Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

kay
autor
22. kvě 2008

ahoj madli, no tak to budeme teda moc držet pěsti.. folik by měl mít miniálně 18mm, ideální je 20 - 22mm.. jak jsi na tom?

madla28
22. kvě 2008

18 má jenom jeden, ostatní jsou menší.

madla28
24. kvě 2008

Ahoj, tak mám pět vajíček, ale nám tam polyp, tak musím jít prvně na zákrok. Prý by děloha vajíčka nepřijmula, tak mě je dají zamrazit, ty co se oplodní.

kay
autor
24. kvě 2008

no tak to už pak bude v pořádku.. Jak dlouho vydrží taková embryjka zmrazená?

madla28
24. kvě 2008

Já nevím, asi rok, ale já bych na to šla asi tak za měsíc, za tři týdny jdu na ten zákrok. Ječtě mi dali za 3000 nějakou injekci, aby to bylo v pořádku.

kay
autor
31. kvě 2008

ahoj Madli, tak jak je? My se vrátili z dovolené.. Bylo tam krásně,alejak jsem přijela do Brna, už se na mě valí zase starosti..

madla28
31. kvě 2008

Ahoj,tak mám v mrazáku čtyři embryjka. Teď jdem řešila kam půjdu na ten zákrok, protože u nás v Jihlavě ten přístroj s kamerou nemají. Doktor mě chtěl poslat do J.Hradce, ale tam ho mají rozbitej. Tak mě to nakonec sestřenice zařídila u nich v Brně na Obijním. Normální kyretáž mě nedoporučují, prý je to k ničemu. Když nedostanu do středy MS tak tam jedu ve středu na prohlídku a na zákrok musím mezi 14-21 červnem. To kvůli tý injekci.

madla28
31. kvě 2008

A co ty máš za starosti?

kay
autor
31. kvě 2008

jejda to máš teda složitý, ale pak už to bude v pohodě.. super že máš 4 embrijka, máš víc pokusů 🙂 ale určitěvyjde ten první.. 🙂 kolik si jich necháš zavést? No my teď dostavěli barák, je tu fůra práce, jsme asi 1č dní přestěhovaní, tak furt jen vybaluju uklízím, peru atak, to je to lepší 🙂 pak musíme ještě dořešit byt, který musíme opravit a předat novým majitelům, jenže to nějak nestíháme, mělo to být do konce května, ale řemeslník nám to odvolal, tak to musím řešit a pak už myslím zase na práci, kde mám jen nervy s vedoucí.. ☹ ale to nějak dopadne 🙂

madla28
31. kvě 2008

Tak to nevím, ale asi zavádějí jen dvě. Doufám, že všechny přežijí rozmražení.
A kde děláš? Já mám štěstí, že vedoucí jsem, sice jen ve zverimexu, ale aspoň mě nikdo nedusí. Majitel je brácha a ten se mi do ničeho neplete. Je rád, že krám funguje a že nemá moc starostí.
No snad mu začnou a já na pár let odejdu.

kay
autor
31. kvě 2008

jejda, to máš fajn práci.. to bych klidně dělala taky 🙂 já dělám na sociálce.. ☹ klienti prudí, někdy až moc, ale víc buzeruje vedoucí (už má být v důchodu, tak si na nás dokazuje jak je potřebná ☹ ) no nebojembyjka to zvládnou a ty taky.. a budu se těšit na fotečky až budeš těhu 🙂

madla28
1. čer 2008

No mě zákazníci taky někdy týraj, ale už jsem se naučila být na to imunní. Když to jde a přijde někdo fakt protivnej, tak zdrhnu do kanclu a nechám tam prodavačku.

svorce
8. čer 2008

Zdravím všechny, tak mám za sebou odběr i zavedení vajíček. Byla jsem v pondělí na oběru vajíček a včera na zavedení. Měla jsem jich dvacet, ale oplodnilo se jich patnáct. Manžel rozhodl o zavedení dvou a pro případ potřeby ten zbytek nechal zmrazit. Byla jsme tak ze všeho mimo, že jsem ani k ničemu nestihla mít připomínky. Teď mě čeká jen čekání a čekání. Snad to dopadne všechno dobře a za čtrnáct dní už budu vědět jak na tom jsme.

kay
autor
8. čer 2008

ahoj svorce, no tak to jste jich měli opravdu hoděn, gratuluju.. Teď buď jen trpělivá a nebuj, když to nevyjde teď, tak jich máte hodněna další pokusy 🙂 Moc držím pěsti.. Můžeš prosím napsat, jak se k Tobě v R. chovali a tak vůbec, jak to probíhalo?

madla28
8. čer 2008

Ahoj svorce, taky ti moc přeju, aby ti to vyšlo. Já jedu zítra na prohlídku před zákrokem toho polypu co mám v děloze. Nebýt toho, tak už bych měla embryjka zavedený. Jen doufám, aby se dobře zozmrazila.
Snad mi je pak hned zavedou a nebudu muset zase na něco čekat.

