Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

terka82
22. únor 2012

@marci to je dobře, žes to ještě nevzdala. Budu držet pěsti. 🙂
Pohlaví víme od začátku díky PGD, ale čekali jsme se zveřejněním na výsledky prvotrim. screeningu.

Holky, doporučovaly Vám v Repromedě vyšetření AFP v 16tt? Včera jsem psala do Brna, potřebovala jsem poradit ohledně nutnosti té plodovky. Paní doktorka mi napsala, že nutná není, ale že doporučují AFP. Když jsem pátrala po tom, co se pod tím vyšetřením skrývá, tak je to jedna hodnota z triplů. Teď jsem teda dost vyplašená. Na genetice mi říkali, že ty triply vychází u dvojek blbě a vůbec nemají smysl a tady mi to doporučují. Jak jste na tom byly Vy?

zazy
22. únor 2012

Inach:
jojo máme holčičku Verunku,už bude mít 15 měsíců,chtěli by jsme letos zkusit ještě poslední pokus na druhé mimi,ale nevím,jak to dopadne,po včerejší návštěvě gyn. to moc dobře nevypadá,každopádně nejdříve tak za půl roku,až jestli se něco změní na mém zdr.stavu

zojaaa
23. únor 2012

ahojte baby,
ma niekto mimi z darcovskych vajicok z repromedy???
pls keby niekto u tom nechcel hovorit, napiste mi do IP....dakujem
ja dufam budem mat 😀 😀

maja89
23. únor 2012

Ahojky holky,
tak jsem dnes byla na kontrolní krvi a Hcg mi mírně povyskočilo na 318,5, jsem 13 den po ET..Myslíte že je to dostačující?

terka82
23. únor 2012

@maja89 myslím, že nárůst máš naprosto v pořádku. 🙂

@zojaaa nemám zkušenost.

inach
23. únor 2012

BUBLENUDLE minimalky co to je???Nás to pokaždé stojí 30 000 a to nám doplácela ješte pojištovna,ted už jsem na léky zase doplácela víc,jsou to šílený cifry.To celou tu dobu chodíš do Repromedy nebo jsi zkusila i jiné centro?

inach
23. únor 2012

zazy: náš malej má 15 měsíců a šly jsme na to znovu a nevyšlo nám to,jsem z toho špatná,moc jsem věřila,že to vyjde hned.Ted nevím kdy to zase zkusíme jestli hned nebo až za půl roku,tak třeba zase na to půjdem spolu a zase to vyjde.Vyško ti to na ET nebo KET???

inach
23. únor 2012

maja: JJ jsem blondýnka,ty jsi tam měla i rodiče,že?Jestli ti HCG stoupá tak je to super,to už vypadá moc dobře když je to 13 den ,budeš volat do centra nebo už budeš chodit jen ke své doktorce?To byl tvůj první pokus?

bublenudle
24. únor 2012

@inach Minimalka je ,stimulace s minimalni dávkou hormonu...stoji 13tis+každe vajičko 1tis,plus neco na dopichnuti...koukni na net...ja byla v Repromede 4x,a jelikož jsem vždy měla akorat víc a vic hormonu a nic z toho tak jsem přešla jinam...do Reprofitu...tam jsem mela tu minimalku a klasiku IVF ted...a jsem tam moc spokojena,snaži se najit kde je chyba a ne jen vic a vic hormonu..už me to stalo 250 tis...takže bych rada vedela,kde je chyba ,když mam nervy v čudu a penize taky...preji ti,at se co nejdřiv podaři 🙂

maja89
24. únor 2012

@inach Ano, byl se mnou manžel a jako doprovod jeli i rodiče, chtěli pak do města, tak to sfoukli při jednom 🙂 Já jsem do centra už volala a prý už mám chodit jen ke své Dr., tak jsem objednaná na 12.3 na UZ, tak snad bude vše v pořádku.
Ano, byl to náš první pokus a ještě máme dvě embryjka v mrazáčku.

xradka79
24. únor 2012

@kay ahoj, já jsem taky chodila do Repromedy. Skoušíme se s manželem o miminko. Zjistili mi anovulační cyklus. Mám za sebou jednu dávku clostilbegytu a Pregnylu. Řekli mi, že další dávku a následný UTZ mi mohou provést až když vstoupím do K-programu. To je půlroční péče - zahrnuje stimulaci, kontrolní UTZ, cvičení Mojžíšové, atd. Cena tohoto programu je 4500,-. Když jsem se ptala, jak je možné, že léčba Clostilbegytem a následný UTZ se běžně provádí zdarma (hradí pojišťovna) u gynekologa, tak mi řekli, že jde o to, že to je gynekologický problém, který jim pojišťovna jinak než prostřednictvím tohoto K-programu nezaplatí. Protože můj gynekolog od této léčby (Clostil a UTZ) dal ruce pryč (předal mě do CAR a tím to pro něj končí, přestože má v ordinaci UTZ a mohl by vyšetření dělat on), tak jsem se rozhodla změnit gynekologa, což jsem udělala a do Repromedy chodit nebudu a léčbu mi bude provádět gynekolog. Navíc prý v Reprofitu to taky nehradíš. Takže nevím, jestli je Repromeda nejlepší. Četla jsem, že jsou dost drazí s porovnáním s jiným CAR, ale těžko říct. Jinak prostředí se mi líbilo. Chodila jsem k MUDr. Hromadové a byla fajn.Tak hodně štěstí.

