IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

flasinka
12. lis 2014

Ahoj holky, nevím jestli tahle diskuze ještě funguje, pokud ano, ráda bych se k vám přidala. Čeká nás první konzultace, tak se už i těším, že se konečně začne něco dít. 😉 Holky, na co se přpravit při první konzultaci a co nás asi tak všechno čeká? Celkem jsem to tady pročetla, ale i tak moc nevím co nás vše čeká.

szkipet
12. lis 2014

ahoj, chodíme do zlína. záleží ke komu jdeme a jaky mate prblem. chodime k pí doktorce slovákové. po prvé jsem byla na ultrazvuk a pak nám řekla jake podstoupime vysetreni. na vysledky jsme cekali cca 2 měsíce.

flasinka
13. lis 2014

@szkipet Ahoj, to jsem moc ráda, že se někdo ozval. 😉 Nevím ke komu nás ve Zlíně přiřadí, měli bysme jít za 14 dní na prvni konzultaci, ale přítel musí pracovně do zahraničí, tak nás musím přebjednat. Zatím víme, že je problém u přítele, špatný spermiogram. Mě zatím ještě nikdo pořádně nevyšetřil, můj dr. S tím stále otálel, kvůli tomu špatnému spermiogramu. Tak doufám, že ve Zlíně si mě vyšetří.

adyss
24. lis 2014

@flasinka Ahojky,ptej se co tě zajímá.. 🙂 Ráda poradím,navštěvovali jsme kliniku 8 měsíců.

damai
25. lis 2014

Ahoj holky,rada bych sem prispela i se svou zkusenosti ze Zlina,vim,ze kdyz jsme zjistili,ze bez ivf mimi nebude,hltala jsem kazdou informaci... Jsme ze zlina,tak pro nas zlin pripadal jako jediny v uvahu a nelituju! Sice je treba drazsi nez nektere kliniky,ale nelituju jedine koruny,na mimco jsme si nasetrili a tim,ze se tri roky nedarilo,tak penez za to na lito nebylo. Problem u nas ja mam PCO a manzel spermiogram katastrofalni. Chodili jsme k dr.krenkovi a s jeho pristupem i vsim jsem byla moc spokojena-vrele ho doporucuju,je to clovek na svem miste,mily doktor,co mi vse vzdy vysvetlil. Mela jsem vzdy kraky protokol,a stikmulovala jsem gonalem a vzdy cca 70jedotkami,protoze jsem mela hodne vajicek (30) a hyperstimulak,dr.krenek si me v tomhle hlidal vzorne. Mimi se nam povedlo na druhy pokus,poprve se taky zadarilo,ale v 6tt skoncilo samov.potratem,pak jsme si dali3mesice pauzu,telo dohromady a sli na druhy pokus,ten se vydaril a mame dnes krasneho pulrocniho chlapecka,ktereho jsem dokonce tyden a kousek prenasela🙂 jeden pokus ivf nas na klinice vysel s met.ICSI na cca 28 tis.kc (ale mela jsem hodne vajicek a platili jsme dost za oplodneni treba 15vajicek,coz tam pak skace ty cifry po tisicovkach) Kliniku doporucuji vsemi deseti,je na urovni,personal se k nam za cely rok,kdy jsme tam absolvovali dva pokusy,choval vzdy perfektne,tesila jsem se tam nakazdou navstevu 🙂 a dr.krenka taky doporucuju. Vsem vam,ktere musite ivf podstoupit,drzim palce!! Je to trnita cesta,vsechny ty nervy,injekce,penize,cas...ale vysledek je skvely!! 😉

flasinka
26. lis 2014

@adyss Děkuji, jsi zlatá. Nás zatím čeká první konzultace, tak jsem zvědavá jak bude vše probíhat. 😉

adyss
26. lis 2014

Průběh první konzultace...🙂 Druhé patro,u dveří zvonek,na recepci 1-2 sestřičky,chtěli po mě kartičku pojišťovny a doporučení od gynekologa.Posadili jsme se,a po chvilce nas sestřička zavedla do ordinace doktora Křenka,u kterého jsme zůstaly celou dobu léčby.Ptal se na rodinnou anamnézu obou stran,na prodělané nemoci,operace,dobu snažení,postup léčby u gynekologa..Pokud ti pro ně gynekolog dal nějaké papíry ohledně propouštěcích zpráv atd,to taky sebou.Měla jsem za sebou už laparoskopii,takže ty výsledky atd.Bavil se o možnostech léčby,o různých rizicích,samozřejmě ohled na finanční tránku,a veškeré rozhodnutí bylo na nás.Chtěli jsme začít pozvolna,postupně od nejinvazivnějších kroků(IUI)-intrauterinní inseminace..postup a co to vše obnáší ti taky můžu napsat,když budeš chtít,podstoupili jsme ji 4x,a nebo ti vše podrobně vysvětlí dr.na klinice.Zhruba po 45min.jsme odcházeli chytřejší,zodpověděl nám vše,co jsme chtěli vědět a pokud je možnost(záleží na tvém menstruačním cyklu),udělají tobě i partnerovi krevní testy na různé choroby,pohlavní atd..všechno si necháš projít hlavou,a pokud už budeš rozhodnutá pro nějaký postup objednají ti další termín..a pak už to frčí...v jednom menstruačním cyklu můžeš podstoupit jeden zákrok(IUI,IVF) a nebo jen s nasazením léků zkoušet dál přirozeně(to taky záleží jaký máte problém).A každopádně pokud jste ješte nebyli na spermiogramu,tak tam partnera hned pošlou,a podle výsledků vám navrhnout co by bylo dál dobré...Klinika je dražší,ale my jsme byli spokojení.Klidně se ptej dál..

