Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

zandanem
9. črc 2009

pavka...moooooc děkuju za odpověd... 🙂 jak to píšeš tak to nezní tak strašně jak to prvně vypadalo.... uvidíme jak dopadneme v srpnu na uro .... a co nam pak doporučí...

lentilah
9. črc 2009

Ahojky Zandy...no Pavka má naprostou pravdu...Já měla 13 vajíček,všech 13 jsem si nechala oplodnit metodou ICSI a to nás stálo 13 tisíc..Zamražení,většinou je v jednom mrazáčku 2 embryjka a to stojí 2500kč plus 1500kč za testík manži,jestli nemá pohlav.nemoc(HIV,žloutenky,syfilis)..pokud si necháte zmrazit spermie stojí 3500(to stojí vyšetření na pohl.nemoce)...Nás to stálo 33tisíc..a měli jsme jsme to vlastně tak nějak nadstandart..pro nás.My jsme šli na umělko po 4 letech snažení a taky mé endometrioze..

Pavuš moc moc děkuju za palečky,dám pak vědět...znáš to,pokud s tou potvorou budu mít problém tak zase lítání po doktorech na víc a hlavně ten strach o miminko...

Tak pokladci moji,mějte se..papa

lentilah
9. črc 2009

Mimuško,neboj se..myslím si,že by to šlo zařídit..poptej se.Na ET je jen doky,Ty 😀 a sestřička..embryjka přinese paní z laborky a ta je vedle za sklem 😀 ..takže místo pro manžu tam určitě bude 😀 ..ať si veme pantofle a košilku 😀 😀 ..jen pro rozptýlení 😉

paneska
9. črc 2009

Leníku, no tak to se tam určo potkáme, tak splkneme, ju 😉 Já tam mám přijít před 10hod, tak kolem té 9 vyrazím z domu, do hoďky jsem tam určo, bydlím v Medlánkách. Ještě nevím, co si obleču, ale poznáš mě, vypadám stejně, jak na fotce, jen o pár kg těžší 😠 , tak kdybych se nehlásila já k tobě, hlaš se ty ke mně, ju . Bulet budeš předpokládám radostí 😉

Zandi, jak psala Pavka, případného IVF se vůbec neboj, vůbec to není tak strašné, jak to vypadá. Je to akorát dlouhej boj a opravdu je horší to čekání, jak to dopadlo, jinak je to v pohodě. Já už se těším, na další OPU (odebrání vajíček) a ET (embriotransfér) a lítání na kontrolu do CAR. Jdu na 2IVF, na 1IVF jsem byla v jiném CAR, tak teď jdu taky bojovat s Repromedou. V pondělí jsem začala stimulovat, dlouhej protokol.
Nevím, jaká vyšetření vás čekají, ale samotné IVF kvůli problémům se spermiem u partnera dražší není, jen vám embrijka doporučí oplodnit ICSI - napíchnutí spermie přímo do vajíčka, v Repromedě nevím, kolik to přesně stojí, ale, jak psala Pavka, je to v ceně zhruba těch 30.000. Nechávají si to dělat i páry, co mají spermio v pořádku, je to jistější, než čekat ve zkumavce, jestli spermijka do vajíčka pronikne sama. Ono záleží, jakej bys měla protoko, kolik jednotek budeš píchat, kolik získají vajíček, a hlavně, jestli budete mít zmrzlíky, u každé je to individuální. Pokud se rozhodneš jít na kontzultaci do Repromedy, tak vezmou tobě i partnerovi krev, udělají různá vyšetření, jak HP - hormonální profil, tak genetiku, manžovi spermio, pokud ho nebudete mít hotové jinde a podle toho se dr.rozhodnou na případné stimulaci. Opravdu se ničeho neboj, OPU je pod narkózou, na chviličku a ET je už za odměnu, vůbec jsem ho necítila, cytologie je horší, citlivější a píchaní injekcí se taky dá zvládnout, jsou většinou v peru, takže to je pohoda.
Moc ti držím palečky a pokud opravdu pro vás není vychodisko jiné, než IVF, jděte do toho, mimi za to stojí a musí se využív všechny šance, buďme rády, my co normálně nemůžeme těhulinkovat, že takové šance máme 😉

paneska
9. črc 2009

Jo, Leníku, jsem zabudla, samo ti taky držím palečky, ať ti vyšetření dobře dopadne a zítra se na tebe budu těšit těhulinko, naše

