Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

lucie2010
28. lis 2011

@terka82 Ahojky...cítím se dobře, podbřišek už konečně přestal bolet. Jinak mi vůbec nic není. Doufám, že ve středu dojde i na transfer a to pak budu nejšťastnější. 😉 Opravdu bych chtěla mít krásný Vánoce..nechám to ale osudu. A jak je tobě? Jsem ráda, že se ve středu uvidíme...to by bylo fajn.

terka82
28. lis 2011

Mě už to břicho taky tolik nebolí. Pátek byl šílenej. Ty 4 hodiny v autě na našich úžasných silnicích byly otřesné. Teď už mě tam jen sem tam píchne, ale žádná souvislá bolest.
Pokud pojedem na transfer, tak prý až ve středu odpoledne. Alespoň tak mi to říkala dnes paní doktorka Veselá. Ty už cca víš, kdy bys měla dorazit? Určitě budete mít nádherné Vánoce. 😉

lucie2010
28. lis 2011

@terka82 Já si mám zítra zavolat a podle toho, jak to bude vypadat, tak se naplánuje na tu středu transfer...takže zítra budu moudřejší.
No mně povídej...v pátek jsem byla taky hotová. My jsme se ještě rozhodli zajet do obchodu nakoupit něco k jídlu a to byla katastrofa. Fakt jsem byla ráda, že jsem si pak mohla lehnout do postele. A každej pohyb bylo mučení. Druhý den už v pohodě.

synamin
28. lis 2011

Ahoj holky nezlobte se že vás ruším. Ale mám dotaz. Na ET jsem byla 17.11. od 21.11 jsem začala malinko špinit. 25.11 jsem zkusila test-byl pozitivní ale o toho dne jsem začala krvácet ale během dne i noci pouze jen když jsem byla na WC jsem měla krev na toaletním papíře. Od včera tj.neděle jsem začala krvácet trochu více ale není to tolik jako normální MC. Dnes mi to nedalo a zkusila jsem znovu test a už byl o dost více pozitivní , ale pořád krvácení, tak jsem se rozhodla že si zajdu na krev - dnes je to 11 den po ET a hcg v krvi je 122,20. tak já nevím myslíte že aspoň nějaká naděje by tady ještě byla?? díky za odpovědi 🙂

terka82
28. lis 2011

@lucie2010 tak dej zítra vědět, jak jste se domluvily. Snad se potkáme. 🙂

@synamin naděje by určitě byla, ale chtělo by vyřešit to krvácení. 😕 U doktora jsi nebyla? Určitě si tam zavolej a domluv se na dalším postupu. Možná bude chtít nabrat ještě jednou HCG. Většinou se nabírá ob den, pokud se jedná o prosperující těhotenství, měla by být hodnota dvojnásobná. Držím pěsti, ať to dobře dopadne. 🙂

aidule
28. lis 2011

@bardotka1
@terka82
Kočenky, obě jste moc odvážné bojovnice a to je, myslím, ten nejlepší předpoklad zkoušet to znovu. Věřím, že smůla se zlomí a vaše trpělivost a odvaha budou odměněny zdravýma a krásnýma miminkama!!! 🙂 😉 Myslím na vás! 😉

terka82
28. lis 2011

@aidule 🙂 🙂 🙂 jsi zlato.

terka82
29. lis 2011

Ahoj holky. Slyšely jste tu ránu???????????????? To mi spadl šutr ze srdce. Máme dva geneticky zdravé broučky, kteří se v pořádku vyvíjejí. Transfer zítra v 11 hod. Jinak je to opravdu šílené, že ze 14 kousků jsou jen 2 zdraví.

@lucie2010 co vy? Jak jste na tom?

lucie2010
29. lis 2011

@terka82 Tak to hrozně moc gratuluju, to je super. Bude si nechat zavádět oba dva? Doufám, že vám to dobře dopadne. Skvělý.
Já si teprve budu volat...v 11hod. Tak pak ti dám vědět.
Ještě jednou obrovská gratulace. 😅

terka82
29. lis 2011

@lucie2010 děkuju, chtěla bych nechat zavést oba, aby byla vyšší šance, že se alespoň jeden chytne. Snad to klapne.
Budu vyhlížet info od tebe, držim pěsti. 🙂

terka82
29. lis 2011

Holky, ještě mam dotaz. Chodí se v Repromedě na transfer s naplněným močákem nebo to tady není nutné? Zapomněla jsem se zeptat. Díky.

