• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

8. června 2014 
@ratatooy Děkuji
23. bře 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikolav jinak injekce nic nejsou neni to ani cejtit ale človeka spíš boli to že ma do sebe bodnout tak se mu zdá že je to hruza
23. bře 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ratatooy No já právě jsem s injekcema na štíru. Nevadí mi pichat do jiných :grinning: v práci, ale do sebe to nevím teda. A kord když tu jehlu vidím. Dřív to byl větší hysterák. Teď už aj když jdu na krev tak jdu tak tele na porážku s tím smířená a ani mě to nebolí. Ale už se vidím jak si pichám tu první injekci. Jak sedím v ruce jehlu a přemlouvám se aby si to zarazila do špeku :grinning:
23. bře 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin
A jdeš do toho, aniž by ti klesly ty NK buňky???
23. bře 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikolav jj přesne taky sem se přemlouvala,ale neboj o zvladneš a kdyby ne tak nekoho poprosiš
23. bře 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akashka
No jasně, co když by to vyšlo a vše bylo ok bez pgd a tím pgd to pak třeba nevyjde.
Jo a údajně používají jinou metodu než pgd, to mi řekla doktorka. Že tu pgd už nedělaj. Ale i tak jde o genetické vyšetření, přesto vzhledem k věku by mi stejně ještě doporučili amniocentézu v těhotenství. Naivně jsem si myslela, že už nebude třeba. :unamused: ale nechci předbíhat, teď čekám až dostanu MS.
23. bře 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin téda,léčba trvala rok jo :confused: tak to jsem zvědavá na sebe,mě se to musí zlepšit zhruba za 6 týdnů.
A do jakého centra teď chodíš?
23. bře 2013 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě našli kdysi také protilátky - spermie, vajíčko, obal - prostě všechno. Prednison jsem nechtěla, koupili jsme kondomy a wobenzym - ten měl nahradit ten prednison. Pamatuji si dávkování 10x0x10 po dobu 30 dnů. Sex byl s kondomem, ale v době ovulace bez, pak zase s kondomem až do 4. Měsíce těhotenství. Prostě se to povedlo. :slight_smile: wobenzym se po těch 30 dnech snižoval na 4x4x4 a bral se do asi toho 4. Měsíce teh. Ale to si nejsem jistá. Ve 4. Měsíci jsem jela na kontrolu do Podolí a protilátky byly v normě. Doktor se zlobil, že tahám čerta za ocas. Ale mě se nechtělo 3 měsíce čekat . Tak jsem zkusila ten wobenzym na základě doporučení nějakého doktora na netu.
24. bře 2013 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslíš , že protilátky proti spermiím se nějak projevujou?
24. bře 2013 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin no ja prave casto odchazim nastvana.. A nebo zklamana a poplacu si.. To je asi vsude ze nekomu to vyjde a nekomu ne ňo..A problem my nezjistili, vse ok nebo jen hranicni ale nikdy nic nevyjde..
@baby1984 no ja prave se uz tak tesila, jdu na sono a tohle..
@nikolav ahoj :wink:
24. bře 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinka_02 já měla jít na iui ale objevila se tam ta obluda tak řekla mudr,že by šla do IVF tak sem souhlasila naco to zdržovat a uvidíme
24. bře 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baby1984 nam iui bohuzel ani nedoporucili ze je to zbytecny.. Ale ja byla spatna z tolika neuspechu a ted sem se uz natesila na ivf a zas jen cekat..
24. bře 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinka_02 to čekání je nejhorší právě :angry: no sem zvědavá co mi řekne ted v týdnu jak to vypadá a hlavně se bojim,že to kvůli cystě ani nedostanu nevim proč si to myslim :slight_smile:
24. bře 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka no právě je to boj to rozhodnout. Ale včera jsem mluvila s kamarádkou, která to pgd v laboratoři dělá a říkala, že přestože to dělá (nebo spíš právě proto) by mi to nedoporučila.. že prý když jsme mladí a máme ok genetiku, tak je to zbytečné podle ní.. a že mnohdy co při pgd vyřadí tak za pár dní se to vyvíjí normálně ale už je pozdě to zase zařadit zpátky.. :( no tak teď nevím...
24. bře 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak teď taky nevím, člověk musí rozhodnout tolik věcí. Ale jak to posoudit, asi tak jak to budu v tu chvíli cítit, musím dát na svou intuici, ta mě nezklame. Jenže jsem nedočkavá a nechce se mi čekat o měsíc dýl na zavedení a nervovat se, jestli ještě bude co zavádět. Prostě jestli toho bude málo, nebudu čekat na pgd a jestli jich bude dost, tak to ještě zvážim. :slight_smile:
24. bře 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka vidím to podobně, rozhodně si chci říct o monitoring embryí, z toho je poznat opravdu hodně a je to i šetrnější pro embryjka..
