IVF ve Fertimed Olomouc a v CRM ve Zlíně

danda
20. bře 2007

Prosim vsechny kteri maji zkusenosti aby se s nami podelili o zkusenosti.

nufinka36
17. dub 2007

Jo, zavolam tam zitra pres obed, az tu nebudou kolegove z kancelare. 🙂
Jeste jednou diky a pro dnesek se loucim, pekne odpoledne i vecer 😉 pa pa

nufinka36
18. dub 2007

dobre rano,
uz jsem volala do Zlina (kolegove na chvili odesli) a ptala jsem se, ze pristi tyden ke konci mi vychazi MS a ze bych chtela prijet na dalsi pokus ... sestricka mi jen rekla, ze si mam zavolat hned prvni den co nejdrive a ze domluvime termin. Ptala jsem se, jestli to mam nejak jeste jinak hlasit, a pry ne. Takze ted uz jen budu cekat, kdy MS prijde. Nejvic by se mi libilo, kdyby to bylo tak v ut-ct. At se do toho nepriplete vikend... uvidime. 😉

petriska
18. dub 2007

Tak to je fajn...nevím, proč já jsem to hlásit musela...

Ať už si ta mrcha přijde , kdy chce 😀

Hlavně ať miminkům se pak líbí... 😵

Kolik embryjek jsi měla minule?

nufinka36
18. dub 2007

Minule jsem mela pri IVF dve embryjka, pri KET tri a jeste ctyri mame zmrazene. Ale ted chceme mit "cerstvy" material 😀 Pry je vetsi sance.

A Ty?

petriska
18. dub 2007

Mně se oplodnily pouze 4 a z toho 3 se začaly vyvíjet a nakonec transferu schopné byly jen 2...
Tak jsem byla ráda za to...
Proto žádný KET, ale další IVF
Jsem zvědavá čím mě budou stimulovat teď...
Taky už musíš být natěšená 😉

nufinka36
18. dub 2007

Ja doufam, ze kdyz jsem byla pri minule stimulaci takova "nosnice", tak ze nebudou nic menit a nechaji mi to zhruba stejne. Cely prubeh jsem snasela dobre, jen si pamatuju, ze jsem mela žravé nálady 😀 A ke konci jsem byla obcas trochu vic unavena.

Netesim se ale na ET, protoze mam nejak trochu deformovany cipek a zavadeni embryjek bylo hodne neprijemne a taky to trvalo dlouho, nez se doktor tou kanylou dostal pres cipek 😖

petriska
18. dub 2007

Tak to já při stimulaci zažívala peklo, nebylo mi moc dobře a průběh byl dramatický...
do poslední chvíle jsem nevěděla , zda půjdu na punkci nebo ne...
ke konci mi strašně navýšili dávky Gonalu a navíc nějaká injekce na mě zapůsobila negativně...
Tak si říkám, že teď už budou vědět co na mě platí a co ne, tak třeba bude embrýsků víc...

To zavádění zvládneš!!! 😉
Kolik si necháš dát embryjek?

nufinka36
18. dub 2007

uvidime, kolik jich vypestujem, ale rada bych dve nebo tri
radsi tri 😀 Kdyz budou tri, tak si reknu o tri, i kdyz oni jich tolik davaji neradi. Ale kdyz mam problem s uchycenim, tak mi je asi daji.

Ale to budem resit az za tri tydny. Ty jsi hrozny rychlik 😀

petriska
18. dub 2007

Já bych byla taky pro tři!!! 😀

Rychlík? 😉

Jen se na to těším a proto to přece dělám...
to mně udržuje dobrou náladu...
a chceme přece , aby se miminkům líbilo...

nufinka36
18. dub 2007

jasne, ze chceme 🙂
ja navic kazdy den cvicim tu Mojzisovou a kdyz se mi obcas hodne nechce, tak mimisci jsou argument, ktery vzdycky prevazi pripadnou nechut 😉

ciste teoreticky (pravdepodobnost je minimalni), kdyby se Ti ujaly tri, mas predstavu, jak bys to zvladala?

