Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

monajs
22. dub 2009

Capenka,to si radši neměla číst.Já ☹ už jsem teď v poho.Jdeme za měsíc na KET. 😀 Jinak to PGD je pálka jako prase - 39 000. 😝 Neboj ono to sakra jednou musí vyjít. 🙂
Ale jak píšeš,teď mám taky vždycky hrůzu,že "zase " potratím.Ale nemůžeme to přece přestat zkoušet.!

capenka
22. dub 2009

co je KET

monajs
22. dub 2009

promiň - to je kryoembryotransfer - jedeme si pro 2 mrazáčky co nám zůstaly.

capenka
22. dub 2009

ty vogo tak to už musím držet palečky ještě víc to je poslední a co potom máte plán

monajs
22. dub 2009

potom pokud to nevyjde,tak šetřit,šetřit a šetřit.
Vím,že v některých CARech dělají i tzv.nativ a je to lacinější jak být samoplátce.Ale zase se tam nedělá PGD.A jít do toho bez něj,tak mám strach.Nevím.Zatím na to nechci myslet.Musím se zaměřit na KET a doufat!!! 🙂

monajs
22. dub 2009

Neboj,ono nám to vyjde. 😀
Taky máš všechno vyčerpané? 😢

Jéé musím končit.Manža je tu za chvilku a já nemám nachystané papu.Chudák,dneska ani nestihl snídat.Maká jak brok.Ahoj zítra 🙂

jelinkova81
22. dub 2009

Ahoj holky, tak je to v háji. V pátek jsem obě potratila, ale je fakt, že jsem to brala dost na lehkou váhu a nechtěla jen spočívat (prostě to neumím). Přiznávám: jsem trochu workoholik. Ale už máme termín na druhý pokus s mrazáčky (červen) a pak už si to vychutnám. Vezmu si nemocenskou a ani se nehnu. (musím)!!!
Teď si alespoň umyji okna, přes které už nevidím a pořádně uklidím.
Ketuško moc ti držím palce, aby jsi to zvládla až do konce. 🙂
A všem ostatním: hlavu vzhůru, to musíme zvládnout!

mimka29
22. dub 2009

jelinkova - to mi strašne ľúto, ale si úžasná, že to tak berieš. Ja som taká istá. Po každom neúspech nie aby mňa utešovali, ale ja som musela utešovať všetkých naokolo a sľubovať, že to zvládnem. Hlavne moja maminka vždy aj tri dni preplakala. Ale nabudúce budeš pekne leňošiť a my ťa tu budeme kontrolovať 😉

Baby aj ja som si už svoje tri hradené pokusy vyčerpala a teraz to už je aj o peniazoch ☹

jelinkova81
22. dub 2009

Ahoj Mimuško, moc děkuji. Já taky utěšuji celou rodinu, ale nebýt vás a manžela, který utěšuje mne, tak to nezvládnu taky. Tak na to vaše hlídání spoléhám. Pak si namontuji notes do postele a budu já podporovat vás, alespoň psaním.
Holky slyšela jsem, že 3 pokusy jsou hrazeny pojišťovnou, ale taky, že když pak přejdete k pojišťovně jiné, začínáte odznova? Nevíte, jestli je to pravda? Doufám, že to potřebovat už nebudu, ale už kvůli některým z vás, to zkusím zjistit. Jana

mimka29
22. dub 2009

U nás na Slovensku to tak určite nie je. Hradia iba tri pokusy a dosť.

jelinkova81
22. dub 2009

Tak to je škoda. ☹

mimka29
22. dub 2009

Inak tie neúspechy hneď po mamine zvláda najhoršie môj manžel, ten je taký strašný optimisla, že on si žiadny neúspech vôbec nepripúšťa a potom je hrozne sklamaný. On to nedáva nejak najavo, ale ja to na ňom poznám, potom je vždy taký tichý a zadumaný. No a teraz Repromede verí asi najviac. Keď som mu včera povedala, že majú dosť veľkú úspešnosť dvojičiek, tak mu až tak očká zažiarili.

