IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

aaandrejka
4. dub 2007

ahoj dievcata,

hlasim dobre spravy ;)

- krcok je dostatocne dlhy
- myom sa nepotvrdil
- pohlavie sa potvrdilo, budeme mat lenocku

kupila som si super tehu set, vid album ;)

lenocka ma uz 755 gramov 🙂

helka1
4. dub 2007

Ahoj Andrejka,
gratulujem k dobrym spravam 🙂 a vyzeras dobre v tych tehu vecickach 😉

aaandrejka
5. dub 2007

helka, dakujem, vy sa ako drzite?

janesm
autor
5. dub 2007

Ahojki Aaandrejka 😉
tak to je super tak je vše u vás v pořádku to jsem ráda,a moc gratuluji!!!!!Hned jdu kouknout do alba...Moc držím pěstíčky a hlavně relaxík!!!

My jsme s mimi v pohodě teda aspon to tak cítím,jen pořád ty obavy.Naposledy jsem měla UTZ 20.3. a od té doby nic poradnu mám až 19.4.tak doufám že mě UTZ doktorka udělá abych byla v klidu.
Bříško se zvedá,mám pocit že nabírám jak ve předu tak i vzadu...skoro nic neobleču 😉 Jen se bojím aby mimi bylo vpořádkuměla bych si nahmatat dělohunad stydkou kostí ale nic tam necítím,břicho mám větší do pasu celé tak nevím.Jsem z toho všeho pořád vyplašená....ale hlavní je že už nešpiním.

VAVA-CULINKA
jak se Vám daří maminky???? doufám že je vše na nejlepší ceste!!!! 🙂

Mám ještě jednu zprávičkumoje kamoška právě dnes byla v Heliosu na odběru vajíček a měla jich 15,což je krásné mám z toho radost!!!!Budou mít metodu ICSI tak doufám že je to na dobré cestě a brzy bude mezi námi těhulkami,také by si to už zasloužila po 3 nevydařených IUI.Každopádně budu informovat jek se daří embrijkům dále... 🙂 🙂

albertova
9. dub 2007

Ahojky, krásne sviatky Vám všetkým prajem.

Viete mi niekto poradiť? Môžu pri Provere bolieť prsia, ale strašne a ľavá úplne katastroficky!!!! Môže to byť? Lebo sa bojím, takto ma prsia nikdy neboleli. A včera som začala znova trošku krvácať ☹ a ešte mám lieky.....

dajte mi niekto vedieť... 😀

a decap.... je načo? na podporu ovulky????

aaandrejka
9. dub 2007

ahoj albertova, ja som proveru nebrala, takze ti poradit neviem... ale decapeptyl je na zastavenie cyklu...teda, ak som dobre porozumela pribalovemu letaku, tak pozastavi cinnost vajecniko (obvykle sa dava niekolko dni pred stimulaciou ako jednorazovka vo velkej davke a sluzi na to, ze sa cinnost vajecnikov vrati ako keby do dievcenskych predmenstruacnych obdobi a dalsi cyklus sa potom nastartuje pomocou stimulantov)

informacie o liekoch najdes na nobel.sk

albertova
9. dub 2007

aha.... no super, ďakujem za odpoveď. 😀

a inak ako? si už tehulka???? 😀 😀 😀

culinka
9. dub 2007

Ahojky babenky,

u nas vsetko v pohode,dokonca uz citim tyzden slabulinke pohyby nasho hyperaktivneho babetka.Na poslednom uzv si prave cmulal palcek,no kraaasa.uz jem v celku normalne,ale pibrala som max.0,5 kg.dr.povedal,ze je to v pohode.brusko sa mi tiez uz riadne zvacsilo,musim spravit nejake foto. 😀

sali
9. dub 2007

Ahojček.
Culinka bola si na nejakom vyšetreni v Čechach prosim ta na akom ? A nahodou nemaš na nich kontakt.

lia
10. dub 2007

ahojte,

viete mi niekto poradit??kolko stoji 1 balenie decapeptylu??mam si vybrat 4 balenia po 7 ampulkach denne 😅 ,ale na recepte nemam napisane 4 balenia,len v protokole 😕

milacikova
10. dub 2007

Lia ahoj, urcite je niekde chyba, 4 balenia musia stacit na stimulaciu max 5baleni ale to ti predaju aj v CAR za doplatkovu cenu z lekarne, pichas len 1*denne! tych 7 co si napisala je v jednom baleni radsej pozri v stimulacnom protokole nech nedojde zbytocne k omylu

lia
10. dub 2007

ahoj milacikova,
ved hej,4 balenia si mam vybrat.
v jednom baleni je 7 ampuliek a ja si mam pichat 0,1 denne.ale nevies kolko stoji jedno balenie??mam to si to pichat od prveho sna menstruacie az do 17-19 dna.bojim sa,ze to popletiem.ale potom mi stacia len tri zatial,nie??

milacikova
10. dub 2007

Jedno balenie pre samoplatcu stoji =2165,50,-Sk a cez poistovnu za doplatok =63,40,-Sk, ja som ho zacala pichat na 23DC(v juni) az pod dobu celej stimulacie cca do odberu vajicok ja som mala odber az na 21DC(v juli) ja som 4balenia mala malo

lia
10. dub 2007

ja mam recept,tak ked len 63 Sk,tak v pohode,vyberiem si vsetky 4,ale este sa zajtra informujem,lebo na protokole mam napisane 4 balenia,ale na recepte to nevidim 😅 .keby to tam zabudli dopisat,tak tam hned skocim,kym este nemam mrchu.

