Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

haninka712
29. črc 2015

@netanel my mame bohuzel pojistovnu, ktera nam hradi to PGS jen u 4 embryi, takze ted nechame udelat ty 4, a pak kdyztak ty ostatni.... ale odber vzorku z tech embryi se delal uz ted a to byla taky poradna palka... ale co uz 🙂

netanel
29. črc 2015

@haninka712 jasný, no, my jsme taky už teď na 42 tisících.... jenom doufám, že další IVF už nebude potřeba. I těch 7 tisíc na KET se nám pak bude horko těžko shánět, stavíme, platíme nájem.... Ale jinak to nejde. Pak dostane dítě všechno z druhý ruky.🙂

haninka712
29. črc 2015

@netanel taky bych rada, kdyby to klaplo napoprve 🙂 ale kdo vi... 🙂 musime doufat 🙂

aidule
30. črc 2015

Teda tomu říkám úrodička!!! To se jen tak nevidí 😀 😉 Tak ať se mimibuňky co nejlépe a nejzdravěji namnoží a pak šupky k mamce do bříška, uhnízdit a jen se tak několik měsíců poflakovat 😀 😉 🙂 !!!

fucipe
31. črc 2015

@aidule ahojky to asi nebylo pro mne, ale myslím, že dotyčná pochopí 😀

aidule
31. črc 2015

@fucipe Neboj, tebe to teprve čeká 😀 😀 😀 😉 !!!

fucipe
1. srp 2015

@aidule 😀, však to já mívám většinou pořádnou úrodičku, viz. 1 OPU 28 vajíček, přežila jen 2, 2.OPU 42 vajíček, přežila 38 několik ketů, ale nic z toho, nebo jo,ale následně potrat, tak snad toto bude šťaštné řešení....
nevíte kolik jako samoplátce stojí horm.profil a AMH? Koukala jsem něco asi okolo 1000 každé

cmamba
1. srp 2015

Ahoj holky, jak probíhá první schůzka v sanatoriu?Jsme tam objednani s přítelem 26.8. a vůbec nevím co mám čekat. 😒

fucipe
2. srp 2015

@aidule Tak dnes mám potvrzeno vypůjčení a možná i darování penízků na úmělko, máme hranici 40.000, tak snad to bude stačit. To PGD se dělá jen z vajíček a pak oplodní jen ta dobrá, žejo? Není to, že oplodní všechny a pak je zkoumají?

haninka712
2. srp 2015

@fucipe ja mam pocit ze nejprve se vajicka oplodni a pak az se vysetrujou oplodnene vajicka...

netanel
2. srp 2015

Zkoumají se embrya, ne vajíčka, takže prvně je oplození a pak po prodloužené kultivaci PGD nebo PGS.

fucipe
3. srp 2015

@netanel
@haninka712 to jste mi teda neudělali radost ☹ jelikož já mívám fakt hodně vajíček, naposledy 42, tak to bude pálka, budeme muset dát asi jen těch 10 na poj. ještě mi budou šetřit ty 2 co mám v CUBE. No prostě strop 40.000 a uvidíme co vše v tom bude, do teď jsem byla trošku happy, teď se bojím ☹

haninka712
3. srp 2015

@fucipe taky mam ted hodne vajicek, v Repromede nam nabidli, ze nam ted vysetri jen ty embryjka co hradi pojistovna, ale ze uz ted odeberou vzorky ze vsech vajicek, ty zamrazi a pgd se da udelat klidne az po delsi dobe, pokud by se nezadarilo z tech vysetrenych v prvni varce. Za odber tech vzorku se taky plati, ale min nez za to pgd 🙂

netanel
3. srp 2015

@fucipe no, PGS hradí pojišťovna u osmi. Jak je to s PGD nevím... Je možnost to udělat jak píše haninka, však doktoři to tam s váma proberou.

netanel
3. srp 2015

@fucipe navíc nikdy nevíš, jak to dopadne, před tím vyšetřením musí oplodněná vajíčka projít tou prodlouženou kultivací, tu taky všechny nepřežijí. My máme z 23 odebraných vajíček po prodloužené kultivaci šest embryí. Ale jsou to velký částky, to máš pravdu, my jsme se dostali před 40 a to ještě nevíme, kolik jich bude na mražení po PGS.

terka82
3. srp 2015

@fucipe tak já tě asi nepotěším. IVF s PGD jsem podstoupila v květnu. Odebrali mi 32 vajíček, všechny oplodňovali pomocí ISCI, k PGD bylo vhodných 13. Pojišťovna hradí 8ks. Testovali jsme všechny. Sakum prdum nás to vyšlo kolem 100 000. A při minulém pokusu byla cena podobná. Ale jak psaly holky, lze otestovat ty hrazené, u ostatních udělat biopsii a vzorky zamrazit na další testování.

fucipe
4. srp 2015

@terka82 no to je mazec, mě sere, že již mám za sebou tolik pokusů, ale nikde nedělali genetiku, už jsme v tom s manželem za takovou částku, že bychom za to měli pozemek, co jsme kupovali ☹, tak teď jim prostě řekneme, že jen do 40.000 a uvidí se, co se dá dělat, máme 2 embrya ještě v CUBE a tý prý taky vyšetří. Já jsem měla 28 vajíček a přežila 2 (pronatal) a 42 vajíček a přežilo 38 (IVF CUBE), tak jsem zvědavá co teď.