24. bře 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to vůbec neví co je ten monitoring embryí. Doktorka mi říkala, že pgd už nedělaj, mají jinou metodu. Ale nevím co přesně. Já prostě budu čekat a rozhodovat se podle momentální situace... Kolik bude embryí, kdyby třeba jen 2, tak fakt nevím, asi bych je hnala do zavedení rovnou bez pgd a to jen ze strachu, že by třeba nic nezbylo po tom pgd, to mražení a rozmražení taky neustojí vsřechna embrya.
24. bře 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka monitoring ve zkratce - po oplodnění vajíčka spermií při metodě IVF je tento zárodek uložen v kultivačním roztoku v misce do inkubátoru. Zařízení snímá jednotlivé misky kamerami, které pořizují záznam toho, co se v misce děje. Jelikož je kamera umístěna přímo v inkubátoru, není nutné misky s embryi vyndavat a dívat se na ně pod mikroskopem. Embrya tedy mohou nerušeně pracovat na svém vývoji, aniž by s nimi bylo jakkoli manipulováno. Po pořízení záznamu se při jeho zrychleném přehrání dá krásně pozorovat, jak docházelo k dělení buněk vznikajícího embrya. Výhoda oproti klasické metodě, kdy embryolog občas embryo zkontroluje je jasná - je kontinuální záznam celého vývoje a tedy větší přehled o tom jak embryo vypadá. U klasické metody se může stát, že v momentě kdy se embryolog dívá, vypadá embryo špatně, ale za deset minut může být vše jinak, to už se ale nezjistí...
24. bře 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. bře 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akashka téda to vypadá lákavě a kolik to stojí ti někdo řekl,protože to určitě nebude hradit ZP .Asi taky začnu o tom uvažovat :wink:
24. bře 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baby1984 no co jsem viděla na obilňáku to vycházelo na 5000,- ale taky záleží kolik dní to nakonec dělají. Já se na to ptala v repromedě a dr. mi řekla, že to tam sice dělají, ale ne každému, jelikož nemají těch přístrojů tolik, ale že se za to u nich nic nedoplácí.. tak tomu moc nerozumím, ale pokud to jen trošku půjde určitě to využijeme (i kdyby se doplácelo).
24. bře 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akashka
Tak jsem to přečetla a je to pěkně popsané. A ty budeš mít taky jeden měsíc odběr a zavedení ten další cyklus??
24. bře 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka proč ty to budeš mít takhle že ti vezmou vajíčka a pak bude KET a ne ET??Moc se v tom ještě nevytznám,ale mám za to,že jak odeberou vajíčka tak bud druhý den ti zavedou embryo a nebo při prodloužené kultivaci 5-6 den.Jestli se pletu tak mě opravte,ale je škoda nevyužít ET to je snad dokonce i větší šance :slight_smile:
24. bře 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protože chtějí embrya geneticky vyšetřit, zda mají chromozomy v pořádku. Právě nevím , jestli se na to nevyprdnout.
24. bře 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baby1984 ja jdu v utery to budu 24dc tak furt doufam ze treba praskne a odejde sama a uz vidim jak budu zas v utery zklamana ze ne :angry:
@raaaadka me treba nevyslo ivf ani 3 kety, nikdy nic a ted uz ketu moc neverim a sazim na ivf kde je vetsi sance o dost, takze ja bYch tu sanci pri ivf nenechala byt a jit az do ketu.. Ale u kazdeho je to jine..
24. bře 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinka_02 myslíš udělat vše v jednom cyklu a nečekat na vyšetření embryí?
24. bře 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka tak je to muj nazor, jestli je to prvni ivf tak nam rekl dr ze muzeme zaskrtat vsechny metody v ceniku odzhora dolu ale jistotu nam nikdo neda a mel pravdu. Museli sme mit icsi, dali PK a AH a embryoglue a stejne se nezadarilo, pak jsme to zopakovali pri prvnim ketu a to same, ted uz AH ani lepidlo nedavame.. Ale stejne se. Ikdy nepovedlo.. A pri ivf je 38%sance a pri ket jen 25% a tim ze 3 kety nevysli tak ja se modlim v ivf..
24. bře 2013 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka a vy nemáte udělanou genetiku s manželem??To bylo první vyšetření co sme podstupovali,a jestliže je to v pořádku tak bych to dál nehrotila a nenechala bych je vyšetřovat :wink:
24. bře 2013 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme, už máme devítiletého kluka. Před tím jsem 3x potratila hned v prvních týdnech a genetika tudíž musela být provedena no a manžel ok, a u mě nějaká odchylka konkrétně nadpočetný X chromozom v mozaice v 5 %. Což může mít na něco vliv a nemusí, vlastně mi tenkrát nic moc neřekli a nato jsem otěhotněla a mám kluka.
24. bře 2013 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raaaadka
Tak třeba nemůžu mít holku, kdo ví. Nevím co je to ta mozaika, jestli mám v těle 5% buněk s nadpočetným X chromozomem. Fakt nevím. :unamused:
24. bře 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek