IVF v utajení :-x Víme to jen já a manžel

vombata
22. srp 2009

Ahoj holky...brouzdala jsem po tematech abych toto neopakovala....na zadne takove jsem nenarazila tak to davam do placu. Nevim jestli jsem sama ale kdyz jsme si s muzem rekli ze si poridime miminko byli jsme v ten moment nejstastnejsi na svete jako kdyby sem uz byla v tom 😀 a tesili sme se na to prekvapko jak to naservirujem rodine...tesili sme se na ty obliceje...ale nase snazeni nebylo korunovano uspechem tak jsem pravidelne chodila na stimulaci a zase nic nakonec byl muz na spermiogramu ktery nedopadl slavne 😒 takze ted budu stimulovat na IVF leky mam jen uz cekam na menstruaci...Nikdo nic nevi jen ja a manzel kterej nechce aby to kdokoliv vedel i z rodiny aby kdyz to vyjde nekdy nekomu nevyklouzlo ze nase dite je ze zkumavky...proste chlapi...ja to nechci vypravet na potkani to ani v kreci ale promluvit o tom vsem bych si chtela...jestli budete mit chut pokecame 😵

aannggiie
22. srp 2009

Ahoj Vom já nevim co ti na tohle mám říct tady je strašně moc holek a páru,který jsou strašně šťastný za to,že se jim povedl nebo povedli ty drobečkové z mističky,protože jinak by to nešlo.
A chce tvůj manžel tak hrozně miminko nebo jenom ty?

vombata
autor
22. srp 2009

Vlastne s tim prisel on ze by si to moc pral a ja jsem souhlasila...nejsme z tech paru kde si miminko zena vydupe 😀 on je trochu spatnej z toho ze ma spatny spermie ale mluvili jsme o tom a proste je to dan za to kde zijem ale dulezity je ze mame nadeji...oba si uvedomujem jak je fantasticky ze funguje neco jako umele oplodneni...ale jak rikam nechce aby kdokoliv vedel ze pujdu na IVF asi proto ze by si pripadal min chlap ale ja to naprosto respektuju on se otrepe uz se tesi az bude hladit brisko... 🙂

etra
22. srp 2009

Holky z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší je mít po ruce jednu kamarádku, se kterou vše proberete a konec. My na počátku sdělili rodině(mé i manželově), jakou máme diagnózu a co nás čeká. Zdůraznili jsme, že o tom nemají mluvit, že je intimní věc. A jak myslíte, že cše dopadlo? Věděli ti všichni kolem nás, připadala jsem si s manžou jako exot a ještě k tomu ty lítostivé pohledy maminek a blbé řeči tatínků. Prostě rodiče to nezvládli a nám to na vylepšení psychiky nepomohlo, ba naopak. Takže další pokus jsem tajila, do oby až jsem znala výsledek...

marketa137
22. srp 2009

My měli jít už 2x na umělý a nakonec se vždy zadařilo poslední měsíc. I te´d ještě těhu tajíme, prostě to nechceme nikomu zatim říkat ale i kdyyb jsme šli na IVF tak pak by mě to nijak nevadilo že je z IVF, hlavně že vůbec bude. A všichni ví že to u nás neni jednoduchý a že problém je na mojí straně. Dokonce po 1 potratu mě tchán dohodil dobrýho doktora 🙂 a nevidim na tom nic špatnýho a neni se za co stydět. vždy´t nemusíte na potkání říkat kde je chyba, prostě to nešlo normálně tak pomohla věda 🙂

len
22. srp 2009

My to taky tajili, s tím, že jednou třeba prozradíme... O to větší to byl pak pro naše šok, když jsem potřebovala domů odvoz po potratu (ještě jsme neměli auto) 😒 O druhém IVF vědělo dost lidí, jenomže to znamenalo buď každému přesně vysvětlit, jak to celé probíhá (o což málokdo dtojí, přičemž lidi o tom většinou nemají ani páru) nebo se obrnit proti opravdu hodně divným dotazům 😒 Takže asi ideál by bylo říct to jen těm opravdu nejbližším a pak aby to vyšlo 😉

