Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

kay
autor
19. bře 2008

holky nikdo? 😅

aquila
19. bře 2008

Ahoj kay. Já mám zkušenosti a zatím jen dobré, ale jsme jen o kousek dál než vy, takže taky skoro na začátku. 🙂

elennka
19. bře 2008

Já jsem ti napsala do IP 😉 😉 😉

lenpes
19. bře 2008

Ahojky, já minulý rok podstoupila v Repromedě 4 cykly a neúspěšně. Nemám odsud dobrý pocit a po všech stránkách mě zklamali a nemluvě o astronomických částkách, které jsem tam s partnerem nechali.A ani přístup nebyl,jak by se očekávalo.

elennka
19. bře 2008

No s těmi doplatky to bude všude podobné... je možnost volby... a prostě je to hodně o štěstí... Já jsem odešla z jedné nejmenované kliniky v Brně.. kde jsem nebyla spokojená.. a teď jsem ve fázi hledání...

kay
autor
19. bře 2008

ahoj holky děkuju. 🙂
aqilo a vy už máte asi nějaké testy a tak za sebou že? a u koho jste? a co všechno platíte?

lenpes, to mě mrzí.. a zkoušeli jste to i někde jinde?

elenko děkuju 😉

kay
autor
19. bře 2008

a ještě se zeptám, jak dlouho tam trvá něž udělají všechny potřebné testy? a než se rozhodne, co budeme dělat? (na spermiu jsme byli minulý měsíc tam, nějaké testy mi dělala moje doky, ale asi je budopu chtít dělat stejně znovu..)

aquila
19. bře 2008

No já už jsem to tady psala v jiné diskuzi. Mně připadají ceny ve všech CAR v Brně podobné, tak nevím co by mohlo být v Repromedě za tak astronimické částky?

aquila
19. bře 2008

Napíšu ti do IP 🙂

elennka
19. bře 2008

Co se týká doplatků v carech, pohybuje se to cca od 10-40 tis za cyklus a to i ve státním... záleží jak na tom žena/ jak reaguje na léčbu, jaké jsou partnerovi spermijky/...
A jak bylo jinde psané.. Léčba neplodnosti je pro lékaře zlatý důl... takže asi tak... 😒

kay
autor
19. bře 2008

no, já vím, ale mi je asi jedno kolik za to zaplatím (určitě nejsme žádní boháči, ale pro mimi všechno..), hlavně když se budou chovat pěkně a že mi pomůžou.. ☹ Musíme prostě počítat s tím, že když to nejde normálně bude to něco stát.. co by člověk měl z toho kdyby měl prachy ale byl sám..

aquila
19. bře 2008

No já si teda taky raděj připlatím za kvalitnější léky, v Repromedě používají ty nej, proto asi větší doplatky. Ale jinak co se týká výkonů, jsou ceny opravdu všude zhruba stejné.

kay
autor
19. bře 2008

to jsem ráda, slyšela jsem jak je repromeda nejdražší a jen o prachách, ale asi to fakt působí na každého jinak.. No kdyby se nám tam nelíbilo, tak nás nikdo držet nebude ne? 🙂 uvidíme podle toho jak se budou chovat a co navrhnou... už aby to bylo 😅

aquila
19. bře 2008

Přesně tak. To jsem si říkala i já když jsem tam šla poprvé. Odejít můžu vždycky. Ale maximálně mi tam vyhovuje, že máš od začátku svého dr., ke kterému chodíš pořád. Ne že se střídáš u doktorů a každý ti řekne něco jiného.

petranela
19. bře 2008

Ahoj holky, my taky chodime do Repromedy, ale zatim jen dost kratkou dobu - dva mesice. Zatim jsem celkem spokojena, ale nekdy taky pochybuju...Ale v kazdym pripade musim rict, ze Repromeda je podle našich zkusenosti lepsi nez Helios. Z Heliosu jsem byla totalne rozcarovana a nikomu bych ho nikdy nedoporučila hlavne ne dr. Osladilovou, ted se jmenuje Pospisilova. Ta mi dva roky nerekla, ze mam PCO a nikdy mne nelecila ani neudelala horm. profil.
V Repromede chodime k dr. Vesele. Připada mi profesionalni, ale na mne takova az moc prisna. Ale clovek si proste moc nevybere. Nechce se mi ted totiz menit dalsi CAR.
Zítra se v Repromede dozvím výsledky spg, tak jsem z toho poradne nervozni, protoze minule dopadl moc spatne. Ja jdu na folikumetrii, tak doufam, ze i moje vysledky se zlepsi.
Holky, zajimalo by mne, jestli si o ruzna vysetreni rikate samy, nebo vám je v Repromede nabizi sami. Nam nic moc nenabizi, ja mam dojem, ze si o vsechno musim rict a mam pocit, ze se vsechno hrozne vlece... nechce se mi porad jen na neco cekat, ale jinak to proste holt nejde

kay
autor
19. bře 2008

petranelo, no já ještě nevím, protože tam jdu poprvé za tři týdny, ale určitě vím, že chvi udělat všechny možné testy z krve a taky chci zkusit IUI, a to jim řeknu.. 🙂

elennka
19. bře 2008

Zatím nevím, jaký přístup tam panuje.. Ale třeba já si o jisté věci řeknu / dle získaného infa z internetu, z konzultací/ a vše si ověřuju na poj. 😉

aquila
19. bře 2008

petranela-my vedeme diskuzi. Já chci vždycky všechno vysvětli, chci vědět všechny alternativy a pak najdeme nějaké společné řešení. Ale chodím k jiné dr.než ty a ta je opravdu hodně komunikativní a moc milá.