Mimuš, já si taky myslím, že by to nemusel být problém, pokud chceš mít partnera při ET, na Obilňáku ho taky paní měla na sále, dokonce tam s ní čekal i 2 hoďky, na Obilňáku se teda leží 2 po ET, překvapilo mě, že Pavka psala, že snad v Repromedě jen 15 minut, fakt?

zandanem
9. črc 2009

Lenti děkuju... no my se snažíme víc jak 2 roky... u mě žádný problém doktor nenašel... možná když mi udělají nove a jiné vyšetření tak na něco narazíme... v dubnu jsme byli na spermo a tam se zjistil zádrhel.... urologa jsme sháněly docela dlouho protože málokterý se tímto zabívá a manža by měl podsoupit další vyšetření a další spermo... tak uvidíme... hezký den žanda 🙂

mimka29
9. črc 2009

Zandy tak ti to potvrdím ešte ja, že IVF-ko nič nie je ja som si to už skúsila 3x na Slovensku, ale ja som ťažký prípad 😀 ostatným to vychádza aspoň v Repromede skoro na prvý pokus. Vždy som si to užívala a nechala sa obskakovať a rozmaznávať manželom a keby si hocičo nevedela, tak mi ti tu poradíme 😉

Ja sa skúsim opýtať či môže byť manžel pri mne na ET. On si vždy myslel, že bude pri mne, tak aby nebol sklamaný.

pavka111
9. črc 2009

Paneško napsala jsi to moc pěkně.

Zandi paneška ti to ještě pěkně všechno upřesnila.Fakt se ničeho neboj,jestli se rozhodnete do toho jít tak myslíme na tebe a budem držet všechny palečky co máme 🙂 🙂

pavka111
9. črc 2009

Paneško já jsem ležela na stole a říkám Hromadový,že se mě chce čůrat,mě ty přístroje strašně tlačí na močák a ona jestli to vydržím a já na nu já nevím.Tak jsme se pěkně spolu nasmáli a ona mě to zavedla a povídá tak a teď můžete jít na záchod,hned po Etu no ale mě se už nechtělo,tak mě povídá tak běžte na pokoj udělat hají na 15 minut a pak můžete jít za manželem do recepce.No a ležela jsem 10 minut a sestra mi povídá už můžete jít.Tak jsem se oblíkla a šla za manžem.V recepci jsme byli chvilku a už nás Hromadová volala na konzultaci.No a dojela jsem dom a ani jsem už neležela.No a vidíš vyšlo to tak nevím,aleasi na to m moc nezáleží.

zandanem
9. črc 2009

jste super baby... mooc děkuju... 🙂 ted jdu pracovat... ukážu se tu jak budu mít čas..... 🙂 hezký den všem.. 🙂

mimka29
9. črc 2009

zandy choď pracovať aj ja som v práci a tehuľky sú asi všetky doma 🙂

lentilah
9. črc 2009

No já po ET ležela tak zhruba 20 min..nikdo tam nebyl.Tak jsem lenošila a relaxovala a byla celá na větvy,že už u sebe mám dva zázraky.Tý jo a teď jsem si tak vpoměla 😀 ..když mi tam paní doky dávala embryjka tak jednomu se ke mě vubec nechtělo a teď čekám a doufám,že i budu dál čekat jedno mimi...