gabinaf
22. srp 2009

Tak my jsme ivf tajili z jiných důvodů. Mám podstatně staršího manžela, který si před asi 30 lety nechal udělat vaseoktomii, věděla o tom od začátku celá rodina. Proto, když jsme řekli, že bychom chtěli zkusit prcka, věděli jsme, že jinak než pres ivf to nepůjde. Tajili jsme to proto, že jsme nechtěli, aby si moji rodiče dělali možná plané naděje na vnuka/čku a pak se zjistilo, že to nejde a nepůjde. Vyšlo nám to napoprvné a nemám problém někomu říct, že mám prcka ze zkumavky. Občas se na něj dívám a říkám si, jakej je to zázrak a jsem ráda, že to jde. Ale chlapi tohle asi berou trochu jinak 😅

elana
22. srp 2009

Přesně tak, mám podobnou zkušenost jako Len z toho prvního těhotenství...(rodiny teda o IVF věděly, ale v práci ví jen že se nám nedaří, ale že to řešíme IVF už netušily). Po 1.IVF jsem otěhotněla, ale bylo to mimoděložní, takže teď ještě v práci poslouchám (samozřejmě dobře míněné) útěchy, jak "povedlo se Vám jednou, teď už to půjde rychleji". A jen já mám chuť vykřičet na ně, že nepůjde, že to bylo uměle a nejspíš znova bude 🙄

Takže já radím nehrotit to tak ani tak, pokud se rozhodnete neposílat dotazy na potomka rovnou do kopru s tím, že ještě nechcete, tak nejlepší je říct prostě nedaří se nám a hotovo, většinu lidí to odradí a až se pak zadaří, všichni Vám pogratulujou a jen největší nezdvořák by se zeptal, jestli to bylo uměle 😉

vombata
autor
22. srp 2009

Mam kamaradku ktera jedina vi ze se snazime o mimi ale netusi ze jsme uz v dalsim levelu a to IVF absolutne to neberu jako neco za co bych se mela stydet ani muj manzel ale vysvetlil mi to tak ze nechce aby se za nekolik let nasemu diteti nekdo smal nebo tak neco ... pisu tu nejprehnanejsi variantu ... lidi jsou ruzni ... a my jsme velci preventisti 😀 rodicum to reknem ale az bude po vsem(doufame v to) protoze ted by to nikomu nepomohlo stresovat dalsi lidi...vite uplne se mi sviralo srdce kdyz sem cetla pribehy paru ktere se snazi o miminko uz nekolik let a vyzkouseli kdeco...Vsem lidem co jsou zde zaregistrovany preji at je jejich snaha korunovana uspechem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aannggiie
22. srp 2009

Vom-přeji Vám,aby to vyšlo na první pokus a neměly ty hrozné stresy.A jinak si myslím,že neni důvod to nikde řikat,když jste se takhle domluvili s manželem.Pak jenom nahlásíte,že čekáte miminko a je to 🙂

bamsmudla
22. srp 2009

ahojte holky,
no mi jsme se rozhodli to nikomu taky neříkat. Hlavně si to nepřál můj přítel, který je docela dost citlivý. Asi ta chlapská ješitnost 🙂 . Jenže po neúspěšném IVF jsem měla nervy na provázku a potřebovala jsem se někomu svěřit. Tak jsem se svěřila mé sestře. A je fakt, že mám pocit, že už to snad ví celá rodina a jen dělají, že nic neví. Na jednu stránku je dobré, že se člověk s někým může o tom pobavit. Akorát, že ten, kdo si tím neprošel vám moc nepomůže. Je super, že jsou tady takový diskusní fóra. Tady mají všechny stejné problémy.

vombata
autor
22. srp 2009

Bamsmudla:
U nas je to presne taky s muzem...jinak co se tyka rodiny to je pak hroznej kurnik 😀 vsichni se tvarej jakoby nic pritom vsichni vi...uvidim jak dopadne prvni IVF a pak se uvidi...jestli to nekomu vykecam tak mamce ale to az v tom nejkrizovejsim okamziku...

vombata
autor
22. srp 2009

A co ty?Chystate se na 2.IVF?

fiallinka
22. srp 2009

Vombata: naprosto chápu, můj chlap to taky nechtěl nikomu říkat, dítě moc chtěl, ale asi těžko nesl, že u chybka se našla u něj, navíc o těch věcech nerad s někým mluví...no a já zas pracuju v dost "veřejné" pozici, takže by si o tom úplně všichni povídali - nicméně moje část rodiny to většinou ví, stejně tak nejbližší kamarádky - já bych nedokázala to podstupovat bez téhle "podpory", navíc za situace, kdy všichni věděli, že se to dlouho nedařilo. On sám to vysloveně nikomu neříkal (no chlap), ale jak říkal - netají to, jen o tom na potkání nemluví a lidi se neptají 🙂... ale hodně lidí to přinejmenším tuší. No a co, přiznám se, že mně je to stejně jedno 🙂.