valkat
29. lis 2011

@terka82 ne ne nechodí......budu držet palečky na miminečka......mě zůstali obě a třeba za 7 týdnů už budou na světě....ze začátku sice šok,ale teď se na ně moooc těšíme,budeme mít páreček tak se s manželem podělíme.... 😀

terka82
29. lis 2011

@valkat moc děkuju za info. to se mi docela ulevilo, bylo to mučení. 😀 Věřím, že už se těšíte, ale ať tam broučkové ještě chvíli zůstanou a dopečou se. Příští Vánoce už budete mít opravdu veselé. 😵 😵

valkat
29. lis 2011

@terka82 jj příští už budou opravdu krásné,ty letošní musím ještě přežít s pupkem ,ale těš se i ty,to už i tvoje mimi bude na světě.... 😉 😉

bardotka1
29. lis 2011

@terka82 Ahoj Teri ??, je to vážně těžké, proto taky čím dýl se to táhne tím víc, bohužel, pochybuji jestli dělám dobře - a) jedno dítko už máme b) je mi už 38 -). Samozřejmě, že když by byl výsledek jak má být budu šťastná, ale to co si člověk prožije a jdeš furt krok za krokem a nikde nic.... Jo, jo vystihla jsi to hezky 🙂 - taky se vlastně bojím toho, že budu těhotná 🙂 a že to zase nebude ok. Dr.Hromadová mi řekla, že i přes špatné NT výsledky bychom do toho šli dál a všemožně by mě vyšetřovali jestli je plod ok..Ale nejvíc, úplně nejvíc se bojím jestli ještě jednou budu muset absolvovat to vyvolání, to je ta moje největší můra totiž - poprvé mě na to naheklili, vůbec jsem netušila do čeho jdu!
Jo, jo jestli jsem to dobře pochopila 10 ks k testování je v ceně a každé další navíc je 1000,- Kč. Dr.Hromadová říkala něco jako, že víc jak 20 ks se už nedělá, že to je kontraproduktivní.... Sama váhám jestli nechat těch 10 - tedy budou-li! 🙂 Ty 2-3 dobré snad vyjdou a víc já nepotřebuji - zkusím to 2x a víc to asi uzavřu...

lucie2010
29. lis 2011

@terka82 Tak jsem si tam teď volala a všechny 4 embrya se pěkně rýhují a vyvíjejí. Takže zítra bude embryotransfer. Mám tam být už v 8:30...tak to se tam pravděpodobně nepotkáme. 😒 Ale hlavně, že to všechno tak krásně jde. Moc se těším.

bardotka1
29. lis 2011

@lucie2010 + Terka - moc vám oběma držím pěsti, jste o malinko dopředu, tak uvidíme jak se nám to vyvrbí 🙂

bardotka1
29. lis 2011

@terka82 Tak Ty jsi měla ze 14 ks 2 zdravé??? Sakriš, to abych těch svých plánovaných 10 ks přehodnotila 🙂 A můžu se zeptat jestli Ti objevili nějakou genetickou vadu?? Nevím teď přesně co jsi to psala v úvodu, proč PGD....
A Ty fakt chceš zavést rovnou dvě?? 🙂 No, já si to taky myslela - když už tak už 🙂 ale pak jsem tu viděla pár názorů, že zavádí jen jedno embrijko....a pak i, že jedna dívenka má dvojčátka, které se chytily, ale že to jedno je trošku "problémové" a tak jsem to přehodnotila na jedno, že to když se podaří bude mi stačit.....A teď vidím Tebe ?? 😀 Navíc Valkatku, jako zdárný příklad !! No, to je dilema tedy 🙂

terka82
29. lis 2011

@valkat letošní budou poslední klidné, příští rok to už bude hukot. Sousedi mají chlapečka a k tomu dvojčátka a když všichni spustí na chodbě, tak se náš pes utíká schovat do pelíšku. 😀

@bardotka1 mam balancovanou translokaci svou chromozomů. Našli mi ji po prvním těhu, které skončilo VV plodu. Jsem zvědavá, jestli nám zítra řeknou, co všechno bylo na ostatních špatně. Jinak opravdu ze 14 testovaných jen dvě zdravá. Chtěla bych transferovat obě. Z pěti pokusů jsem byla 3x těhotná a jen jednou tam byly obě, takže to spíš beru jako zvýšení pravděpodobnosti na jedno mimčo. Snad mi to nebudou chtít zítra rozmlouvat.
Co se týče té ceny, tak buď sis to trochu popletla nebo ti pojišťovna(mám VZP) hradí víc, než mě. 10.000 bylo na ISCI a každé další za 1.000 Kč - oplodňovali jsme jich 17. Pak jsme platili zálohu na PGD asi 24.000(zbytek hradí pojišťovna) - to je na otestování 7 vajuch. Každé další stojí 7.000 Kč.
Určitě to nevzdávej, ani kvůli jednomu dítku, ani kvůli věku. 🙂

