IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
21. kvě 2012

@ivex to jsi opravdu mlaďonká. Ale neboj i ženy s takovými problémy se mimi nakonec dočkají. U mě IUI nemá prý cenu,protože mám neprůchodný jeden vejcovod a taky vzhledem k věku mě rovnou doporučili IVF. Ani super nejlepší embrio ti nezaručí,že se ti uhnízdí. Někdy se chytne to horší kvality. Je to opravdu u každého jiné. Když ti zavádějí mrazáčky tak to není ET ale KET, to se nepočítá jako pokus IVF. Ale podrobnosti k tomu nevím,ještě jsem to nezažila a já jsem typ,že se o to zajímám až ve chvíli kdy se mě to týká. Doufám,že koncem příštího týdne se o to nezačnu zajímat. 😉

ivex
21. kvě 2012

@danaho Musíme věřit, že to vyjde, ikdyž řeknu ti, třeba na jiných stránkách sem v diskuzích nenašla nic pozitivního ani na ivf ani na ket, všude píšou, že je lepší, třeba vynechat po prvním pokusu aspoň půl roku než se dá tělo dohromady a pak, že je to o štěstí a tak, no úplně su z toho všoku a teď nevím, co si mám o tom všem myslet a jestli má cenu se nějak připravovat nebo těšit na další pokus, ať pak zase nejsu zklamaná. Do toho se mě malý ptá už asi rok, kdy budeme mít miminko a ono se nedaří a nedaří.

danaho
21. kvě 2012

@ivex tak si najeď do diskuzí kde už holky miminko díky IVF mají. Nesmíš na to koukat tak negativně a musíš věřit. Já rozhodně nemám čas si dávat tak dlouho pauzu. Poprvé jsem se snažila o mimi když mi bylo 25 jako tobě, to bylo ještě s mým bývalým manželem. Dneska už je to 12 let. S přítelem jsme se snažili taky dlouho a až jiní gynekoložka mě poslala loni na laparoskopii a zjistili mi tu endometriozu. Poslala mě do CAR a konečně mám pocit,že se něco děje. Na jednu stranu se mi ulevilo,že mi něco našli,že vím proč to ty roky nešlo a že se to léčí.Dokrotkav CAr mi řekla,že to je u mě jenom o čase.Tak jsem rozhodnutá bojovat a nevzdáva to dokad je kapka naděje. Zůstaň u nás v diskuzi,snažíme se tady převážně myslet pozitivně i když každý neúspěch společně obrečíme 🙂

mia75
21. kvě 2012

@sal80 Gratulujeeeeem!! 😀

sal80
autor
21. kvě 2012

@cilkaa Podle hCG ještě nešlo poznat, zda je tam jedno, či dvě 🙂
@veromira OHSS je Ovariální HyperStimulační syndrom. Děkuju 🙂
@danaho Mně se to taky moc líbí 😵

sal80
autor
21. kvě 2012

@mia75 Děkuju 😵 😵 😵

zezizu
21. kvě 2012

Ahojky holky, tak jsem se přišlana Vas podivat a přečíst si novinky 🙂 cekatelkam na // přejí hodně stesticka a myslím na ne a Nové členky vítám 🙂

danaho
22. kvě 2012

Dobré ránko všem 😅

danaho
22. kvě 2012

@zezizu Ahojky,jak se cítíš? Objednali jste s manžou ty čaje? 😉

evikj33
22. kvě 2012

Ahoj holky,hezké i když podmračené ránko 🙂

danaho
22. kvě 2012

@evikj33 Ahojky Eviku,jak to zvládáš?Dneskateprve 3 den po ET 😠 Neutíká to. Mě vůbec nic není. Ale už by měli být zavrtaný,ne?

evikj33
22. kvě 2012

@danaho Ahoj Danuš,tak mně bolí ach.pata,ale to je asi mimo mísu 🙂 a rano mně nějak natahovalo 😝 ,ale už jsem pojedla a je lépe.Jinak vubec nevím,nemám nic nastudováno.Hlavně nebudem řešit zaručené příznaky,žádne nejsou,musíme jen počkat a Věřit že to tam je 😉 Jo a ještě mám motaka,ale to bude změnou tlaku je tady podmračeno,těžky vzduch,snad sprchne.