bamsmudla
23. srp 2009

ahojte holky, přeji krásné ráno.
Vombata: Už jsme ho rozjeli. Mám už 4 dny po transferu a čekám. rozhodla jsem se, že oproti minulému pokusu půjdu do práce. Minule jsem seděla doma na neschopence a myslím, že to tomu moc nepomohlo. Takže teď hurá do práce a dělat jako by nic 🙂 . To ne stejně na to pořád myslím 😒 🙂. Naštěstí máme i zmrzlíky, což mě trochu uklidňuje. Předtím nebyl ani jeden. Ale člověk musí věřit, že se to podaří hned na poprvé. Je to skoro 50%. Tak jsem si říkala kurňa, kdo to tam rozpočítává, že já byla až ta druhá 🙂 . Ale je fakt, že když tam člověk leží po odběru, tak to přeje každé, která tam je. Protože pro každou je to hodně velké zklamání. A jste vy daleko:

Fiallinka: chlapy jsou všichni stejní 🙂 . U nás je taky chyba u něj. Rok jsem chodila a dělala si pořád testy a pořád nic. A pak jsem změnila gynekologa a ten nás hned poslal na vyšetření. Můj to bral v pohodě. Ale pak šlo vidět, že ho ty výsledky dostaly. Ale jsem moc ráda, že se k tomu takto postavil. Taky mohl říct, že nikam nejde. No a to chudák musel a musí trpět moje nálady 🙂 🙂 . Co se týče kamarádu, tak to raději nikdo neví. Všichni jen ví, že se o to pokoušíme, ale ne jakou cestou. A sestra ta se mi snaží pomoc jak může. Ale stejně nejlépe dokáže pochopit tvoje pocity jen někdo, kdo to všechno taky podstupuje.

vombata
autor
23. srp 2009

Bamsmudla: pro psychiku asi bude lepsi byt v praci aby clovet taky prisel na jine myslenky...resil neco jineho nez premitat dokola jestli to vyslo...muselo byt hrozne zklamani ze to na poprve nevyslo neklesej na mysli bud vesela a tes se ... protoze s timhle myslenim am to urco vyjde 🙂 My jsme na zacatku injekce v lednici ostatni propriety ve skrince a uz jen cekame na menstruaci 2.den cyklu zacnu s pichanim injekci...zatim toho moc nevim...1.injekci mi pichne moje gynekolozka a nauci me jak si to pichat...jak to bude vsechno pak probihat mi rekne tam zatim prave nic nevim....do pronatalu pujdu az teprve na odber vajicek....takze sem zatim zmatena a nevim kdy se to bude napr.platit a tak...ale to se uvidi 😉

Pro vsechny:co se tyka chlapu.....kez by byla chyba ve me...netrapilo by me to tolik jako to trapi jeho(kdyz na to prijde rec)jinak si myslim ze je v pohode ale do hlavy mu clovek nevidi 😀

len
23. srp 2009

tAKY MOHU POTVRDIT, ŽE ivf ABSOLVOVANÉ ZA PRACOVNÍHO PROCESU BYLO MNOHEM VÍCE V POHODĚ NEŽ TO NA NESCHOPENCE (vč. výsledku) - sorry za capslock 🤐