p1983k
27. lis 2014

@damai @adyss Ahoj holky,vidím že u vás už vše klaplo,což jsem ráda 🙂 ..mám jen takový dotaz,jestli budete vědět..jsme taky ze Zlína,kliniku navštěvujeme asi třičtvrtě roku..máme za sebou jedno komplet IVF,první transfer jednoho bobka dopadl potratem a revizí,po třech a půl měsících jsme si byli před 10ti dny pro eskymáčky (měli jsme 6 párečků,teď nám zbývají dva párečky)..dnes test negativní,možná je ještě brzo ale moc tomu už nedávám,v pondělí jdu na krev. Nevíte jestli je možné jít do dalšího KETu hned teď v prosinci,pokud se zjistí že mimča se vůbec nechytily a není nutné nijak do těla zasahovat..?Nebo se musí vysadit léky a čekat na MS a teprve vše od znova? Ptám se jelikož s touhle variantou jsem vůbec nepočítala,návrat do práce na jeden měsíc je v tuhle chvíli úplně nanic (změna zaměstnavatele a pracovních smluv od 1.12.),teď jsem na neschopence a ráda by jsem na ní zůstala a rovnou se nějak přehoupla do druhého KETu..já nevím,mám občas myšlenky že se na to už vyprdnu,hromady peněz,v práci na nic,tělo z hormonů rozhozené...achjo!!! ☹

damai
27. lis 2014

@p1983k to me mrzi ☹ nam se povedlo z erstvych,ket u me nevysel (ale byl jen jeden),a pak jsme si dali pauzu tri mesice (vzdy se u me rozjizdel ohss) a sli na druhe ivf a to vyslo 🙂 myslim,ze pokud jsi ok a zdrava,tak muzes jit hned. Ja bych nemohla,vzdy se u me ohss rozjizdel a musela jsem dat telu pauzu,tak se priznam jsemto ani neresila. Objednej se hned na konzultaci a drzim moc palce 😉

p1983k
27. lis 2014

@damai Objednávat se nemusím,jdu tam v pondělí na krev zjistit jestli se KET zadařil nebo ne..jen se bojím že pokud mi opravdu řeknou že se nepovedl tak budu muset zase čekat třeba měsíc..vím měsíc je krátká doba,ale taky dost dlouhá a do práce si nemůžu chodit jak do kurníku,pořád marodit a pak zase chodit a tak dokola..a pokud se ti noví zaměstnavatelé dozví,co řeším,ani mi smlouvu nedají ☹ To mě tak štve.. Jinak mi nic není,já jsem naprosto zdravá a jelikož jsem jen po KETu tak ani žádná stimulace nebyla,jen hromady léků..tak snad nebude nic bránit a budeme si moct hned odnést další miminka 😉

damai
27. lis 2014

@p1983k no to naprosto chapu,zkus to tak rict i dr. Ja myslim,ze pokud jsi bez stimukace,a telo je lekama nabuzene,tak by tomu nemelo nic branit! A dr. Bych to rekla,ze cekat nechces a chces hned dalsi pokus... nam kdyz tehdy ket nevysel,jsem studovala,zda muzu hned dalsi pokus a na netu spousta holek psala,ze ano,ze sly hned dalsi kolo..

p1983k
27. lis 2014

@damai Díky moc 😉 třeba se ještě vše v dobré obrátí a bude na mě čekat u dr pozitivní výsledek krve na hcg,možné je všechno 🙂

adyss
27. lis 2014

@p1983k
Uplne vim jak se citis,taky jsem si tim prosla 4x,s negativnim vysledkem,a jedine co me hned zajimalo bylo jestli muzu hned dalsi cyklus na dalsi pokus.Asi ano,mohla bych,ale doktor nebyl moc rad,doporucoval mi pokusy ob mesic.Dnes uz vim,ze mel pravdu,je totiz hloupost
honit se stuj co stuj za pozitivnim vysledkem.Clovek nic jineho nevnima,upina se k urcitym datumum
ty jsou pro nej spasa,je nervozni
Na nic jineho nemyslí a co to pak znamena nemusim psat..tim vic se
nedari a nedari.jevto cekani sice dlouhe,clovek si preje aby se neco delo,ale opravdu jak se na to mesic co mesic upnete,je mozne ze psychika vam to bude kazit.Prosla jsem si tim.