A moc děkuju všem co mi dnes i zítra budou držet pěstičky..všechny tuto podporu potřebujeme.JJ Pany,pokud na Tebe vybafnu tak se omouvám,budu určitě strašně nadšená,jsem takovej cvok.Je to uplně něco jiného,vidět někoho s kým si píšu po netu naživo! 😀

pavka111
9. črc 2009

Lenti a ty jdeš na krev jestli ti vyšlo mimi a nebo jak to máš.Nejsem moc v obraze jsem tu nová.No a´t je to jak chce stejně budu držet pěstičky aby ti všechno dopadlo dobře. 🙂

lentilah
9. črc 2009

Pavuš,Ty mi někoho strašně připomínáš..nebyla jsi náhodou v Brně na intru a nebo v Brně na Textilce a nebo v Náměšti?Vubec nevím,kde jsem tě viděla...A pokud si Tě pletu,tak se omlouvám,že Tě tady tak bombarduju 😀

pavka111
9. črc 2009

No já jsem byla v Náměšti na učnáku učila jsem se na švadlenu.Rok zakončení 1997.

paneska
9. črc 2009

Leni , klidně bafej, bylo by škoda se minout, taky tě mooooc ráda poznám i osobně...

Pavuš, těžko říct, jak dlouho se má ležet, mimísci s tebe jen tak nevypadnou a jak dlouho se můžou hnizdit, ani netuším, vy jo, jestli je to hned po ET, nebo za pár hodin, dnů, já vůbec nevím, ty jo....

lentilah
9. črc 2009

No Pavuš já měla problémy s dávivým reflexem...nevolnost s tím neměla nic společnýho,do toho bušení na srdíčku,ubytek váhy,nadměrné návaly pocení(horka) a třes rukou.Lékaři mi řekli,že to muže být a nebo spíš je štítnou žlázou.V uterý jsem byla na krvy a pokud bude hormon štít.žlázy v poho,tak budu daleko klidnější,protože teď ty problémy nemám.
Jinak zítra jdu do Repromedy snad naposledy,to mi řeknou a doufám v to,že je vše v pořádku a snad mi i potvrdí to krásný srdíčko.Uvidíme co bude.Mám pořádny bobky! 😅 Asi nedospím..

pavka111
9. črc 2009

Paneš já taky nevím,četla jsem,že se uhnízdují až 6 dnů,ale to bude asi blbost.Já fakt netuším.Akorát vím,že mi Hromadová říkala,že jak se vloží embryjko tak že se hned uchytí a že můžu jít hned čůrat,že na to máme jinou dírečku-jako na čůrání tak nevím.

pavka111
9. črc 2009

Aha Lenti,takže ty seš už taky těhulka a teď čekáš výsledky s té štítné žlázy.Doufám,že jsem to obře pochopila.

lentilah
9. črc 2009

Lenuško já taky nemám vubec ponětí..někdo říká to,někdo zas ono...hlavně ať to vyjde.Já měla pozitiv test 9-tý den,sice slabí proužek ale byl tam a den ode dne sílil.Zázrak proti těm hromadu testum jak tt tak i ovulačním testum ,kde byla vždycky jen jedna čárka.

Pavuško,to mě podrž!!!!!!!!!!Já tam byla taky a jsi borka,že víš kdy jsi skončila,páč mě to přijde,že je to věčnost kdy skončili my.My jsme s holkama a jedním klukem byli poslední ročník pánské krejčí,pak se škola rušila.Po té jsem nastoupila na textilku(textilní výtvarník) do Brna(kde jsme měli ve třídě taky jen jednoho kluka 😀 ).Vzpomínám si jak mi Fousová řekla před celou třídou,že tu školu nedodělám..mám maturu,tak jsem to zmákla a taky jsem jí to pak řekla 😀 .Ani nevíš,jak jsem rááda,že Tě tady vidím..chci říct,že jsme se potkali při (už snad natrvalo) tak krásný příležitosti.