Jinak teda nemám pocit, že bychom IVF tajili, protože jsme se za to styděli, ostatně my byli až do druhého IVF idiopati, příčina neznámá.
Ale tak shrnuto, vedly nás k tomu asi tyto důvody:
- vzhledem ke svému postu v práci jsem netoužila po tom, aby se vědělo, jak moc aktivně se snažím otěhotnět (no, stejně mě pak vyrazili). Bohužel mám docela "veselou" zkušenost, že když se mi něco v práci poštěstilo, do půl dne se o tom doslechl můj muž na opačném konci Prahy z naprosto nečekaného zdroje - ještě dříve, než jsem mu to večer stačila říct sama 😀
- v případě neúspěchu se mi nechtělo nic vysvětlovat a snášet soucitné pohledy (asi díky tomu jsem v práci přežila následný potrat bez většího rozruchu)
- bohužel značná část naší společnosti je přesvědčena, že děti ze zkumavky jsou "určitě nějaké divné" - nerada bych, aby si jednou na naše dítě někdo ukazoval prstem a posmíval se mu. Stačí mi často číst diskuze pod články, aby se mi z těch lidí zvadal žaludek 😖 Přičemž pokud je inteligence aspoň trochu dědičná, mají naše děti daleko větší šanci na bystrou mysl nežli většina dětí těch chytrolínů 😀
- ze stejného důvodu nechci, aby někdo koukal skrz prsty na mě, že jsem divná, pochybná a kdo ví, co ještě, když ani nedokážu porodit dítě, což přeci zvládá každej blbec, ne? 😝 Já si svou nemoc nevybrala a nemůžu za ni, je tedy jen na mně, jak s ní hodlám bojovat.
- obecné podvědomí naší společnosti o IVF je dost tristní - ne, nemám to nikomu za zlé, jen občas postrádám energii na to, abych pořád vysvětlovala, že při IVF nedochází k žádné genetické manipulaci, že ani IVF není zárukou jistoty, že jsem tak protivná z tuny hormonů...
- no prostě to celé beru jako věc značně soukromou, záležitost především mě a mého muže a veřejně o tom mluvím leda na Koníku, kde je v tomto ohledu informovanost i tolerance na poněkud jiné úrovni než ve většině společnosti 😉

bamsmudla
23. srp 2009

Vamboda:
To určitě, proto budu makat jak ... 🙂 . Asi to tak mělo být. A člověk to tak nějak musí brát. To tě docela obdivuji. Není to tak hrozný, hlavně buď v klidu. budeš si píchat injekce a při tom brát prášky. Alespoň já sem to tak měla. Nejprve jsem si píchala ráno a prášky brala ráno a večer. Potom jsem si začala od 9. dne dělat výplachy pochvy a začala si píchat ještě večerní injekci. No a pak už si píchneš poslední na uzrání vajíček a den máš klid a hurá na odběr. Odběr je v pohodě. Uspí tě na 15 min. a asi 2 hodiny tam budeš ležet. Platilo se to při odběru vajíček. Do jakého CARU chceš jít? Kdybys chtěla něco vědět, zeptej se. 🙂

bamsmudla
23. srp 2009

Len:
Myslím si, že není se za co stydět. A hlavně to bude častější a častější. Spíš těch co budou moci otěhotnět normálně bude málo.
Protivný je asi každý. Já jsem pěkně hnusná. A okolíí jen hledí. Chudák můj, ten už někdy neví, kam přede mnou utéct. Ale taky ví, že jsou to ty prášky. Docela mě udivilo, že když jsem se o tom nezávazně bavila s kamarádkou, která neví, že to podstupujeme, kolik lidí má stejný problém. Jen o tom prostě nemluví. Taky si myslím, že je to každýho soukromá věc. I mě společné diskuse hodně pomáhají. 🙂

vombata
autor
23. srp 2009

Len: jo jo je to fakt proste existuji primitivove kterym by to mohlo pripadat vtipny nebo divny nebo nevim co....stejne tak jsou lide zavistivi a jsem presvedcena ze vedet o takoveto zasadni slabine...tak to cloveku muzou pekne vpalit...vim kaslat na takovy lidi ale proste to zaboli...vite co dulezitej je vysledek a to // a pak se nikdo na nic ptat nebude a my nebudem mit duvod nekomu neco rikat 😉 Take si myslim ze za par let bude vice deti "ze zkumavky" mozna uz ted je ale tahle spolenost jeste neni uplne pripravena ze tomu tak "mozna"je neni osveta...je to takove tema o kterem se nemluvi se mi zda. Sorry jen se trochu ztracim v tom jestli ted jdes na IVF nebo?...diky za odpoved... 🙂

len
23. srp 2009

Vombata, jo, asi v říjnu to vypadá na poslední - třetí IVF (mrazáčci nikdy nic).
Mám pocit, že při tom IVF nejde jen o mě a manžela, neplodnost už mě naučila celkem bez okolků posílat lidi do pr**** (pardon, ale mírnější výrazivo prostě na rejpaly nezabírá 😀 ). Jenomže tady půjde i o děti a já jsem si jistá, že bych nesla hodně nelibě, kdyby někdo rejpal do bezbrannýho dítěte jenom kvůli takový nepodstatný věci, jak bylo zplozeno 😒 Někdo počne dítě v maximální opilosti, někdo ani pomalu neví s kým, a na mě by se měl někdo dívat divně, že k oplození došlo v mističce? 😉