kay
autor
9. čer 2008

ahoj madli, tak budu taky moc držet pěsti, ať Ti to dopadne dobře.. a nebolí to moc.. 🙂 a neboj dočkáš se a za chvíli už budeš mamča 🙂

sali
9. čer 2008

Ahojte.Baby potrebovala by som poradit ktore centrum je lepsie Repromeda alebo Reprofit ? Dakujem.

kay
autor
9. čer 2008

ahoj sali, to Ti bohužel asi neporadíme, protože každému vyhovuje něco jiného.. Slyšela jsem dobré ohlasy na reprofit i repromedu (jinak byhc tam nešla, že 🙂). Navíc s reprofitem nemám osobní zkušenost a v repromedě jsme teprve na začátku..

madla28
9. čer 2008

Já taky nevím, kdybych se měla znovu rozhodovat, tak bych šla asi na obilní. Jsem samoplátce a asi bych tam tak dvacítku ušetřila, ale třeba bych zase neměla ty čtyři embryjka a taky by třeba nemuseli vidět ten polyp a s ním by to bylo nulový. To je těžký.

sali
9. čer 2008

Ja tiež budem samoplatca .Vytipovala som si tieto dve centra pisala som im aj e-mail ,len z repromedy mi neprisla odpoved.Bola som zvedava aj cenovo ako to vyjde kedze som zo Slovenska.Repromedu nam odporučil nas doktor.

kay
autor
9. čer 2008

sali, mě repromedu doporučila takymoje doktorka.. že jsou prý nejlepší... je pravda, že záleží na to přístupu aletaky na tom, co jsou schopni a ochotni udělat.. Já samoplátce asi nejsem, nevím jak se to pozná. Ale důležité pro mě je třeba že embrijka zavádí automaticky po 5 dnech kultivace, alespoň jsem to četla v materiálech a to máš pak větší šanci na uchycení..

madla28
9. čer 2008

Mě to zatím stálo 90 tisíc, když nepočítám cesty, ale měla jsem malou reakci na injekce, tak mě museli dát větší dávky. Ještě budu něco platit za embryotransfer, ale to by mělo být 7500.
Taky jsem slyšela, že jsou nejlepší.
Kay, když ti není ještě 38 a to není, tak tě to vyjde tak na 20-40 tisíc. Doplácí se všade a hodně záleží na injekcích jaký ti dají. Asi tam většinou dávají puregon a ten je nejdražší, ale nejlepší.
Sali a kolik je tobě let?

sali
9. čer 2008

Ja som uz absolvovala uz pokus o umele oplodnemie na Slovensku Takze ja uz teraz presne viem čo potrebujem .Musi to byt kratky protokol,ICSI,predlžemu kultivaciu.Keby si bola samoplatca tak to spoznas tak ze platiš aj za IVF vykon.

sali
9. čer 2008

madla28 mne je 37 teda o 2 mesiace bude.Lenže ja som zo Slovenska a tam som vyčerpala pokusy ktore u nas plati poistovna, 1 x zle nastavili lieky tak vaječniky nezareagovali ale to mal na svedomi jeden doktor, 2x som otehotnela ale mala som MA, 3x som po odbere tak velmi krvacala ze som skoro vykrvacala a o 36 hodin mi urobili transfer no jasne že som neostala tehotna.

madla28
9. čer 2008

V Repromedě dělají transfer 4-6 den a Puregon je fakt dobrej. Mě je 42 a měla jsem pět vajíček a čtyři se oplodnili. Při odběru vajíček mě našli polyp a tak je mám zamražený.
Když jsem tam začala chodit, tak mě řekli, že když půjde vše dobře, tak mě to bude stát 85 tisíc, tak s tím počítej.
Já to podstupuji poprvé, tak žádný zkušenosti nemám.

sali
9. čer 2008

Mne teraz naposledy odobrali 6 vajičok a vraj som mala dalsich asi 50 .Aj som mala riadny OHSS.4 oplodnili ,jedno zahadne zmizlo,2 vlozili a teraz sme sa dozvedeli ze to jedno co ostalo nezamrazili.Mne este aj injekcie ostali takze nie vsetky mi bude treba kupit mam este 19 ks.No ja stym pocitam ze to nebude malo peniazkov stat.Prosim ta treba tam dat zalohovo platbu ale osobitne po kazdom vykone?

madla28
9. čer 2008

První den jsem dávala zálohu 1000 kč, při další návštěvě chtěli zálohu 15000 a pak vždy na léky. V den odběru to musíš mít zaplacený celý.

sali
9. čer 2008

A lieky davaju v centre? Ved u nas sa kupuju normalne v lekarni.

madla28
9. čer 2008

Mě je dávali v Repromedě a když jsem chtěla recept, že si je koupím u nás, že to budu mít levnější, tak mi ho nechtěli dát, že to nedělají. Přitom jsem mohla mít jednu injekci o tři sta levnější, protože mám kámošku v lékárně.

kay
autor
14. čer 2008

ahoj babule, tak jak jste na tom? Madli, co ten zákrok? dobrý? sali, už jsi byla v REpromedě? My jdeme v pondělí na další konzultaci, kde užnám snad měliříct co a jak.. už jsem nervní..