ivex
22. kvě 2012

@danaho My se o to druhé snažíme asi 2 roky, zatím, je to sice kratší doba, než tu některé píšete, ale i to je dost na psychiku. Budu taky bojovat jak jen to půjde, nevzdám se. Jen ještě řeším zaměstnání, po mateřské jsem se neměla kam vrátit, tak jsem na pracáku a to mi taky moc nepřidává, jenže té práce není, tak se budu asi soustředit na to mimčo a nejak to dopadne, určitě dobře pro všechny 😉

danaho
22. kvě 2012

@evikj33 Dneska se půjdu projít do banky, končí mi platebni karta. Mam to do města asi 20 minut tak půjdu pěšky,nechce se mi jet narvaným autobusem. V neděli a včera jsem měla hrozně lítostivou. Nesměj se mi,ale já jsem se rozbulela když Rusáci vyhráli hokej ,hráli jim hymnu a stoupali ty vlajky - jejich, Slovenská a naše. Jak byli všechny 3 vlajky do stejných barev tak mě to dojalo. No uplná blbka 😀 😀 Včera večer na mě zase padla rejpavá. Tak jsem do Vaška ryla až jsme se málem rafli. Ale to bylo asi proto,že mi vadí v 21h jak píchám tu injekci,tak jsem z toho byla asi podrážděná. No nevím,jestli ten prďolka bude chtít u takový hystery jako já zůstat. Dneska se ale cítím docela dobře,tak uvidíme co mě kde zase dojme.A zítra jd na Elány s bráchou. Včerami volal,že švagrová nechce tak ať jdu s ním. Takže bude opět kultura 🙂

danaho
22. kvě 2012

@ivex neboj,dopadne to dobře. Akorát to někomu trvá déle. S tou prací to máš blbí. A malý chodí do školky,nebo je s tebou doma? Promiň teď si nejsem jistá,jestli máš chlapečka? 😨

evikj33
22. kvě 2012

@ivex Tak to jsme na tom podobně ja se po mateřské vrátila a za 2měsíce mně vykopli.Od té doby jsem nic stáleho neměla,jen ruzné br.ale jde to,jsou natom lidi huř.Hlavně se nestresuj,z vlastní zkušenosti vím že to nepomáha,když člověk řeší moc věcí najednou.Já to měla v lednu,měla jsem PN v ochrané lhutě a řešila jsem at mám co nejdřív IVF,počíétala jsem že to klapne a ja budu až do porodu v poho doma.Jak to dopadlo?Měla jsem jen 2vaja,z toho jen 1zralé a to se neoplodnilo,takže ET se nekonal.Tak jsem se nechala uschopnit podepsala novou smlouvu,naprd,ale alespon jsem měla nějaké peníze(Dohoda o Pracovní Činnosti),ted mám na nějakou dobu PN a pokud se to povede,budu řešit co dál.Nejspíš budu muset ukončit se zdrav.duvodu a jít na UP.

ivex
22. kvě 2012

@danaho
@danaho Jj, mám chlapečka, chodí do školky, ale jen dopoledne, od 1,5 už mi totiž po obědě nespává, ale zato v 8 večer už spinká jak nemluvně, tak si říkám, že aspoň něco pozitivního.

evikj33
22. kvě 2012

@danaho Já mam taky občas nervní zachvat,brečení mně zatím nepostihlo,ale jnak je to jak houpačka. 🙂 Nejsi v tom sama.No teda ty jsi samá kultura,to bude kulturní dítě 😀 Proč by nechtělo zustat,jsi uplně v normně,počkéj na 6nedělí,to se teprv nabulíš a nasměješ ani nebudeš vědět proč 😉 Tak né abys tu banku chtěla v hormonálním zatmění vybrat,hezky zažádej jen o tu kartu a cestou domu si kup něco dobrého na zub,a když budeš mooooc hodna,vem něco i Vaškovi 🙂

ivex
22. kvě 2012

@evikj33 No, taky doufám, že druhý pokus bude úspěšnější a pak už to řešit nebudu. U nás je to ještě tak, že školka nám přes prázdniny nefunguje, moji rodiče chodí do práce, manža taky a jeho máti má už 74 a je ráda, že se postará sama o sebe, takže jsme to zatím vyřešili tak, že s malým zůstanu do září doma a pak se uvidí. Jinak okolní školky chtějí za 1 týden 1000,- jako nevím, kde bych na to brala, tolik bych vydělala, co bych projela atd, tak by mi nic nezůstalo. Půl roku budu brát ale podporu, a do toho mám naštětstí taky ještě dohodu, takže úplně bez kačky nejsme, můj dělá normálně, ale musíme se trochu uskrovnit 😉

danaho
22. kvě 2012

@ivex no tak to je zlatíčko. Po obědě to vydržíš že nespí a večer už máš brzo klid. Hlavně jestli to není moc ranní ptáče. 🙂 A můžu see zeptat jak se jmenuje?

