Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

natulaaa
13. srp 2010

@nelatorka a ty jdeš na druhý pokus? 😉

yes79
13. srp 2010

@natulaaa my jsme si nechali zavést dvě embryjka, jelikož jich víc nezbylo, takže nemáme ani zamražené, ale zaplať pánbůh, že to vyšlo aspoň takhle, fakt jsme s tím ani nepočítali, tak o to máme teď větší radost a Martinka je zlatíčko a je strašně hodná

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 a vy máte co za problém,že jste museli na ivf ? 😒

yes79
13. srp 2010

@natulaaa snažili jsme se asi rok a půl a nic, tak se manžel nabídl sám, že začnem se spermiogramem u něj, že to je jednodušší a pak se můžem soustředit na mě, jenže tím to začalo, spermio hrozný, žádný šance na přirozený těhu a ani na obyč IVF, tak jedine IVF+ICSI, pak k tomu ještě našli špatnou genetiku u manžela, no to nás dodělalo, ale zkusili jsme to a vyšlo to, i když nás od toho zrazovali a doporučovali dárce spermia, ale řekli jsme si, že to aspoň jednou zkusíme s manželovým a podívej, máme zdravou holčičku, jelikož by se asi ta genetická vada ukázala u chlapečka

natulaaa
13. srp 2010

tak jsem volala do repromedy a i štítka i prolaktin je v pořádku 😵 😵 😵 😵 ,tak jsem fááákt štastná 😵 😵 😵 ,z toho prolaktinu jsem měla strach,měa jsem ho totuž dost zvýšený 😠 😀

yes79
13. srp 2010

@natulaaa tak to je krásný, to jsou dobrý zprávičky 🙂

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 tak my na genetiku ještě čekáme,ted jsem mluvila s doktorem Fischerem a mám si zavolat v pátek příští týden,tak jsem zvědaváá 😵 😵 ,snad bude v pořádku a co vám jako řekli,že tam je nějaká genetická poruch,která by se nějak přenesla na chlapečka?My máme díky bohu spermio v pořádku 😵 😵 😵

yes79
13. srp 2010

@natulaaa jj, prostě u manžela objevili jeden chromozom navíc, jemu to v životě nijak nepřekáží, je naprosto v pohodě, jen se to prostě projevilo teď, a co nám napsala genetička, tak se to nejvíc objevuje právě u chlapečků, holt to zdědil ani o tom nevěděl a asi to neví ani jeho otec a tak, no

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 ježiš ted jste měli velké štěstí,že máte holčičku 😵 😵 😵 ,moje sestra potatila 2xa vždycky to byl chlapeček 😔 ,ale bylo to už před 18 lety,já mám totiž sestru o dost starší ,ale tehdy se to takhle neřešilo,že nějaká genetika a ted už má dvě holky 17 a 14let,tak kdo ví,no uvidíme jak dopadnem my,já jsem štastná,že to repromeda dělá,já měla jednou zamlklé těhu,tak to víš,že si taky pokládám otázku,že kdoví,co se stalo,ale snad to byla jen náhoda tehdy 😔

yes79
13. srp 2010

@natulaaa no právě, taky mě tak občas napadne, že třeba to druhý embryjko byl kluk, ale to jinak to neřešíme, dopadlo to dobře, oni nás od toho fakt zrazovali, že to jsou zbytečně vyhozený peníze a podívej, jsme šťastní, druhý dítko řešit nebudem, buď to vyjde nebo ne, protože na další umělko hned tak penízky mít nebudem

mufinka0
13. srp 2010

@natulaaa Ahoj 😀 Néééé, jsem naživu, jen se mi nějak nechce k netu 🙂 Zítra jedem domů tak napíšu víc 🙂 Zatím páááá

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 no my se rozhodli,že pokud to všechno dopadne a mimi bude,tak co to pujde ,tak se nebudem chránit ,já totiž šanci na otěhotnění mám,ale mám jen jeden vejcovod a pruchozí jen pod vyšším tlakem,ale šance tu prý je,tak druhé těhu budem určitě zkoušet a pokud nevyjde,tak na ivf ještě pujdem ,ale taky nevím co bude za pár let,jestli budou penízky 😕 😕

natulaaa
13. srp 2010

@mufinka0 no čauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,nakonec vám to počasí vyšlo 😵 😵 😵 ,měj se hezky papa 😵

yes79
13. srp 2010

@natulaaa tak já taky zatím prášky neberu, sice říkají, že při kojení není potřeba, ale nikdy nevíš, ale u nás taková šance na těhu není, jen kvůli manžovi, já sem v pořádku, tak uvidíme, za pár let se třeba do toho zase vrhnem, to už snad bude zase něco našetřeno 🙂

