Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

loentinka
21. led 2010

ahojky holky.. i ja jsem s repromedou moc spokojena! diky nim nam lezi v postylce rocni zdrava holcicka !! 😉 no a ke konci roku nebo zacatkem pristiho roku se tam urcite znova chystame pro dalsi miminko 😉 😉 moc vsem drzim pesti at vam to vsem vyjde !!!!!!!!!!

artus
21. led 2010

zdravím vás všechny 🙂
jsem jedna z těch, co také touží po mimu a ta šance mít ho přirozenou cestou bohužel vymizela. od října jsme zareg.v Repro a zatím z toho nemám žádný dojem. Chodíme k dr. Veselé. Je velice milá, ale je fakt, že máme k ní respekt a ta důvěra tam zatím moc není. máme za sebou horm.profil a spermio. jelikož mám endometriozu, tak nám dok.řekla, že to bude problém a k tomu všemu jsme se nakonec dozvěděl, že manželovi plaváčci jsou na tom hodně špatně a ještě perlička , mám 4cm cistu na vaječníku...... samé lepší.... ☹
u nás asi žádný zázrak nebude..
takže, nejdřív se musím zbavit toho ..... v břiše a pak teprve se můžeme zapojit do programu. dali mi injekci a koncem měsíce mám jít na kontrolu jestli to mizí.
ale i tak se chceme pokusit o možné a nemožné a pomocí bylinek, vitamínů , masáží a já nevím čeho všeho, zlepšit vše co se dá 😅
snad nebudeme mít také nějakou špatnou zkušenost v repro. jako některé z vás, nikomu to nepřeji.
ale docela mě zaráží, že nám nedoporučili něco, čím náš zdravotní stav zlepšit.....neříkám vyřešit, ale vždy je snad více možností, než do sebe rvát bůh ví kolik hormonů a jiných hnusů a zaplatit tolik kolik si řeknou...
držím všem pěsti at se vám daří a at jste zdravé a vaše sny at se brzo vyplní

minka051
21. led 2010

artus Tak ako vidím máš toho nepríjemného až moc. Ale neboj všetko sa dá zvládnuť a bude dobre. Len treba myslieť pozitívne a nie na zlé. Neviem kolko máš rokov, ale ešte si asi mladá tak máš ešte pred sebou dosť času na vyriešenie problémov čo máš.

artus
21. led 2010

ahoj minka, mladá se cítím pořád 😉 , ale ve 30.letech si myslím, že je na čase něco řešit. pro toho mého chlapa pořád nebyl ten pavý čas, stále bylo něco přednější, práce, dům atd.... já mu vždy z legrace hrozila, že jak budeme chtít, tak to nepůjde........ no a je to tu..... dům postavil, strom budeme sadit z jara a mimo.....když tak koupíme smečku psů a bude 😀
myslel to dobře, já to vím......jen by jsme na ten problém přišli dřív
jak dlouho se léčíš ty?

mimka29
21. led 2010

Ahojte,
artus ja som si to nikdy neuvedomila, že nikdy nám neponúknu aj keď zdĺhavejšiu, ale prirodzenejšiu cestu k bábatku. Až teraz a to hneď 2 krát. Jedna moja známa sa dlho snažia o bábo a teraz to začala riešiť, začala si robiť prehľad o centrách a hneď po prvom vyšetrení a prvej návšteve im povedali, že majú jedinú šancu a to IVF. Potom mi volala, že ako je to možné, že hneď všade núkajú iba to jedno a nič viac. No a teraz si sa toho dotkla aj ty. Tak začínam nad tým uvažovať aj ja. Ale musím uznať jedno, že IVF je asi najrýchlešia cesta ako mať bábo a väčšinou práve to chceme 😉

minka 🙂

mimka29
21. led 2010

artus ja budem mať v apríli 30 rokov a na prvom IVF sme boli myslím, že v marci 2008 a vtedy mi všetci hovorili, že nech to neriešim, že máme ešte čas a podobné veci, čo neradi počúvame. Ale prešli dva roky ja mám za sebou 4. IVF, peniaze v čudu a úspech žiadny. Manžel bude mať teraz 37 rokov a už sa skutočne potrebujeme starať o nejakého drobca.