danaho
22. kvě 2012

@evikj33 to není špatý nápad. Že by mi tam stčili nějaký milionek do kabelky,alespoň bych si doplatila hypotéku 😝 Určitě se nade mnou slitují když se mi ta karta nebude vzhledově líbit tak se rozpláču a uvidíme jak budou kmitat. 😀 AKorát jsem řešila píchání injekce,ale myslím,že u těhle nebude vaditkdyž ji píchnu o hodinu dýl. A navíc brácha dělá v nemocnici a mají totiž lístky z práce,tak prý tam jde půlka špitálu. Tak by mohl říct nějaký sestřičce a ta mi to může ďobnout na záchodku. Ale to bych zase musela bráchovi říct o co jde a on to neví. Takže píchnu doma se spožděním 🙂

evikj33
22. kvě 2012

@danaho Ty začínaš v těch veřejných wc nacházet nějaké kouzlo 🙂 .Určo se nic nestane když to píchneš dřív,než pak pulce rodiny něco vysvětlovat,bracha by to určo rozkecal,chlapi jsou horší drbny 😉 A jinak budeš pod lékařským dohledem,tak se ničeho neboj a hezky si ten večer užíjte.A bud hodná na paní v bance,hlavně pokud bude i ona,jinak se sní nemazej 😎

ivex
22. kvě 2012

@danaho Právě, že on spinká celou noc až do půl 8 než jdeme do školky a o víkendu si klidně schrupne i do půl 9. Jinak jmenuje se Lukášek. A to sem si pořád myslela, že to bude Verunka 😀
Ještě jsem tak přemýšlela, myslíš, že se to moje ivf nemuselo podařit kvůli tomu, že jsem brala antibiotika a tělo bylo oslabené. Jen mě to tak napadlo.

danaho
22. kvě 2012

@evikj33 nepíchnu to dřív ale dýl. No peřsně,můj brácha je hrozně užvaněnej. Je horší jak baba. Pusu nezavře. Já budu příjemná dneska na každýho,ale jakmile někdo bude prudit,tak ať si mě nepřejou. 😀 😀 Co máš dneska v plánu ty?

danaho
22. kvě 2012

@ivex Lukáška má i moje nejlepší kámoška. Budou mu teď 3 roky. vidíš a má ho až na 7 IVF. Je to doslova vymodlené dítě. Teda takovýho spáče bych taky brala,já jsem totiž taky spáč. A ráno mám ráda pomalý starty,né fofry. To netuším jestli to mohli zapříčinit ty ATB. Asi nemá cenu zpětně pátra. Snaž se soustředit na další pokus aby jsi byla co nejvíc psychicky připravená.Tta psychika dělá tak 50 % úspěchu.

evikj33
22. kvě 2012

@danaho Já mám v planu se válet 😕 ale znám to Kamil ted vysál a vytřel,tak jsem se trochu sklidnila,polévku kuřecí máme odvčera,tak bud si dáme ten smažáček jak nás Saška nalákala,nebo tvarohové knedlíky s jahodama.Kamil bude odpo v práci tak to budu muset s Kamčou nějak přebojovat,večer zalejem pokud nesprchne a asi zajdem na prochajdu k lesíku.Ted se asi plácnu k Tv,protože jak dlouho sedím tlačí mně pupek. 😎

ivex
22. kvě 2012

@danaho Ty jo 7. ivf, to bych asi nedala. Jo, on je spáč od mala, vůbec neznám to noční vstávání na kojení, vždycky se napapkal nejpozdějc v deset večer a pak až ráno o půl 7, je fakt zlatý a to jsme kojily až do roku a půl.

danaho
22. kvě 2012

@ivex kde se takový hodný děti kupujou?Šla bych si vystát frontu 😀 😀

danaho
22. kvě 2012

@evikj33 mě nicnebolí,můžu sedět jak chci a v pohod. Občas mě píchne jen vaječník a to je všechno. Ale to nemusí vůbec nic znamenat. Tak hezky odpočívej a nabírej síly.Tady je zatím docela hezky. Doufám,že pokud sprchne,tak až odpolko až budu doma.

ivex
22. kvě 2012

@danaho Tak to ti neporadím, 😀 nemám tušení. Snad, že jsem v těhu doslova odpočívala, nic mě nerozházelo, ale taky jsem si zkusila svoje.