Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

denisa76
25. únor 2010

nelatorka - držím pěsti, ať Ti to dobře dopadne!

yes79
26. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Deniso my měli možná podobný problém, manža měl líné a špatné spermie, pak zjistili, že má i špatnou genetiku a že tímto svoje dítě mít nebudem, doporučovali dárce, po schůzce s genetičkou, která nás neodrazovala od vlastního dítka, jsme si řekli, že to zkusíme spolu a když to nevyjde, že půjdem do dárce. Sice na nás nejdřív koukali jak na blázny, že to vlastně budem podstupovat celý zbytečně. Tak jsme s tím ani moc nepočítali, ale zadařilo se, čekáme holčičku, byli jsme snad na všech testech a odběru plodové vody a podle všech výsledků by měla být zdravá. Tak jsme rádi, že jsme to nevzdali hned. Ale říkali, že kdyby se jednalo o kluka, ta by to bylo špatné u něj by se ta genetika asi projevila a nevyšlo by to. Tak držím palce a věřtě, že to vyjde. 🙂

inach
26. únor 2010

Deni jasně to chápu,držím pěsti at vam to dobře dopadne.

inach
26. únor 2010

Yes moc vám blahopřeji !!!

zazy
26. únor 2010

Ahojky děvčata tak jsem si už jen pro jistotu dneska dělala test a je negativní,takže hurá do druhého pokusu.Ještě musím jen pro kontrolu na krev.Tak to o víkendu asi hezky zapiju ten žal.Jinak všem ostatním držím pěstičky

nelatorka
26. únor 2010

Denisa - moc děkuji nápodobně

zazy - tak to pořádně zapij a těš se na druhý pokus to už určitě vyjde. Je mi to fakt strašně líto já to mám ještě před sebou a už teť vím, že jestli mi to na poprvé nevyjde tak probulím celej den a bude mi hrozně tak fakt s tebou cítím. Je to fakt na nervy, ale život je prostě takovej nic není jednoduché.

zazy
26. únor 2010

To máš pravdu,si říkám,že ted to asi ještě nemělo být.Jinak děkuji za povzbuzení.A už stimuluješ???

denisa76
27. únor 2010

zazy - to je mi moc líto, podruhé to určitě vyjde

inach - moc děkuju za podporu

yes - takže nakonec se Vám to podařilo přirozenou cestou?

nelatorka
28. únor 2010

Zazy - mám dnes první den po ET a třináct dní před sebou. Nechala jsem si dát dvě emb. a mám ještě 4 mrazáčky,
ale tajně doufám, že je teť zatím potřebovat nebudu.

zazy
28. únor 2010

Ahojky nelatorka,tak ted hlavně bud v klidu,ničím se nenech rozhodit,nenachladni nikde,radši spíše doma.Ne teda úplně ležet,odpočívej.Máš výhodu že máš mrazáčky,já to štěstí neměla a musím vše znovu.Budu moc moc držet pěstičky a pokud můžu poradit,nedělej si test dřív než 12 den,zkus vydržet,dá se to.Najdi si něco co tě zaměstná at na to nemyslíš,já jsem měla samou návštěvu.Myslím na tebe a držím pěstičky

pavcahola
1. bře 2010

Ahoj holky tak se hlásím po delší době,jelikož jsem nějaká nemocná snažila jsem se nikam nechodit abych něco nechytla,ale nemoc si našla mě (manžel to chytl v práci).K doktorce jdu v pátek tak snad bude všechno v pořádku.

A jak vy se jinak máte????

inach
1. bře 2010

Ahoj holky tak jsem dnes byla u doky už bylo na UTZ vidět miminko nělo i srdíčko,jsem z toho úplně nadšená,je to nádhera. 🙂

Zazy u mě celkově je to druhý pokus.V repromedě první a vyšlo to až z mrazáčků.Věřím že na ten druhý pokus už ti to taky vyjde.Dudu držet pěsti.

Nelatorka tak se pěkně drž a odpočívat.

Pavcola hlavne se uzdrav,nic neuspěchej je dobrý abys byla naprosto zdravá než se dáš do nějakýho cyklu.

denisa76
1. bře 2010

nelatorka - jak se cítíš po ET? hlavně se nestresuj a buď v pohodě (to se asi snadno řekne, co?) držím pěsti!

inach - to muselo být úžasný, ja si to vůbec neumím představit!