brita
24. únor 2012

@xradka79 Ahoj, nepoznam osobne Repromedu, ale pocula som na nich velmi vela staznosti a zlych skusenosti. Ja som "stara" Reprofitacka a preto ti chcem len napisat, ze ak ti mozem poradit, chod do Reprofitu, tam je uplne iny svet. My sme tam boli maximalne spokojni a nepoznam nikoho, kto by sa na Reprofit stazoval ci uz ohladom
ceny, doktorov alebo pristupu. Odporucam Dr. Štelcla alebo Macháča.Drzim palce. 😉

brita
24. únor 2012

@bublenudle Ahoj moja, ako sa dari? Som rada, ze ta "vidim". 😉

xradka79
24. únor 2012

@brita Díky. Pokud se nezadaří a já budu nucená zase navštívit CAR, tak jsem taky rozhodlá pro Reprofit. Je pravda, že u nich převažují chvály nad stížnostmi a to výrazně.

bublenudle
24. únor 2012

@brita Ahooj zlatíčko,děkuji,mám se dobře....ted jsem na služebce a 1.3 jdu do Reprofitu domluvit další minimálku...už se moooooc těšiiim...a co Ty??? co bříško 😵 😵 😵 😵

brita
24. únor 2012

@bublenudle Tak som rada, ze sa mas fajn 🙂 Potom daj vediet, ako ste sa v Reprofite dohodli, ze co dalej a kedy. 😉 Brusko rastie, pekne sa zaokruhlujeme. Dnes vecer ideme na prve vacsie screeningove sono, tak mam trosku stres (to vies, vecny strach, ci je vsetko v poriadku), ale inak vsetko OK 😉 Tak sa drzkaj a ozvi sa potom.pa 😉

kay
autor
24. únor 2012

ahojte
@xradka79 já toto téma sice zakládala, ale v roce 2008, takže se omlouvám, nevím jaké jsou momentálně poměry a podmínky v repromedě. Nicméně, v roce 2008 nám pomohli k naší první dceři. je pravda, že úplně spokojená jsme nebyla, ani s přístupem, ani s péčí, také jsem chodila paní doktorce Hromadové, která mimochodem asi neměla tehdy moc práce, protože mi sama naznačovala, že čte i tyto stránky a cokoliv jsme kritizovala, nebo se mi nelíbilo, tak se pak samozřejmě zmínila. Zkončila jsem s těžkým OHSS v nemocnici na 2 týdny na kapačkách, a to i přes to že jsem po nočních telefonátech a asi 2 kontrolách v CAR měla veliké bolesti, nafouklé břicho, ale moje stížnosti byli zlehčovány. no ve finále jsme voalali domů rychlou.. Asi je to jak kdo, myslím, že když jde všechno v pohodě, tka jsou všichni milí... Ale nakonec to opravdu vyšlo a máme díky nim první dceru, takže ne pro mě udělali můj první největší zázrak v životě.

bublenudle
25. únor 2012

@brita Zlatičko,určo ti hned pisnu,jak pujdu z RF...už se moooc těšim...měj se krásně a posílam pohlazení na bříško 😵 😵 😵 na soně bude určo vše jak má být,to špatné máš už vše za sebeou,neboj 🙂

brita
25. únor 2012

@bublenudle Tak sa budem tesit na dobre spravicky od teba 😉 Screeningove sono vcera dopadlo vyborne, obidvaja bubaci su zdravucki, tak sme hrozne radi. 😉 pa

bublenudle
25. únor 2012

@brita To super zpravička zlatí 🙂 tak ti pisnu po tom RF.. Opatruj se !!