jelinkova81
22. dub 2009

Manžel byl velice nadšený z dr. Veselého a z celkového přístupu personálu. Pořád mi říká, že už jsme toho zvládli tolik, že tohle zvládnem taky. A má pravdu! 😅 Prostě musím počítat s tím, že dítě štěstěny nejsem.

jelinkova81
22. dub 2009

A že si musím všechno vydřít!!! No, jo.

mimka29
22. dub 2009

Presne tak, aj my chodíme k dr. Veselému. V pondelok tam ideme, tak sa teším.

jelinkova81
22. dub 2009

Moc držím palečky, ať nakonec všechno dobře dopadne. Pa,pa.

baruska2
22. dub 2009

Ahoj holky 🙂 , tak tady čtu převážně smutné zprávy ☹ . moc Vám všem přeju, aby Vám to vyšlo a těšili jste se, jak já. Vzduchem Vám všem posílám TY TĚHU BACILKY, tak zhluboka dychat 😀 . Jsem teď strašný cíťa, úplně mě z toho rozbolelo bříško. Všem Vám držíme palečky. A že jich teď máme 😀 . Myslím na Vás.

mimka29
22. dub 2009

tak také bacilky môžu byť 😀 a tie smoliarske nech sa nám už vyhýbajú

monajs
23. dub 2009

Ahoj holky ,
jelínku,to mě mrzí. 😢 Doprdelky,když už je tu Baruš a Anninka s dvojčátkama,tak teď to musí už vyjít i nám.Aspoň s jedním darebáčkem!!!

Tu pojišťovnu jsem taky zjišťovala,že bych přešla k jiné.Taky už to mám vyčerpané.No ještě máme 2 mrazáčky.Ale všude je psané - ŽE HRADÍ 3 IVF ZA ŽIVOT.Tak asi máme smůlu.Mě to prostě musí vyjít s mrazáčkama a hotovo.

Doma taky musím neúspěchy zvládat sama.Manža je nemluva a když se to nepodařilo tak nemluvil už vůbec.Ale když jednou za čas chvilku brečím,tak mě poobtůlá,ale tím to hasne.Neumí to dávat najevo.Ale psychicky je na tom mnohem hůř než já. 😢

Baruško,děkujeme za ty bacillky!!! 😀 Dýchá a ňufám,tak snad se potvůrky chytnou 😀

capenka
23. dub 2009

ahoj holky můžu se zeptat když se vám třeba nedaří i přes PDGbyli jste ještě třeba v Ppraze Podolí na vyšetření mám jít na PGD zkr opakované potraty v 5 týdnu a ptám má to cenu když je chyba někde v organizmu já už mám pochyby že jestli to třeba což jsem aji četla špatná spermie

jelinkova81
23. dub 2009

Ahoj Monajsku, teď jsme na řadě my, neboj. Až nám je tam dají, tak si lehnem, nohy přivážeme ke stropu a ven je už nepustíme a bude to. 🙂 Já vím, že se to lehce řekne, ale zní to hezky.
Ta pojišťovna mne mrzí. Platíš si ji tolik let a když náhodou něco potřebuješ, tak se jim to nelíbí.
Barušce taky moc děkuji za bacilky. To je snad první bacil, který bych chtěla. 😝

monajs
23. dub 2009

JJ,těhubacílky jsou fajn. 😀
Ty nohy fakt hodím nahoru a ani se nehnu.Můj dokonce chtěl,abych šla hned od transferu do špitálu 😝 Než si udělám test a pokud by tam byly // tak chtěl,abych tam LEŽELA 3 měsíce.Ale doktoři říkají,že se to nedoporučuje,a že to na to stejně nemá vliv.Já si to myslím taky.Buď se mají chytnout nebo ne.Beru takový klidový režim doma,ale ležet jew podle mě nesmysl.