kay
autor
19. bře 2008

no holky já o té Veselé slyšela že moc sympatická není.. Ale ten "zbytek" je prý v pohodě 🙂 holky a když člověk chodí do CARu, tak chodí i normálně ke svojí doky, když třeba dostanu nějaký zánět nebo se to všechno řeší v CARu? A když pak otěhotním ( 😀 ) tak chodím furt do CARu nebo už ke svojí doky?

elennka
19. bře 2008

Já půjdu k MUDr. Hromádkové... jsem taktéž zvědavá... odcházím z jednoho centra, kdy paní doktorka byla až nevhodně direktivní a mě to vadilo...

aquila
19. bře 2008

Myslím, že pokud je to něco, co tě trápí v průběhu jakékoliv léčby v CAR, tak chodíš tam. A pak v těhu normálně ke svému gyn.

sany79
19. bře 2008

Ahoj holky, taky přecházím z jiného centra, konkrétně UNICA.Chtětla bych do centra zase v Brně.Je jich tam víc.Co si myslíte o Reprofitu???

aquila
19. bře 2008

Já Reprofit neznám, ale někde tady byla diskuze a pár holek co tam chodí, tak zkus mrknout. My jsme tady Repromeďačky 🙂

baca
19. bře 2008

Ahoj holky, my jsme byli v Repromědě v lednu na spermiu, mně dělali hormonální profil. Oboje výsledky nic moc. Takže já jsem od své gyndr. vyfasovala hormony na upravu cyklu (mám podezření na PCO) a do manži cpu vit. C, E, selen zinek a Eregmu. Snad to ty naše zdechlé spermie rozproudí. V dubnu máme jít na kontrolní spermio a pokud by dopadlo špatně jsem rozhodnutá (?) jít během letních prázdnin (jsem učitelka) na IVf+Isci. Chodíme k pí Hromadové a je děsně milá. Do ničeho nás nenutí. Do repromedy chodily i mé dvě kolegyně (nevěděla jsem to, když jsme se tam objednávali) a byli spokojené, jedná má 4letá dvojčata a druhá stále čeká, ale podrobnosti nevím.

aquila
19. bře 2008

Pěkně se nám to tady rozrůstá. To je fajn. Tak nějak tady všichni Repromedu spíš hanili a já jsem měla pocit, že tam chodím z koníka snad jediná 🙂
baca-nám teda bohužel vitamíny nepomohly, takže jdeme do IVF ICSI

kay
autor
19. bře 2008

no já jsem chtěla tohle téma založit už dřív, ale nějak jsem měla taky pocit že tam nikdo nechodí 🙂 jsem ráda, že tu jste nebo že jste se aspoň objevily.. taky jsem četla samé špatné reakce na repromedu, ale to už tak je, že Ti co jsou spokojení nemají potřebu to psát.. 🙂

baco, já cpu do manžela selzink už dlouho, spermio má relativně v pohodě, ale nemůžu zaručit že je to tím.. 🙂

baca
19. bře 2008

Já čekám týden, jsetli dojde mrcha nebo ne (ale jak by mohla nepřijít, že?!!! 😲 ) a pak se objednám na to kontrolní spermio. Teda ne já ale manžela! 😉 2 měsíce používám i ovulační testy, abych měla jistotu, že se trefíme, měřím bazální teplotu, jím Femigard. Připadám si už jak debil (omlouvám se). A moje kamarádka si těhotní na lusknutí prstu. Ale nějak to dopadne, musíme doufat a věřit. 🙂 😀

aquila
19. bře 2008

To já si taky připadnu jak federální kriminální ústředna. Měření teplot, ovu testy...Ale teď už to asi do IVF nechám být. Kdyby se náhodou zadařilo, tak to bude jen příjemné překvapení...
Taky máme v práci jednu krávu, která mi radila, že jeden kvalitní sex stačí... No jak říkám, krává nebeská...

kay
autor
19. bře 2008

holky, no tak to jsme na tom asi stejně... kamošky těhotní hned na poprvé (no když se nezadaří tak na podruhé) 🙂 a já piju čaje, fdemigard, mám ovu testy (ikdyž ty jsou asi taky naprd).. BT teda neměřím, to už bych si připadala taky na hlavu.. a kdyby stačil jeden kvalitní sex, nebudu tak nadřená 😀 😀