vombata
autor
23. srp 2009

Len: napsalas to suprove!!!Nekdy proste nic jinyho nezabere nez poslat do pr.... 😀 jedna moje znama...pekna jak to rict zaletnice slusne receno otehotnela nalita jako prase s naprostym idiotem bez prace co pumpuje penize od rodicu a myslim ze ma dost trable s alkoholem tak sla na potrat....to je proste narez!!!Ja taky pujdu asi nekdy v rijnu...tak do tretice vseho dobreho to klapne!!! 😎 To si napisem presneji kdy pujdem na to 🙂

len
23. srp 2009

Já uvidím, jak mi to vyjde dle cyklu, jak jsem ho měla pravidelnej jak hodinky, tak to druhý IVF mi ho totálně rozhodilo 😝 Takže skončit tenhle cyklus a pak snad při druhý MS už začnu stimulovat, tak uvidíme, jak bude 🙂 Ale mám pocit, že s každým dalším a dalším IVF o tom stejně bude vědět více a více lidí, no a pak už je jen otázka, kdy se to dostane k nějaký hodně velký drbně s kontaktama na "správných" místech, a bude to vědět naprosto každej (byť mi to asi moc lidí nedá najevo)... Kdyby to bylo vyšlo napoprvý, tak jsem mohla být ta, co si holt jen pár let počkala, ale taky se dočkala 😀

vombata
autor
23. srp 2009

bamsmudla: hrozne moc dekuju za ohotu mi poradit urcite to budu potrebovat 🙂 zatim sem tak trochu obmotana sladkou nevedomosti...do urcite miry. Jinak nasim centrem je Pronatal...u jsem tam jednou byla pro leky...ty jo normalni les jela jsem tam mhd a mela jsem pocit ze nejsem v Praze 😀docela jsem cumela. Je to tam moc hezky ale ta doprava tam je hrozna to je proste jedine na auto 🙂

bamsmudla
23. srp 2009

Teda holky, potkat vás na ulici, tak se docela bojím. 😀 . Je fakt, že někteří lidi jsou tupý. Ale naštěstí né všechny.
Len a dělali jste PDG? Taky přeji moc štěstí při třetím IVF. To už určitě výjde. Přece to není možný
😠 . Ono se to pořádně tajit nedá. Leda být minimálně 2 měsíce na neschopence. A to je pak na mozek. 🙂
Vombata: Já chodím do Brna. A nějak to nedokážu srovnat s ostatníma, protože jinde jsem nebyla a doufám, že nebudu 🙂 . Každá pomoc je důležitá.
A holky kolik vám je? Mě je 27

len
23. srp 2009

Bamsulda, kdepak, u nás je PGD celkem zbytečný, máme problém trochu jinde a navíc pokaždý jenom ty dvě OK embrya 😉 Jinak já to v práci opravdu zatajila, myslím, že tam nikdo nic nevěděl, ani o IVF, ani o těhotenství, ani o potratu, padl na to jen týden neschopenky po potratu. Teď, co jsem přišla o práci, jsem na PN už dlouhodobě, jinak to holt nejde 😒 Jinak je mi 29. Když to teď neklapne, holt budu muset najít nějakou hodně slušně placenou práci, ať těch 50 litrů našetříme 😀

bamsmudla
23. srp 2009

A kolik ti jich odebrali? Poprvé jsme měli PDG a zbyli nám jen dvě. Teď už jsme na to neměli penízky a bylo jich 5, tak 3 máme zamražený. Je to na prt, že hradí jen ty 3. A ještě si člověk doplácí tak velké peníze (i když stále malá cena za miminko). Příjde mi to docela dost sprostý. Nás už to vyšlo skoro na 100.000. Je fakt, že někteří rodí jak na pásu a nechtějí je a jiný s tím má strašné provlémy. A tak v Praze by neměl být problém najít práci. I když já pořádně nevím.
Je tady hodně holek co už dětě mají a chtějí druhé a to se jim nějak nedaří, tak podstupují IVF. Myslím si, tím se jich nechci dotknout, ale pro nás, co je to první vytoužené miminko, je to težší. Alespoň to tak cítím.