artus
21. led 2010

ahoj mimka
přesně tak jak píšeš, jsou potíže, které jsou pravděpodobně trvalé, jiné se dají řešit operací....alespoň trochu, nebo dočasně.
ale třeba u chlapů.....jsou to většinou stavy degenerativní a tak proč jin nedají možnost nějaké léčby..... všude reklamují různé přípravky na regeneraci....atd....léky jsou čím dál lepší a dokonalejší....
spermici se přece v těle tvoří stále nové a nové a jsou v takové kvalitě v jaké je samotný zdravotní stav... třeba se hodně pletu, nevím
jestli je IVF rychlejší.......někomu to i tak trvá několik let.
ale ten cocit, že víte, že máte v sobě oplodněné vajíčko......ta na naděje, že zrovna teď je ta chvýle, kdy se to může podařit.
jsem plná pocitů a myšlenek, tak se omlouvám, pokd píšu hlouposti

mimka29
21. led 2010

vôbec nepíšeš hlúposti. Čo sa týka spermiogramu, máš úplnu pravdu. U môjho manžela sa pohybujú hodnoty od slabého priemeru, až po úplne katastrofálny spermiogram, čo výsledok to iný. A je to ovplyvné aj životosprávou, stresmi a podobne. No a zrovna ja som ten prípad, čo už viac verím na boží zázrak ako na IVF, ale aj tak to budem skúšať.

artus
21. led 2010

můj chlap má z prvního manželství dva syny, tak asi to není pro něj tak zlé......ale i tak byl překvapený, že je problém i u něj.
obdivuji tvouji trpělivost a odvahu, já bych se už asi zbláznila
o adopci jste neuvažoval?

minka051
21. led 2010

artus no ja mám 43 v máji 44. Ono viem najprv sa rieši zabezpečenie rodiny bývanie práca . Len roky idú a potom si niekedy neskoro uvedomíme že ešte niečo by sme chceli na čo niekedy čas nieje a vela krát je už neskoro. No v tvojom prípade si myslím ešte vôbec neskoro nieje. všetko sa dá do poriadku a uvidíš bude aj mimi. My tiež ideme teraz aj stavať. Všetko naraz. Deti mi študujú jedn VŠ druhý stredná. Mám toho dosť ale všetko nejako dopadne.

mimka 🙂 no to je aj u nás tak 2x IVF núspešné a nakolko som si platila všetko sama prachy fuč ale ešte nieje nič stratené. Treba veriť. 🙂

mimka29
21. led 2010

Ja o odopcii stále rozprávam, ale môj muž nechce o tom ani počuť, on si myslí, že ešte má čas 😀 A vždy povie, že nabudúce to už vyjde. Ja tak hrozne túžim po bábatku, že už som sa zmierila aj s tým, že mi nebude rásť bruško, že ho nebudem v sebe cítiť, ale hlavne nech ho už mám v náručí, takže kľudne aj adopcia. Imak toto ma ženie do predu, lebo ja stále hovorím, že budeme mať deti, proste keď nie prirodzenou cestou, alebo cez IVF, tak si ich proste adoptujeme, ale bez detí určite meostaneme a tá predstava je krásna. Len ešte musím presvedčiť muža, že aj on to chce 😀 ale ja viem ako na neho 😀

venika86
21. led 2010

Tak mě je "teprv" 23 a už máme za sebou jedno neúspěšné IVF a začátkem února se chystáme na KET. Doufám, že ten už bude úspěšný.
Já mám anovulaci a manžel má špatnou morfologii. Nevíte náhodou, jestli nejsou nějaké čaje, kapky nebo něco podobného, co by nám mohlo při KETu pomoci??

mimka29
21. led 2010

venika na sliznicu je dobrý čaj Kontryhel.

venika86
21. led 2010

super, díky!! Hned se na to mrknu a asi pořídím. Dá se koupit i normálně v lékárně??

artus
21. led 2010

jo a holky........HLAVNĚ NA TO NESMÍTE MYSLET....... já bych zabíjela ty chytráky........jak to asi máme udělat 😠 😀

venika86
21. led 2010

Ano, ano, to taky slýchávám a vždy se mi brutálně zvedne tlak 😀 Chytráci !!

mimka29
21. led 2010

venika ten čajík kúpiš normálne v lekárni. Pije sa ráno a večer 0,5 l prvých 14 DC. Mne fakt zázračne pomáha. Písala som o ňo asi 3 stránky späť.