Holky, omezily jste některá při stimulaci kafe? Já nepiju moc, tak dvě kávy denně, ale i tak, měla bych to raději vynechat? Já začínám stimulovat v pátek (snad).

yes79
1. bře 2010

deniso nene, přirozenou cestou se nám to asi nikdy nepovede, díky té genetické vadě u manžela, ta má vliv i na plodnost, ale zkusili jsme to s jeho sperimijkama, od toho nás odrazovali, že to jsou zbytečně vyhozený peníze,ale vyšlo to z ICSI na první pokus 🙂

zazy
1. bře 2010

Inahc:tak toje super,moc ti to přeju.A měla jsi dlouhý nebo krátky protokol na ten druhý pokus?Mě dnes definitivně potvrdili neúspěch zítra budu volat do caru na konzultaci co a jak dál.Pak dám vědět.
Deniso :já myslím že jednu kávu denně určitě můžeš,hlavně hodně pij.Je to dobré i proti hyperstim,syndromu,tedy pokud můžu poradit z vlastní zkušenosti.

nelatorka
2. bře 2010

Zazy - děkuji za povzbuzení a za rady poctivě odpočívám 🙂))) vzala jsem si rači neschopenku, abych byla v klidu

Denisa - děkuji cítím se celkem dobře nějak mi to pořád všechno nedochází šlo to tak všechno rychle a bez problémů, že tomu nemůžu ani uvěřit. 🙂))) Akorát mě pěkně štve zavádění 3x denně Utrogestanu.:(( Gel Crinon
mě nějak nesed měla jsem z toho mykózu nebo co tak mi ho doky vyměnila. Jo a to kafe si myslým,že při stimulaci nemusíš omezovat pokud jich nepiješ moc. Já jsem taky pila, a dělám si i tet jedno denně slabé, ale to už bych taky asi neměla co? Jinak ti přeji ať ti to všechno vychází a uteče to opravdu rychle uvidíš ani se nenděješ a už půjdeš na ET, akorát to čekání není nic moc🙂))))

inach - děkuji a fakt ti úplně závidím musí to být opravdu krásné a za jak dlouho jde to mimi a srdíčko vidět?
moc ti to přeji tak si to pěkně užívej🙂)))

Moc Vám všem děkuji za podporu.

denisa76
2. bře 2010

yes - tak to vypadá, že můj manžel má asi fakt něco jako Tvůj, doufám, že nám to taky vyjde a budeme moct použít jeho "materiál". Jinak vybíráme i dárce, ale zrovna toho, co jsme si ho vybrali a rezervovali v neděli, nemají zrovna v zásobě a snad to i přestal dělat, tak nevím, snad najdeme nějakého jiného pro jistotu

zazy, nelatorka - jojo, budu pít hodně, i když já piju hodně i normálně a přesto jsem hyperstimulační syndrom minulý rok měla, tak snad se tentokrát zadaří. Minule jsem taky přestala pít kafe úplně a měla jsem z toho hrozný bolesti hlavy (asi absťák)

nelatorka - já myslím, že jedno malinké slabé by snad škodit nemělo, ale člověk nikdy neví. Moc děkuju za podporu, už začínám balit, tak snad se počasí v Brně nezblázní a nebude zase zima.... brr

inach
2. bře 2010

Zazy-nevím co je vlastně dlouhý nebo krátký protokol.Ted při KETU to trvalo dvacet dní od mrchy do transferu.

Nelatorka- byla jsem na prvním UT 14 den po KETU to nebylo ještě vidět nic ani váček,až ted 27 den bylo vidět miminko i srdíčko,jsem z toho strašně štastná,jednou se mi už totiž IVF povedlo ale skončilo to spatně,tenkrát se mi to srdíčko nevivinulo,tak ted je to pro mě opravdu krásná zpráva.Je to hrůza člověk se z toho těší ale strach je tu stále.