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 já jsem ještě na jedne diskuzi na emiminu joo a tam je holka,co nám před pár měsicí brečela,že se svým manželem normálně mimi mít nebude,že nemá skoro vubec žádné spermie,tak to uuplně vzdali a začala mu ordinovat hafoooooo ruzných vitamínu,ale fáákt hodně ,a ona za další měsíc hlásila // a to ty vitamíny nemohly ještě tak zapuusobit a popravdě ti řeknu,že případu,kdy pár uuuudajně nemohl mít mimi,tak po ivf u druhého otěhotněli přiozeně a já tomu věřím i u sebe,poslední dobou jsme se o mimi fáákt snažili a to je špatně,jenže z hlavy to vyhodit nejde a já věřím,že když už budeme mít prcka,tak že druhé nám vyjde přirozeně,já mám totiž ten vejcovod,jakoby utlačeny z venku,nemám ho jako plný srustu nebo tak něco a dr mi říkal,že vejcovod je sval a že se hoodně stává,že po porodu se zpraví,tak tomu fáákt věřím,i když člověk nikdy neví co bude,ale i ve vašem případě bych to nechala na náhodě ,ted už se nebudete snažit,už prcka máte a psychika v tomto případě děláá hoodně a dobrá spermijka se řeba najde 😵 😵

yes79
13. srp 2010

@natulaaa přesně jak říkáš, když se na to člověk psychicky upíná, tak se to zablokuje a nejde to, ale jak přijde mímo, tak pak už na to člověk tak nemyslí a pak to většinou jde jak po másle, tak byl to byla sranda, kdyby se nám to teď povedlo přirozeně, ale radši bych tedy nějaký ten rok počkala a malou si pořádně užila, moc vám držím palce, ale repromeda je fakt dobrá

natulaaa
13. srp 2010

@yes79 aky ti držím palce,a děkuji,snad to dopadne 😵 😵 😵 ,nějak mám pocit,že se to začíná v dobré obrácet,já měla fut nějaké problémy,pak prolaktin,pak štítka a furt se něco komplikovalo a ted už chodí postupně výsledky a všechno se lepší 😵 😵 😵 ,tak ještě ta geneika a už se něco začne díít 😵 😵 😵

yes79
14. srp 2010

@natulaaa neboj určitě to dobře dopadne

mufinka0
14. srp 2010

@natulaaa ahooooj,..už jsem ti psala na FB,..no ale ozval se mi manžel 😀 Už jsme doma,..ale vůůůbec se nám nechtělo!!! Je tam nádherně a moc jsme si ten týden užili! Fakt!!! Nemůžu říct, že bysme se nudili... Aji skoro slzička ukápla, když jsme odjížděli.. ☹ ☹ 😀 😀 Néé, kecám,..ale bylo tam fakt nádherně! Příští rok bych se tam klíďo vrátila. No a te´d už mě čekají výsledky HP a genetiky,..tak jsem zvědavá. Do Repromedy jdeme 25.9. na 9h 🙂 Gratuluju ke krásným výsledkům všech těch vyšetření a teď už hurááá do boje!!! 😉 😉 😀 😀

natulaaa
14. srp 2010

@mufinka0 no ale mi je dneska uplně navíc,vubec nevím,co se děje,už týden mě pobolívají kolena a dneskaa tak,že beru ibalgin a zápěstí,které jsem měla už dááááávno zlomené,neunesu ani sklénku s vodou,tak te nevím,jestli z počasí,ta ruka možná,ale ty klouby,nevím,holky bolely lýtka z marvelonu,ale jestli z toho mužou bolet i klouby? 🙄 ,je mi z toho na nic,ta uka nepovoluje ani po ibalginu 🙄 .Jinak počasí vám vyšlo náádherně teda 😉

mufinka0
15. srp 2010

@natulaaa jéééjej,...Mě zase bolí od včerejška v krku a není mi moc dobře. Snad to dělá ta změna počasí, já nechcííí být nemocná!!! 😠 😠 😀 😀 😀 Nevím..mě po antikoncepci nikdy nic nebolelo,..naopak mě pomohla zbavit se spousty problémů. 🙂 Snad tě to přejde,.ale ta ruka může být změnou počasí, já zas měla pochroumanej kotník a taky jak přijde nějaká změna, tak ho cítím... 😒 😒 Ale ty klouby,..nevím nevím... Počasí nám vyšlo krásně a vůbec se nám domů nechtělo ☹ Na FB mám fotky, tak pak můžeš mrknout. 🙂 zatím se měj, já si jdu dát Paralen a jdu ležet...radši... 😀 😀