@lucie2010 to jsou super zprávy. Mě ten transfer posouvali kvůli té naší vzdálenosti. Moc držím palce, ať jsi za 14 dní nejšťastnější. 🙂

bardotka1
29. lis 2011

@terka82 jo, tak já se špatně vyjádřila - k oplodnění, ISCI, jich je 10 ks v ceně a každé navíc je další 1.000,- Kč. No my právě máme genetiku v pořádku a Hromadová říkala, že víc jak 20 vajec je až zbytečné, tak dumám, jestli by těch 10-12 vajec nestačilo, budou-li tedy -)) Beru-li v úvahu, že půjdu eventuálně 2x, tak 2 by mi v nejhorším také stačily..... Vidíš, to PGD ani nevím, že je také omezeno na 7 ks !

Také jsem u VZP -) No já už tam 40. tis. jako zálohu posílala..

A Ty jak popisuješ, že jsi byla z pěti pokusů 3x těhotná a jen jednou tam byly dvě - tak to jako jsi pokaždé dávala po dvou vajíčkách????

marci
29. lis 2011

@terka82 moc držím pěsti, ať se ti konečně podaří pohodové těhotenství. Jinak tím poměrem zdravých a špatných embrií jsi mě šokovala. To je mazec. Moc na tebe myslím, ať je všechno v pořádku!
@lucie2010 taky tobě přeji zítra hodně štěstí.
Já jdu na kontrolu ve čtvrtek, zatím na sobě nic nepocituji.....

terka82
29. lis 2011

@bardotka1 jo tak teď už tomu rozumím. jsem si říkala, že to máte nějaké levné. Nám se to díky PGD vyšlhalo téměř o jednu nulu výš než předchozí pokus.
Jj, pokaždé mi transferovali 2 broučky. Jednou to bylo z čerstvých a 4x z rozmražených.

@marci děkuju. Taky nás to překvapilo, no ale aspoň, že našlii něco vhodného. Na čtvrtek držím pěsti, ať je vše OK.

aidule
29. lis 2011

@terka82 ?Maximááááááááááááááááááááááááááááááááální gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to povzbudivá zprávička 😀 . To že jsou "jen" 2 v pořádku neva, důležité je, že jsou. Prostě ty nejlepší a nejsilnější bobíšci, co to tentokrát zvládnou 🙂 😉 ! Budu na tebe zítra myslet a těším se na nejčerstvější zprávičky 🙂 !

aidule
29. lis 2011

@lucie2010 Taktéž velká gratulace!!! Zítra tfuj, tfuj, štěstíčko a pak pohodu, odpočívání a jen ty nejlepší možné výsledky 🙂 🙂 😉 !!!

aidule
29. lis 2011

@valkat Beruško, to je neskutečné, jak to utíká, ty už budeš mít za 7 týdnů mimísky u sebe????????????!!!!!!!!!!!!!Vzpomínám si, jak jsi nedávno psala o pozitivním těhu testu a nemohla pak uvěřit tomu, že to opravdu budou dvojky 😀 😀 🙂 ! Tak hlavně ať je i do konce vše v pořádku, opatruj se! 🙂

valkat
29. lis 2011

@aidule jj je to neskutečné jak to uteklo,zatím držíme dobře,v uterý máme velký utz,tak snad se nic nezmění,jen to spaní je boj,vůbec nemůžu spát,chodím spát po půlnoci a někdy už ve čtyři čumákuju v kuchyni.... 😒

bardotka1
30. lis 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat kolik dní jste si píchaly ty injekce?? A jestli vám zaváděli embrijko třeba i v sobotu a nebo v pracovní den i odpoledne ? Jak už to bývá, tak celý rok nic a teď má manžel kulatiny a v práci dopoledne bude dělat cca za 14 dnů oslavu a mě to snad vychází přímo na to 🙂 Tak to jsem zvědavá jestli se nám to podaří nějak odklonit...

terka82
30. lis 2011

Ahoj holky. Mam v pupíku 2 hatchující blastocysty. Zbytek byl opravdu špatnej. Prý to bývá 90% v případě translokací, takže nejsme žádná výjimka. Každopádně tihle dva jsou zdraví a mají se čile k světu, tak snad jim to vydrží.

valkat
30. lis 2011

@terka82 tak to je super,blastocysty jsou to nejlepší cos mohla dostat...to určo vyjde......já je měla taky tak a dívej,udrželi se obě.....tak opatrně a odpočívej ať se pěkně zavrtají......

valkat
30. lis 2011

@bardotka1 jj já měla transfer v sobotu,píchala jsem myslím něco kolem 11 dnů.......no oddálit to nejde,jak jsou nachystaný tak ti je musí dát.....ale to si nějak zařídíte,co byste pro mimi neudělali...... 🙂