IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

evikj33
15. kvě 2012

@danaho No právě nevím,včera po odběru doporučovala dr.1pokud by byl mírny OHSS(což předpokládala)ale jinak říkala že mužem 2.Tak zatím nevím.Je mi celkem fajn,ale to se asi ještě muže změnit 😅 Tak ještě necelou hodku a budem moudřejší.

zezizu
15. kvě 2012

@cilkaa Koci, tak jsme na tom stejne vid? Ty máme mrazacek 1 ale s nim radši moc nepočítám, protože to po rozmrazeni nemůže byt ani k transferu ☹ tak magické datum jsme mely a bylo to na Hovnic ..... my máme imunologii a genetiku, víc ani Nevím, co by mohli udělat? Ale zajimalo by ME proc se nám to nepodařilo, když bylo vse tak skvělé ☹ počkej ještě do soboty, třeba tam budou // 🙂

@danaho musíš Dani doufat, nám jich taky hodně odpadlo a pak na transfer bylo.... budu držet palecky. To jsou nervy......

zezizu
15. kvě 2012

@danaho ale 2000 je to za Kazdy vajo nad 10 ks ☹ to Maji v ceníku ☹

evikj33
15. kvě 2012

@danaho Tak Danuš a holky čerstvé info z 20 vajuch bylo 13 zralých a 13 se oplodnilo.ET v sobotu ve 12:45.Další info zase zítra.Uf to jsem si oddechla.Měla jsem strach že to bude horší.

evikj33
15. kvě 2012

@katka1311 Copak naše pracovitá Kačenka,hodí nám dnešní info?

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 Eviku tak to mas super, velka gratulace. 🙂
@zezizu už jsem na to taky koukala do ceniku že to je za každý vajíčko. Akorát nevím kolik jich touhle metodou oplodnili. Jestli to u těch odpadliků taky zkoušeli.

cilkaa
15. kvě 2012

Čau holky, díky za slova útěchy, ale nebudu si dělat plané naděje, 10 dní po ET a ještě s 5 denní PK je to téměř nulová šance, že by desítkovej test nic neukázal- bohužel, to je realita ☹

@evikj33 tyyyy jo, tak vajec je habaděj. To je super... Snad bude i na zamrazení, právě jsem poznala jak i to je moc důležité..

zezizu
15. kvě 2012

@danaho no to je pravé, tak pokud jsou solidní, tak by měli počítat jen ty, který oplodnili, ale zase to zkoušeli třeba na všem. Těžko říct, to poznáte, AZ budete platit ☹ nebo AZ ti zítra budou volat, tak se zeptej. Ať jste na to připraveni....

@cilkaa bolí to bolí, já vím ☹

evikj33
15. kvě 2012

@cilkaa Evi prosímtě jak je to v RF s placením,dostala jsem včera předběžnou fakturu a tam je cena za ICSI 8000kč,ale nevím a nenašla jsem to v ceníku zda je to na určitý počet a pak se doplácí,nebo je to paušal.A tak jsem se chtěla zeptat,na ET jdeš v tom v čem jsi přišla jak na prohl.nebo musíš mít taky košilku?Jsem nějaká zblblá 😖 Jinak mne to moc mrzí,ale opravdu se to nemuže ještě změnit?Já vím že holky taky měly PK a testily až 12den a některé měly ducha a jiné čáru.Některé našly ducha dokonce po limitu? Jinak Té známe co měla 2 vaja se 1oplodnilo a ET ma zítra a Ta druhá co měla 4má 3oplozené a ET asi ve čtvrtek 😕 Tak jsme myslely že se v sob.potkáme a asi pojedu sama.

danaho
15. kvě 2012

@zezizu byla by to sice hrozná pálka. Pokud by oplodňovala PISCI všech 14 vajuch,tak bych platila jen za to 19000. Ale teď nechci řešit peníze hlavně ať to vyjde. Jak se znám,tak zítra se budu od rána klepat dokud nezavolají a pak se na nic nezeptám. Ani nevím jaký měl Vašek spermiogr. To doktor včera ještě nevěděl a dneska jsem se nezeptala. Ale u PISCI je to asi stejně jeno. Dají spermoně do geli a která se tam přisaje tak tu napíchnou do vajíčka a ty okousaný zůstanou plavat na povrchu. 😀

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 Eviku,já si mám na ET vzít zase košilku a bačkůrky 🙂 já bych si tak přála aby mi vyšla PK 😨

zezizu
15. kvě 2012

@danaho nám v den OPU Rekl emryolog, ze spermio OK, ale pak po transferu, když jsem dostala tu zprávu, tak byl horší než předtím, ale porad v normě 🙂 to bude OK. Ale peníze jen litaji...?