micinka22
19. dub 2007

Ahoj holky jdu napsat zkušenosti z Fertimedu..začali sme tam chodit po roce snažení,v září 2006,nejdřív sme šli jen na spermiogram z vastní iniciativy...dopadl nejhure jak mohl..pak dalsi...byla zjistena geneticka vada..vsechno slo celke rychle,rozhodli sme se pro darovane potvurky a od 11/06 sme byly 3 krat na IUI,bez uspěchu..chodila sem k Dr.Vodickovi(fajn dr.).V Unoru jsem byla na IVF+ISCi+PK,dali nám dvě nejlepší vajicka ...za týden byly // 😀
Miminko se chytlo jedno,ted sme v 11tt bez komplikaci 😵 . Rozhodovaly sme se mezi Fertimedem a Unicou Brno.Ale ceny jsou stejne a do OL to mame 10km.Celkove jsem tam spokojena 😎 😎 Za 3 roky tam pujdu znovu 😀

saskie
19. dub 2007

MICINKO TAK TO TI GRATULUJI TAKY CHODIM DO FERTIMED ,ALE BOHUZEL NEUSPESNY POKUS .NUFINKO KDYZ MAS PROBLEM S UCHYCENI EMBRYLEK BYLA JSI UZ NA IMUNOLOGICKEM VYSETRENI .JA BYLA DNESKA V PRAZE PODOLI DR MADAR SUPER RIKAL MI ZE BUDE ASI MOZNA PROBLEM U MNE ,ALE JESTE SE TO NEDA UPLNE VYLOUCIT .TAKY SE MI VAJICKA OPLODNI ALE ODEJDOU ODE MNE .TAK ASI JSME NA TOM STEJNE

nufinka36
20. dub 2007

Micinko blahopreju! Ta vase cesta nebyla taky jednoducha ... preju hodne zdravi miminku i Tobe! 🙂

Saskie, imunologicke vysetreni mi delali jako jedno z prvnich jeste pred IVF. Akorat nevim, jestli to bylo nejake zakladni vysetreni a da se udelat treba podrobnejsi ...to netusim. Po neuspesnem IVF a KET mi delali jeste genetiku, jestli nemam genetickou "poruchu srazlivosti" (tak mi to zjednodusene vysvetlil doktor), to ze by uhnizdeni taky mohlo branit. S vysledkem ted pojedu do Zlina, jakmile mi zacne MS, vyzvednu si leky a vyzpovidam ho ohledne toho vysledku. To co jsme my nedoktori vycetli je, ze jsme OK. Ale jeste pockam na vyjadreni doktora.

petriska
20. dub 2007

Krásné ráno🙂

Nufi i naše cesta bude jednoduchá...
To by bylo , aby nám to tentokrát neklaplo...
Pozitivní myšlení je důležité 😵

A kdyby byla miminka 3?
uffffffff🙂
Byl by to asi záhul...
Ale raději 3 jak žádné....

Jen mám na tebe dotaz.
Jak jsi to měla s MS po IVF?
Já po IVF začala krvácet hned 27. den MS...
tak jsem si říkala, že i tentokrát by to mělo být tak nějak... a to i přesto, že můj cyklus trvá spíše 23 dní...
Dnes už jsem ale 32. den!
Test jsem si pro jistotu dělala, ale je negativní...
Mají na to vliv ještě nějaké hormony?

nufinka36
20. dub 2007

Pekny patek! 😉

Ja jsem po IVF zacala krvacet hned 11.den po ET, takze bylo jasne, ze se to nepovedlo a pak v dalsich cyklech jsem zadne vetsi vykyvy nemela. MS mi chodi po 28 dnech (+ 1 max.2 dny ... to pry je v pohode). Prekvapenim pro me byl cyklus minuly mesic, kdy jsem MS dostala po 26 dnech 😨 To nevim, co melo znamenat, uvidim, jak to bude ted...

Jinak to pry ovlivnuje i psychika. Kdyz jsem obcas procitala diskuse kolem IVF, tak holky jak cekaly na mrchu pred stimulaci, casto se ji nemohly dockat a terminy se prodluzovaly. To by mohlo hrat roli i u Tebe, co myslis?

petriska
22. dub 2007

Ahoj Nufi,
vtip je ale v tom, že já budu stimulovat až při další MS...
Takže teď mám lehárko a to co se se mnou děje nechápu...

