjka do fázy blastocysta. a letrox mi pred 3 týždňami zvýšili na 1 a pol tabletky denne. nezareagovala som dostatočne na nižšiu dávku. inak ten prednison na mne už vidno. priberám priam hrozivo a spávam tak zle, ako ešte nikdy 😖

hydrangea
10. říj 2012

@evikj33 ďakujem. je super, že to aspoň niekomu po tom všetkom vyjde. už som mala pocit, že je ďalšie snaženie zbytočné. on sa mi to aj zas vráti, ale každá chvílka nádeje je super.

hydrangea
10. říj 2012

@dadakin po tom preukaze neskonale túžim. ako každá z nás, ani som sa k nemu nepriblížila ☹

danaho
11. říj 2012

Dobré ránko všem 🙂
@dadakin krásná výzdoba. Mě tahle šikovnost minula obloukem,proto obdivuju každého kdo něco umí vytvořit 🙂 Dneska mačkám palce ať to rozvodové stání proběhne rychle a v klidu. 😉
@katuleb ono to uteče,ale pořád jsou to jen nějaké datumy a čekání na něco...znám,znám. Hlavně aby to bylo už v pořádku.
@skifarka já si musím vymýšlet pořád něco 😝 Ale už je to dobrý. Mám dietku a Vašek mi přinesl nějaké bylinky si je dávám ráno a večer. Musím si dávat pozor na skladbu jídelníčku. Jinak s tebou naprosto souhlasím,že procesy IVF rozhodí vztah. Mám pocit,že jsme teď uplně někde jinde než dřív. ☹
@evikj33 Eviku a kdy jdeš na další kontrolu? Dávej na sebe pozor,přeci jen dvojky dají víc zabrat. A co Kamil,pomáhá? A co malý Kamča? 🙂
@hydrangea já taky beru Letrox na štítku ale jen půl tablety 3x týdně. Pak mám nějaké lehce zvýšené NK buňky, endometriozu a neprůchodný levý vejcovod. Ale tohle už neřeším,protože mi dokotrka řekla,že je strašně moc důležité že jsem otěhotněla. A dokonce jsem četla na internetu rozhovor s jedím gynekologem z CAR kde napsal,že zná spoustu neplodných žen. Ale nezná ženu,které by se povedlo mít pozitivní těhotenský test i kdyby to skončilo potratem, aby do budoucna neměla dítě. Což je pro nás veliká naděje a určitě jednou budeme šťastnými maminkami 😵

evikj33
11. říj 2012

Ahoj Holky 🙂 @danaho Tak dnešek opět n ic moc,nevím co semnou je vnoci jsem myslela že nedojdu z WC jaká mně sklepala zimnice a rozbolela hlava a za 2hodky zas dobre,jinak nevolnosti stále neopouštějí právě se rozdýchávam,tak snad to dám 😝 Kamil se snaží,ale taky se mně nechce ho pořád nahánět vynes prádlo na pověšení,...atd.protože jak všechny znáte chlapi,maj na vše čas a já zas musím mít vše hned 😠 Jinak maly jak kdy,ma dobu kdy je zlaty a někdy je to na mašlu,ale to jsou prostě děti.Nejhorší je že se tady zas v sobotu nasomruji tchanovci a to zas bude obskakování a chystání,nehledě na ty keci 🙄 Nějaké moje těhotenství prostě nezájem,však to není nemoc a vipadám dobře. Nechci šířít negativismus hned poránu,tak se holky ještě odreagujte,nějaké dobré vínko a kultura a pak se mužete naplno vrhnout na Car a to by bylo aby se to nepodařilo 😉

sal80
autor
11. říj 2012

@danaho Chybím tu? Jůů 😵 😵 😵

danaho
11. říj 2012

@evikj33 Je mi tě moc líto. Opravdu si to těhotenství zatím moc neužíváš a spíš trpíš. Musíš to vydržet zalo,ty 2 uzlíčci za to stojí. Hlavně,že chlap trochu pomáhá. 🙂
Evi já se už odreagovala - před 14 dny jsem tak zapařila, že se z toho dostávám doteď a ten žlučník jsem si určitě nastartovala tím pitím. Takže beru zpátečku a zase raději budu hodná 😀
@sal80 Jasně že tu chybíš opico. Nemám se s kým pošťuchovat 😝 Jak je?

sal80
autor
11. říj 2012

@hydrangea Ahoj a vítej 🙂 Jasně, že se přidej. Je mi moc líto co se Ti stalo 😢 Buď tu ale s námi, my Tě nedáme a budeme Tě foukat 😉
@katka1311 Jdeš na karpály? Páni, to je mi líto ☹ Dělá se to z hormonální nerovnováhy ☹ Myslím na Tebe, moc :-*
@dadakin Rozvodové stání? Sakra, snad nebudou zbytečné nepříjemnosti a vše proběhne jako u lidí. Držím palce, holka moje 😉 A...jsi moc šikovná!!!! 🙂 To já jsem manuálně naprosto tupá 😅
@skifarka Vím, jak Ti bylo a čím jste si, oba s mužem, prošli ☹ Ale Ty asi víc, páč ten pocit "ženské neschopnosti" je fakt vražedný ☹ Pak se vše ale zase uklidní a člověk má sílu do toho znovu jít, znovu to zkusit, věřit a nevzdávat. Teď na to budeme spolu. A já tu na vás budu s @evikj33 plivat, slintat a prskat těhu bacily 🙂 Viď, @evik33 ? 😀 Vzdělávat se ještě párkrát pojedu...ještě dvakrát. V únoru a v září. Růžilda (kompromis mezi Růženkou a (mou vysněnou) Matyldou 😀) pojede příště se mnou, páč jí budou cca 4 týdny, tak snad si z té psychoanalýzy také něco vezme 😀

evikj33
11. říj 2012

@danaho To víš že se naty prdelky těším a zatnu zub 😀 ,akorát mně někdy štve ta bezohlednost a hloupost lidí. 😠 Tak prozměnu mužem spolu čajíčkovat,ten těhu je podobnej tomu žaludečnímu(né teda tak hořkej) 😉 ale za kulturou jako slušné děvče určo mužeš a třeba i s Vénou 🙂 Co jeho chrup už má vše zasebou? @sal80 Ahoj holky,jak řádíte 🙂

evikj33
11. říj 2012

Posílam preventyvně první varku a nebojte dostane se na všechny Tfuj Tfuj Tfuj 😉

sal80
autor
11. říj 2012

@danaho Mám se úžasně....už od dvou se kochám mlhou, která je jako u Rákosníčka 😅 Do pěti jsem tu očumovala a pak se mi podařilo ještě na dvě hoďky usnout. Alespoň, že tak 🙂 Teď tu řeším, co k snídani 😀