natulaaa
15. srp 2010

@mufinka0 ahojky,no my chrněli do ted 😵 😵 ,ale už jsem vylezla z postele 😵 😵 dneska to nebolí vubec,jen ruka,ještě projisotu jsem si vzala tabletku a uvidím,snad to byla jen nějaká eakce,třeba na počasí 😒 ,kolena mě pobolívají,jen když je ohybám,tak mi tam něco přeskočí 😲 😀 😀 ,já teprve ted jdu umýt nádobí po obědě a za chvili má jet Peta k jeho rodičum,budeme jim pár dnu hlídat psa,oni zítra mění v byte okna a malujou celý byt,tak mám radost,náš pes totiž cizí psy moc nemusí,tak mám docela stach,budu akorát tak na nevy,tchýně mě sere 😠 😠 ,ví jaký je náš pes i přesto nám ho dá,přitom má ještě dvě dětičky,ale co Peta ten muže vždycky a všechno 😠 😠 😠 😀 ,Tak se kurýuj a víš co mi pomáhá na bolesti v krku,dát si do hrnku lžičku soli a vlažnější vodu,zamíchat a kloktat 😉 😉

mufinka0
15. srp 2010

@natulaaa Děkujííí za recept 🙂 Vyzkouším to. Já zatím znám recept se solí jen na rýmu.. Tak vy budete mít doma veselo... 🙂 Dva pejsky co se nemusí, tý jo, to si moc nedovedu představit 😀 Buď v klidu, nějak to dopadne! Jsem ráda, že nemám takový nějaký vztah s tchýní jen já 🙂 Ona je teda milá, ale někdy mě taky pěkně sere 😀 😀 😀 Ale počkej až vy budete chtít hlídat miminko,...tak taky bude potřeba 🙂

natulaaa
15. srp 2010

@mufinka0 ale jo nooo 😀 😀 a to jak manža odjel,ak ji ještě volám,at mu tam nachystá cd z naší svatby,má už ho roky 😠 😠 a dycky jééé,já zapoměla 😠 ,a ona mi do telefonu řekne,ale já Petu zdržím,potřebujem přelepovat nábytek a já ji říkám,jooo,tak to jste měla říct dřív,my jdem odpoledne na narozeniny k synovci( oni bydlí přes dvorek,tak jsem si odskočila 😀 ) no tak byla uražená ,prý no dobré noo 😠 😠 😠 ,kdyby byla co k čemu,tak zavolá a řekne,jestli jim nepříjdem pomoct a ne takhle o nás bez nás 😠 😠 ,mohla to říct dopředu,by jsme se zařadili 😠 ,ale jako akhle jinak je taky v pohodě,ale v některých chvílich mě sere 😠 😠 .A psi jsou k mému udivu v pohodě 😕 😕 😕 ,ponuchali se a je klid,nevšímá si jeden druhého,ak to bude asi v klidu,oni už jsou dědci oba,tak asi dostali rozum 😀 😀 .no nic,já letím zpět na oslavu,papa 😉 🙂

beryk
16. srp 2010

Ahojda holky, 😎

včera jsem se vrátila z chajdy, bylo tam nádherně. Zítra mě čeká UTZ.

Zazy teda to zas musely být nervy ,hlavně, že je mimísek v pořádku

Všem snažilkám mooooooooooooooooooooc držím pěstičky

Těhulkám at je u nich vše OK

zazy
16. srp 2010

To mi povídej ale hlavně,že je malá v pořádku.Zítra jdu taky na kontrolní utz

natulaaa
16. srp 2010

Ahojte holky 🙂 🙂 ,kukněte na toto ,to je tabulka s hcg a je tam výpočet hcg po 3 denní kultivaci,po 5ti denní kultivaci a po 5ti denní kultivaci je 7den po ET už dost vysoké hcg 😕 😕 http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... těhulky,který den po ET jste vy našli//? 😉

natulaaa
16. srp 2010

tak nic nejde to,zkusím znovuu 😉 😉

yes79
16. srp 2010

@natulaaa sice už nejsem těhulka, ale když sem dělala test po transferu, tak první duch se objevil tak osmý den