Asi brnknu doktorovi...

ineta
22. dub 2007

Ahoj holky, můžu se přidat? Chodím do Fertimedu a v květnu se chystáme na 2. IVF.

nufinka36
23. dub 2007

Ahoj holky, preju pekny den i cely tyden 🙂

Petrisko, tak ja jsem to popletla, i kdyz vim, zes mi psala, ze budes stimulovat az koncem kvetna 😅 Radsi doktorovi zavolej, at Te zbytecne netrapi, ze se deje neco, co nema. At jsi pred stimulaci v pohode.

Ineto, vitej mezi nami 😉 Jak Ti to v kvetnu vychazi? Nekdy na zacatku nebo spis ke konci?

petriska
23. dub 2007

Asi máš pravdu Nufi, raději mu zavolám...

Ale tobě se to blíží!!! 😉
Těším se za tebe!!!!

Ahoj Inet🙂 taky tě zdravím.... a vítej

nufinka36
23. dub 2007

Dekuji 🙂
Nejradsi bych byla, aby uz to zacalo. At uz mam jasne, ze nasledujici den jedem do Zlina, nafasuju leky, zacnu pichat do briska a jezdit na kontroly. Pak uz bude naplanovany i termin OPU a ET ... pekne nalinkovane 😉
To si pak pujcim hromadu peknych knizek z knihovny, necham si mimoradne prestehovat do loznice TV a budu si hovet s mimiskama 😎 😎

Tobe to taky ubehne, uvidis!!! ... A budu drzet palce ja Tobe 😉

ineta
23. dub 2007

Ahoj holky, dík za přivítání. mě vychází začátek stimulace v polovině května, tak jsem zvědavá, kolik se toho urodí. Minule bylo 20 folíků, z toho 14 vajíček a z toho 12 zralých. manžel má horší spermio a u mě našli jen zvýšenou BI na spermie, to teď léčím prednisonem, tak doufám, že to 2. IVF už se zadaří.

petriska
23. dub 2007

jj, taky se na to těším...
kniha, telka, miminka v bříšku prostě paráda... 😵
A určo nezapomeň na smsky!!!
Budu moc, moc držet palečky 😵

Inet, tak to zní dobře, určo ti to na podruhé vyjde, stejně jako mně a Nufi 😵 Stimulovat začneme tak nějak spolu🙂

ineta
23. dub 2007

Petrisko, tak ty taky začneš v půlce května? A čím budeš stimulovat? Já Puregonem, měla jsem ho i minule.

petriska
23. dub 2007

Inet, já měla Gonal... ale nevím, ta stimulace u mě byla taková divná... Ale je možný, že to je kvůli endometrioze a taky jsem po operacich , tak ty vaječníky nereagují tak jak mají...

ineta
23. dub 2007

Petrisko a kolik jsi teda nakonec měla vajíček?

petriska
23. dub 2007

6 - z toho 5 zralých, 4 se oplodnily a 3 se vyvíjely...
K transferu nakonec byly 2...
no a nic...

ale já chodila do práce...
a v mém případě je to extrém stres zaměstnání...
a to mi asi nepřidalo...
při dalším IVF budu doma 😵
A určo to vyjde!!!

Ty jsi na tom byla teda mnohem líp než já!!!
A byla jsi doma nebo jsi chodila do práce?

ineta
23. dub 2007

Já jsem byla doma, taky v práci docela stres, noční služby a podobně. A ani by to nešlo, ke konci stimulace jsem už nemohla ani chodit ani si sednout, bolel mě každý krok.

petriska
23. dub 2007

Inet a kolik ti je?

ineta
23. dub 2007

33 a tobě?

petriska
23. dub 2007

mně 24... jenže ta nemoc...

doktoři pořád říkali, že jsem mladá a jaké bylo překvapení, když se to nepovedlo...

když jsem byla u svého doktora snad 5x se mě ptal jestli mi opravdu v Caru dělali test...
nemohl uvěřit tomu, že to nevyšlo...