p1983k
28. lis 2014

@adyss Tak uvidíme s čim dojdou doktoři, holky diky za vase zkusenosti a at se vam daří!!! 😉

jitule1989
27. bře 2015

Ahoj, chtěla bych obnovit tuhle diskuzi, jaké máte zkušenosti s klinikou ve Zlíně? Jak dlouho trvala punkce a kdy jste mohly domů 🙂 ? je tu někdo kdo začal stimulovat?

katcerv8
9. dub 2015

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vyplnění dotazníku,který je součástí mé bakalářské práce, která se týká kliniky IVF ve Zlíně. Předem děkuji.

https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/klini...

hanulkavelunka
11. dub 2015

Ahoj chci se zeptat,muzu stimulovat merionalem na ktery dobre reaguju mame za sebou 2.iui ale bez uspechu,vsechna vysetseni mam za sebou a vse ok jen mi nerostou folici ale chtela bych stimulovat pak jit na folikulometrii pak si pichnout pregnyl a snazit se v klidu doma,myslite ze je to mozne??? mam pocit ze dr ve zl to spatne nacasuji a stvdm me ze pred iui v ten den uz nekontroluji zda tam folikuly jsou nebo uz probiha ovulka.

flasinka
4. kvě 2015

Ahoj holky, tak já už mám po punkci a ve čtvrtek nás čeká transfer 😉 . Chtěla jsem se zeptat, doplácely jste zbytek před transferem nebo až po? Jsem se blbec zapomněla zeptat na klinice. Moc děkuji.

jitule1989
4. kvě 2015

@flasinka doplácí se před transferem 🙂 pak už tě dají na pokoj a čekáš na transfer.. přeji ať to dobře dopadne! kolik budete zavádět?

flasinka
4. kvě 2015

Dekuji.😉 Asi budeme zavadet 2, aby byla vetsi sance ze se aspon jedno uchyti.
@jitule1989

hanulkavelunka
4. kvě 2015

@flasinka ahoj muzu se te zeptat jaky je postup jaky mate problem a kolik budete platit?? Cim jsi stimulovala?? Dekuji

flasinka
4. kvě 2015

Ahojky, jasne.😉 Pritel ma hodne spatny spermiogram. Napred nam udelali ruzna vysetreni z krve a me ultrazvuk. Pote jsme se domluvili na ivf. Zacala jsem stimulovat 2 DC. Stimulovala jsem puregonem a cetroditem. Nakonec stimulace jsem pichala pregnyl. Meli bychom platit asi 22.000kc, pokud budeme mit i nejake embryaka na zamrazeni. Za leky jsem dala necelych 5000kc.

flasinka
4. kvě 2015

@hanulkavelunka Promin, zapomnela jsem te oznacit. 😉

hanulkavelunka
4. kvě 2015

@flasinka dekuju,ja ted stim.merionalem a reaguji skvele ale chci jen pregnyl a snazeni doma manzel je v prumeru se sperm.hodndm stesti preju

flasinka
5. kvě 2015

Ahoj holky, mohla byste mi některá poradit. V sobotu jsem byla na OPU a dnes mě začal bolet pravý vaječník, taková pichlavá bolest. Mám plašit a volat si do Zlína nebo by to mohlo být i po utrogestanu?

jitule1989
5. kvě 2015

@flasinka ahoj, taky jsem měla takový pocit píchání na vaječníku, hlavně na tom kde bylo více vajíček, ale klidně si pro svůj klid zavolej, od toho tam jsou 🙂 kolik jsi měla folíku?

flasinka
5. kvě 2015

@jitule1989 Měla jsem celkem 11 folíků a cítím píchání na tom kde jich bylo míň.

crazynaa
4. lis 2015

Ahoj holky, byla mi dána žádanka do car Zlín, přítel kontrolní spermio a já již zařazení. Čeká nás první konzultace, a tak mě zajímá kolik si vzít peněz na odběry atd... zkrátka na nějaké ty testy. Vůbec netušíme 🙂 Díky

mrshka
6. lis 2015

@crazynaa záleží, co vše vám budou dělat. Ale co vím, tak se to dá vše "psát na futro" a pak zaplatit naráz 🙂 takže tolik peněz hned s sebou nepotřebujete!

zuzka56
12. lis 2015

Ahojte kocky, pripájam sa k Vám a 11.12. idem na prvú konzultáciu k Dr. Krenekovi. Mam pco a mm zlý spg, okrem laparky a 3 ročného snaženia aj 2x neúspešne IUI. Chcela by som skúsiť metódu IFI. Ak máte niektorá skúsenosť budem rada ak sa podelíte. Držím palce všetkým snazilkám.