xradka79
26. únor 2012

@kay ahoj,já neříkám, že nejsou dobří. Mě se líbí prostředí, milý personál a výborná paní doktorka, ale chtěla jsme jen napsat, že jsem slyšela, že jsou dražší než jiné CAR. K dcerce gratuluju 🙂

kay
autor
26. únor 2012

@xradka79 jj, souhlasím.. 🙂 děkuji a držím pěsti všem 🙂

terez80
26. únor 2012

Ahoj holky dlouho jsem, zde nebyla, jelikož mě to pracovní vytíženost a zdravotní problémy nedovolily a je mě docela smutno co tady čtu na Repromedu, proto jsem se rozhodla po dlouhé době napsát. Určitě každý má jiný zážitek z repro, jedná se tam o velmi intimní věc. Já musím jen pozitivně o repro hovořit. Byli jsme tam s manželem na konzultacích a léčbu jsme museli bohužel ze zdravotních důvodů odložit, ale teď se chystáme znovu na to jít a to mi dodává obrovskou sílu a novou náděj. Chtěla jsem se snažit otěhotnět dlouho normálně, ale opravdu to nešlo. Lékařem jsem byla odeslána do repro. Chovali se k nám všichni velmi vstřícně a ochotně, zachovávali diskrétnost a intimitu což je pro mě velice důležité. Starala se o nás paní dr. Hromadová, která je velmi vstřícná a ohleduplná, hlavně je kvalitní lékař. Sestřičky jsou taky v pohodě. Já mám pouze na přístup v repro oproti nemocnici velmi pozitivní náhled neboť teď jsem zažila přístup v klasické nemocnici, kde se s vámi tzv. vůbec nepářou, pohledy zdravotniků co po nich kdo zase chce a jejich obličeje, že je tam opravdu obtěžujeme ještě, že existují takovéto malé kliniky, kde je zajištěn individuální přístup.

terez80
26. únor 2012

@valkat Ahoj dlouho jsem tu nebyla a když pročítám ,tak rychle to uteklo a ty už máš po porodu to je neuvěřitelné moc ti gratuluji 🙂 Přeji vám hodně zdraví ať vše zvládáš v pohodě.

inach
26. únor 2012

Bublenudle-To se ti nedivím,že máš nervy v čudu,a těch peněz,to je hrůza,Nás to stálo 100 a náme jedno,ted jsme chtěli další takže dalších 35 a nic.Já tomu tentokrát věřila moc,říkala jsem si vyšlo to poprvé,vyjde to i ted.Takže jsem z toho dost v pr...Asi si ted dáme oddech,snažím se zařizovat nějaký věci abych na to nemyslela.Já si vždy říkala co ty holky blbnou at jsou rádi za jedno dítě a nebrečí ale můžu říct,že když mám to jedno vzalo mě to víc než dřív.Je to zase jiný člověk už zná ten pocit jaký to je když to dítě poprvé uvidí a pochová,a chtěl by to zažít znovu.Ale aspon to jedno.Přeji ti at ti to vyjde!!!!

inach
26. únor 2012

Maja-tak to jsem ráda,že ti to tak pěkně vyšlo,aspon vidím,že i napoprvé to může někomu vyjít.Tak at se te miminko pěkně drží,nebo miminka???

inach
26. únor 2012

Kay a ty už máš i druhou dceru,tu už máš přirozeně?

inach
26. únor 2012

Holky já byla poprvé jinde a řekla bych,že to bylo cenově nastejno jak tady ,akorát tady nám to vyšlo a holkám co chodili se mnou a i po mě a psaly sem tak taky,většinou na ten KET.Já bych řekla,že jsem tentokrát měla i lepší protokol a taky jsem měla dr.Hromadovou,ona je tam ze všech nejlepší,dělá to nejdýl

bublenudle
27. únor 2012

@inach Ahojky,děkuji,...mrzí mě,že ti to nevyšlo,ale časem budeš zase ok...děláš dobře,že se ted zajímáš o jiné veci..máš svá vajička nebo darovaná??? zkus mrknout na stranky Reprofitu,ohledně minimální stimulace..moc doporučuji...nestoji to tolik a nemáš v sobě tolik hormonu..sice byva jen 2-4 vajiček,ale myslim si ,že nejde o kvantitu,ale kvalitu...!!!! kolikrat z holek vytahnou X vajicek,a stejne je z nic málo zralych a kvalitních..na miminko potřebuješ stejně jen jedno 😉
držim ti palce,at se brzo povede.... 🙂

aidule
27. únor 2012

@bublenudle Nazdar draku, pořád jsi za hranicemi všedních dnů 😀 😀 ? Co nevidět valíš do centra pro novou naději, že jo? Věřím, že sedmička bude to nejšťastnější číslo ze šťastných a klapne to 😉 🙂!!! Jak píšeš o těch minimálkách v reprofitu, tak nevím. Když jsem byla na IVF v repromedě, tak na pokoji se mnou ležely i dvě kočenky, které reprofitem prošly (ale ne v Brně, byly obě mimobrněnské)a shodly se, že ceny za minimálky tam měly vyšší. Jedna z nich měla navíc i nepříjemnou zkušenost z jednání s personálem. Prý si tam připadala jako výrobek na běžícím pásu ve velkotovárně 😨 😕 .Tak nevím, dost možná jen narazila na někoho, s kým si prostě nesedli. To se hold stává kdekoliv. Tak se zatím opatruj a halvně šťastnou cestu zpět do vlasti 😀 😉 🙂 !!!