lentilah
9. črc 2009

Jj dobře si to pochopila..tak snad vám budu moc napsat něco dobrýho 🙂

pavka111
9. črc 2009

Počkej takže ty jsi chodila na školu s Gabčou Dočekalovou,ona mi říkala,že její kamoška byla na umělku a že jí to vyšlo nejseš to náhodou ty?Já si tě teda nemůžu vybavit,ale to je jedno tak to je mazec se potkat při takový krásný příležitosti.Jsem moc ráda,že ti to vyšlo a jseš těhulinka.

mimka29
9. črc 2009

lenti a pavka ja som študovala Odevníctvo a módne návrhárstvo.

radpraj
9. črc 2009

hooooj kamarádky moje 🙂
teda jste toho tady nasmolili.....já byla nakonec v bance, bo se mi ty prašule za pgd vrátili...tak jsem musela....ale dávala jsem si pozor...a uuužžž zase ležím....
Jinak kde je Lucka vážně nevím, je to divné...ale třeba jenom nemá PC s netem.....to bude ono 😝

Jinak zdravím Pavku a upřímně gratuluji a taky zdravím Zandane....a vyřizuji: vůbec se neboj, nic to není....a koukám, že jsi z Břeclavi, tak to zvládneš ještě mnohem líp.....teda holky soorry, ale Břeclav je Břeclav 😀

Ještě odpověď pro Pany.....neboj, být na tvém místě, taky bych do PGD nešla. Ale my už měli VVV jednou, tak to byl ten důvod.... Ale je fakt, když jsem se o PGD dozvěděla poprvé, hříšně mě napadlo, že by šla touto cestou ta holčička 😉 Ale to bylo ještě vloni.......No- a nakonec to snad vyšlo oboje....bez VVV i 😝 XX

Jinak Máji, to by byla faaaakt bomba, kdyby to teďkom vyšlo přírodně...... Tak by Vám zbyly mražulky na příště....a nakonec budete muset ten Váš velký byt měnit ještě za větší, bo se tam s tolika dětma ani nevejdete... 😀
Leňuli, na vyš. držím palec..........pak písni, jak jsi (vlastně JSTE) na tom..

tak se mějte..dobrou chuť k obídku...mňam-mňam (koupila jsem si ve městě gril-kuřátko)..... jo a Leni, šumčička nevadíííííííí nejlepší je ta dětská

pa-pa vaše Radulka

lentilah
9. črc 2009

Tý jo Pavli přesně ták,sem tam si s Gábi písnem,má nádherný děti! 😀

Mimuš teda to je paráááda!Já oděvařky strašně obdivovala!Jejich práce byla kolikrát naprosto neuvěřitelná.To mi dělali jen návrhy na tkaninu,takže když bueš chtít potahovku na sedačku,tak Ti ji navrnu,stejně tak i s povlečením nebo kobercem a tak...prostě je toho hromada.

Téééda Raduš,noo jak myslíš..nechtěj aby jsme se do Břeclavy nestěhovaly 😀 ..to by nás ze zahrady nedostala 😀 .Jinak tu dětskou si koupím.A moc děkuju..

Teda holky,dneska jsem jakási spokojená,z Vás všech mám velice dobrý pocit 😀 .
Tak babulky mějte se moc moc krásně.Papa

pavka111
9. črc 2009

Tak to je pěkný jak je ten svět malej,to je mazec že Lenti. 🙂
Radulko taky tě zdravím a taky už frčím mějte se moc moc pěkně já zase písnu.

paneska
9. črc 2009

Radulko díky za radu, já jen, že mě to tak hlodalo, pravda, když už nejsem nejmladší, ale upřímně si myslím, že mi to Hromadová ani nedoporučí, nedí důvod, tak zase ušetříme, hi,hi,hi

Holenky, páčko, jdu si dáchnot...