milacikova
10. dub 2007

Lia, zvykne sa pisat pocet baleni v latincine na recept 😉 neni tam take nieco?

lia
10. dub 2007

idem sa pozriet 😉
a ty ides prvy krat na ivf??

lia
10. dub 2007

je tu nejaka hatlanina,ale neviem ako sa povie 4 po latinsky 😅 (v zatvorke je "quak") 😀

milacikova
10. dub 2007

4 je Quatro 😉 , to bude ono, ja mam 2IVF za sebou a teraz sa pripravujem na 3KET

lia
10. dub 2007

ze quak 😀 😀
ahaa a kedy ides??a kam??pribrala si z tych hormonov??kedy ste s tymto zacali prvy krat??ak ti to vadi,ze sa tak pytam,nemusis odpovedat 🤐

milacikova
10. dub 2007

🙂 od r.2004 chodime na IVF , pribrat som zatial nepribrala nastastie a teraz ma caka etko koncom aprila

lia
10. dub 2007

tak drzim palceky,milacikova 😵 ,dufam,ze tento rok bude pre vas uz stastny.a je to aj do tretice 😉
a do akeho centra chodis??ja sa uz toho troska bojim ako sa to zacalo blizit 🙄 .musim niekde nacerpat energiu,ale neviem kde 🙄

milacikova
10. dub 2007

dakujem, bude to 5transfer 😅 chodim do Heliosu som spokojna, je to normalne ze mas obavy ale ked uz zacnes tak uz to pojde 😉 , drzim ti palce

lia
10. dub 2007

asi ma manzel problemy,ze??dufam,ze moj bude mat teraz dobre vysledky 😅
dakujem 🙂

milacikova
10. dub 2007

Lia u nas je spermiogram v poriadku, preto sme vzdy oplodnovali vajicka aj klasicky a neplatili za ICSI aspon tam sme usetrili nejake peniazky 😉 to ze sa nedari z nejakych nevysvetlitelnych pricin sa vola "idiopaticka neplodnost" 😉

lia
10. dub 2007

fasa 😠 takze ste obaja v poriadku??nam ked to nahodou nevyjde,dam si s tym pauzu,ale dufam,ze to vyjde na prvy sup. 🙂 😵
ICSI je co??

aaandrejka
10. dub 2007

sali, na tom vysetreni som bola aj ja, vo FN v olomouci, jedna sa o kombinovany test prveho trimestra a robi sa v 11.-13. tyzdni (a jeho vysledky maju vahu vysledkov amniocentezy, co je super, lebo nemusis podstupovat amnio a taktiez ich vies skor)... jedna sa o vyplnenie dotaznika + podrobny usg + odber krvi, ten krvny test je prave to, co tu bezne nerobia, v olomouci maju na to specialne zariadenie, ktore krv vie spracovat a podat komplexnu spavu o moznych rizikach ... pozri http://www.fnol.cz/news.jsp?id=0&nid=1769, tam sa o tom pise viac a kontakty najdes na stranke ustavu genetiky a fetalnej mediciny.. pripadne to robi aj olomoucky ferimed (to je CAR v olomouci), ti to robia kusok drahsie 🙂

lia, ceny liekov najdes na:
www.edusan.sk

a pribalove etaky k liekom: www.nobel.sk

ICSI je vpravenie spermie do vajicka narusenim obalu vajicka.. viac najdes napriklad na http://www.gest.cz/ivf/ alebo na stranke ktorehokolvek CARu

ellin
10. dub 2007

aaandrejka, na to vysetrenie v olomouci Ta poslal lekar alebo si sa rozhodla sama? V akom prípade je takéto vysetrenie potrebné?

aaandrejka
11. dub 2007

ellin, nikto ma neposlal, to si platis sama. ja som si to vysetrenie vybavila preto, ze som po ivf cakala dve babatka a mam 37 rokov a hrozne som sa bala amniocentezy... a ked som sa na nete docitala, ze tento test v CR nahradza amniocentezu, tak som nevahala a napisala osm do FN v olomouci... medzitym mi jedno babatko odumrelo, takze aj tak som vedela, ze vysledky tripple testov budem mat zle (pretoze to odumrete babatko ako sa scvrkavalo, produkovalo prilis vela beilkovin, co je vlastne automaticky zvysene AFP)... vo FN olomouc to stalo nejakych 3000czk, baby, co boli vo fertimede platili tusim kusok viac... z toho vysetrenia ti daju take dve a4, na ktorych mas pekne zhrnute vsetko, co vysetrovali a v zavere mas vypisane moznosti rizika na tie iste syndromy, ktore sa vysetruju pri amniocenteze

sali
11. dub 2007

aaandrejka dakujem.Ja mam 36 rokov a som tehotna. Začal sa 5 tyžden od ET. Preto chcem absolvovat to vysetrenie v Olomouci lebo nechcem ist na amniocetezu.

milacikova
11. dub 2007

Lia, zjavne sme v poriadku, ale niekde musi by byt nejaka pricina preco to nejde. Mam robenu genetiku, laparku, imunologiu pretoze som si myslela ze problem by mohol byt prave v tomto ale nic sa nepotvrdilo nenaslo teda neostava nic len skusat 😖