Děvčata všem vám přeji at vám to vyjde a hlavně at to všechny dovedeme do zdárného konce a slyšíme konečně ten vytoužený smích dítětě 🙂

yes79
2. bře 2010

deniso je to možný, my to prostě riskly, kdyby to nevyšlo, tak by jsme další pokus taky podstoupili s dárcem, ale díky bohu, že k tomu nedošlo a čekáme opravdu naši holčičku, ještě pár týdnů vydržet a aby vše proběhlo tak jak má a aby byla malá zdravá a budem nejšťastnější lidi na světě 🙂 , držím vám palce, měli jste schůzku s genetičkou? nám ji tam domluvili a díky ní jsme dárce při prvním pokusu vynechali a šli do toho s manželovými mrškami

zazy
2. bře 2010

Děvčata všechny zdravím,ty co čekají na dvě //moc moc štěstíčka a stimulky nebojte se zvládnete to.Já jsem dnes volala do caru a jedu příští týden na konzultaci a domluvíme se co a jak dál a kdy na druhý pokus,tak jsem zvědavá,doufám,že to nebude trvat moc dlouho.

denisa76
2. bře 2010

yes - jé, tak to máte úžasný. A dělali manželovi TESE nebo to měl normálně ze vzorku? My jsme schůzku s genetičkou neměli, ale vloni dělali manželovi genetický test a přišli na to, že má deleci na Y chromozomu, což ovlivňuje plodnost. Tak nevím, jestli se nám to povede.

riki22
3. bře 2010

Ahoj, jsem tu nová, chystáme se na spermiogram do Repromedy, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho nám řeknou výsledky. Manžel má z prvního manželství velké děti, ale už tenkrát měl špatný spermiogram, takže mám obavy, že to bude teď ještě horší. Pokud je tu někdo, komu dělali Mesa/tese, mohla bych se zeptat jaká byla cena? Moc děkuji.

nelatorka
3. bře 2010

Ahoj riki - manželovi dělali TESE a stálo to 23 000,- pojišťovna nic nehradí. Za jak dlouho jsou výsledky ze sper. si boužel už nepamatuju, ale myslým že je to do týdne. Tak držím palce ať to dobře dopadne.

zazy
6. bře 2010

Děvčata,kde jste všichini,nikde nikdo

yes79
6. bře 2010

deniso měl to normálně ze vzorku, ale dělali před oplodněním nějaké vyšetření na podíl geneticky dobrých a špatných spermií, ale už nevím přesně jakse to jmenovalo, ale i díky tomu, jsme do toho šli s jeho bojovníkama, jemu zjistili, že má navíc jeden chromozom y

pavcahola
6. bře 2010

Ahoj venika a inach tak jak pokračuje vaše těhulkování?Všechno v pořádku?

denisa76
6. bře 2010

yes - a dělali Vám i PGD? Nám doporučují, pokud se nám podaří mít embryjka z manželových spermií, abychom to udělali a nechali si jenom holčičí embrya, protože každý mužský potomek bude mít taky problémy s plodností

Já jsem začala stimulovat včera, tak doufám, že všechno půjde podle plánu. Hlavně ať už mi přestanou ty návaly horka z dipherelinu, měly jste je některá taky?

nelatorka - jak pokračuje čekání?

zazy - držím pěsti příští týden na konzultaci!

yes79
7. bře 2010

deniso nám to PGD taky nutili, ale nepodstoupili jsme ho, proto udělali to vyšetření podílu špatných spermií před oplodněním, do zprávy od genetičky nám napsali, že se to u nás taky týká chlapečků, tak když se nám to povedlo, hned sem věděla, že budeme mít holčičku, ale pak jsme podstoupili odběr plodové vody a dopadlo to výborně, držím ti moc palce deniso, a máš krátký protokol? nebo dlouhý?

denisa76
7. bře 2010

yes - Dělám dlouhý protokol, začala jsem Dipherelinem (před 3 týdnama) a teď od pátku stimuluju. Ve středu jdu na krev a ultrazvuk, tak snad všechno půjde dobře.

nelatorka
8. bře 2010

Inach - děkuji a držím teda palce myslým, že tentokrát to dopadne všechno tak jak má, neboj a užívej si to.

Denisa - čekám a čekám už mi z toho haraší, ale tento týden už se to dovím. Mám dnes 9 den zatím celkem dobrý.
Občas mi píchne v bříšku a taky občas pobolívá jak na měsíčky, ale zatím ani nešpiním tak snad jsou to dobré příznaky uvidíme už se nemůžu dočkat.

jo ještě takovej blbej dotaz, jak jste ty dny od transferu počítaly? Až od druhého dne nebo ten den už jako první?