danaho
15. kvě 2012

@zezizu porvé nám taky řekli jak dopadl spermio,ale teď přišel doktor hned co odoperoval poslední pacientku a nestihl konzultaci s embriologem.Ale u nás je problém spíš v té kvalitě vajíček.

evikj33
15. kvě 2012

@danaho no mně právě nikdo nic neřek,Dr.nám dala zprávu a recept,byly jsme 3na pokoji a pořála štastnou cestu a šly jsme za chlapama. 😎 A dneska na mně jde spaní asi Utroš,ale lehnout si nemužu,Kamil je v práci a ja mám na starost malého,jsem jak praštěna 😝 Ja taky nevím jaké bylo spermio,minule embryolog hlásil stav embryy,ale nevěděl jaké bylo spermio.Ted už je to stejn jedno,jen jsem zvědavá jaký budou ta naše mrnata dál mít vývoj.Držím pěsti at to máte na PK i mrazák 😉

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 u tebe ta šance je myslím veliká. Máš krásný počet oplodněných vajec.Moc ti to přeju. Je to přeci jen pro psychiku lepší,že když to nevyjde,tak se dá sáhnout do mrazáčku. Já jsem taky dnes hrozně utahaná. Mám tu na sezení 3 různé židle a střídám to na nich. Bolí mě záda, vadí mi hrozně podprsenka a cítím i břicho. Za chvilku mě vyzvedne Vašek a jedeme domů. Asi se natáhnu. 😉

kiwisek
15. kvě 2012

@danaho co se týče placení tak je to možná všude jinak, ale nám počítali plnou pálku za ISCI 10 tis. i kdyz se ani 1 vajicko nepodarilo oplodnit 😖

evikj33
15. kvě 2012

@danaho A jak jste se vlastně včera měli ?No ale ja už jsem trochu skeptik,znáš to sama jak to jednou neklapne,pořád už jsi nervní i když tajně doufáš že to tentokrát dopadne na 1+Co Vaškuv zub,už mu dnes ulevili od utrpení?

evikj33
15. kvě 2012

@kiwisek Tak mně teda u 1pokusu Odebrali 2vaja pouze jedno bylo zralé a to se noplodnilo,měli jsme také psáno ICSI,tak jsem ve stresu čekala na fakturu,ale byla jsem mile překvapena.Učtovali nám jen doplatky na léky.Jinak by jsme hned do dalšího pokusu ani nemohli jít. 😎 Je to opravdu ruzne.

kiwisek
15. kvě 2012

@evikj33 moc hezke 🙂 tak at se hezky vyvijeji dal

danaho
15. kvě 2012

@kiwisek já si myslím,že nám to taky napálej všechno. Raději očekávám horší variantu a maximálně budu mile překvapena. 🙂

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 holka já jsem upně s nervama v pr... Moc se bojím aby se neopakovala minulá situace. Ten scénář je totiž hodně podobný. Teď už bohužel moc dobře znám všechna rizika. Ale pořád věřím,že se pár bojovníčků bude vyvíjet a prosím v duchu všecno a všechny aby to tak bylo. Včerejšek jinak docela šel. V 7 hodin jsem měla nástup, hned mi dali kapačku a na řadu jsem šla před 10.h Domů mě pustili něco po 12h. Vašek tam za mnou průběžně chodil,což bylo fajn.Večer jsem zvládla i ty Alexandrovce,ale samozřejmě bych raději byla doma. Ale když ty lístky jsme měli 6 měsíců. Nedalo se to naplánovat a zase mi nebylo tak zle abych je dala někomu jinému. Vašek byl ráno u zubaře,měl mu trhat sedmičku,ale místo toho mu čistil ten bolavý zahnisaný zub co ho bolel. Zítra tam jde zas. Ale už se mu alespoň trochu ulevilo. Klobouk dolů,že s takovou bolestí to v té kabince dal 😎 😀 A jak vy jinak. Všechno dobrý?Co Kamil,taky pašák ?😉