@netanel
@haninka712 no jsem zvědavá jak se domluvíme, ale předběžně jsem s MUDr. domluvená, jelikož jsem s ní ve spojení pořád po emailu.

haninka712
4. srp 2015

@fucipe je to mazec, nechápu, proč vám nikde neudělali genetiku, to bylo to první, s čím v repromedě začli, něco málo se jim nelíbilo na moji krvi, tak už mě hnali na hematologii, a dokud neměli všechny výsledky, tak žádný pokus nebyl...

držím palce, ať to klapne ! 🙂

fucipe
4. srp 2015

@haninka712 no taky se strašně divila, že ani v jednom CARu mi to neudělali, kord, když mám velmi nemocnou maminku, já astma, celiakie, epilepsie a po ozařování a vůbec to neřešili.

netanel
4. srp 2015

holky, jak dlouho vydrží v lednici načatý Gonal? Zůstalo mi tam tak na jednu dvě aplikace a doufám, že už ho nebudu potřebovat, ale i tak bych ho nerada vracela do Repromedy, kdybych ho teoreticky mohla za tři měsíce zase použít... ale to asi nevydrží, co

fucipe
5. srp 2015

@netanel pokud je v lednici, tak vydrží, též jsem to takto mívala, že jsem na další pokusy používala ty nedodělané, aby se ušetřily penízky, jak s gonalem, tak s puregonem i menopurem....

aidule
6. srp 2015

@fucipe Zdravím po dovolenkové odmlce 😉 ! S tou genetikou je to fakt síla, tím se má všude začínat!!! Aspoň jde vidět, že ve většině center jsou zaměření na jiné"priority" (finance 😖 ). My jsme tím taky začínali a od toho se pak odvíjí ostattní. Ale kamarádka prošla 3 centra a nikde je genetika nezajímala, až tady. Mám opravdu dojem, že v Repromedě dělají maximum 😉 !!! Tak budu držet palce, ať v těch embryjkách hrazených pojišťovnou je ten pravý bojovníček 😀 🙂 !

lenejewel89
7. srp 2015

Holky, mam zadanku od me doktorky do Repromedy a mam se odvolat na doktorku Veselou. Co vse nas s manzelem ceka na 1.schuzce? Budeme uz neco platit? Dekuji za odpoved🙂

haninka712
7. srp 2015

@lenejewel89 ahoj 🙂 na prvni schuzce s vama doktorka probere zdravotni stav, tobe udela ultrazvuk, vezmou vam krev, domluvite se na konzultaci genetiky, pak budou urcite delat 3dc hormonalni profil, manzelovi spermio, a podle vysledku se domluvite na dalsim postupu. Do tehle chvile neplatite nic 🙂 pak se uvidi podle leku a stanoveneho postupu 🙂

lenejewel89
8. srp 2015

Dekuju moc🙂

terka82
9. srp 2015

@fucipe držím pěsti, ať to s těma penězma vyřešíte a domluvíte se s doktory k vaší spokojenosti. Ale věřím, že to bude těžké. Mám taky vždycky hodně vajíček a tak jenom ISCI stálo 32000(32ks * 1000). Je to boj. ☹

netanel
11. srp 2015

@haninka712 ahoj, pořád netrpělivě čekám, jak vám dopadlo to PGS. Ještě nevíte? Nám z těch šesti prošly tři, o čtvrtým se prý budem ve čtvrtek bavit a dvě jsou prostě špatný..

haninka712
11. srp 2015

@netanel ahoj 🙂 jojo vime, ale nejak jsem nestihala 🙂 my si nechali vysetrit 4 a vsechny 4 jsou pry ukazkove, tak mam radost 🙂 v patek tam jedu na kontrolu a koncem pristiho tydne KET 🙂

netanel
11. srp 2015

@haninka712 to je krásný.🙂 Já jdu na kontrolu ve čtvrtek, budem mít KET asi podobně. Tak držím palce.🙂

haninka712
11. srp 2015

@netanel ja tobe taky ! 🙂 urcite to klapne 🙂