len
23. srp 2009

A vy máte nějaký problém, že jste šli na PGD? Já měla pokaždé 12-13 folikulů, poprvé z nich získali 6 vajíček, podruhé 10, jenomže se nějak blbě dělej, takže valná většina jich měla 3 sady chromozomů místo 2 (naštěstí to se pozná hned pod mikroskopem i bez PGD), takže je vyřadili, no a pokaždý jsem měla už po dvou dnech jenom dvě normální embrya 🤐 Takže jsem si je pokaždý nechala hned zavést - poprvé se jeden chytil, ale vzdal to v 8.tt, podruhé se nechytil žádný 😒 Ale naštěstí jsme zatím dopláceli jen za léky, takže nás to celé zatím vyšlo jen na 8000, to je OK. Je to na houby - na hormony reaguju perfektně, úplně všecko se oplodní i bez ICSI, nádherně se to dělí... jenomže to ty vejce mají v hlavě nějak blbě pomíchaný a neuměj si ty chromozomy správně rozdělit, ach jo 😝
S prací to snad problém nebude, mám VŠ, slušnou praxi... jenomže nastupuj někam, když chceš otěhotnět a řešit IVF, jestli si budu muset najít práci, tak snažení dostane aspoň roční odklad, což mě fakt štve 😒

ili5
23. srp 2009

Ahojky, tak já jsem taky po2.IVF a čekám mimi. Mylsím, že už je jiná doba a těch co zapadnou bez pomocí lékařů je čím dál tím míň. před 10 lety to bylo něco jiného, ale dnes? Mám spousty kamarádek co chodí na IVF nebo už mají děti po IVf a já to určo netajím. Pořád se o tom v telce mluví, že chlapi jsou na tom nyní blbě se spermiemi a z takovou bychom vymřeli. J8 čekala na toto 14 let až se konečně podařilo, tak proč bych to měla tajit, myslí¨m, že lidi nejsou blb, že tolik let nic a najednou když je to furt v telce atd. Spíš se už v dnešní době ptají jak jim to řeknu, jéžiš a kde si na tom byla a na kolik Tě to všechno vyšlo?
Myslím, že časem budou těhu přirozeně jen ty tmavé typy co tu pobíhají s houfem fakanů a my ostatní si musíme na to našetřit a obrnit se pevnýma nervama.
Takže určo net 🙂 ajit, dnes na tom nic není a je aspoň vidět, že to bude vytoužené mimi.
?.

bamsmudla
23. srp 2009

Můj má špatný spermiogram, takže jsme podstupovali ICSI. A bylo nám doporučeno i PDG. Tak to tě to moc nestálo. Holky hodně diskutují nad tím, který CAR je lacinější. Nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl. Hlavně ho nechci měnit. Přeci je to taková intimní věc, že bych nerada chodila a začínala někde od znovu. To nevím, jestli je horší, když se chytí a pak z toho nic není. To raději ať se nechytí vůbec než o něj přijít později. a u vás je jaký problém. Uvidíš, že oni se polepší a výjde to. Mě v prvním odebrali 28, oplozeno 15 a zbyli jen 2 bez mrazáčků. Po 2. jich bylo 22, oplozeno 13 a zbylo 5. Dva bojovníci zavedeni, zbytek v mrazáčku. Chudinky moje malý 🙂

Ili 5 moc gratuluji k mimi. Taky si myslím, že už to dnes není takové jako předtím. Teď už to lidi berou přeci jen jinak. A kam si chodila?

zulik
23. srp 2009

Ahoj, přidám svoje zkušenosti.
Moji rodiče o IVF nevědí a ani nikdy nebudou vědět, jsou starší a těžko bych jim to vysvětlovala. Jednou moje matka prohlásila, že další vnouče už by tak ráda neměla jako to první /nechápu/ a otec by si myslel, že je vadný můj manžel, jelikož já už dítě mám a on nás má 4 děti, takže je samec. Neustále mluví o vnukovi.Manželovi rodiče jsou srozuměni s tím, že snaha je i s pomocí.V práci jsem to tak nějak řekla, protože jsem chtěla obhájit své absence, pak jsem jen poslouchala kecy typu:na to nesmíš myslet, jeďte na dovolenou ....a všechny ty zaručené rady a po transferu obden kontrola mého stavu a pak litování.Takže už to nebudu rozpatlávat a necháme si to jen doma pro sebe ať si kdo chce co chce domýšlí.