annina
9. črc 2009

Annina: Aninka-33 let ,2děti (15+12let) TĚHULINKA
1IVF 10/08 ET 5.11. dvojčátka v rozích deložních,potrat 12.12.08, 4.3.09 KET 3embr., 17.3. // 3.4. dvě srdíčka, v 11tt jedno zamlklé,bojujeme dále s jedním miminkem TP 21.11.09, Triple-test poz.,vysoké AFP(důvod:syndrom mizejícího dvojčete) velký ultrazvuk 9.7. ...a ten dopadl výýýborně 😵 čekáme zdravé krásné miminko

LentilaH: Leninka-28 let TĚHULINKA
1 IVF- 06/09 27.5.09 odběr vejíček(13),,oplodnění bylo metodou ICSI,1.6.09 ET přeneseny 2 embryjka. 2 mrazáčci,příčina neplodnosti-endometrioza.. (mmj.zubař: 22.6.-další ko.:3.,5.,19.,21.8.(výměna plomb)
TT // , ko-19.6.(dělož.slizn.14mm ,811 Hcg), ko-26.6 (krev+UZV)-jedno krásné miminko, ko-10.7 (UZV)

Soklinka: Lucinka-27let TĚHULINKA
1IVF - ICSI 06/09 , 5.6. odběr oocytů , 10.6. transfér 2 embryjka, 2 mrazáčci,
ko 22.6. potvrzeno //, další kontrola 29.6. , OHSS, špatné jaterní testy, ko-7.7. (UZV) - potvrzeno jedno mimi se srdíčkem, další ko 14.7. -pravděpodobně poslední v Repromedě

Raaad: Radulka-39let, 2 děti (19+13let)
7.1.09 misset ab.11tt (vvv),5-ti měs.detox,1.IVF+ ICSI+PK+PGD,od 9.6.09-krátký protokol,stimulace:19.6.GodalF,
OPU:29.6.(9 oocytů),opl.7, na PGD 5embr.,dobré 2,(mrazáček-0), ET: 4.7. zavedena 1 hatsch.blastocystaXX, dopor.TT 17.7. ???

Mimka: Májenka-29 rokov
1IVF 03/08 získaný 1 oocyt bez ET, 2IVF 10/08 žiadny oocyt, 3IVF 03/09 žiadny oocyt, 4IVF s darkyňou, prerušená príprava na ET, 2 mrazáčikovia

Paneska: Lenička(2) -35let(1syn11let)
1.IVF(Obilní)6/09,OPU-5oocytů,ICSI-2emr.ET,tt-negat., 2.IVF:začátek stimulace 7/09 ...

Monajs: Moninka-33 let,
10/06 MA-6tt, 1.IVF 05/08 MA-7tt, 09/08 KET-negat.,2.IVF+PGD 12/08-biochemické těhu,
3.IVF+PGD 04/09-negat., 05/09 stopnutý KET-nízká sliznice, 06/09 příprava na KET,22.6.stopnutý KET(špatná struktura sliznice), příprava na KET: 9/09 , Kontrola 16.7.

mimka29
9. črc 2009

Anninka parádička, gratulujem a nevieš čo to bude?

annina
9. črc 2009

Ahój holky 🙂 . Hlásím návrát z Brna. Ultrazvuk dopadl výborně,pan doktor nenašel žadný problém,žádný rozštěp a srdíčko bylo taky vpořádku.Nechali jsme si celé vyšetření nahrát na DVD,tak se budu rozplývat ještě doma a v klidu. Byl se mnou partner i dcera a byl to fakt zážitek 😵 Moc vám to všem,všem přeji!!!! Ještě doplňující info: Mimísek má 22cm a 340g,všechno odpovídá termínu 21.11. Jen mám placentu na přední straně,takže působí jako polštářek a tlumí pohyby miminka,proto se mi zdá,že nekope.
Teda vás dočíst povídalky,ale jsme moc ráda,že to tady žije a tolik dobrých zpráv,to je nádhera! 😉