evikj33
15. kvě 2012

@danaho Ani nemluv ležely jsme 2na pokoji,rozletí se dveře a ja koukám na tu 3paní a říkam si že mám asi mlhu,byla to ségra manžova kamaráda,byli jsme párkrát na chatě a vzala si dalšího kamaráda z party 😕 Tak jsem psala manžovi že mám asi vlčí mlhu a zda nenarazil na toho kámoše a taky jsem na recepci zapoměla bundu tak at ji veme,Pak jsem si dodala odvahu a oslovila ji a ona hned že jsou tam tajně,že nechtějí at to někdo ví,tak jsm řekla že to máme stejně a pak už jsme kecaly a chlapi si zašli na objed.Měly jsme to Obje na 11.na řadu šla ta známa těsně před 12 a já po 12ale hlavně že to dobře dopadlo.Akorát ja si pak ani neuměla chvilku sednout a holky na mně koukaly až než přišla dr.a řekla že se nediví při tom počtu.Odcházeli jsme společně ještě do lékarny a ted si píšem info.Jinak Kamil to zvláda v poho,říkal že ted si pustil film,ale ani se nestih moc podívat na zápletku 😀 😀 😀 .Tak to je Váša pašák že to dal i s bolavejma zubama 😎 To bude jiné než minule věř. 😉

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 tak to jsi měla skvělé,že jste se tam potkali s těma známýma. My jsme tam ten den byli na zákrok 4 a každá jsme měla svůj pokoj. takže jsemtam byla sama. Ráno tam byl se mnou Vašek,pak se stavil po odběru a pak asi půl hodiny po zákroku. Byla jsem ráda,že jsem si s ním mohla povídat,protože jsem už stejně neusnula. Akorát říkal,že měl opět problémy s DVD. On je to takový technický typ 😀 😀 Ale nakonec tam něco našel. Časáky nechce ty mu připadají takový umudlaný 😀 😀 To se nedivím že jsi si nemohla sednout když jsi taková nosnice 😝 Doufám,že pořád hodně piješ? Mě dneska už strašně bolej prsa a začínají se zvětšovat. Škoda,že Vašek může jenom koukat z dálky 😝 😀

evikj33
15. kvě 2012

@danaho Ja se snažím,ale de to ztuha,akorát se neumím pořád nějak probrat,chvilku něco udělám a sednu,nebo lehnu a ta rýma už mně ser.Prsa bolej jen na dotek a Kamil už se ptal kdy mužem.Dr.o abstinenci před Et nic neříkal tak jsem myslela že když je zítra ta středa 😀 😀 😀 No nebudu předbíhatA od ET se to pak nedoporučuje nejméně do testu,,tak jsem myslela že to zvládnem ještě před at to není tak dlouho.Chut by byla,tak snad budou i okolnosti 😎

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 ráma trvá 7 dní ať dělášco děláš. Hlavně že jsi zvládla narkozu. Já si teda dneska neumím představit,že by něco doma bylo. Břicho pořád cítím,pak ten Utrouš a prsa taky bolí. U nás nebude nic,jenom hokej 😀 😀 Doufám,že zítra bude líp. Hlavně ať zavolají dobré zprávy.

cilkaa
15. kvě 2012

@evikj33 Ahoooj, no na ET už nic nepotřebuješ, jen si vyslíkneš spodek a dostaneš prostěradlo. Já měla šaty, jak byly ty horka, tak jsem jen dala dolů kalhotky a vzala to prostěradlo.
Jinak ICSI jsme platili 7 tis = litr za vajíčko, možná, pokud jich je 8 a více, už se to neplatí pak, myslím to holky v diskusi psaly, ale tím, že my měli 7, tak to nevím určitě...

Holky, já mám nervy v kýblu ☹

evikj33
15. kvě 2012

@cilkaa Díky a zkus být trochu v klidku,já vím je to těžké,ale ještě bych 2dny počkala a zkusila další test a pak to bude jasnější.Ne nadarmo říkají testovat kolem 12dne nejdříve 😔 .Kontrolovala jsi zda se něco neukázalo po limitu?

evikj33
15. kvě 2012

@danaho Utroš je nejmenší problém,si dám sprchu a zavedu až pak,ale záleží jak usne maly,je to čím dál složitější 😀 To jsou zvědavé děti,usne v pokoji,ale pak přechází do ložnice a bud já,nebo manža jdem spát do pokoje.Postel máme velkou,ale je tam ještě i pes,tak by jsme se nevyspali. 😅

cilkaa
15. kvě 2012

@zezizu budu moc držet palečky na mrazíka. když to dotáhl až k ledu, tak snad to nevzdá a bude to ten pravej 😉
Kdy můžeš jít na KET? Já si musím dát teďka 3 měsíce voraz, to je pruda. Zatím jsem ve fázi, kdy jsem z toho pěkně zdrblá. Už se těším, až si dneska doma pořvu, celej den v práci jsem se musela přetvařovat...

@danaho a @evikj33 ženy, snad v tom Sašu nenecháte samotnou a koukáte napravit reputaci této diskuse. Smůla je tu už vybrána 😀

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 a počkej až budete mít mimi. To se budete muset zamykat v koupelně 😀 😀