Capenka,nebyli jsme.Já byla akorát v Brně na hematologii.ty spermouši nevím,stojí to za optání.

besinka7
23. dub 2009

Ahojky všechny holky 🙂 ,tak už asi dva měsíce sleduji osudy Vás všech s tím, že jsem se nepřidala, protože se mnou je to vždycky tak, že když něco moc řeším a rozebírám, tak se mi to nepodaří ... Ale protože Vás chci taky tak nějak povzbudit, tak Vám všem také posílám "těhu bacilky" a přeji, aby jste se každá z Vás nakonec dočkala toho svého těžce vydřeného šťístka 🙂 A musím říci, že jste fakt moc moc moc silné a super ženské a nevzdáváte se, což je strašně fajn !!! Já měla to štěstí, že jsem byla v Repromedě na 1. IVF cyklu, jsem v 10.tt a čekáme dvojčátka, tak jako Baruška, která ani neví jak mi pmáhala, protože já měla při tom hrozném čekání úplně stejné příznaky jako ona a tak mi to dodávalo velikou slu věřit, že se to povedlo, protože v době kdy já jsem čekala, tak Baruška zjistila, že je těhu, takže ... díky Baruško 😉 a Vám všem ostatním holky DRŽTE SE A NEVZDÁVEJTE TO, TA KRÁSNÁ ODMĚNA SE STOPROCENTNĚ DOSTAVÍ !!! 🙂 🙂 🙂

jelinkova81
23. dub 2009

Moc děkuji Besinko za podporu a bacilky. Jaja.

mimka29
24. dub 2009

besinka - jej ďalšie dvojičky, to je úžasné. Tekými dobrými správičkami ma ubezpečujete, že sme si vybrali dobré centrum, aj keď je najdrahšie. Prajem ti aby sa tým tvojím drobčekom v brušku páčilo a krásne tehuľkovanie. Napíš nám aspoň občas ako sa vám darí 😉

besinka7
24. dub 2009

Jájinko,nemáš vůbec zač, cítím,už ě určitě "nakazily" 🙂 Mimka, výběr centra určitě super, v Repromedě se to poslední dobou dvojčátky jen hemží 🙂 Určitě dám sem tam vědět, ráda 🙂

monajs
24. dub 2009

Besinko,děkujeme 😀 Ať se tobě a mimískům daří 😀

annina
24. dub 2009

Ahoj kočky,tady se to rozjelo jedna radost 🙂 Besince blahopřeju-my jsme na tom asi tak stejně,že? Taky máme ukončený 10tt a začali jsme 11tý. Tak ještě 2-3 a snad už to nejhorší bude za námi 😉 Mě trošku zlobí špinění,ale opravdu jen málo,snad i tak bude všechno vpořádku! Můj doktor si myslí,že to může dělat i anopyrin a doporučil mi ho výrazně omezit. V CARU už se se mnou rozloučili,tak nevím,kde se zeptat. Jestli ho mám do toho 12tt brát nebo vysadit?? Zatím ho beru obden. Jinak 6.5.jsme objednáni na 1.prenatal screning tak se modlím,ať jsou jen dobré zprávy. Monajsku drž se,ten Ketík musíš dát. To už by opravdu nebyla žádná spravedlnost! Mimka dej vědět jak pokračujete,moc bych vám ty dvojičky přála. Jájo taky držím pěsti na Ketík a tentokrát víc opatrně 😉 Krásný den všem!!!

besinka7
24. dub 2009

Moňajsku, nemáš vůbec zač,i Tebe na stopro nakazily a ketík je jasnej 🙂 No Anninko,tak to je teda náhoda,já jdu taky 6.5. na prenatal screening, na Veveří v Brně 🙂 ,kam Ty ??? Jinak co se týče týdnů, tak je to taky přesný, já končím 10.tt a začínám 11, no tak to je super 🙂 Já teda zatím úplně bez problémů, žádné špinění, nic, ale je mi teda už celkem dost pořád špatně, na zvracení, což je normální a prý by se to mělo po tom 12tt zlepšit. Tak pevně doufám, protože jsem úplně nepoužitelná ☹ No a co se týče léků, tak mně doktorka na gyndě řekla, že mám vše dobrat do konce toho 11tt, kdy jsu na kontrolu,s tím že Crinone gel mi teď ve středu došel, takže ten už neberu a beru 1 x ráno Prednison a 1 x večer Anopyrin.

capenka
27. dub 2009

Monajs=nás posílají ještě na reprodukční imunologiii ,můžu se tě zeptat nebrala jsi třeba před IVF ,prednison,?