Baby mali by sme si vymyslieť na tých múdrych čo nám hovoria tieto otrepané frázy vymyslieť nejakú dobrú odpoveď, ktorá by ich poriadne uzemnila.

artus
21. led 2010

u nás adopce asi ne, nevím...... asi proto, že muj má dva kluky..... nevím, ještě nejsem v tom stadiu takhle přemyslet.
někde jsem četla krásný názor jak na naši siruaci nahlížet : meli bychom si užívat všech chvil, co můžeme byt se svým drahým manželem sami, milovat se kde a jak chceme, zůstávat spolu ráno dlouho v posteli a dlouze si povídat, užívat si každé chvilky a dávati navzájem všechnu naši lásku. protože až nás bude víc, tohle všechno už nebude. Ale bude zase spostu jiného krásného.....
vše zlé, je pro něco dobré

venika86
21. led 2010

aha, tak já to jdu proštudovat o ty tři stránky 😉
To by jsme měly, ale co na tohle chceš říct 😠

mimka29
21. led 2010

artus to je pekne napísané 😉 My sme s manželom spolu od moji 16 rokov, maželia sme 6-ty rok a toľko sa aj snažíme o bábo. Stále sa milujeme a zbožňujeme navzájom, už sme si poriadila psa aj papagája a posledné roky už vôbec nestrážim ovulku a podobné veci, ale proste sa milujeme. Nie ako si každý myslí, že pri každom sexe myslíme iba na to či sa to teraz podarilo, to je poriadna hlúposť.

minka051
21. led 2010

tuším sa to tu rozbehlo 🙂 tak ja len čítam čo píšete 🙂 Teraz mi prišla konečne nová verzia programu tak idem robiť uzávierku roka... konečne.. Síce sa mi kmoc nechce ale robím čo sa dá lebo chce íst na PNku.

artus
21. led 2010

no to je už zasloužilé partnersví a to mrně by si to zasloužilo 😵
co navrhuješ abychom jim řekly?

artus
21. led 2010

minka, tak at ti ta práce utíká 😉

mimka29
21. led 2010

Ja neviem, ja už nad tým roky rozmýšľam, ale nakoniec vždy ostanem ticho a potláčam zlosť, že až cítim ako červeniem 😠

mimka29
21. led 2010

Možno by som im povedala iba, že nech to neriešie.

venika86
21. led 2010

mimka - tak, tak. Nic jinýho se na to asi říct nedá.
Holky já dneska hodila takový záda, to by jste nevěřily. Mám brutálně naražený loket. Je to teď všude hrozně nebezpečný

mimka29
21. led 2010

jej myslela som ... neriešia ...
venika a ty kedy presne ideš na KET, to ešte nevieš?

venika86
21. led 2010

já jdu 27.1. na UTZ. Tam se podívají na sliznici a podle toho mi určí datum KETu. Mělo by to být ale první týden v únoru.

mimka29
21. led 2010

Super, však budeme v kontakte.

Baby ja mám dnes takú dobrú a optimistickú náladu, že dnes by som zvládla asi všetko na svete. Nemám na to ani žiadny dôvod, len to tak cítim. Dúfam, že mi to vydrží aspoň do večera 😀

artus
21. led 2010

já tak nějak říkávám, těm co se tak hloupě a nevědomě ptají....a kdy budete mít miminko, není už načase?...blá blá blá...... JAK SE ZADARI , TAK BUDE..... a pak se už většinou nikdo neptá.
netajím to, není co....však nemám lepru nebo tak něco, jen je to divné to rozebírat s někým, kdo tím neprošel. Dokonce jsem i přerušila kontakt s jednou mojí kamarádkou. v době kdy jsem jí o svém problému řekla, tak reagovala tak, že jsem to vůbec nečekele....prosim tě, to přeháníš, nemysli na to a bude to ... a td. a stále tak dokola stejný arogantní prístup. mrzelo mě to. teď už miminko má... sem tam si napíšeme, ale.... 😖
vlastě sama nevím, jak o tom mám mluvit, hraju si ma siláka, ale je to jinak. občas fakt potřebuju uchlácholit a ne poslouchat silácké řeči. ještě, žě mám doma to moje zlato, který mne chápe.